Results for DM Ã…rgang Kortbane (A)
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 03 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 813 | 31.29 | 1:06.96 | 1:46.88 | 2:21.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.48 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 795 | 30.49 | 1:06.81 | 1:48.47 | 2:22.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.95 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 739 | 31.20 | 1:07.58 | 1:50.32 | 2:26.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.33 | |||||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 736 | 32.30 | 1:12.38 | 1:51.97 | 2:26.61 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:31.05 | |||||||||
5 | Emma Stecher | 2003 | 733 | 31.56 | 1:08.51 | 1:52.51 | 2:26.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.46 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 722 | 32.57 | 1:10.91 | 1:53.93 | 2:27.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.05 | |||||||||
7 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 710 | 30.94 | 1:08.05 | 1:54.07 | 2:28.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.05 | |||||||||
8 | Celia Puggaard | 2003 | 701 | 31.04 | 1:07.03 | 1:52.55 | 2:28.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.97 | |||||||||
9 | Emilie Meng | 2003 | 689 | 32.42 | 1:11.07 | 1:54.47 | 2:29.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.66 | |||||||||
10 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 686 | 32.79 | 1:12.11 | 1:54.88 | 2:30.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.37 | |||||||||
11 | Laura Fogh | 2003 | 669 | 34.03 | 1:14.74 | 1:55.50 | 2:31.28 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:35.96 | |||||||||
12 | Hannah Höesch | 2003 | 653 | 33.05 | 1:13.81 | 1:56.29 | 2:32.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.18 | |||||||||
13 | Ingrid Lindemann | 2003 | 652 | 32.89 | 1:12.52 | 1:57.84 | 2:32.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.54 | |||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 646 | 32.40 | 1:12.93 | 1:57.04 | 2:33.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:35.96 | |||||||||
15 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 642 | 32.52 | 1:11.05 | 1:57.15 | 2:33.38 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:33.73 | |||||||||
16 | Amalie Nielsen | 2003 | 638 | 33.28 | 1:11.23 | 1:55.32 | 2:33.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.40 | |||||||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 637 | 34.97 | 1:13.16 | 1:58.61 | 2:33.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.57 | |||||||||
18 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 634 | 33.23 | 1:16.04 | 1:57.81 | 2:34.04 | |||
JGI Svømning | 2:36.65 | |||||||||
19 | Luna Gammelgaard | 2003 | 634 | 35.71 | 1:12.77 | 2:00.21 | 2:34.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.72 | |||||||||
20 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 632 | 32.68 | 1:11.22 | 2:00.27 | 2:34.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.06 | |||||||||
21 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 628 | 31.68 | 1:12.23 | 1:56.75 | 2:34.50 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:30.05 | |||||||||
22 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 627 | 35.55 | 1:17.13 | 1:58.77 | 2:34.63 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.96 | |||||||||
23 | Ella Stenholt | 2003 | 625 | 35.25 | 1:12.94 | 1:58.92 | 2:34.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.05 | |||||||||
24 | Julie K Rose | 2003 | 619 | 33.07 | 1:14.32 | 1:57.75 | 2:35.28 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.39 | |||||||||
25 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 614 | 33.58 | 1:17.45 | 1:59.60 | 2:35.68 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.15 | |||||||||
26 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 612 | 2:35.83 | 2:35.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:40.68 | |||||||||
27 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 611 | 34.15 | 1:15.88 | 1:59.74 | 2:35.96 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.20 | |||||||||
27 | Mia Lindberg | 2003 | 611 | 35.86 | 1:15.88 | 2:00.73 | 2:35.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.96 | |||||||||
29 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 609 | 32.02 | 1:12.69 | 1:59.62 | 2:36.09 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.34 | |||||||||
30 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 608 | 34.68 | 1:12.60 | 2:00.00 | 2:36.23 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.69 | |||||||||
31 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 605 | 31.82 | 1:11.72 | 1:59.13 | 2:36.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.39 | |||||||||
32 | Clara Carlquist | 2003 | 605 | 32.58 | 1:11.96 | 1:58.22 | 2:36.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.71 | |||||||||
33 | Caroline Broholm | 2003 | 603 | 33.23 | 1:12.11 | 1:59.36 | 2:36.63 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:39.64 | |||||||||
34 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 603 | 32.07 | 1:12.66 | 1:56.85 | 2:36.65 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:41.34 | |||||||||
35 | Mille Pedersen | 2003 | 602 | 32.05 | 1:12.86 | 1:59.59 | 2:36.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:37.36 | |||||||||
36 | Sarah Bundgaard | 2003 | 601 | 34.71 | 1:13.82 | 2:00.63 | 2:36.83 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.57 | |||||||||
37 | Caroline Veggerby | 2003 | 598 | 32.00 | 1:12.18 | 2:01.09 | 2:37.07 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.67 | |||||||||
38 | Rebekka Giessing | 2003 | 591 | 34.18 | 1:15.50 | 2:01.29 | 2:37.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.23 | |||||||||
39 | Lærke Høgsted | 2003 | 591 | 34.06 | 1:14.58 | 2:00.81 | 2:37.71 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:40.39 | |||||||||
40 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 590 | 33.19 | 1:14.32 | 2:00.02 | 2:37.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.91 | |||||||||
41 | Thea F. Johansen | 2003 | 585 | 33.42 | 1:13.02 | 1:59.94 | 2:38.20 | |||
Herlev Svømning | 2:37.94 | |||||||||
42 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 584 | 34.12 | 1:13.70 | 2:00.59 | 2:38.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.15 | |||||||||
43 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 583 | 34.46 | 1:17.53 | 2:01.38 | 2:38.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:40.08 | |||||||||
44 | Ella Christiansen | 2003 | 574 | 34.21 | 1:15.88 | 2:02.40 | 2:39.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.34 | |||||||||
45 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 570 | 32.85 | 1:12.36 | 2:01.37 | 2:39.60 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:41.28 | |||||||||
46 | Maria Hagen | 2003 | 553 | 33.20 | 1:14.65 | 2:03.53 | 2:41.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.59 | |||||||||
47 | My Phuong Bui | 2003 | 550 | 32.89 | 1:13.28 | 2:04.02 | 2:41.48 | |||
H2Odense | 2:38.58 | |||||||||
48 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 550 | 34.90 | 1:15.91 | 2:05.38 | 2:41.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.90 | |||||||||
49 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 539 | 33.35 | 1:14.80 | 2:06.80 | 2:42.59 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:40.60 | |||||||||
50 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 529 | 35.11 | 1:17.96 | 2:04.93 | 2:43.60 | |||
Næstved IF | 2:39.78 | |||||||||
- | Sarah Sirek Hansen | 2003 | DSQ | SW 9.2afsl p mav100m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 03 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 673 | 30.32 | 1:05.43 | 1:45.55 | 2:17.59 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:19.56 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 629 | 30.56 | 1:06.59 | 1:48.23 | 2:20.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.75 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 610 | 30.09 | 1:06.98 | 1:49.89 | 2:22.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.30 | |||||||||
4 | Malthe Elkjær | 2003 | 603 | 30.47 | 1:07.84 | 1:48.82 | 2:22.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:23.33 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 585 | 30.30 | 1:06.60 | 1:51.51 | 2:24.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.88 | |||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 578 | 30.35 | 1:07.26 | 1:50.48 | 2:24.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.52 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 572 | 30.64 | 1:06.41 | 1:52.04 | 2:25.28 | |||
Kalundborg SK | 2:24.44 | |||||||||
8 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 569 | 28.95 | 1:05.93 | 1:51.46 | 2:25.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.93 | |||||||||
9 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 563 | 29.11 | 1:06.72 | 1:49.21 | 2:26.02 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.61 | |||||||||
10 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 563 | 32.22 | 1:10.45 | 1:50.62 | 2:26.06 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.80 | |||||||||
11 | Victor Nygaard | 2003 | 559 | 31.62 | 1:10.66 | 1:51.58 | 2:26.36 | |||
H2Odense | 2:29.31 | |||||||||
12 | Elias Rought | 2003 | 557 | 32.18 | 1:12.71 | 1:51.92 | 2:26.54 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:30.20 | |||||||||
13 | Valdemar Wichmann | 2003 | 546 | 31.18 | 1:08.93 | 1:52.31 | 2:27.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.67 | |||||||||
14 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 541 | 31.33 | 1:10.79 | 1:53.75 | 2:27.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.99 | |||||||||
15 | Christian Kornum | 2003 | 530 | 31.78 | 1:10.65 | 1:53.29 | 2:28.98 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:29.81 | |||||||||
16 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 530 | 30.27 | 1:09.67 | 1:53.80 | 2:29.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.08 | |||||||||
17 | Oliver Fenger | 2003 | 530 | 33.28 | 1:13.07 | 1:54.03 | 2:29.03 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:29.13 | |||||||||
18 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 523 | 31.72 | 1:08.48 | 1:54.56 | 2:29.63 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:33.40 | |||||||||
19 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 522 | 31.58 | 1:10.39 | 1:55.22 | 2:29.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:28.54 | |||||||||
20 | Valentin Wahl | 2003 | 518 | 33.11 | 1:13.71 | 1:56.54 | 2:30.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.59 | |||||||||
21 | Carl Heyn Stage | 2003 | 515 | 32.15 | 1:09.14 | 1:55.32 | 2:30.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.83 | |||||||||
22 | Fillip Bruhn | 2003 | 515 | 32.30 | 1:10.46 | 1:54.57 | 2:30.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:32.86 | |||||||||
23 | Alexander Tullberg | 2003 | 512 | 32.68 | 1:12.59 | 1:56.94 | 2:30.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:29.76 | |||||||||
- | Christoffer Rekling | 2003 | DSQ | SW7.1 2flybenspv125m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.05 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 799 | 28.38 | 1:03.16 | 1:39.72 | 2:09.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.03 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 795 | 26.91 | 57.99 | 1:38.22 | 2:10.18 | |||
Herlev Svømning | 2:14.16 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 780 | 29.39 | 1:01.74 | 1:39.91 | 2:11.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.26 | |||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 745 | 29.66 | 1:03.97 | 1:42.33 | 2:13.02 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:20.75 | |||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 726 | 28.70 | 1:03.86 | 1:43.03 | 2:14.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.20 | |||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 702 | 28.01 | 1:01.42 | 1:43.79 | 2:15.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.58 | |||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 697 | 29.52 | 1:03.56 | 1:44.48 | 2:16.02 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.63 | |||||||||
8 | Simon Perzynski | 2002 | 677 | 30.02 | 1:06.46 | 1:45.10 | 2:17.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:22.27 | |||||||||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 668 | 30.15 | 1:06.82 | 1:43.03 | 2:17.98 | |||
Greve Svømmeklub | 2:17.51 | |||||||||
10 | Mads Kloster | 2002 | 657 | 29.52 | 1:02.49 | 1:46.32 | 2:18.72 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.61 | |||||||||
11 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 650 | 29.27 | 1:06.40 | 1:45.60 | 2:19.22 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:18.98 | |||||||||
12 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 642 | 29.17 | 1:06.33 | 1:47.24 | 2:19.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.39 | |||||||||
13 | Julius Henriksen | 2002 | 633 | 29.73 | 1:05.06 | 1:49.39 | 2:20.43 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.38 | |||||||||
14 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 622 | 30.20 | 1:04.74 | 1:48.54 | 2:21.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.72 | |||||||||
15 | Frederik Bojesen | 2002 | 612 | 29.03 | 1:05.23 | 1:50.04 | 2:22.06 | |||
JGI Svømning | 2:23.71 | |||||||||
16 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 612 | 29.88 | 1:08.87 | 1:47.33 | 2:22.08 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.86 | |||||||||
17 | Gustav Stahl | 2002 | 603 | 28.89 | 1:04.97 | 1:47.16 | 2:22.72 | |||
H2Odense | 2:20.99 | |||||||||
18 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 602 | 31.68 | 1:08.69 | 1:47.75 | 2:22.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.33 | |||||||||
19 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 595 | 30.86 | 1:07.77 | 1:49.26 | 2:23.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.58 | |||||||||
20 | Jakob Tietgen | 2002 | 585 | 29.92 | 1:06.26 | 1:51.93 | 2:24.17 | |||
Frem Odense | 2:26.26 | |||||||||
21 | Nicolai Wiuff | 2002 | 575 | 29.92 | 1:08.58 | 1:50.80 | 2:25.04 | |||
Herlev Svømning | 2:25.98 | |||||||||
22 | Marcus Dessau | 2002 | 574 | 30.82 | 1:06.79 | 1:52.13 | 2:25.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.85 | |||||||||
23 | Jens Bomgaard | 2002 | 558 | 31.71 | 1:06.84 | 1:52.26 | 2:26.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.55 | |||||||||
24 | Oliver Steenberg | 2002 | 557 | 29.97 | 1:09.44 | 1:51.21 | 2:26.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.47 | |||||||||
25 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 550 | 31.67 | 1:06.43 | 1:52.20 | 2:27.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:27.65 | |||||||||
26 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 543 | 30.97 | 1:09.39 | 1:53.86 | 2:27.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.77 | |||||||||
- | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:24.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 03 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 820 | 1:09.96 | 2:25.60 | 3:53.41 | 5:01.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.13 | |||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 764 | 1:11.06 | 2:27.63 | 3:58.81 | 5:08.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:11.58 | |||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 755 | 1:13.53 | 2:26.70 | 3:56.09 | 5:09.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:14.96 | |||||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 725 | 1:13.32 | 2:34.26 | 4:05.09 | 5:13.63 | |||
Køge Svømmeklub | 5:20.30 | |||||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | 725 | 1:09.84 | 2:33.74 | 4:00.68 | 5:13.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:15.54 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 705 | 1:14.36 | 2:36.64 | 4:06.26 | 5:16.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:19.82 | |||||||||
7 | Cecilie Christiansen | 2003 | 693 | 1:12.60 | 2:29.60 | 4:03.49 | 5:18.35 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:25.08 | |||||||||
8 | Maria Lund | 2003 | 678 | 1:17.03 | 2:34.10 | 4:08.01 | 5:20.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:47.12 | |||||||||
9 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 672 | 1:12.57 | 2:29.95 | 4:10.21 | 5:21.76 | |||
Køge Svømmeklub | 5:24.74 | |||||||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 670 | 1:16.51 | 2:38.94 | 4:10.90 | 5:21.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:31.11 | |||||||||
11 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 669 | 1:13.02 | 2:39.31 | 4:04.14 | 5:22.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:23.28 | |||||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 660 | 1:10.99 | 2:33.96 | 4:09.86 | 5:23.67 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:31.74 | |||||||||
13 | Mia Lindberg | 2003 | 632 | 1:21.40 | 2:43.44 | 4:16.46 | 5:28.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:29.95 | |||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 630 | 1:15.58 | 2:42.42 | 4:13.77 | 5:28.65 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:41.61 | |||||||||
15 | Line Lyskjær | 2003 | 629 | 1:11.67 | 2:38.88 | 4:11.82 | 5:28.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:28.06 | |||||||||
16 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 625 | 1:17.69 | 2:41.32 | 4:08.65 | 5:29.63 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:40.82 | |||||||||
17 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 623 | 1:21.09 | 2:48.32 | 4:15.08 | 5:29.92 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:34.27 | |||||||||
18 | Luna Gammelgaard | 2003 | 616 | 1:20.39 | 2:40.76 | 4:19.75 | 5:31.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:36.12 | |||||||||
19 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 599 | 1:23.65 | 2:43.07 | 4:19.76 | 5:34.18 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:41.32 | |||||||||
20 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 594 | 1:13.64 | 2:36.24 | 4:19.18 | 5:35.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:41.59 | |||||||||
21 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 589 | 1:13.40 | 2:40.13 | 4:18.99 | 5:36.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:44.49 | |||||||||
22 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 588 | 1:16.87 | 2:40.01 | 4:19.11 | 5:36.28 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:44.55 | |||||||||
23 | Anna Bull Kramer | 2003 | 580 | 1:13.10 | 2:39.82 | 4:16.01 | 5:37.79 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:44.59 | |||||||||
24 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 580 | 1:21.07 | 2:42.46 | 4:20.01 | 5:37.96 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:40.37 | |||||||||
25 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 575 | 1:16.20 | 2:43.24 | 4:19.95 | 5:38.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:48.38 | |||||||||
26 | Matilde Iversen | 2003 | 574 | 1:16.89 | 2:44.27 | 4:20.35 | 5:39.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:49.46 | |||||||||
27 | Ella Christiansen | 2003 | 573 | 1:18.23 | 2:45.05 | 4:22.36 | 5:39.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:39.45 | |||||||||
28 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 567 | 1:24.10 | 2:49.23 | 4:25.60 | 5:40.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:50.93 | |||||||||
29 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 567 | 1:20.28 | 2:49.44 | 4:23.91 | 5:40.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:48.76 | |||||||||
30 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 565 | 1:18.27 | 2:45.17 | 4:22.34 | 5:40.74 | |||
Odder Svømmeklub | 5:45.00 | |||||||||
31 | Astrid Thimmer | 2003 | 555 | 1:21.14 | 2:47.80 | 4:23.98 | 5:42.83 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:50.95 | |||||||||
32 | Christine Henriksen | 2003 | 554 | 1:19.05 | 2:47.66 | 4:24.16 | 5:43.08 | |||
JGI Svømning | 5:43.48 | |||||||||
33 | Amalie Schou | 2003 | 545 | 1:20.64 | 2:48.33 | 4:26.39 | 5:44.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:39.84 | |||||||||
34 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 542 | 1:17.32 | 2:45.28 | 4:25.49 | 5:45.61 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:48.62 | |||||||||
35 | Christine Krogh | 2003 | 528 | 1:20.00 | 2:48.18 | 4:26.22 | 5:48.57 | |||
H2Odense | 5:45.15 | |||||||||
- | Esther Else Grubert | 2003 | DSQ | SW7.6 1hå v250m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:24.13 | |||||||||
- | Hannah Höesch | 2003 | DSQ | SW6.5 ej fort bev175 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:36.01 | |||||||||
- | Laura Boutrup | 2003 | DSQ | SW6.5ej fort bev175m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:47.42 | |||||||||
- | Liva Buchholt Johansen | 2003 | DSQ | SW7.6 ej samt ber225 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 5:29.96 | |||||||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | DSQ | SW7.6 1hå v 275m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 5:34.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 03 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 714 | 1:07.94 | 2:23.10 | 3:46.79 | 4:50.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.63 | |||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 714 | 1:08.14 | 2:23.53 | 3:46.60 | 4:50.78 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:01.79 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 616 | 1:09.77 | 2:25.66 | 3:57.50 | 5:05.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:09.86 | |||||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 606 | 1:11.09 | 2:28.81 | 4:00.79 | 5:07.15 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:20.75 | |||||||||
5 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 606 | 1:07.31 | 2:25.04 | 3:59.46 | 5:07.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.24 | |||||||||
6 | Alex Søndergaard | 2003 | 557 | 1:12.08 | 2:30.57 | 4:03.55 | 5:15.89 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:31.53 | |||||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 557 | 1:13.01 | 2:33.39 | 4:02.88 | 5:15.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:29.59 | |||||||||
8 | Daniel Damsbo | 2003 | 545 | 1:13.62 | 2:36.62 | 4:09.35 | 5:18.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:27.66 | |||||||||
9 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 539 | 1:12.14 | 2:28.97 | 4:06.47 | 5:19.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:29.16 | |||||||||
10 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 536 | 1:13.00 | 2:36.63 | 4:05.70 | 5:19.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:18.50 | |||||||||
11 | Frederik Venø Elling | 2003 | 535 | 1:13.25 | 2:33.62 | 4:06.68 | 5:20.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:30.99 | |||||||||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | 520 | 1:11.99 | 2:34.38 | 4:06.03 | 5:23.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:23.16 | |||||||||
13 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 512 | 1:09.97 | 2:34.00 | 4:09.81 | 5:24.94 | |||
Køge Svømmeklub | 5:32.10 | |||||||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | 507 | 1:13.41 | 2:33.69 | 4:12.73 | 5:25.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:30.72 | |||||||||
15 | Mads Stamholt | 2003 | 500 | 1:13.59 | 2:37.85 | 4:12.06 | 5:27.47 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:39.63 | |||||||||
16 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 478 | 1:12.03 | 2:34.84 | 4:16.57 | 5:32.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:32.83 | |||||||||
17 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 468 | 1:16.49 | 2:42.68 | 4:16.72 | 5:34.69 | |||
Odder Svømmeklub | 5:30.50 | |||||||||
18 | Jakob Legaard | 2003 | 466 | 1:20.07 | 2:42.03 | 4:16.31 | 5:35.22 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:40.69 | |||||||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | DSQ | SW. 7.5 Asy ben2-300 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:24.76 | |||||||||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 836 | 1:03.14 | 2:15.79 | 3:31.49 | 4:35.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.79 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 779 | 1:02.57 | 2:15.08 | 3:35.85 | 4:42.47 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:48.08 | |||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 757 | 1:06.08 | 2:18.62 | 3:41.69 | 4:45.22 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:51.77 | |||||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 750 | 1:02.35 | 2:13.95 | 3:39.27 | 4:46.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.98 | |||||||||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 696 | 1:05.40 | 2:17.27 | 3:44.33 | 4:53.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:58.93 | |||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 688 | 1:06.36 | 2:19.97 | 3:45.59 | 4:54.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:01.74 | |||||||||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 670 | 1:09.13 | 2:22.37 | 3:51.35 | 4:57.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:04.85 | |||||||||
8 | Morten Østergaard | 2002 | 667 | 1:06.49 | 2:26.09 | 3:47.95 | 4:57.47 | |||
Svømmeklubben Laksen | 4:57.35 | |||||||||
9 | Frederik Møller | 2002 | 653 | 1:04.84 | 2:20.55 | 3:50.09 | 4:59.60 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:54.62 | |||||||||
10 | Alexander Søgaard | 2002 | 621 | 1:08.06 | 2:27.83 | 3:51.67 | 5:04.65 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:01.44 | |||||||||
11 | Janus Rosholm | 2002 | 609 | 1:11.76 | 2:26.83 | 3:53.90 | 5:06.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:08.83 | |||||||||
12 | Gustav Stahl | 2002 | 607 | 1:10.04 | 2:29.17 | 3:53.95 | 5:07.01 | |||
H2Odense | 5:03.67 | |||||||||
13 | Andreas Blaaberg | 2002 | 605 | 1:07.26 | 2:28.17 | 3:59.30 | 5:07.26 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:15.77 | |||||||||
14 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 598 | 1:11.48 | 2:28.52 | 4:01.29 | 5:08.43 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:19.67 | |||||||||
15 | August Ryom | 2002 | 598 | 1:05.78 | 2:26.66 | 3:57.80 | 5:08.54 | |||
Køge Svømmeklub | 5:12.02 | |||||||||
16 | Oskar Allerslev | 2002 | 595 | 1:18.19 | 2:35.51 | 3:59.34 | 5:09.06 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:15.18 | |||||||||
17 | Emil Steenberg | 2002 | 592 | 1:10.85 | 2:29.92 | 4:01.03 | 5:09.54 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:11.70 | |||||||||
18 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 581 | 1:05.88 | 2:25.27 | 3:58.66 | 5:11.49 | |||
H2Odense | 5:22.63 | |||||||||
19 | William Ohrt | 2002 | 569 | 1:15.43 | 2:35.37 | 4:02.12 | 5:13.57 | |||
Kolding SK | 5:18.44 | |||||||||
20 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 566 | 1:12.81 | 2:30.13 | 4:03.40 | 5:14.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:13.40 | |||||||||
21 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 562 | 1:09.45 | 2:30.79 | 4:02.61 | 5:15.00 | |||
Svendborg Svømme Klub | 5:18.85 | |||||||||
22 | Daniel Gallacher | 2002 | 550 | 1:07.77 | 2:24.86 | 4:04.64 | 5:17.25 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:22.68 | |||||||||
23 | Thomas Langvad | 2002 | 540 | 1:17.26 | 2:35.05 | 4:09.13 | 5:19.20 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:19.53 | |||||||||
24 | Oskar Skov Grell | 2002 | 512 | 1:11.47 | 2:33.37 | 4:09.63 | 5:24.96 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:14.70 | |||||||||
- | Casper Brinch | 2002 | DSQ | SW7.1 2flybensp227m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 5:15.38 | |||||||||
- | Jens Bomgaard | 2002 | DSQ | SW7.6 1hå v vend275m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 755 | 28.29 | 59.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.22 | |||||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 752 | 29.29 | 59.58 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 59.50 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 745 | 28.59 | 59.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.80 | |||||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | 735 | 29.78 | 1:00.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.49 | |||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 734 | 29.44 | 1:00.06 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 722 | 29.09 | 1:00.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.06 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 715 | 29.57 | 1:00.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.97 | |||||||||
8 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 708 | 29.52 | 1:00.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.20 | |||||||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 692 | 29.85 | 1:01.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.27 | |||||||||
10 | Mille Pedersen | 2003 | 688 | 29.43 | 1:01.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.74 | |||||||||
11 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 685 | 29.75 | 1:01.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.70 | |||||||||
12 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 681 | 29.56 | 1:01.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.24 | |||||||||
13 | Luna Gammelgaard | 2003 | 662 | 29.78 | 1:02.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
14 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 652 | 30.12 | 1:02.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.57 | |||||||||
15 | My Phuong Bui | 2003 | 649 | 30.07 | 1:02.58 | |||||
H2Odense | 1:02.39 | |||||||||
16 | Karoline Lagoni | 2003 | 648 | 30.13 | 1:02.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
17 | Emma Stecher | 2003 | 648 | 30.50 | 1:02.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.11 | |||||||||
18 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 639 | 29.80 | 1:02.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
19 | Ida S Olesen | 2003 | 638 | 30.37 | 1:02.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.38 | |||||||||
20 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 637 | 30.22 | 1:02.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.47 | |||||||||
21 | Thippe de Neergaard | 2003 | 636 | 30.76 | 1:03.01 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.61 | |||||||||
22 | Elena Westmark Holm | 2003 | 629 | 30.33 | 1:03.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.64 | |||||||||
23 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 628 | 30.93 | 1:03.27 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.81 | |||||||||
24 | Mia Lindberg | 2003 | 623 | 30.65 | 1:03.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.76 | |||||||||
25 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 620 | 30.27 | 1:03.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.06 | |||||||||
26 | Caroline Broholm | 2003 | 620 | 30.03 | 1:03.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.16 | |||||||||
27 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 618 | 31.18 | 1:03.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.83 | |||||||||
28 | Mia Borgensgaard | 2003 | 617 | 30.60 | 1:03.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.42 | |||||||||
29 | Rebekka Giessing | 2003 | 613 | 30.27 | 1:03.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.78 | |||||||||
30 | Lærke Høgsted | 2003 | 610 | 30.82 | 1:03.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.51 | |||||||||
31 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 610 | 30.51 | 1:03.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:04.67 | |||||||||
32 | Sarah Bundgaard | 2003 | 609 | 30.57 | 1:03.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.65 | |||||||||
33 | Freja Stenbækgård | 2003 | 603 | 30.82 | 1:04.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
34 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 601 | 30.91 | 1:04.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.34 | |||||||||
35 | Holly Lønne Turner | 2003 | 600 | 31.01 | 1:04.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
36 | Caroline Veggerby | 2003 | 596 | 30.58 | 1:04.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.39 | |||||||||
37 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 595 | 30.66 | 1:04.42 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:03.67 | |||||||||
38 | Selma Pruzljanin | 2003 | 593 | 31.44 | 1:04.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.23 | |||||||||
39 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 592 | 31.80 | 1:04.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.23 | |||||||||
40 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 591 | 31.15 | 1:04.54 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.00 | |||||||||
41 | Pil Sylvander | 2003 | 583 | 30.55 | 1:04.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
42 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 574 | 31.11 | 1:05.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.24 | |||||||||
43 | Ella Christiansen | 2003 | 572 | 31.31 | 1:05.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.12 | |||||||||
44 | Katrine Duus | 2003 | 569 | 31.41 | 1:05.39 | |||||
Næstved IF | 1:05.99 | |||||||||
45 | Louise Dahl | 2003 | 568 | 31.41 | 1:05.41 | |||||
JGI Svømning | 1:06.11 | |||||||||
46 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 568 | 30.55 | 1:05.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.77 | |||||||||
47 | Laura Boutrup | 2003 | 567 | 31.97 | 1:05.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.40 | |||||||||
48 | Mathilde Nielsen | 2003 | 558 | 31.73 | 1:05.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.29 | |||||||||
49 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 552 | 31.56 | 1:06.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
50 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 549 | 31.71 | 1:06.16 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
51 | Louise Houe Andersen | 2003 | 539 | 31.20 | 1:06.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.97 | |||||||||
52 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 533 | 31.24 | 1:06.82 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
52 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 533 | 32.12 | 1:06.82 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.99 | |||||||||
54 | Julie Wolter | 2003 | 516 | 32.27 | 1:07.52 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.95 | |||||||||
55 | Lærke Asmussen | 2003 | 485 | 32.28 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.48 | |||||||||
56 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 479 | 32.24 | 1:09.24 | |||||
Frem Odense | 1:08.62 | |||||||||
57 | Alma Burgaard | 2003 | 444 | 33.91 | 1:10.98 | |||||
H2Odense | 1:07.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 803 | 24.82 | 52.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 54.21 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 664 | 26.88 | 56.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.50 | |||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 654 | 27.78 | 56.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59.10 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 650 | 27.35 | 56.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.96 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 645 | 27.20 | 56.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.27 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 589 | 27.48 | 58.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.86 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 584 | 27.98 | 58.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.14 | |||||||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | 577 | 28.02 | 58.77 | |||||
Kalundborg SK | 59.22 | |||||||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 567 | 28.69 | 59.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.95 | |||||||||
10 | Christopher G. Trandum | 2003 | 564 | 28.92 | 59.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.01 | |||||||||
11 | Mads Stamholt | 2003 | 545 | 28.80 | 59.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.21 | |||||||||
12 | Emil Lykke Grann | 2003 | 542 | 28.89 | 1:00.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.22 | |||||||||
13 | Mikkel Hjelm | 2003 | 539 | 28.87 | 1:00.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.84 | |||||||||
14 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 538 | 29.00 | 1:00.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:01.48 | |||||||||
15 | Harald Franck | 2003 | 536 | 28.82 | 1:00.20 | |||||
Næstved IF | 1:01.72 | |||||||||
16 | Fillip Bruhn | 2003 | 535 | 28.45 | 1:00.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.24 | |||||||||
17 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 534 | 29.29 | 1:00.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.41 | |||||||||
18 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 531 | 28.69 | 1:00.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.65 | |||||||||
19 | Marco Knudsen | 2003 | 530 | 29.46 | 1:00.45 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.90 | |||||||||
20 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 525 | 29.17 | 1:00.63 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.04 | |||||||||
21 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 523 | 29.63 | 1:00.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.98 | |||||||||
22 | Marcus Hiort | 2003 | 521 | 29.24 | 1:00.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.09 | |||||||||
23 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 519 | 28.83 | 1:00.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.86 | |||||||||
24 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 519 | 28.85 | 1:00.88 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:01.38 | |||||||||
25 | Alex Søndergaard | 2003 | 518 | 29.03 | 1:00.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.26 | |||||||||
26 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 515 | 29.30 | 1:01.03 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.33 | |||||||||
27 | Lukas Pedersen | 2003 | 510 | 29.39 | 1:01.24 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.45 | |||||||||
28 | Benjamin Bodal | 2003 | 506 | 29.83 | 1:01.38 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.88 | |||||||||
29 | Ole Hovmand | 2003 | 500 | 29.48 | 1:01.63 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.67 | |||||||||
30 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 498 | 29.37 | 1:01.71 | |||||
H2Odense | 1:01.47 | |||||||||
31 | Niklas Højbjerg | 2003 | 497 | 28.63 | 1:01.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.87 | |||||||||
32 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 496 | 29.69 | 1:01.78 | |||||
Næstved IF | 1:01.77 | |||||||||
33 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 489 | 29.31 | 1:02.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.39 | |||||||||
34 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 457 | 30.17 | 1:03.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.82 | |||||||||
35 | Anders Elsborg | 2003 | 447 | 30.96 | 1:03.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.08 | |||||||||
36 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 446 | 30.20 | 1:04.01 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
37 | Victor Abel Brandi | 2003 | 434 | 30.06 | 1:04.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.73 | |||||||||
- | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:03.33 | |||||||||
- | Valentin Wahl | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.86 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 766 | 25.71 | 53.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 54.42 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 756 | 25.63 | 53.70 | |||||
Ikast Svømmeklub | 55.51 | |||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 721 | 26.48 | 54.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 55.36 | |||||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | 718 | 26.11 | 54.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 57.16 | |||||||||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 687 | 26.54 | 55.45 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 683 | 26.22 | 55.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 55.33 | |||||||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | 681 | 26.78 | 55.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 56.06 | |||||||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 679 | 26.58 | 55.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.99 | |||||||||
9 | Frederik Bojesen | 2002 | 676 | 55.74 | 55.74 | |||||
JGI Svømning | 56.47 | |||||||||
10 | Julius Henriksen | 2002 | 675 | 27.04 | 55.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | 55.79 | |||||||||
11 | August Schade Cantby | 2002 | 674 | 26.97 | 55.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.14 | |||||||||
12 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 671 | 26.56 | 55.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.12 | |||||||||
13 | Mads Kloster | 2002 | 663 | 26.89 | 56.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 56.96 | |||||||||
14 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 656 | 27.38 | 56.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.97 | |||||||||
15 | Jakob Tietgen | 2002 | 652 | 27.20 | 56.41 | |||||
Frem Odense | 57.13 | |||||||||
16 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 637 | 27.17 | 56.86 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.45 | |||||||||
17 | Gustav Stahl | 2002 | 636 | 26.97 | 56.89 | |||||
H2Odense | 58.17 | |||||||||
18 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 632 | 27.31 | 56.99 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 57.70 | |||||||||
19 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 629 | 26.89 | 57.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 56.73 | |||||||||
20 | August Ryom | 2002 | 628 | 27.23 | 57.11 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.42 | |||||||||
21 | Artúr Jegesi | 2002 | 616 | 57.49 | 57.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.39 | |||||||||
22 | Daniel Gallacher | 2002 | 615 | 27.67 | 57.51 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 59.65 | |||||||||
23 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 611 | 27.71 | 57.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.92 | |||||||||
24 | Andreas Blaaberg | 2002 | 608 | 27.66 | 57.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.57 | |||||||||
25 | Gustav Fabiansen | 2002 | 606 | 27.71 | 57.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.21 | |||||||||
26 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 604 | 27.71 | 57.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.45 | |||||||||
27 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 601 | 28.02 | 57.96 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 58.54 | |||||||||
28 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 601 | 27.82 | 57.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.16 | |||||||||
29 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 600 | 27.79 | 57.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.15 | |||||||||
30 | Marcus Ipsen | 2002 | 600 | 27.94 | 58.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.82 | |||||||||
31 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 600 | 27.56 | 58.01 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 59.96 | |||||||||
32 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 598 | 28.16 | 58.05 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.24 | |||||||||
33 | Anders Skousen | 2002 | 592 | 27.60 | 58.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.21 | |||||||||
34 | Mads Enghave | 2002 | 588 | 28.00 | 58.39 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 59.19 | |||||||||
35 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 586 | 27.49 | 58.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
36 | Marcus Dessau | 2002 | 578 | 28.16 | 58.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.65 | |||||||||
37 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 569 | 28.73 | 59.02 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 59.15 | |||||||||
38 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 564 | 28.36 | 59.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:01.87 | |||||||||
39 | Nicolai Wiuff | 2002 | 554 | 28.32 | 59.55 | |||||
Herlev Svømning | 59.19 | |||||||||
40 | Frede Meincke | 2002 | 553 | 29.06 | 59.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
41 | Emil Steenberg | 2002 | 553 | 29.14 | 59.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.89 | |||||||||
42 | Kevin Liang | 2002 | 550 | 28.46 | 59.69 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:00.24 | |||||||||
43 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 541 | 28.95 | 1:00.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
44 | Emil Carstensen | 2002 | 536 | 29.00 | 1:00.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.99 | |||||||||
45 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 521 | 29.29 | 1:00.79 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.56 | |||||||||
46 | Nicklas Taylor | 2002 | 517 | 29.55 | 1:00.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.51 | |||||||||
47 | Stefan Hansen | 2002 | 514 | 1:01.05 | 1:01.05 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:03.06 | |||||||||
48 | Ejnar Truelsen | 2002 | 514 | 29.29 | 1:01.07 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
49 | Joakim Mortensen | 2002 | 507 | 29.52 | 1:01.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.07 | |||||||||
- | Joachim Hjertmann | 2002 | Akut syg | |||||||
Lyseng IF | 56.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 765 | 29.80 | 1:01.91 | 1:35.13 | 2:07.71 | |||
Køge Svømmeklub | 2:12.41 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 751 | 30.19 | 1:03.18 | 1:36.35 | 2:08.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.36 | |||||||||
3 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 745 | 30.42 | 1:03.52 | 1:36.81 | 2:08.85 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:10.03 | |||||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | 740 | 30.59 | 1:03.75 | 1:37.09 | 2:09.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.96 | |||||||||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 720 | 30.58 | 1:03.92 | 1:37.79 | 2:10.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.15 | |||||||||
6 | Emma Stecher | 2003 | 691 | 30.78 | 1:04.17 | 1:38.21 | 2:12.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.54 | |||||||||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 685 | 31.47 | 1:05.15 | 1:39.26 | 2:12.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.79 | |||||||||
8 | Ingrid Lindemann | 2003 | 682 | 31.03 | 1:04.40 | 1:38.68 | 2:12.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.47 | |||||||||
9 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 676 | 30.58 | 1:03.90 | 1:39.06 | 2:13.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.36 | |||||||||
10 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 674 | 30.96 | 1:04.49 | 1:38.78 | 2:13.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.61 | |||||||||
11 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 661 | 30.98 | 1:05.26 | 1:40.09 | 2:14.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.65 | |||||||||
12 | Mille Pedersen | 2003 | 658 | 31.18 | 1:04.93 | 1:39.81 | 2:14.30 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:18.73 | |||||||||
13 | Sophie Grandjean | 2003 | 658 | 31.46 | 1:05.76 | 1:40.69 | 2:14.32 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:20.37 | |||||||||
14 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 654 | 31.33 | 1:05.67 | 1:40.53 | 2:14.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.97 | |||||||||
15 | Emilie Meng | 2003 | 654 | 31.42 | 1:05.01 | 1:40.32 | 2:14.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.25 | |||||||||
16 | Mia Lindberg | 2003 | 648 | 31.47 | 1:05.72 | 1:40.50 | 2:14.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.06 | |||||||||
17 | Karoline Lagoni | 2003 | 643 | 31.43 | 1:05.57 | 1:41.03 | 2:15.34 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:17.37 | |||||||||
18 | Rebekka Giessing | 2003 | 642 | 30.99 | 1:05.66 | 1:40.89 | 2:15.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.18 | |||||||||
19 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 634 | 32.13 | 1:07.18 | 1:42.19 | 2:15.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.10 | |||||||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 633 | 31.63 | 1:05.93 | 1:41.27 | 2:16.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:17.76 | |||||||||
21 | Lærke Høgsted | 2003 | 632 | 31.48 | 1:05.70 | 1:40.34 | 2:16.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:14.78 | |||||||||
22 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 629 | 32.60 | 1:08.70 | 1:43.24 | 2:16.33 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.82 | |||||||||
23 | Ida S Olesen | 2003 | 620 | 31.78 | 1:06.17 | 1:41.88 | 2:16.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.42 | |||||||||
24 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 620 | 31.51 | 1:06.74 | 1:42.61 | 2:17.01 | |||
Køge Svømmeklub | 2:18.32 | |||||||||
25 | Luna Gammelgaard | 2003 | 615 | 31.15 | 1:05.83 | 1:41.68 | 2:17.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.75 | |||||||||
26 | Thippe de Neergaard | 2003 | 613 | 31.74 | 1:07.12 | 1:43.34 | 2:17.49 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:19.09 | |||||||||
27 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 608 | 31.42 | 1:06.60 | 1:43.09 | 2:17.86 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:17.34 | |||||||||
28 | Laura Boutrup | 2003 | 604 | 32.19 | 1:07.37 | 1:43.19 | 2:18.20 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.28 | |||||||||
29 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 603 | 31.58 | 1:06.21 | 1:42.41 | 2:18.24 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:19.49 | |||||||||
30 | Selma Pruzljanin | 2003 | 601 | 31.91 | 1:07.35 | 1:43.03 | 2:18.40 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.59 | |||||||||
31 | Sarah Bundgaard | 2003 | 598 | 31.35 | 1:06.63 | 1:42.66 | 2:18.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.50 | |||||||||
32 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 598 | 31.77 | 1:07.01 | 1:42.93 | 2:18.64 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:19.49 | |||||||||
33 | Mia Borgensgaard | 2003 | 594 | 31.57 | 1:06.68 | 1:43.10 | 2:18.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.52 | |||||||||
34 | Louise Dahl | 2003 | 587 | 32.05 | 1:07.68 | 1:43.69 | 2:19.47 | |||
JGI Svømning | 2:20.10 | |||||||||
35 | Ella Christiansen | 2003 | 586 | 32.34 | 1:07.59 | 1:42.90 | 2:19.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
36 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 584 | 32.96 | 1:08.48 | 1:44.54 | 2:19.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.61 | |||||||||
37 | Mathilde Nielsen | 2003 | 583 | 31.97 | 1:07.21 | 1:43.74 | 2:19.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:21.27 | |||||||||
38 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 575 | 32.05 | 1:07.37 | 1:44.24 | 2:20.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.72 | |||||||||
39 | Caroline Veggerby | 2003 | 571 | 31.51 | 1:07.68 | 1:44.70 | 2:20.81 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.94 | |||||||||
40 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 568 | 32.94 | 1:09.63 | 1:46.04 | 2:21.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.78 | |||||||||
41 | Pil Sylvander | 2003 | 567 | 31.68 | 1:07.27 | 1:44.51 | 2:21.15 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.11 | |||||||||
42 | Nikoline V Gallop | 2003 | 559 | 33.67 | 1:10.14 | 1:46.58 | 2:21.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.93 | |||||||||
43 | Katrine Duus | 2003 | 559 | 32.07 | 1:07.76 | 1:45.12 | 2:21.78 | |||
Næstved IF | 2:23.10 | |||||||||
44 | Laura Fogh | 2003 | 558 | 32.75 | 1:08.79 | 1:45.60 | 2:21.83 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:19.94 | |||||||||
45 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 553 | 32.06 | 1:08.31 | 1:45.67 | 2:22.28 | |||
Køge Svømmeklub | 2:21.45 | |||||||||
46 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 550 | 31.84 | 1:08.00 | 1:45.52 | 2:22.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.42 | |||||||||
46 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 550 | 32.55 | 1:09.00 | 1:45.71 | 2:22.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.30 | |||||||||
48 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 544 | 33.58 | 1:09.84 | 1:47.02 | 2:23.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.91 | |||||||||
49 | Matilde Iversen | 2003 | 523 | 33.85 | 1:11.18 | 1:48.27 | 2:24.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.44 | |||||||||
50 | Louise Houe Andersen | 2003 | 515 | 32.74 | 1:09.43 | 1:47.66 | 2:25.72 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.07 | |||||||||
51 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 513 | 32.14 | 1:09.56 | 1:47.50 | 2:25.92 | |||
Næstved IF | 2:22.41 | |||||||||
52 | Isabella Rosenberg | 2003 | 497 | 33.65 | 1:10.98 | 1:49.42 | 2:27.49 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.79 | |||||||||
53 | Amalie Kristensen | 2003 | 484 | 34.38 | 1:12.23 | 1:50.67 | 2:28.71 | |||
Herning Svømmeklub | 2:27.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 757 | 26.28 | 56.34 | 1:27.18 | 1:58.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:02.04 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 678 | 28.61 | 59.34 | 1:31.16 | 2:02.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.48 | |||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 669 | 28.29 | 59.42 | 1:31.81 | 2:03.16 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:08.24 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 662 | 28.34 | 59.37 | 1:31.80 | 2:03.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.96 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 621 | 29.28 | 1:00.87 | 1:34.20 | 2:06.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.23 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 610 | 28.45 | 1:00.22 | 1:33.54 | 2:06.96 | |||
Kalundborg SK | 2:06.93 | |||||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 601 | 29.49 | 1:01.61 | 1:34.70 | 2:07.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.56 | |||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 585 | 29.66 | 1:01.93 | 1:35.46 | 2:08.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.83 | |||||||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | 572 | 28.34 | 1:00.31 | 1:34.78 | 2:09.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.44 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 566 | 30.53 | 1:03.18 | 1:37.24 | 2:10.16 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:14.61 | |||||||||
11 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 561 | 29.50 | 1:02.69 | 1:36.97 | 2:10.59 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:10.89 | |||||||||
12 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 558 | 30.28 | 1:03.40 | 1:37.31 | 2:10.78 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:13.91 | |||||||||
13 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 557 | 30.92 | 1:05.92 | 1:39.03 | 2:10.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:14.31 | |||||||||
14 | Ole Hovmand | 2003 | 553 | 29.79 | 1:02.84 | 1:36.56 | 2:11.19 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:13.68 | |||||||||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | 549 | 29.80 | 1:02.90 | 1:37.47 | 2:11.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.55 | |||||||||
16 | Mads Stamholt | 2003 | 546 | 30.17 | 1:03.32 | 1:38.15 | 2:11.73 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:13.04 | |||||||||
17 | Benjamin Bodal | 2003 | 544 | 30.66 | 1:04.08 | 1:38.32 | 2:11.95 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:16.32 | |||||||||
18 | Daniel Damsbo | 2003 | 542 | 30.24 | 1:04.30 | 1:38.77 | 2:12.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:17.24 | |||||||||
19 | Christian Boutrup | 2003 | 529 | 30.69 | 1:04.47 | 1:39.36 | 2:13.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:15.04 | |||||||||
20 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 509 | 31.10 | 1:05.59 | 1:40.69 | 2:14.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.82 | |||||||||
21 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 504 | 30.08 | 1:04.14 | 1:39.73 | 2:15.33 | |||
Næstved IF | 2:14.86 | |||||||||
22 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 501 | 30.58 | 1:05.21 | 1:41.10 | 2:15.61 | |||
H2Odense | 2:23.14 | |||||||||
23 | Tobias Svenningsen | 2003 | 445 | 32.61 | 1:08.40 | 1:44.93 | 2:21.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.15 | |||||||||
24 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 438 | 30.64 | 1:06.21 | 1:43.65 | 2:21.75 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.85 | |||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 830 | 26.64 | 55.91 | 1:25.09 | 1:54.60 | |||
Ikast Svømmeklub | 1:58.45 | |||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 759 | 27.50 | 57.18 | 1:27.74 | 1:58.06 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:59.16 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 759 | 26.97 | 56.51 | 1:26.53 | 1:58.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.30 | |||||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | 736 | 26.82 | 57.44 | 1:28.39 | 1:59.26 | |||
JGI Svømning | 2:06.32 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 712 | 27.69 | 58.24 | 1:29.72 | 2:00.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.97 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 699 | 28.46 | 58.69 | 1:29.94 | 2:01.37 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:03.00 | |||||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | 686 | 27.85 | 58.76 | 1:30.71 | 2:02.08 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:06.49 | |||||||||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 685 | 28.08 | 58.76 | 1:30.81 | 2:02.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.08 | |||||||||
9 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 677 | 27.92 | 58.88 | 1:30.58 | 2:02.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:02.49 | |||||||||
10 | Gustav Fabiansen | 2002 | 660 | 28.63 | 59.57 | 1:31.38 | 2:03.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.95 | |||||||||
11 | Jakob Tietgen | 2002 | 658 | 28.33 | 59.85 | 1:32.25 | 2:03.82 | |||
Frem Odense | 2:10.11 | |||||||||
12 | William Vig Stærmose | 2002 | 657 | 28.92 | 1:00.84 | 1:32.63 | 2:03.86 | |||
Frem Odense | 2:09.89 | |||||||||
13 | Gustav Stahl | 2002 | 652 | 27.58 | 58.70 | 1:31.51 | 2:04.18 | |||
H2Odense | 2:05.67 | |||||||||
14 | August Schade Cantby | 2002 | 651 | 28.47 | 59.93 | 1:33.05 | 2:04.27 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:04.97 | |||||||||
15 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 647 | 27.83 | 59.96 | 1:32.12 | 2:04.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.77 | |||||||||
16 | Julius Henriksen | 2002 | 641 | 27.46 | 58.42 | 1:30.98 | 2:04.88 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:02.24 | |||||||||
17 | Simon Perzynski | 2002 | 639 | 28.64 | 1:00.01 | 1:32.88 | 2:05.01 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:10.74 | |||||||||
18 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 638 | 28.90 | 1:00.67 | 1:33.05 | 2:05.07 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:11.87 | |||||||||
19 | Rasmus Petersen | 2002 | 637 | 27.99 | 59.79 | 1:32.73 | 2:05.18 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:11.19 | |||||||||
20 | August Ryom | 2002 | 633 | 28.64 | 1:00.91 | 1:33.81 | 2:05.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.12 | |||||||||
21 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 631 | 29.73 | 1:01.27 | 1:33.60 | 2:05.56 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:06.97 | |||||||||
22 | Andreas Blaaberg | 2002 | 626 | 27.93 | 59.73 | 1:33.21 | 2:05.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:05.70 | |||||||||
23 | Marcus Dessau | 2002 | 625 | 28.32 | 1:00.04 | 1:32.79 | 2:05.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.63 | |||||||||
24 | Christopher H. Brown | 2002 | 624 | 29.24 | 1:01.16 | 1:33.75 | 2:06.04 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:08.67 | |||||||||
25 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 622 | 29.69 | 1:01.58 | 1:34.03 | 2:06.14 | |||
Greve Svømmeklub | 2:06.42 | |||||||||
26 | Alexander Søgaard | 2002 | 614 | 28.61 | 1:00.82 | 1:34.11 | 2:06.70 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:10.23 | |||||||||
27 | Sebastian Bonde | 2002 | 614 | 29.66 | 1:01.70 | 1:34.35 | 2:06.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:11.38 | |||||||||
28 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 611 | 28.98 | 1:01.17 | 1:34.25 | 2:06.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.40 | |||||||||
29 | Frede Meincke | 2002 | 607 | 29.39 | 1:01.52 | 1:34.25 | 2:07.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.96 | |||||||||
30 | Emil Steenberg | 2002 | 606 | 30.59 | 1:01.22 | 1:34.15 | 2:07.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.25 | |||||||||
31 | Artúr Jegesi | 2002 | 594 | 30.39 | 1:03.32 | 1:35.92 | 2:08.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.13 | |||||||||
32 | Marcus Ipsen | 2002 | 591 | 29.24 | 1:02.16 | 1:35.99 | 2:08.34 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.58 | |||||||||
33 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 579 | 29.58 | 1:02.36 | 1:35.77 | 2:09.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.65 | |||||||||
34 | Silas Bøjsen | 2002 | 572 | 29.43 | 1:02.45 | 1:36.59 | 2:09.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.62 | |||||||||
35 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 571 | 30.33 | 1:02.88 | 1:36.69 | 2:09.79 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.72 | |||||||||
36 | Nicklas Taylor | 2002 | 525 | 31.34 | 1:06.08 | 1:40.52 | 2:13.51 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:19.71 | |||||||||
37 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 506 | 30.37 | 1:04.80 | 1:40.36 | 2:15.17 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:19.64 | |||||||||
- | Joachim Hjertmann | 2002 | Akut syg | |||||||
Lyseng IF | 2:05.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 764 | 1:05.85 | 2:14.86 | 3:23.81 | 4:30.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.94 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 735 | 1:05.84 | 2:15.53 | 3:25.52 | 4:34.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:42.90 | |||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 733 | 1:06.68 | 2:16.28 | 3:26.24 | 4:34.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:32.11 | |||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 720 | 1:07.16 | 2:17.55 | 3:28.18 | 4:35.92 | |||
Svømmeklubben Laksen | 4:41.24 | |||||||||
5 | Emma Stecher | 2003 | 710 | 1:07.17 | 2:18.23 | 3:28.56 | 4:37.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.50 | |||||||||
6 | Sophie Grandjean | 2003 | 697 | 1:06.49 | 2:17.69 | 3:29.04 | 4:38.88 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:58.30 | |||||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | 686 | 1:06.00 | 2:16.62 | 3:28.67 | 4:40.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:38.64 | |||||||||
8 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 683 | 1:08.55 | 2:20.18 | 3:32.06 | 4:40.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:44.70 | |||||||||
9 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 660 | 1:07.27 | 2:20.02 | 3:32.70 | 4:44.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:49.85 | |||||||||
10 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 658 | 1:07.84 | 2:20.76 | 3:33.26 | 4:44.33 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:51.57 | |||||||||
11 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 655 | 1:07.96 | 2:20.26 | 3:32.93 | 4:44.71 | |||
Køge Svømmeklub | 4:43.37 | |||||||||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 640 | 1:08.26 | 2:21.70 | 3:34.39 | 4:46.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.62 | |||||||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | 638 | 1:08.63 | 2:21.26 | 3:34.30 | 4:47.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:41.98 | |||||||||
14 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 633 | 1:07.61 | 2:21.19 | 3:35.50 | 4:48.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:47.40 | |||||||||
15 | Mille Pedersen | 2003 | 632 | 1:08.23 | 2:22.84 | 3:36.76 | 4:48.19 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:53.10 | |||||||||
16 | Karoline Lagoni | 2003 | 628 | 1:08.34 | 2:22.12 | 3:36.96 | 4:48.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:58.59 | |||||||||
17 | Mia Borgensgaard | 2003 | 621 | 1:08.29 | 2:22.66 | 3:36.86 | 4:49.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:53.51 | |||||||||
18 | Selma Pruzljanin | 2003 | 619 | 1:08.52 | 2:22.55 | 3:36.44 | 4:50.18 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:53.15 | |||||||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 614 | 1:08.56 | 2:22.93 | 3:37.03 | 4:50.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:57.17 | |||||||||
20 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 610 | 1:09.57 | 2:24.26 | 3:38.66 | 4:51.54 | |||
Køge Svømmeklub | 4:56.05 | |||||||||
21 | Laura Boutrup | 2003 | 609 | 1:09.89 | 2:24.55 | 3:38.80 | 4:51.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:53.97 | |||||||||
22 | Luna Gammelgaard | 2003 | 601 | 1:08.92 | 2:23.86 | 3:38.81 | 4:53.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.08 | |||||||||
23 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 601 | 1:09.63 | 2:24.17 | 3:38.63 | 4:53.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:54.83 | |||||||||
24 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 594 | 1:10.95 | 2:25.52 | 3:39.94 | 4:54.13 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:00.29 | |||||||||
25 | Thippe de Neergaard | 2003 | 591 | 1:10.14 | 2:25.84 | 3:42.42 | 4:54.64 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:58.85 | |||||||||
26 | Ella Christiansen | 2003 | 590 | 1:08.80 | 2:23.65 | 3:39.90 | 4:54.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:54.07 | |||||||||
27 | Lærke Høgsted | 2003 | 589 | 1:09.47 | 2:24.58 | 3:39.24 | 4:55.10 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:49.66 | |||||||||
28 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 586 | 1:09.48 | 2:24.50 | 3:40.05 | 4:55.46 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:48.37 | |||||||||
29 | Mathilde Nielsen | 2003 | 586 | 1:09.01 | 2:24.37 | 3:40.24 | 4:55.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:53.65 | |||||||||
30 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 581 | 1:11.12 | 2:27.08 | 3:42.15 | 4:56.41 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:57.81 | |||||||||
31 | Pil Sylvander | 2003 | 578 | 1:09.28 | 2:25.40 | 3:41.84 | 4:56.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:02.04 | |||||||||
32 | Nikoline V Gallop | 2003 | 578 | 1:11.40 | 2:26.93 | 3:42.83 | 4:56.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:59.76 | |||||||||
33 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 576 | 1:10.89 | 2:26.72 | 3:42.57 | 4:57.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.88 | |||||||||
34 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 575 | 1:11.13 | 2:27.21 | 3:43.07 | 4:57.47 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:59.26 | |||||||||
35 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 575 | 1:09.64 | 2:25.84 | 3:41.89 | 4:57.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:10.54 | |||||||||
36 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 574 | 1:09.95 | 2:25.89 | 3:41.57 | 4:57.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:02.35 | |||||||||
37 | Julie K Rose | 2003 | 573 | 1:09.22 | 2:24.82 | 3:41.13 | 4:57.77 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:47.93 | |||||||||
38 | Katrine Duus | 2003 | 559 | 1:09.86 | 2:26.94 | 3:44.94 | 5:00.14 | |||
Næstved IF | 4:58.44 | |||||||||
39 | Isabella Rosenberg | 2003 | 552 | 1:11.45 | 2:28.98 | 3:46.83 | 5:01.49 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:09.13 | |||||||||
40 | My Phuong Bui | 2003 | 547 | 1:13.27 | 2:29.53 | 3:46.08 | 5:02.33 | |||
H2Odense | 4:59.60 | |||||||||
41 | Fiona Burmester | 2003 | 528 | 1:13.79 | 2:32.16 | 3:50.61 | 5:05.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:02.59 | |||||||||
42 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 526 | 1:13.65 | 2:32.06 | 3:50.76 | 5:06.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:05.65 | |||||||||
- | Caroline Veggerby | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:56.51 | |||||||||
- | Olivia Ida Madsen | 2003 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:58.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 712 | 58.76 | 2:03.77 | 3:10.37 | 4:16.91 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:28.30 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 671 | 1:01.11 | 2:07.95 | 3:15.69 | 4:22.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:25.34 | |||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 661 | 1:01.22 | 2:07.98 | 3:16.03 | 4:23.39 | |||
Kalundborg SK | 4:30.75 | |||||||||
4 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 652 | 1:02.45 | 2:10.37 | 3:19.01 | 4:24.66 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:34.79 | |||||||||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 649 | 1:02.55 | 2:10.35 | 3:18.76 | 4:25.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.78 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 642 | 1:01.84 | 2:09.30 | 3:17.43 | 4:25.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.67 | |||||||||
7 | Alexander Tullberg | 2003 | 574 | 1:04.62 | 2:16.40 | 3:26.73 | 4:36.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:37.00 | |||||||||
8 | Emil Lykke Grann | 2003 | 568 | 1:05.79 | 2:17.72 | 3:28.49 | 4:36.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:45.12 | |||||||||
9 | Benjamin Bodal | 2003 | 567 | 1:05.47 | 2:15.79 | 3:27.21 | 4:37.25 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:39.18 | |||||||||
10 | Ole Hovmand | 2003 | 563 | 1:05.40 | 2:16.85 | 3:28.26 | 4:37.83 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:43.61 | |||||||||
11 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 551 | 1:05.93 | 2:17.06 | 3:28.57 | 4:39.88 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:41.04 | |||||||||
12 | Daniel Damsbo | 2003 | 545 | 1:08.18 | 2:20.20 | 3:31.11 | 4:40.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:42.98 | |||||||||
13 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 515 | 1:04.40 | 2:17.52 | 3:32.66 | 4:46.31 | |||
Næstved IF | 4:47.24 | |||||||||
14 | Mads Stamholt | 2003 | 514 | 1:07.31 | 2:21.02 | 3:35.32 | 4:46.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:49.58 | |||||||||
15 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 510 | 1:07.06 | 2:20.68 | 3:33.62 | 4:47.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.28 | |||||||||
16 | Oliver Fenger | 2003 | 474 | 1:08.55 | 2:23.67 | 3:39.59 | 4:54.32 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:43.63 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 812 | 59.31 | 2:01.41 | 3:04.16 | 4:05.95 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:14.39 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 791 | 59.58 | 2:02.43 | 3:05.78 | 4:08.09 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:17.56 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 789 | 59.58 | 2:02.22 | 3:05.34 | 4:08.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.89 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 735 | 59.50 | 2:02.54 | 3:07.95 | 4:14.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:19.24 | |||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 721 | 1:01.45 | 2:04.27 | 3:08.86 | 4:15.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:21.44 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 714 | 1:01.94 | 2:07.50 | 3:12.09 | 4:16.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:19.61 | |||||||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | 697 | 1:01.65 | 2:06.13 | 3:11.48 | 4:18.78 | |||
JGI Svømning | 4:21.07 | |||||||||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 682 | 1:01.39 | 2:07.80 | 3:14.27 | 4:20.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.84 | |||||||||
9 | Mads Kloster | 2002 | 668 | 1:02.30 | 2:09.25 | 3:17.28 | 4:22.46 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:30.15 | |||||||||
10 | Marcus Dessau | 2002 | 658 | 1:01.61 | 2:07.21 | 3:15.42 | 4:23.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:30.80 | |||||||||
11 | Christopher H. Brown | 2002 | 654 | 1:03.64 | 2:11.71 | 3:18.86 | 4:24.29 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:33.78 | |||||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 649 | 1:01.91 | 2:08.76 | 3:17.24 | 4:25.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:21.95 | |||||||||
13 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 647 | 1:03.57 | 2:11.45 | 3:19.12 | 4:25.22 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:34.40 | |||||||||
14 | Andreas Blaaberg | 2002 | 647 | 1:02.24 | 2:10.36 | 3:18.50 | 4:25.32 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:31.95 | |||||||||
15 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 637 | 1:02.73 | 2:11.01 | 3:19.81 | 4:26.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:25.54 | |||||||||
16 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 631 | 1:04.48 | 2:12.72 | 3:21.19 | 4:27.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:35.44 | |||||||||
17 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 631 | 1:03.69 | 2:12.51 | 3:20.37 | 4:27.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:27.95 | |||||||||
18 | William Vig Stærmose | 2002 | 627 | 1:02.31 | 2:09.86 | 3:19.35 | 4:28.11 | |||
Frem Odense | 4:32.95 | |||||||||
19 | Frede Meincke | 2002 | 619 | 1:04.00 | 2:13.05 | 3:21.29 | 4:29.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.52 | |||||||||
20 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 613 | 1:04.49 | 2:13.05 | 3:22.23 | 4:30.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:30.79 | |||||||||
21 | Jens Bomgaard | 2002 | 607 | 1:03.38 | 2:12.72 | 3:22.44 | 4:30.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.97 | |||||||||
22 | Sebastian Bonde | 2002 | 600 | 1:04.58 | 2:13.51 | 3:23.41 | 4:31.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:34.31 | |||||||||
23 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 599 | 1:04.06 | 2:13.20 | 3:23.38 | 4:32.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:34.04 | |||||||||
24 | Nicolai Wiuff | 2002 | 598 | 1:03.15 | 2:11.48 | 3:21.61 | 4:32.29 | |||
Herlev Svømning | 4:31.13 | |||||||||
25 | August Schade Cantby | 2002 | 594 | 1:03.28 | 2:13.42 | 3:24.03 | 4:32.97 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:33.90 | |||||||||
26 | Emil Steenberg | 2002 | 589 | 1:06.63 | 2:15.63 | 3:25.08 | 4:33.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:37.94 | |||||||||
27 | August Ryom | 2002 | 579 | 1:04.34 | 2:13.96 | 3:24.58 | 4:35.25 | |||
Køge Svømmeklub | 4:33.90 | |||||||||
28 | Gustav Fabiansen | 2002 | 559 | 1:06.75 | 2:16.70 | 3:27.79 | 4:38.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:37.17 | |||||||||
29 | Nicklas Taylor | 2002 | 549 | 1:07.33 | 2:18.71 | 3:30.69 | 4:40.20 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:39.79 | |||||||||
30 | Mattias Houen | 2002 | 529 | 1:07.92 | 2:20.31 | 3:32.62 | 4:43.70 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:38.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 772 | 30.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.83 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 743 | 30.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.29 | |||||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | 725 | 31.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.83 | |||||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 713 | 31.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | 709 | 31.37 | ||||||
Herlev Svømning | 32.09 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 686 | 31.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 674 | 31.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.89 | |||||||||
8 | Louise Jensen | 2003 | 669 | 31.98 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.90 | |||||||||
9 | Ida S Olesen | 2003 | 655 | 32.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
10 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 651 | 32.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
11 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 648 | 32.33 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
12 | Amalie Nielsen | 2003 | 627 | 32.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.01 | |||||||||
13 | Maria Lund | 2003 | 626 | 32.70 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.57 | |||||||||
14 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 625 | 32.71 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
15 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 616 | 32.88 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
16 | Ella Stenholt | 2003 | 615 | 32.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
17 | Caroline Broholm | 2003 | 599 | 33.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.52 | |||||||||
18 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 596 | 33.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
19 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 595 | 33.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
20 | Selma Pruzljanin | 2003 | 590 | 33.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
21 | Cecilie Christiansen | 2003 | 581 | 33.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.73 | |||||||||
22 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 578 | 33.58 | ||||||
Frem Odense | 34.12 | |||||||||
23 | Mille Pedersen | 2003 | 575 | 33.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.97 | |||||||||
24 | Elena Westmark Holm | 2003 | 569 | 33.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.96 | |||||||||
25 | Maria Hagen | 2003 | 566 | 33.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
26 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 563 | 33.87 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
27 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 561 | 33.91 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.90 | |||||||||
28 | Anna Bull Kramer | 2003 | 561 | 33.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
29 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 560 | 33.94 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
30 | Lærke Asmussen | 2003 | 551 | 34.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.72 | |||||||||
31 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 550 | 34.15 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.84 | |||||||||
32 | Clara Carlquist | 2003 | 548 | 34.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.08 | |||||||||
32 | Luna Gammelgaard | 2003 | 548 | 34.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
34 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 547 | 34.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | |||||||||
35 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 546 | 34.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
36 | My Phuong Bui | 2003 | 542 | 34.30 | ||||||
H2Odense | 33.63 | |||||||||
37 | Freja Gjerløv | 2003 | 537 | 34.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.36 | |||||||||
38 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 536 | 34.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.16 | |||||||||
39 | Signe Thomsen | 2003 | 535 | 34.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.75 | |||||||||
40 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 532 | 34.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.31 | |||||||||
41 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 525 | 34.67 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 34.38 | |||||||||
42 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 521 | 34.76 | ||||||
Næstved IF | 34.59 | |||||||||
43 | Freja Stenbækgård | 2003 | 516 | 34.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
44 | Rebekka Giessing | 2003 | 503 | 35.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | |||||||||
45 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 503 | 35.17 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.99 | |||||||||
46 | Olivia Mammen | 2003 | 462 | 36.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 629 | 29.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.12 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 609 | 29.93 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.50 | |||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 597 | 30.14 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.56 | |||||||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | 587 | 30.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 585 | 30.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.00 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 565 | 30.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.52 | |||||||||
7 | Malthe Elkjær | 2003 | 554 | 30.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
8 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 531 | 31.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.30 | |||||||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 527 | 31.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
10 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 524 | 31.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.34 | |||||||||
11 | Daniel Østerballe | 2003 | 514 | 31.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.39 | |||||||||
12 | Frederik Venø Elling | 2003 | 513 | 31.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
13 | Christian Kornum | 2003 | 507 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.86 | |||||||||
14 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 503 | 31.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
15 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 499 | 31.99 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 31.84 | |||||||||
16 | Alex Søndergaard | 2003 | 498 | 32.01 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.15 | |||||||||
17 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 495 | 32.07 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.29 | |||||||||
18 | Marco Knudsen | 2003 | 491 | 32.15 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
19 | Oscar Cleemann | 2003 | 486 | 32.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.08 | |||||||||
20 | Marcus Hiort | 2003 | 482 | 32.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.72 | |||||||||
21 | Tobias Davidsen | 2003 | 481 | 32.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.25 | |||||||||
22 | Kasper Johnsen | 2003 | 473 | 32.57 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
23 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 466 | 32.73 | ||||||
H2Odense | 33.66 | |||||||||
24 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 453 | 33.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
25 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 451 | 33.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.62 | |||||||||
26 | Christoffer Rekling | 2003 | 446 | 33.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.60 | |||||||||
27 | Asger Hugo Juul | 2003 | 445 | 33.23 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
28 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 428 | 33.66 | ||||||
Herlev Svømning | 34.02 | |||||||||
29 | Andreas Hoffmann | 2003 | 424 | 33.77 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.90 | |||||||||
30 | Villads Kruse | 2003 | 424 | 33.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
31 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 415 | 34.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.10 | |||||||||
32 | Erik Li | 2003 | 413 | 34.07 | ||||||
Herlev Svømning | 34.48 | |||||||||
33 | Anders Elsborg | 2003 | 397 | 34.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.02 | |||||||||
34 | Nikolai Sander | 2003 | 394 | 34.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.61 | |||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 904 | 26.24 | ||||||
Herlev Svømning | 26.53 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 790 | 27.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 765 | 27.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 704 | 28.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.15 | |||||||||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 685 | 28.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.55 | |||||||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 627 | 29.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 624 | 29.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 617 | 29.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
9 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 612 | 29.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
10 | Daniel Gallacher | 2002 | 606 | 29.98 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.54 | |||||||||
11 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 600 | 30.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
12 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 593 | 30.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
13 | Mads Enghave | 2002 | 592 | 30.21 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 30.89 | |||||||||
14 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 592 | 30.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.66 | |||||||||
15 | Mathias Pedersen | 2002 | 585 | 30.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.00 | |||||||||
15 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 585 | 30.33 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.31 | |||||||||
17 | Anders Skousen | 2002 | 581 | 30.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.46 | |||||||||
18 | Alfred Højberg | 2002 | 576 | 30.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
19 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 572 | 30.57 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
20 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 566 | 30.67 | ||||||
H2Odense | 31.55 | |||||||||
21 | Jakob Tietgen | 2002 | 562 | 30.74 | ||||||
Frem Odense | 31.12 | |||||||||
22 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 550 | 30.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
23 | Emil Carstensen | 2002 | 549 | 30.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.34 | |||||||||
24 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 548 | 31.01 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.84 | |||||||||
25 | Gustav Stahl | 2002 | 546 | 31.05 | ||||||
H2Odense | 30.37 | |||||||||
26 | Frederik Pedersen | 2002 | 536 | 31.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.21 | |||||||||
27 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 534 | 31.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.61 | |||||||||
28 | William Vig Stærmose | 2002 | 533 | 31.29 | ||||||
Frem Odense | 31.59 | |||||||||
29 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 525 | 31.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.88 | |||||||||
30 | Artúr Jegesi | 2002 | 523 | 31.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.36 | |||||||||
30 | Jens Bomgaard | 2002 | 523 | 31.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
32 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 519 | 31.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.89 | |||||||||
33 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 515 | 31.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.23 | |||||||||
34 | Oskar Allerslev | 2002 | 508 | 31.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.91 | |||||||||
35 | Mads Baltzer | 2002 | 507 | 31.82 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
36 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 499 | 31.98 | ||||||
Herlev Svømning | 32.21 | |||||||||
37 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 494 | 32.09 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
38 | Marcus Dessau | 2002 | 481 | 32.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
39 | Thomas Langvad | 2002 | 470 | 32.64 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
40 | Casper Brinch | 2002 | 458 | 32.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
41 | Simon Bergendorff | 2002 | 456 | 32.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.99 | |||||||||
42 | Asbjørn Guldager | 2002 | 438 | 33.41 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.19 | |||||||||
- | Andreas Blaaberg | 2002 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 851 | 31.51 | 1:04.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.52 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 784 | 32.19 | 1:05.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.70 | |||||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 755 | 32.47 | 1:06.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.86 | |||||||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 752 | 32.13 | 1:06.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
5 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 742 | 32.40 | 1:07.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.07 | |||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 725 | 32.87 | 1:07.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
7 | Celia Puggaard | 2003 | 712 | 32.72 | 1:07.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.99 | |||||||||
8 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 706 | 33.56 | 1:08.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.83 | |||||||||
9 | Amalie Nielsen | 2003 | 697 | 33.35 | 1:08.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.29 | |||||||||
10 | Maria Lund | 2003 | 684 | 34.42 | 1:08.85 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.34 | |||||||||
11 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 679 | 33.67 | 1:09.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
12 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 666 | 33.50 | 1:09.45 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.50 | |||||||||
13 | Thea F. Johansen | 2003 | 656 | 34.26 | 1:09.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.43 | |||||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 655 | 33.90 | 1:09.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.95 | |||||||||
15 | Luna Gammelgaard | 2003 | 653 | 33.96 | 1:09.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
16 | Louise Jensen | 2003 | 635 | 34.49 | 1:10.57 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.67 | |||||||||
17 | Caroline Veggerby | 2003 | 634 | 34.12 | 1:10.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.16 | |||||||||
18 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 633 | 34.00 | 1:10.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
19 | Ella Stenholt | 2003 | 630 | 34.21 | 1:10.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.99 | |||||||||
20 | Cecilie Christiansen | 2003 | 623 | 35.12 | 1:11.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.29 | |||||||||
21 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 622 | 34.84 | 1:11.04 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.86 | |||||||||
22 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 617 | 34.94 | 1:11.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.14 | |||||||||
23 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 609 | 34.80 | 1:11.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
24 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 607 | 34.88 | 1:11.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.78 | |||||||||
25 | My Phuong Bui | 2003 | 602 | 35.66 | 1:11.82 | |||||
H2Odense | 1:10.29 | |||||||||
26 | Esther Else Grubert | 2003 | 602 | 34.85 | 1:11.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.30 | |||||||||
26 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 602 | 35.09 | 1:11.83 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.12 | |||||||||
28 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 598 | 35.22 | 1:12.01 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.17 | |||||||||
29 | Caroline Broholm | 2003 | 596 | 34.29 | 1:12.06 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.19 | |||||||||
30 | Signe Thomsen | 2003 | 595 | 35.20 | 1:12.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.42 | |||||||||
31 | Clara Carlquist | 2003 | 594 | 35.17 | 1:12.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.55 | |||||||||
32 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 590 | 34.64 | 1:12.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.55 | |||||||||
33 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 587 | 35.91 | 1:12.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.13 | |||||||||
34 | Freja Gjerløv | 2003 | 581 | 35.08 | 1:12.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.25 | |||||||||
35 | Lærke Asmussen | 2003 | 578 | 35.79 | 1:12.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.95 | |||||||||
36 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 577 | 35.60 | 1:12.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.26 | |||||||||
37 | Anna Bull Kramer | 2003 | 577 | 34.69 | 1:12.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
38 | Selma Pruzljanin | 2003 | 576 | 35.60 | 1:12.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
39 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 567 | 11.78 | 1:13.30 | |||||
Frem Odense | 1:14.22 | |||||||||
40 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 562 | 36.16 | 1:13.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.39 | |||||||||
41 | Elena Westmark Holm | 2003 | 555 | 35.78 | 1:13.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.97 | |||||||||
42 | Maria Hagen | 2003 | 554 | 35.71 | 1:13.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.79 | |||||||||
43 | Mille Pedersen | 2003 | 554 | 35.82 | 1:13.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.55 | |||||||||
44 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 553 | 35.55 | 1:13.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.45 | |||||||||
45 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 551 | 35.46 | 1:14.00 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:14.68 | |||||||||
46 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 545 | 36.16 | 1:14.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.25 | |||||||||
47 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 532 | 36.27 | 1:14.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.20 | |||||||||
48 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 527 | 36.41 | 1:15.08 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.29 | |||||||||
49 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 520 | 36.78 | 1:15.40 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.98 | |||||||||
50 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 491 | 36.52 | 1:16.86 | |||||
Næstved IF | 1:13.85 | |||||||||
51 | Josefine Heuer | 2003 | 478 | 37.85 | 1:17.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.73 | |||||||||
52 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 475 | 37.95 | 1:17.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
53 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 469 | 36.99 | 1:18.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Brunsgaard | 2003 | 643 | 31.04 | 1:03.02 | |||||
Swim Team Neptun | 1:05.71 | |||||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | 585 | 31.56 | 1:05.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.44 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 583 | 31.98 | 1:05.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.21 | |||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 581 | 31.85 | 1:05.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | 561 | 31.92 | 1:05.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.45 | |||||||||
6 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 558 | 32.33 | 1:06.10 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.37 | |||||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | 555 | 32.46 | 1:06.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.06 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 552 | 32.51 | 1:06.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.64 | |||||||||
9 | Jonas Kjær | 2003 | 540 | 32.23 | 1:06.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.36 | |||||||||
10 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 539 | 32.78 | 1:06.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.95 | |||||||||
11 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 534 | 32.73 | 1:07.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.51 | |||||||||
12 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 528 | 33.10 | 1:07.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.92 | |||||||||
13 | Frederik Venø Elling | 2003 | 525 | 33.04 | 1:07.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.19 | |||||||||
14 | Oscar Cleemann | 2003 | 516 | 32.83 | 1:07.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.34 | |||||||||
15 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 511 | 32.38 | 1:08.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.26 | |||||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 504 | 33.77 | 1:08.34 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
17 | Alex Søndergaard | 2003 | 500 | 33.42 | 1:08.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.73 | |||||||||
18 | Daniel Østerballe | 2003 | 494 | 33.11 | 1:08.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.25 | |||||||||
19 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 485 | 33.83 | 1:09.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.95 | |||||||||
20 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 484 | 33.15 | 1:09.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.27 | |||||||||
21 | Kasper Johnsen | 2003 | 482 | 10.19 | 1:09.39 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
22 | Christoffer Rekling | 2003 | 477 | 34.30 | 1:09.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.50 | |||||||||
23 | Andreas Hoffmann | 2003 | 475 | 34.13 | 1:09.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.74 | |||||||||
24 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 468 | 33.76 | 1:10.06 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:09.68 | |||||||||
25 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 466 | 33.68 | 1:10.17 | |||||
H2Odense | 1:11.04 | |||||||||
26 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 465 | 34.69 | 1:10.24 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
27 | Fillip Bruhn | 2003 | 462 | 34.25 | 1:10.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.35 | |||||||||
28 | Tobias Davidsen | 2003 | 455 | 34.31 | 1:10.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.74 | |||||||||
29 | Marco Knudsen | 2003 | 451 | 34.38 | 1:10.95 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
30 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 445 | 34.86 | 1:11.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.22 | |||||||||
31 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 439 | 34.92 | 1:11.57 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.18 | |||||||||
32 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 437 | 34.41 | 1:11.67 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.91 | |||||||||
33 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 429 | 34.89 | 1:12.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.08 | |||||||||
34 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 424 | 34.34 | 1:12.41 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.87 | |||||||||
35 | Alexander Tullberg | 2003 | 414 | 35.36 | 1:13.01 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.45 | |||||||||
36 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 412 | 35.01 | 1:13.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.20 | |||||||||
37 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 408 | 35.88 | 1:13.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.15 | |||||||||
38 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 403 | 35.46 | 1:13.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.03 | |||||||||
39 | Anders Elsborg | 2003 | 368 | 37.10 | 1:15.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
40 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 365 | 36.74 | 1:16.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 871 | 27.39 | 56.97 | |||||
Herlev Svømning | 58.19 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 753 | 28.65 | 59.80 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 739 | 29.24 | 1:00.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.20 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 724 | 29.28 | 1:00.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.77 | |||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 715 | 29.25 | 1:00.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 695 | 29.92 | 1:01.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.84 | |||||||||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 661 | 30.30 | 1:02.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
8 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 630 | 31.15 | 1:03.45 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
9 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 620 | 31.35 | 1:03.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | 615 | 30.82 | 1:03.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.23 | |||||||||
11 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 614 | 31.27 | 1:04.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
12 | Anders Skousen | 2002 | 614 | 30.80 | 1:04.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
13 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 600 | 31.21 | 1:04.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
14 | Artúr Jegesi | 2002 | 590 | 31.63 | 1:04.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.60 | |||||||||
15 | Daniel Gallacher | 2002 | 582 | 31.66 | 1:05.16 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.42 | |||||||||
16 | Mads Enghave | 2002 | 573 | 31.45 | 1:05.49 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:05.27 | |||||||||
17 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 569 | 32.20 | 1:05.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.00 | |||||||||
18 | Mathias Pedersen | 2002 | 568 | 30.99 | 1:05.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.75 | |||||||||
19 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 568 | 32.08 | 1:05.71 | |||||
H2Odense | 1:06.49 | |||||||||
20 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 560 | 31.83 | 1:05.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
21 | Julius Henriksen | 2002 | 552 | 32.17 | 1:06.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.02 | |||||||||
21 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 552 | 32.34 | 1:06.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.19 | |||||||||
23 | Frederik Pedersen | 2002 | 539 | 32.82 | 1:06.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.91 | |||||||||
24 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 536 | 32.36 | 1:06.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.48 | |||||||||
25 | Jens Bomgaard | 2002 | 535 | 32.68 | 1:07.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.70 | |||||||||
26 | Emil Carstensen | 2002 | 535 | 32.41 | 1:07.03 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.45 | |||||||||
27 | Jakob Tietgen | 2002 | 532 | 32.74 | 1:07.15 | |||||
Frem Odense | 1:08.04 | |||||||||
28 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 528 | 32.53 | 1:07.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.23 | |||||||||
29 | Janus Rosholm | 2002 | 526 | 32.59 | 1:07.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
30 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 518 | 33.10 | 1:07.72 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.61 | |||||||||
31 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 516 | 32.35 | 1:07.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
32 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 515 | 33.11 | 1:07.85 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.41 | |||||||||
33 | Ejnar Truelsen | 2002 | 510 | 33.65 | 1:08.08 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:08.42 | |||||||||
34 | Gustav Fabiansen | 2002 | 510 | 32.77 | 1:08.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.89 | |||||||||
35 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 504 | 33.56 | 1:08.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.96 | |||||||||
36 | Christian Ottosen | 2002 | 483 | 33.70 | 1:09.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.00 | |||||||||
37 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 430 | 34.25 | 1:12.05 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.61 | |||||||||
- | Gustav Stahl | 2002 | DSQ | SW6.5 Ej for bevæ25m | ||||||
H2Odense | 1:05.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 792 | 33.28 | 1:08.87 | 1:45.11 | 2:20.97 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:23.34 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 775 | 33.48 | 1:09.04 | 1:45.60 | 2:21.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.61 | |||||||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 753 | 33.59 | 1:09.96 | 1:46.97 | 2:23.32 | |||
Køge Svømmeklub | 2:27.78 | |||||||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | 742 | 34.51 | 1:11.12 | 1:47.76 | 2:24.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.40 | |||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 739 | 34.44 | 1:10.38 | 1:47.54 | 2:24.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.24 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 706 | 34.17 | 1:11.07 | 1:48.80 | 2:26.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.42 | |||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 692 | 34.12 | 1:11.16 | 1:49.11 | 2:27.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.31 | |||||||||
8 | Cecilie Christiansen | 2003 | 690 | 34.78 | 1:11.59 | 1:49.50 | 2:27.58 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:27.05 | |||||||||
9 | Esther Else Grubert | 2003 | 673 | 35.97 | 1:13.98 | 1:51.98 | 2:28.81 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.98 | |||||||||
10 | Tine Petersen | 2003 | 664 | 35.90 | 1:14.46 | 1:52.41 | 2:29.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.76 | |||||||||
11 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 654 | 35.74 | 1:13.78 | 1:52.11 | 2:30.20 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:35.11 | |||||||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | 649 | 34.67 | 1:12.78 | 1:51.94 | 2:30.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.15 | |||||||||
13 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 618 | 36.53 | 1:15.02 | 1:54.26 | 2:33.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.64 | |||||||||
14 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 614 | 22.86 | 36.62 | 1:15.44 | 2:33.39 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:37.12 | |||||||||
15 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 613 | 34.50 | 1:12.47 | 1:52.60 | 2:33.55 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:31.58 | |||||||||
16 | Thea F. Johansen | 2003 | 611 | 34.74 | 1:13.33 | 1:53.41 | 2:33.68 | |||
Herlev Svømning | 2:32.00 | |||||||||
17 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 610 | 37.13 | 1:16.19 | 1:55.27 | 2:33.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.47 | |||||||||
18 | Amalie Nielsen | 2003 | 610 | 35.85 | 1:14.42 | 1:53.97 | 2:33.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.95 | |||||||||
19 | Mia Borgensgaard | 2003 | 608 | 36.24 | 1:14.88 | 1:54.55 | 2:33.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.23 | |||||||||
20 | My Phuong Bui | 2003 | 606 | 37.64 | 1:16.43 | 1:55.79 | 2:34.12 | |||
H2Odense | 2:35.13 | |||||||||
21 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 604 | 36.58 | 1:14.80 | 1:54.41 | 2:34.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.64 | |||||||||
22 | Louise Jensen | 2003 | 602 | 35.80 | 1:15.69 | 1:56.62 | 2:34.47 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:36.87 | |||||||||
23 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 600 | 37.17 | 1:16.79 | 1:56.28 | 2:34.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.28 | |||||||||
24 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 598 | 36.96 | 1:16.18 | 1:56.28 | 2:34.76 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:34.28 | |||||||||
25 | Rebekka Giessing | 2003 | 597 | 36.46 | 1:14.94 | 1:55.16 | 2:34.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.70 | |||||||||
26 | Caroline Veggerby | 2003 | 584 | 35.27 | 1:14.48 | 1:55.84 | 2:35.97 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.13 | |||||||||
27 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 583 | 36.02 | 1:16.03 | 1:56.82 | 2:36.13 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:38.75 | |||||||||
28 | Signe Thomsen | 2003 | 579 | 36.68 | 1:16.02 | 1:56.57 | 2:36.48 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:36.79 | |||||||||
29 | Freja Gjerløv | 2003 | 578 | 36.08 | 1:15.95 | 1:56.48 | 2:36.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.40 | |||||||||
30 | Ingrid Lindemann | 2003 | 567 | 36.47 | 1:16.26 | 1:57.30 | 2:37.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.79 | |||||||||
31 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 565 | 36.32 | 1:16.35 | 1:57.49 | 2:37.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.39 | |||||||||
32 | Mille Pedersen | 2003 | 565 | 36.23 | 1:16.32 | 1:57.10 | 2:37.72 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:37.50 | |||||||||
33 | Maria Hagen | 2003 | 543 | 36.91 | 1:17.42 | 1:59.27 | 2:39.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.45 | |||||||||
34 | Isabella Rosenberg | 2003 | 541 | 38.15 | 1:18.72 | 2:00.26 | 2:40.06 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:39.24 | |||||||||
35 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 535 | 36.53 | 1:17.07 | 1:58.85 | 2:40.61 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:39.00 | |||||||||
- | Maria Lund | 2003 | DSQ | SW6.5ej fort bev125m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.84 | |||||||||
- | Nikoline V Gallop | 2003 | DSQ | SW6.1sta ejkont elpl | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.64 | |||||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | DSQ | SW6.5 ej fort be175m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:37.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 655 | 32.88 | 1:08.57 | 1:43.41 | 2:16.95 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:20.35 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 653 | 32.65 | 1:07.22 | 1:42.39 | 2:17.09 | |||
Kalundborg SK | 2:20.59 | |||||||||
3 | Thor Brunsgaard | 2003 | 637 | 33.32 | 1:08.45 | 1:44.66 | 2:18.20 | |||
Swim Team Neptun | 2:20.86 | |||||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 610 | 33.58 | 1:09.13 | 1:45.04 | 2:20.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.29 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 589 | 32.83 | 1:09.13 | 1:46.62 | 2:21.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.90 | |||||||||
6 | Carl Heyn Stage | 2003 | 587 | 32.41 | 1:08.51 | 1:45.75 | 2:22.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.23 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 579 | 33.24 | 1:09.50 | 1:46.55 | 2:22.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.88 | |||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 577 | 33.38 | 1:09.62 | 1:46.31 | 2:22.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.65 | |||||||||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 571 | 34.22 | 1:10.11 | 1:47.02 | 2:23.35 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:26.04 | |||||||||
10 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 570 | 33.04 | 1:09.36 | 1:46.61 | 2:23.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.52 | |||||||||
11 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 569 | 33.13 | 1:09.42 | 1:46.55 | 2:23.49 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.15 | |||||||||
12 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 561 | 33.99 | 1:10.27 | 1:47.75 | 2:24.18 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:26.80 | |||||||||
13 | Frederik Venø Elling | 2003 | 553 | 34.22 | 1:11.33 | 1:48.44 | 2:24.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.94 | |||||||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | 551 | 33.72 | 1:10.12 | 1:47.99 | 2:25.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.57 | |||||||||
15 | Alex Søndergaard | 2003 | 543 | 34.11 | 1:11.09 | 1:49.26 | 2:25.71 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:32.00 | |||||||||
16 | Daniel Østerballe | 2003 | 535 | 34.27 | 1:11.56 | 1:49.10 | 2:26.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.08 | |||||||||
17 | Christoffer Rekling | 2003 | 516 | 35.22 | 1:12.63 | 1:50.37 | 2:28.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.45 | |||||||||
18 | Andreas Hoffmann | 2003 | 514 | 35.49 | 1:13.41 | 1:51.33 | 2:28.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.20 | |||||||||
19 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 508 | 35.06 | 1:12.73 | 1:51.46 | 2:28.97 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:33.51 | |||||||||
20 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 506 | 34.56 | 1:12.04 | 1:51.39 | 2:29.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.85 | |||||||||
21 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 505 | 33.97 | 1:10.99 | 1:49.64 | 2:29.35 | |||
H2Odense | 2:34.52 | |||||||||
22 | Marco Knudsen | 2003 | 465 | 36.10 | 1:15.98 | 1:55.78 | 2:33.44 | |||
Greve Svømmeklub | 2:34.70 | |||||||||
23 | Christian Boutrup | 2003 | 457 | 36.49 | 1:15.53 | 1:55.16 | 2:34.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.75 | |||||||||
24 | Jakob Legaard | 2003 | 448 | 37.21 | 1:16.48 | 1:56.69 | 2:35.44 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.44 | |||||||||
25 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 427 | 36.32 | 1:16.15 | 1:57.22 | 2:37.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.10 | |||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 845 | 29.50 | 1:01.06 | 1:33.35 | 2:05.78 | |||
Herlev Svømning | 2:08.65 | |||||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 819 | 30.16 | 1:01.95 | 1:34.49 | 2:07.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.25 | |||||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 814 | 30.11 | 1:01.87 | 1:34.44 | 2:07.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.21 | |||||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 747 | 29.93 | 1:03.38 | 1:38.18 | 2:11.07 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.57 | |||||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 732 | 30.57 | 1:03.81 | 1:37.96 | 2:11.94 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:16.74 | |||||||||
6 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 692 | 31.14 | 1:04.86 | 1:39.75 | 2:14.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.20 | |||||||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 685 | 31.36 | 1:06.23 | 1:41.09 | 2:14.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.77 | |||||||||
8 | David Arneskov | 2002 | 665 | 32.55 | 1:07.05 | 1:41.68 | 2:16.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.35 | |||||||||
9 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 655 | 31.83 | 1:06.57 | 1:42.25 | 2:16.95 | |||
Odder Svømmeklub | 2:21.20 | |||||||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | 634 | 31.93 | 1:06.63 | 1:42.73 | 2:18.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:18.62 | |||||||||
11 | Jens Bomgaard | 2002 | 626 | 32.39 | 1:07.72 | 1:43.43 | 2:19.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.05 | |||||||||
12 | Marcus Dessau | 2002 | 623 | 32.70 | 1:07.71 | 1:43.68 | 2:19.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.47 | |||||||||
13 | Anders Skousen | 2002 | 619 | 31.22 | 1:06.03 | 1:42.49 | 2:19.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.54 | |||||||||
14 | Mathias Pedersen | 2002 | 618 | 32.56 | 1:07.72 | 1:43.71 | 2:19.63 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:17.32 | |||||||||
15 | Mads Kloster | 2002 | 617 | 31.74 | 1:06.91 | 1:43.58 | 2:19.66 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.91 | |||||||||
16 | Janus Rosholm | 2002 | 615 | 32.87 | 1:08.20 | 1:44.44 | 2:19.79 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.65 | |||||||||
17 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 610 | 32.49 | 1:07.62 | 1:43.45 | 2:20.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.43 | |||||||||
18 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 606 | 32.70 | 1:08.42 | 1:45.17 | 2:20.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:20.94 | |||||||||
19 | Artúr Jegesi | 2002 | 604 | 32.94 | 1:08.51 | 1:44.70 | 2:20.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.65 | |||||||||
20 | Frederik Pedersen | 2002 | 600 | 33.14 | 1:08.70 | 1:44.79 | 2:20.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:27.69 | |||||||||
21 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 599 | 32.70 | 1:08.40 | 1:44.93 | 2:21.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.39 | |||||||||
22 | Gustav Stahl | 2002 | 590 | 32.28 | 1:07.68 | 1:45.31 | 2:21.77 | |||
H2Odense | 2:19.28 | |||||||||
23 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 589 | 32.96 | 1:09.02 | 1:46.60 | 2:21.89 | |||
H2Odense | 2:26.19 | |||||||||
24 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 581 | 33.69 | 1:09.57 | 1:46.21 | 2:22.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.48 | |||||||||
25 | Mads Enghave | 2002 | 573 | 32.86 | 1:09.69 | 1:47.01 | 2:23.18 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:21.97 | |||||||||
26 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 565 | 33.56 | 1:09.65 | 1:46.89 | 2:23.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:28.25 | |||||||||
27 | Ejnar Truelsen | 2002 | 555 | 33.89 | 1:09.89 | 1:47.67 | 2:24.66 | |||
Herning Svømmeklub | 2:24.54 | |||||||||
28 | Mads Baltzer | 2002 | 549 | 34.20 | 1:11.27 | 1:48.36 | 2:25.21 | |||
Greve Svømmeklub | 2:24.51 | |||||||||
29 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 519 | 34.55 | 1:12.14 | 1:50.21 | 2:27.95 | |||
Herlev Svømning | 2:25.23 | |||||||||
30 | Christian Ottosen | 2002 | 518 | 35.22 | 1:12.87 | 1:50.61 | 2:28.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.31 | |||||||||
31 | Mattias Houen | 2002 | 508 | 35.30 | 1:12.90 | 1:51.46 | 2:28.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 833 | 32.76 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.13 | |||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 775 | 33.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.55 | |||||||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 764 | 33.72 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | 731 | 34.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.49 | |||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 711 | 34.53 | ||||||
JGI Svømning | 34.81 | |||||||||
6 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 694 | 34.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.59 | |||||||||
7 | Amalie Michelsen | 2003 | 691 | 34.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.46 | |||||||||
8 | Emilie Egerup | 2003 | 678 | 35.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | 675 | 35.13 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.71 | |||||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 658 | 35.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
11 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 630 | 35.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.86 | |||||||||
12 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 623 | 36.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.63 | |||||||||
13 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 621 | 36.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 620 | 36.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
15 | Johanne A Andersson | 2003 | 617 | 36.20 | ||||||
Frem Odense | 37.86 | |||||||||
16 | Cecilie Batz | 2003 | 616 | 36.22 | ||||||
Kolding SK | 36.47 | |||||||||
17 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 614 | 36.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.02 | |||||||||
18 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 604 | 36.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
19 | Ida S Olesen | 2003 | 602 | 36.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.46 | |||||||||
20 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 598 | 36.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.68 | |||||||||
21 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 593 | 36.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
22 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 581 | 36.93 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 37.62 | |||||||||
23 | Hannah Höesch | 2003 | 569 | 37.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
24 | Christine Henriksen | 2003 | 550 | 37.62 | ||||||
JGI Svømning | 37.96 | |||||||||
25 | Freja Romanski | 2003 | 544 | 37.75 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.69 | |||||||||
26 | Caroline Lysgaard | 2003 | 534 | 37.99 | ||||||
Lyseng IF | 37.22 | |||||||||
27 | Silke Larsen | 2003 | 531 | 38.06 | ||||||
Roskilde Svømning | 39.12 | |||||||||
28 | Barbara Ammentorp | 2003 | 531 | 38.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.77 | |||||||||
29 | Astrid Thimmer | 2003 | 530 | 38.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.77 | |||||||||
30 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 528 | 38.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.32 | |||||||||
31 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 522 | 38.27 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
32 | Christine Krogh | 2003 | 513 | 38.50 | ||||||
H2Odense | 38.95 | |||||||||
33 | Sofie Bak | 2003 | 506 | 38.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.47 | |||||||||
34 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 493 | 39.00 | ||||||
Næstved IF | 37.98 | |||||||||
35 | Lærke Blond | 2003 | 490 | 39.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.29 | |||||||||
36 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 478 | 39.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
37 | Julie Wolter | 2003 | 476 | 39.46 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.74 | |||||||||
38 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 472 | 39.57 | ||||||
Lyseng IF | 39.17 | |||||||||
39 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 408 | 41.55 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.03 | |||||||||
- | Caroline Brink | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 612 | 32.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 591 | 32.80 | ||||||
H2Odense | 34.62 | |||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 572 | 33.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.67 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 559 | 33.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.22 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 541 | 33.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.54 | |||||||||
6 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 518 | 34.28 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 35.29 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 517 | 34.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.84 | |||||||||
8 | Markus Toft | 2003 | 504 | 34.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.28 | |||||||||
9 | Harald Franck | 2003 | 502 | 34.64 | ||||||
Næstved IF | 36.62 | |||||||||
10 | Silas Lykke | 2003 | 496 | 34.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.82 | |||||||||
11 | Christian Kornum | 2003 | 494 | 34.83 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.86 | |||||||||
12 | Marcus Hiort | 2003 | 485 | 35.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.36 | |||||||||
13 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 479 | 35.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.30 | |||||||||
14 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 459 | 35.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
15 | Asger Johansen | 2003 | 457 | 35.75 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
16 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 456 | 35.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.29 | |||||||||
17 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 451 | 35.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
18 | Oliver Fenger | 2003 | 450 | 35.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
19 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 445 | 36.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
19 | Marius Gystad | 2003 | 445 | 36.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
21 | Mikkel Hansen | 2003 | 443 | 36.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.54 | |||||||||
22 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 441 | 36.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.44 | |||||||||
23 | Valentin Wahl | 2003 | 438 | 36.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.07 | |||||||||
24 | Noah Bred | 2003 | 428 | 36.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
25 | Christopher Z. Christense | 2003 | 419 | 36.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.79 | |||||||||
26 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 414 | 36.94 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.06 | |||||||||
27 | Oliver Christensen | 2003 | 413 | 36.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
28 | Villads Kruse | 2003 | 410 | 37.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.15 | |||||||||
29 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 409 | 37.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.00 | |||||||||
30 | Bror Textor-Broch | 2003 | 407 | 37.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
31 | Tobias Svenningsen | 2003 | 396 | 37.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
32 | William Sloth | 2003 | 392 | 37.63 | ||||||
Lyseng IF | 37.93 | |||||||||
33 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 391 | 37.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.21 | |||||||||
34 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 389 | 37.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.71 | |||||||||
35 | Nikolai Sander | 2003 | 380 | 38.01 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.59 | |||||||||
36 | Victor Toftehøj | 2003 | 376 | 38.15 | ||||||
JGI Svømning | 38.24 | |||||||||
37 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 369 | 38.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
38 | Niklas Højbjerg | 2003 | 352 | 38.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.94 | |||||||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | DSQ | SW7.1 2fluben vstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.43 | |||||||||
- | Victor Abel Brandi | 2003 | DSQ | SW7.1 2flyben v25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 730 | 30.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.78 | |||||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 722 | 30.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.07 | |||||||||
3 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 706 | 30.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
4 | Filip Cederstrøm | 2002 | 677 | 31.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.18 | |||||||||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | 673 | 31.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.66 | |||||||||
6 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 656 | 31.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.11 | |||||||||
7 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 626 | 32.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
8 | Mingus Okkerholm | 2002 | 624 | 32.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
9 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 622 | 32.25 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
10 | Anton Leth | 2002 | 609 | 32.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
11 | Morten Østergaard | 2002 | 607 | 32.52 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 33.16 | |||||||||
12 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 606 | 32.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
13 | Oliver Steenberg | 2002 | 596 | 32.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.15 | |||||||||
14 | Simon Perzynski | 2002 | 593 | 32.77 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.42 | |||||||||
15 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 579 | 33.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.97 | |||||||||
16 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 571 | 33.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
17 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 561 | 33.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
18 | Oliver Hallenborg | 2002 | 551 | 33.58 | ||||||
H2Odense | 35.50 | |||||||||
19 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 551 | 33.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.00 | |||||||||
20 | Jacob Christensen | 2002 | 541 | 33.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
21 | Alfred Højberg | 2002 | 536 | 33.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
22 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 534 | 33.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
23 | Oskar Allerslev | 2002 | 533 | 33.95 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.67 | |||||||||
24 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 529 | 34.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
25 | Victor Lund | 2002 | 524 | 34.14 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
26 | Gustav Stahl | 2002 | 524 | 34.16 | ||||||
H2Odense | 33.77 | |||||||||
26 | Janus Rosholm | 2002 | 524 | 34.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
28 | Magnus Christensen | 2002 | 511 | 34.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
29 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 499 | 34.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.39 | |||||||||
30 | Joakim Mortensen | 2002 | 490 | 34.92 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.72 | |||||||||
31 | William Ohrt | 2002 | 485 | 35.03 | ||||||
Kolding SK | 35.97 | |||||||||
32 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 484 | 35.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.52 | |||||||||
33 | Andreas Kronborg | 2002 | 479 | 35.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
33 | Silas Bøjsen | 2002 | 479 | 35.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.96 | |||||||||
35 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 475 | 35.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
36 | Mads Lind | 2002 | 468 | 35.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 827 | 34.16 | 1:12.25 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:13.80 | |||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 809 | 34.57 | 1:12.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.83 | |||||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 790 | 34.72 | 1:13.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.29 | |||||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | 769 | 34.58 | 1:14.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.23 | |||||||||
5 | Emilie Egerup | 2003 | 741 | 35.64 | 1:14.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.76 | |||||||||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 736 | 34.81 | 1:15.10 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.28 | |||||||||
7 | Julie K Rose | 2003 | 709 | 34.97 | 1:16.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.86 | |||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 709 | 35.99 | 1:16.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.78 | |||||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 684 | 36.08 | 1:16.96 | |||||
JGI Svømning | 1:16.79 | |||||||||
10 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 666 | 36.53 | 1:17.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.50 | |||||||||
11 | Cecilie Batz | 2003 | 652 | 36.96 | 1:18.21 | |||||
Kolding SK | 1:17.46 | |||||||||
12 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 647 | 37.21 | 1:18.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
13 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 644 | 36.47 | 1:18.52 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | 642 | 37.08 | 1:18.60 | |||||
Frem Odense | 1:19.79 | |||||||||
15 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 632 | 37.01 | 1:19.01 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.05 | |||||||||
16 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 628 | 38.17 | 1:19.17 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.12 | |||||||||
17 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 628 | 37.60 | 1:19.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.00 | |||||||||
18 | Karoline Lagoni | 2003 | 624 | 37.60 | 1:19.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
19 | Hannah Höesch | 2003 | 619 | 37.73 | 1:19.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.98 | |||||||||
20 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 606 | 38.03 | 1:20.10 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.62 | |||||||||
21 | Caroline Broholm | 2003 | 604 | 37.51 | 1:20.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.77 | |||||||||
22 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 600 | 37.98 | 1:20.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.86 | |||||||||
23 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 598 | 37.46 | 1:20.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.77 | |||||||||
24 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 593 | 38.58 | 1:20.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.45 | |||||||||
25 | Christine Henriksen | 2003 | 587 | 38.56 | 1:20.99 | |||||
JGI Svømning | 1:23.25 | |||||||||
25 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 587 | 37.94 | 1:20.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.34 | |||||||||
27 | Amalie Kristensen | 2003 | 586 | 38.60 | 1:21.00 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:24.95 | |||||||||
28 | Christine Krogh | 2003 | 578 | 38.10 | 1:21.39 | |||||
H2Odense | 1:23.54 | |||||||||
29 | Silke Larsen | 2003 | 576 | 38.56 | 1:21.47 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.57 | |||||||||
30 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 566 | 38.83 | 1:21.95 | |||||
Næstved IF | 1:20.79 | |||||||||
31 | Sofie Bak | 2003 | 565 | 38.98 | 1:22.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.61 | |||||||||
32 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 563 | 39.07 | 1:22.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.45 | |||||||||
33 | Astrid Thimmer | 2003 | 544 | 38.84 | 1:23.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.34 | |||||||||
34 | Freja Romanski | 2003 | 541 | 38.43 | 1:23.20 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:24.97 | |||||||||
35 | Mia Lindberg | 2003 | 540 | 39.41 | 1:23.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.64 | |||||||||
36 | Lærke Blond | 2003 | 531 | 39.03 | 1:23.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.76 | |||||||||
37 | Caroline Lysgaard | 2003 | 529 | 39.04 | 1:23.82 | |||||
Lyseng IF | 1:22.19 | |||||||||
38 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 522 | 40.11 | 1:24.21 | |||||
Lyseng IF | 1:24.48 | |||||||||
39 | Maria Lund | 2003 | 521 | 39.49 | 1:24.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.69 | |||||||||
40 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 520 | 39.86 | 1:24.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
41 | Olivia Mammen | 2003 | 512 | 39.58 | 1:24.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.80 | |||||||||
42 | Ella Stenholt | 2003 | 503 | 40.20 | 1:25.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.68 | |||||||||
43 | Barbara Ammentorp | 2003 | 503 | 39.20 | 1:25.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.26 | |||||||||
44 | Lærke Høgsted | 2003 | 496 | 40.43 | 1:25.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.39 | |||||||||
45 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 491 | 40.16 | 1:25.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:26.92 | |||||||||
46 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 490 | 41.47 | 1:25.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:35.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 625 | 33.03 | 1:10.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 612 | 34.17 | 1:11.49 | |||||
H2Odense | 1:15.46 | |||||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 595 | 34.08 | 1:12.13 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.93 | |||||||||
4 | Malthe Elkjær | 2003 | 581 | 34.07 | 1:12.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
5 | Markus Toft | 2003 | 509 | 35.61 | 1:16.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.51 | |||||||||
6 | Christian Kornum | 2003 | 505 | 36.26 | 1:16.21 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:16.53 | |||||||||
7 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 503 | 36.00 | 1:16.28 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:17.79 | |||||||||
8 | Oliver Fenger | 2003 | 502 | 35.92 | 1:16.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 499 | 36.09 | 1:16.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
10 | Valdemar Wichmann | 2003 | 493 | 35.73 | 1:16.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.17 | |||||||||
11 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 487 | 36.30 | 1:17.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
12 | Marius Gystad | 2003 | 486 | 35.77 | 1:17.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.78 | |||||||||
13 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 483 | 36.43 | 1:17.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.94 | |||||||||
14 | Silas Lykke | 2003 | 474 | 36.14 | 1:17.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.85 | |||||||||
15 | Fillip Bruhn | 2003 | 468 | 35.43 | 1:18.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.07 | |||||||||
16 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 467 | 36.66 | 1:18.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.62 | |||||||||
17 | Valentin Wahl | 2003 | 465 | 37.06 | 1:18.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.58 | |||||||||
18 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 462 | 36.90 | 1:18.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
19 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 460 | 36.60 | 1:18.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
20 | Marcus Hiort | 2003 | 459 | 36.49 | 1:18.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
21 | Asger Johansen | 2003 | 458 | 37.14 | 1:18.69 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
22 | Harald Franck | 2003 | 443 | 36.79 | 1:19.60 | |||||
Næstved IF | 1:20.47 | |||||||||
23 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 442 | 37.51 | 1:19.65 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
24 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 440 | 37.58 | 1:19.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.44 | |||||||||
25 | Christopher Z. Christense | 2003 | 439 | 37.50 | 1:19.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.21 | |||||||||
26 | Noah Bred | 2003 | 426 | 38.48 | 1:20.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.59 | |||||||||
27 | Villads Kruse | 2003 | 424 | 37.33 | 1:20.75 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.85 | |||||||||
28 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 419 | 37.52 | 1:21.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.46 | |||||||||
29 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 412 | 37.99 | 1:21.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
30 | William Sloth | 2003 | 412 | 38.67 | 1:21.57 | |||||
Lyseng IF | 1:22.17 | |||||||||
31 | Oscar Cleemann | 2003 | 411 | 37.95 | 1:21.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.75 | |||||||||
32 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 411 | 38.70 | 1:21.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.66 | |||||||||
33 | Victor Abel Brandi | 2003 | 411 | 38.23 | 1:21.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
34 | Oliver Christensen | 2003 | 402 | 39.22 | 1:22.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.89 | |||||||||
35 | Bror Textor-Broch | 2003 | 391 | 38.86 | 1:22.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.09 | |||||||||
- | Frederik Bach Mindested | 2003 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.79 | |||||||||
- | Mikkel Hansen | 2003 | DSQ | SW7.6 1hå v25m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.39 | |||||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | DSQ | SW7.1 2flybespark50m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.73 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 777 | 31.08 | 1:06.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.65 | |||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 766 | 31.26 | 1:06.33 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | 719 | 31.72 | 1:07.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.94 | |||||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 707 | 31.93 | 1:08.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.97 | |||||||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 687 | 32.61 | 1:08.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.17 | |||||||||
6 | Alexander Søgaard | 2002 | 673 | 32.28 | 1:09.25 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.51 | |||||||||
7 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 657 | 32.96 | 1:09.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.99 | |||||||||
8 | Morten Østergaard | 2002 | 625 | 33.39 | 1:10.99 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:11.45 | |||||||||
9 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 621 | 33.82 | 1:11.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.02 | |||||||||
10 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 616 | 32.81 | 1:11.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.29 | |||||||||
11 | Oliver Hallenborg | 2002 | 608 | 33.89 | 1:11.62 | |||||
H2Odense | 1:12.39 | |||||||||
12 | Oliver Steenberg | 2002 | 605 | 33.85 | 1:11.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.09 | |||||||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 597 | 34.19 | 1:12.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
14 | Simon Perzynski | 2002 | 595 | 34.12 | 1:12.13 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.62 | |||||||||
15 | Anton Leth | 2002 | 586 | 34.12 | 1:12.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
16 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 582 | 33.93 | 1:12.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
17 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 581 | 34.17 | 1:12.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.49 | |||||||||
18 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 575 | 34.53 | 1:12.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.89 | |||||||||
19 | Oskar Allerslev | 2002 | 558 | 34.68 | 1:13.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.56 | |||||||||
20 | Magnus Christensen | 2002 | 545 | 35.02 | 1:14.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.37 | |||||||||
21 | Jacob Christensen | 2002 | 544 | 34.77 | 1:14.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.94 | |||||||||
22 | Victor Lund | 2002 | 534 | 35.07 | 1:14.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
23 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 529 | 35.44 | 1:15.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
24 | Christian Ottosen | 2002 | 509 | 35.73 | 1:15.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.21 | |||||||||
25 | William Ohrt | 2002 | 508 | 35.58 | 1:16.03 | |||||
Kolding SK | 1:17.88 | |||||||||
26 | Joakim Mortensen | 2002 | 497 | 35.97 | 1:16.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.97 | |||||||||
27 | Casper Brinch | 2002 | 491 | 36.12 | 1:16.93 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
28 | Mads Lind | 2002 | 478 | 35.73 | 1:17.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.62 | |||||||||
29 | Mattias Houen | 2002 | 478 | 36.62 | 1:17.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.54 | |||||||||
30 | Silas Bøjsen | 2002 | 475 | 36.20 | 1:17.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:19.62 | |||||||||
31 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 471 | 36.75 | 1:18.00 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.01 | |||||||||
32 | Casper Koch | 2002 | 461 | 36.85 | 1:18.56 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.06 | |||||||||
33 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 444 | 37.41 | 1:19.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.52 | |||||||||
34 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 440 | 37.32 | 1:19.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.10 | |||||||||
- | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | DSQ | SW7.7ej samt ber75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 865 | 35.04 | 1:13.81 | 1:53.52 | 2:34.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.67 | |||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 833 | 35.35 | 1:15.56 | 1:55.88 | 2:36.10 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:42.28 | |||||||||
3 | Laura Fogh | 2003 | 808 | 35.58 | 1:15.56 | 1:55.90 | 2:37.71 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:41.01 | |||||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | 800 | 35.08 | 1:14.82 | 1:56.36 | 2:38.23 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.50 | |||||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | 759 | 35.20 | 1:15.27 | 1:57.57 | 2:40.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.94 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 730 | 36.77 | 1:17.73 | 2:00.13 | 2:43.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.42 | |||||||||
7 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 718 | 37.29 | 1:18.71 | 2:01.22 | 2:44.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:46.70 | |||||||||
8 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 717 | 38.64 | 1:20.53 | 2:02.29 | 2:44.09 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:45.88 | |||||||||
9 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 695 | 37.19 | 1:19.37 | 2:02.48 | 2:45.81 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.31 | |||||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 693 | 37.25 | 1:20.53 | 2:03.99 | 2:45.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:51.15 | |||||||||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 691 | 35.73 | 1:17.44 | 2:01.17 | 2:46.09 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:43.81 | |||||||||
12 | Hannah Höesch | 2003 | 691 | 37.88 | 1:19.76 | 2:02.72 | 2:46.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.64 | |||||||||
13 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 689 | 37.27 | 1:19.46 | 2:03.00 | 2:46.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.81 | |||||||||
14 | Sofie Bak | 2003 | 673 | 37.94 | 1:21.18 | 2:04.47 | 2:47.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:52.10 | |||||||||
15 | Amalie Michelsen | 2003 | 672 | 37.73 | 1:20.15 | 2:03.63 | 2:47.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.81 | |||||||||
16 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 649 | 37.81 | 1:20.23 | 2:03.97 | 2:49.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:53.90 | |||||||||
17 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 641 | 38.95 | 1:22.56 | 2:06.43 | 2:50.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:59.28 | |||||||||
18 | Cecilie Batz | 2003 | 639 | 37.36 | 1:20.51 | 2:05.14 | 2:50.55 | |||
Kolding SK | 2:50.11 | |||||||||
19 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 637 | 39.09 | 1:24.23 | 2:07.41 | 2:50.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.15 | |||||||||
20 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 636 | 38.62 | 1:21.59 | 2:06.00 | 2:50.80 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:00.59 | |||||||||
21 | Johanne A Andersson | 2003 | 628 | 38.22 | 1:21.99 | 2:06.57 | 2:51.50 | |||
Frem Odense | 2:52.69 | |||||||||
22 | Emilie Egerup | 2003 | 617 | 39.63 | 1:24.00 | 2:08.57 | 2:52.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:54.39 | |||||||||
23 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 615 | 38.65 | 1:23.01 | 2:08.05 | 2:52.66 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:58.79 | |||||||||
24 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 614 | 38.74 | 1:23.13 | 2:08.12 | 2:52.75 | |||
Næstved IF | 2:50.42 | |||||||||
25 | Karoline Lagoni | 2003 | 614 | 38.74 | 1:22.89 | 2:08.02 | 2:52.78 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:53.37 | |||||||||
26 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 605 | 39.52 | 1:23.35 | 2:07.98 | 2:53.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.66 | |||||||||
27 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 597 | 38.86 | 1:23.21 | 2:08.73 | 2:54.41 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:55.67 | |||||||||
28 | Caroline Broholm | 2003 | 596 | 39.18 | 1:23.37 | 2:09.04 | 2:54.55 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:00.03 | |||||||||
29 | Anna Bull Kramer | 2003 | 592 | 38.56 | 1:22.51 | 2:07.76 | 2:54.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:59.99 | |||||||||
30 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 590 | 39.45 | 1:23.48 | 2:08.81 | 2:55.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.03 | |||||||||
31 | Astrid Thimmer | 2003 | 588 | 39.95 | 1:24.46 | 2:09.39 | 2:55.29 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:54.86 | |||||||||
32 | Silke Larsen | 2003 | 587 | 39.05 | 1:23.40 | 2:09.27 | 2:55.41 | |||
Roskilde Svømning | 2:57.97 | |||||||||
33 | Christine Henriksen | 2003 | 578 | 40.04 | 1:25.67 | 2:11.13 | 2:56.27 | |||
JGI Svømning | 2:57.29 | |||||||||
34 | Mia Lindberg | 2003 | 574 | 39.86 | 1:24.93 | 2:10.79 | 2:56.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.07 | |||||||||
35 | Amalie Kristensen | 2003 | 572 | 39.96 | 1:25.29 | 2:11.33 | 2:56.88 | |||
Herning Svømmeklub | 2:57.43 | |||||||||
36 | Christine Krogh | 2003 | 570 | 39.91 | 1:24.48 | 2:10.88 | 2:57.11 | |||
H2Odense | 3:02.12 | |||||||||
37 | Olivia Mammen | 2003 | 569 | 39.97 | 1:25.01 | 2:10.77 | 2:57.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.28 | |||||||||
38 | Caroline Lysgaard | 2003 | 556 | 40.01 | 1:26.23 | 2:12.78 | 2:58.64 | |||
Lyseng IF | 2:53.39 | |||||||||
39 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 541 | 42.05 | 1:27.80 | 2:14.53 | 3:00.24 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:01.45 | |||||||||
40 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 537 | 40.82 | 1:27.23 | 2:14.25 | 3:00.71 | |||
Lyseng IF | 2:59.81 | |||||||||
41 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 536 | 40.46 | 1:26.25 | 2:13.06 | 3:00.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.27 | |||||||||
42 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 531 | 41.84 | 1:28.29 | 2:15.86 | 3:01.32 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.85 | |||||||||
43 | Lærke Blond | 2003 | 526 | 39.79 | 1:24.76 | 2:13.67 | 3:01.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.38 | |||||||||
44 | Freja Romanski | 2003 | 523 | 39.63 | 1:26.25 | 2:14.11 | 3:02.30 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:04.94 | |||||||||
45 | Ella Christiansen | 2003 | 518 | 40.33 | 1:26.79 | 2:14.33 | 3:02.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.27 | |||||||||
46 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 505 | 41.65 | 1:28.56 | 2:16.42 | 3:04.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:01.46 | |||||||||
47 | Matilde Iversen | 2003 | 503 | 40.89 | 1:27.67 | 2:16.34 | 3:04.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:02.13 | |||||||||
48 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 492 | 41.75 | 1:29.09 | 2:17.21 | 3:06.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.93 | |||||||||
49 | Barbara Ammentorp | 2003 | 486 | 41.26 | 1:29.61 | 2:18.37 | 3:06.80 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:09.29 | |||||||||
50 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 483 | 41.03 | 1:28.72 | 2:18.08 | 3:07.10 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:11.70 | |||||||||
- | Amalie Schou | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 605 | 34.78 | 1:14.63 | 1:54.81 | 2:35.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:41.29 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 591 | 35.29 | 1:15.08 | 1:55.97 | 2:36.65 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.97 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 584 | 35.55 | 1:15.84 | 1:56.98 | 2:37.21 | |||
H2Odense | 2:42.80 | |||||||||
4 | Malthe Elkjær | 2003 | 561 | 35.25 | 1:15.70 | 1:57.26 | 2:39.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.28 | |||||||||
5 | Oliver Fenger | 2003 | 547 | 36.85 | 1:17.83 | 1:59.64 | 2:40.68 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:47.23 | |||||||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 511 | 37.57 | 1:19.94 | 2:03.12 | 2:44.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.26 | |||||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 504 | 36.85 | 1:19.07 | 2:02.45 | 2:45.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.41 | |||||||||
8 | Valentin Wahl | 2003 | 501 | 38.75 | 2:45.46 | 2:45.46 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.38 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 500 | 37.08 | 1:19.63 | 2:02.99 | 2:45.58 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:46.55 | |||||||||
10 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 491 | 37.11 | 1:18.96 | 2:02.54 | 2:46.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.23 | |||||||||
11 | Markus Toft | 2003 | 489 | 36.83 | 1:19.39 | 2:02.77 | 2:46.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.26 | |||||||||
12 | Asger Johansen | 2003 | 487 | 36.75 | 1:19.70 | 2:03.88 | 2:47.05 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:57.51 | |||||||||
13 | Silas Lykke | 2003 | 481 | 36.87 | 1:20.66 | 2:03.74 | 2:47.70 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:52.09 | |||||||||
14 | Valdemar Wichmann | 2003 | 480 | 38.38 | 1:21.83 | 2:03.86 | 2:47.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.85 | |||||||||
15 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 467 | 37.36 | 1:20.25 | 2:04.30 | 2:49.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.37 | |||||||||
16 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 463 | 38.16 | 1:20.96 | 2:05.34 | 2:49.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:38.83 | |||||||||
17 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 459 | 37.32 | 1:19.97 | 2:04.52 | 2:50.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.47 | |||||||||
18 | Marius Gystad | 2003 | 457 | 37.02 | 1:20.76 | 2:05.93 | 2:50.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.33 | |||||||||
19 | Mikkel Hansen | 2003 | 446 | 38.19 | 1:22.32 | 2:07.04 | 2:52.04 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.39 | |||||||||
20 | Tobias Svenningsen | 2003 | 437 | 37.97 | 1:21.78 | 2:07.36 | 2:53.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.04 | |||||||||
21 | Villads Kruse | 2003 | 433 | 38.28 | 1:23.07 | 2:08.03 | 2:53.73 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:56.12 | |||||||||
22 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 431 | 39.49 | 1:24.24 | 2:09.38 | 2:53.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:55.68 | |||||||||
23 | Oliver Christensen | 2003 | 425 | 38.99 | 1:23.82 | 2:09.49 | 2:54.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:58.40 | |||||||||
24 | Jakob Legaard | 2003 | 415 | 39.96 | 1:25.58 | 2:10.82 | 2:56.20 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:55.15 | |||||||||
25 | Victor Toftehøj | 2003 | 413 | 39.32 | 1:24.02 | 2:09.91 | 2:56.48 | |||
JGI Svømning | 3:02.59 | |||||||||
26 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 412 | 39.22 | 1:23.97 | 2:09.97 | 2:56.59 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:56.50 | |||||||||
27 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 338 | 41.09 | 1:28.94 | 2:19.04 | 3:08.69 | |||
H2Odense | 3:35.45 | |||||||||
28 | Asger Hugo Juul | 2003 | 316 | 41.44 | 1:30.56 | 2:21.61 | 3:12.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:14.99 | |||||||||
- | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:01.07 | |||||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | DSQ | SW7.1 fl flyben100m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.65 | |||||||||
- | Victor Abel Brandi | 2003 | DSQ | SW7.1 2flybesp75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.75 | |||||||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 787 | 32.75 | 1:08.99 | 1:45.61 | 2:22.38 | |||
Greve Svømmeklub | 2:24.36 | |||||||||
2 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 746 | 33.07 | 1:10.37 | 1:47.94 | 2:24.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:30.67 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 730 | 33.32 | 1:10.50 | 1:48.09 | 2:26.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.64 | |||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 730 | 33.34 | 1:10.46 | 1:48.10 | 2:26.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.62 | |||||||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 718 | 32.90 | 1:09.83 | 1:48.11 | 2:26.83 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.14 | |||||||||
6 | Filip Cederstrøm | 2002 | 704 | 33.41 | 1:11.63 | 1:50.16 | 2:27.75 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:29.83 | |||||||||
7 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 663 | 33.64 | 1:11.82 | 1:51.31 | 2:30.75 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:33.56 | |||||||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | 653 | 33.93 | 1:12.72 | 1:52.34 | 2:31.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.31 | |||||||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | 649 | 34.48 | 1:13.18 | 1:52.07 | 2:31.79 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:35.22 | |||||||||
10 | Simon Perzynski | 2002 | 639 | 33.92 | 1:12.45 | 1:52.45 | 2:32.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:33.28 | |||||||||
11 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 625 | 34.08 | 1:12.75 | 1:52.45 | 2:33.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.18 | |||||||||
12 | Oliver Hallenborg | 2002 | 597 | 34.75 | 1:14.73 | 1:55.45 | 2:36.11 | |||
H2Odense | 2:37.30 | |||||||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 580 | 35.30 | 1:15.32 | 1:57.26 | 2:37.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.66 | |||||||||
14 | Oskar Allerslev | 2002 | 570 | 36.66 | 1:18.30 | 1:58.47 | 2:38.50 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:45.52 | |||||||||
15 | Oliver Steenberg | 2002 | 568 | 36.19 | 1:17.17 | 1:57.93 | 2:38.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.42 | |||||||||
16 | Janus Rosholm | 2002 | 565 | 34.82 | 1:14.87 | 1:57.28 | 2:39.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:43.74 | |||||||||
17 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 562 | 34.61 | 1:14.47 | 1:56.59 | 2:39.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.48 | |||||||||
18 | Jacob Christensen | 2002 | 559 | 36.15 | 1:16.99 | 1:58.28 | 2:39.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.92 | |||||||||
19 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 556 | 35.11 | 1:15.06 | 1:56.76 | 2:39.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.94 | |||||||||
20 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 544 | 34.89 | 1:15.22 | 1:57.70 | 2:41.02 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.90 | |||||||||
21 | Victor Lund | 2002 | 538 | 35.89 | 1:17.83 | 1:59.98 | 2:41.62 | |||
Køge Svømmeklub | 2:47.28 | |||||||||
22 | Anton Leth | 2002 | 532 | 36.70 | 1:18.94 | 2:00.88 | 2:42.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.92 | |||||||||
23 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 529 | 35.88 | 1:16.82 | 1:59.46 | 2:42.51 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:44.56 | |||||||||
24 | Casper Brinch | 2002 | 528 | 36.81 | 1:18.34 | 2:00.11 | 2:42.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.78 | |||||||||
25 | William Ohrt | 2002 | 526 | 37.13 | 1:18.56 | 2:01.06 | 2:42.87 | |||
Kolding SK | 2:45.69 | |||||||||
26 | Magnus Christensen | 2002 | 501 | 36.07 | 1:18.24 | 2:02.30 | 2:45.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.43 | |||||||||
27 | Mads Lind | 2002 | 454 | 37.50 | 1:20.59 | 2:05.25 | 2:51.05 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:49.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 791 | 28.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 700 | 29.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 689 | 29.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.43 | |||||||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 689 | 29.81 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.66 | |||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 687 | 29.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 685 | 29.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
7 | Emma Stecher | 2003 | 663 | 30.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
8 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 649 | 30.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.07 | |||||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 645 | 30.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
10 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 620 | 30.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.56 | |||||||||
11 | Freja Stenbækgård | 2003 | 607 | 31.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
12 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 603 | 31.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
13 | Louise Houe Andersen | 2003 | 601 | 31.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.45 | |||||||||
14 | Amalie Michelsen | 2003 | 598 | 31.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.77 | |||||||||
15 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 594 | 31.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
16 | Elena Westmark Holm | 2003 | 583 | 31.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.99 | |||||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | 583 | 31.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
18 | Thea F. Johansen | 2003 | 581 | 31.55 | ||||||
Herlev Svømning | 31.04 | |||||||||
19 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 580 | 31.57 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
19 | My Phuong Bui | 2003 | 580 | 31.57 | ||||||
H2Odense | 31.48 | |||||||||
21 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 580 | 31.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
22 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 579 | 31.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
23 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 576 | 31.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
24 | Holly Lønne Turner | 2003 | 572 | 31.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
25 | Thippe de Neergaard | 2003 | 568 | 31.80 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.43 | |||||||||
26 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 561 | 31.93 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.68 | |||||||||
27 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 555 | 32.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
28 | Line Lyskjær | 2003 | 549 | 32.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
29 | Anna Bull Kramer | 2003 | 548 | 32.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
30 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 545 | 32.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
31 | Sarah Bundgaard | 2003 | 542 | 32.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.40 | |||||||||
32 | Clara Carlquist | 2003 | 537 | 32.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.93 | |||||||||
32 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 537 | 32.39 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.32 | |||||||||
34 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 529 | 32.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
35 | Hannah Höesch | 2003 | 526 | 32.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
36 | Julie Wolter | 2003 | 525 | 32.64 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.22 | |||||||||
37 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 523 | 32.69 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.74 | |||||||||
38 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 522 | 32.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
39 | Sophie Grandjean | 2003 | 512 | 32.92 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.03 | |||||||||
40 | Josefine Heuer | 2003 | 509 | 32.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.38 | |||||||||
41 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 501 | 33.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
42 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 499 | 33.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.96 | |||||||||
43 | Fiona Burmester | 2003 | 485 | 33.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
44 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 483 | 33.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | |||||||||
45 | Alma Burgaard | 2003 | 482 | 33.59 | ||||||
H2Odense | 32.55 | |||||||||
46 | Louise Dahl | 2003 | 475 | 33.74 | ||||||
JGI Svømning | 34.92 | |||||||||
47 | Lærke Høgsted | 2003 | 467 | 33.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.71 | |||||||||
48 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 452 | 34.30 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
49 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 450 | 34.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.71 | |||||||||
50 | Camilla Kjær | 2003 | 438 | 34.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
51 | Mie Mørkedal | 2003 | 427 | 34.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
52 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 416 | 35.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 759 | 25.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.34 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 622 | 27.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 602 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.87 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 600 | 28.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.81 | |||||||||
5 | Malthe Elkjær | 2003 | 583 | 28.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 526 | 29.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 525 | 29.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | |||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 516 | 29.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
9 | Niklas Højbjerg | 2003 | 515 | 29.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.83 | |||||||||
10 | Valdemar Wichmann | 2003 | 509 | 29.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.45 | |||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 505 | 29.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.71 | |||||||||
12 | Silas Lykke | 2003 | 500 | 29.82 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.35 | |||||||||
13 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 498 | 29.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
14 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 496 | 29.89 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 29.61 | |||||||||
15 | Christian Kornum | 2003 | 495 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.71 | |||||||||
16 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 494 | 29.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.24 | |||||||||
17 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 489 | 30.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.57 | |||||||||
18 | Mads Stamholt | 2003 | 476 | 30.31 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.72 | |||||||||
19 | Alexander Tullberg | 2003 | 471 | 30.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.63 | |||||||||
20 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 460 | 30.66 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
21 | Christoffer Rekling | 2003 | 459 | 30.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.34 | |||||||||
22 | Nikolai Sander | 2003 | 458 | 30.70 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.51 | |||||||||
23 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 451 | 30.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
24 | Marcus Hiort | 2003 | 448 | 30.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
25 | Andreas Hoffmann | 2003 | 445 | 31.00 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.17 | |||||||||
26 | Lukas Pedersen | 2003 | 443 | 31.03 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.31 | |||||||||
27 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 439 | 31.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
28 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 434 | 31.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.42 | |||||||||
29 | Mikkel Hjelm | 2003 | 434 | 31.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.59 | |||||||||
30 | Ole Hovmand | 2003 | 433 | 31.28 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.13 | |||||||||
31 | Daniel Damsbo | 2003 | 430 | 31.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
32 | Oscar Cleemann | 2003 | 429 | 31.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.88 | |||||||||
33 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 427 | 31.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.69 | |||||||||
34 | Noah Bred | 2003 | 421 | 31.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
35 | William Kristensen | 2003 | 418 | 31.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
36 | Benjamin Bodal | 2003 | 417 | 31.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
36 | Frederik Venø Elling | 2003 | 417 | 31.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
38 | Asger Hugo Juul | 2003 | 411 | 31.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
39 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 407 | 31.93 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
40 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 406 | 31.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.22 | |||||||||
41 | Emil Lykke Grann | 2003 | 402 | 32.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
42 | Erik Li | 2003 | 397 | 32.20 | ||||||
Herlev Svømning | 32.16 | |||||||||
43 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 389 | 32.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.80 | |||||||||
44 | William Sloth | 2003 | 381 | 32.64 | ||||||
Lyseng IF | 32.11 | |||||||||
45 | Victor Toftehøj | 2003 | 348 | 33.65 | ||||||
JGI Svømning | 38.24 | |||||||||
46 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 330 | 34.23 | ||||||
Herlev Svømning | 33.69 | |||||||||
47 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 321 | 34.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.64 | |||||||||
- | Alex Søndergaard | 2003 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 800 | 25.49 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 25.74 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 728 | 26.31 | ||||||
Herlev Svømning | 26.81 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 704 | 26.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
4 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 697 | 26.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.68 | |||||||||
5 | Frederik Møller | 2002 | 681 | 26.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.90 | |||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 647 | 27.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 646 | 27.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.03 | |||||||||
8 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 644 | 27.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
9 | Rasmus Petersen | 2002 | 628 | 27.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.22 | |||||||||
10 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 623 | 27.71 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.66 | |||||||||
11 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 614 | 27.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.38 | |||||||||
12 | Frederik Bojesen | 2002 | 613 | 27.85 | ||||||
JGI Svømning | 28.38 | |||||||||
12 | Leo Badaker | 2002 | 613 | 27.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.94 | |||||||||
14 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 608 | 27.94 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.56 | |||||||||
15 | Mads Kloster | 2002 | 606 | 27.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.09 | |||||||||
16 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 604 | 28.00 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 28.95 | |||||||||
17 | Julius Henriksen | 2002 | 601 | 28.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.44 | |||||||||
18 | August Ryom | 2002 | 596 | 28.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
19 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 595 | 28.13 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
20 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 593 | 28.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.96 | |||||||||
21 | August Schade Cantby | 2002 | 593 | 28.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.44 | |||||||||
21 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 593 | 28.17 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
23 | Alfred Højberg | 2002 | 587 | 28.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
23 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 587 | 28.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
25 | Alexander Søgaard | 2002 | 586 | 28.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.81 | |||||||||
26 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 585 | 28.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.30 | |||||||||
27 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 577 | 28.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
28 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 570 | 28.54 | ||||||
H2Odense | 29.84 | |||||||||
29 | Mads Enghave | 2002 | 563 | 28.66 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 29.17 | |||||||||
30 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 549 | 28.90 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.16 | |||||||||
31 | Simon Perzynski | 2002 | 546 | 28.95 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.71 | |||||||||
32 | Nicolai Wiuff | 2002 | 544 | 28.98 | ||||||
Herlev Svømning | 29.71 | |||||||||
33 | Andreas Kronborg | 2002 | 540 | 29.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
34 | Christopher H. Brown | 2002 | 535 | 29.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.01 | |||||||||
35 | Asbjørn Guldager | 2002 | 532 | 29.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.51 | |||||||||
35 | Kevin Liang | 2002 | 532 | 29.20 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 30.46 | |||||||||
37 | Marcus Ipsen | 2002 | 526 | 29.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
38 | Daniel Gallacher | 2002 | 525 | 29.33 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.40 | |||||||||
39 | Emil Steenberg | 2002 | 523 | 29.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.73 | |||||||||
40 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 521 | 29.41 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
40 | Oliver Steenberg | 2002 | 521 | 29.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
42 | Jakob Tietgen | 2002 | 516 | 29.50 | ||||||
Frem Odense | 30.17 | |||||||||
42 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 516 | 29.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.15 | |||||||||
42 | Mathias Pedersen | 2002 | 516 | 29.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.64 | |||||||||
45 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 512 | 29.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.56 | |||||||||
46 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 510 | 29.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
47 | Gustav Fabiansen | 2002 | 509 | 29.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
48 | Andreas Blaaberg | 2002 | 499 | 29.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
49 | Tobias Boström | 2002 | 495 | 29.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
50 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 491 | 29.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.02 | |||||||||
51 | Casper Koch | 2002 | 490 | 30.01 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.01 | |||||||||
52 | Mikkel Riis | 2002 | 489 | 30.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.92 | |||||||||
53 | Stefan Hansen | 2002 | 488 | 30.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 30.63 | |||||||||
54 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 487 | 30.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.05 | |||||||||
55 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 480 | 30.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.31 | |||||||||
56 | Lucas Burmester | 2002 | 472 | 30.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
57 | Mikkel Gummer | 2002 | 472 | 30.39 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.96 | |||||||||
58 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 462 | 30.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
59 | Mads Baltzer | 2002 | 443 | 31.04 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
60 | Simon Bergendorff | 2002 | 441 | 31.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.66 | |||||||||
61 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 440 | 31.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 43, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 764 | 30.28 | 1:04.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | 723 | 30.80 | 1:05.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.49 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 692 | 31.21 | 1:06.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
4 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 678 | 30.75 | 1:06.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.78 | |||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 671 | 30.72 | 1:06.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.30 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 656 | 31.45 | 1:07.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.40 | |||||||||
7 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 654 | 31.40 | 1:07.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
8 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 647 | 31.41 | 1:07.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
9 | Amalie Michelsen | 2003 | 627 | 31.90 | 1:08.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.11 | |||||||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 599 | 32.26 | 1:09.55 | |||||
JGI Svømning | 1:09.97 | |||||||||
11 | Maria Hagen | 2003 | 599 | 32.02 | 1:09.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.83 | |||||||||
12 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 594 | 31.81 | 1:09.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.37 | |||||||||
13 | Mia Borgensgaard | 2003 | 590 | 32.35 | 1:09.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.43 | |||||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 590 | 32.07 | 1:09.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.31 | |||||||||
15 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 586 | 32.46 | 1:10.08 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.23 | |||||||||
15 | Cecilie Christiansen | 2003 | 586 | 33.59 | 1:10.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.24 | |||||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | 583 | 32.71 | 1:10.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.47 | |||||||||
18 | Elena Westmark Holm | 2003 | 580 | 32.56 | 1:10.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.29 | |||||||||
19 | Line Lyskjær | 2003 | 579 | 33.33 | 1:10.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
20 | Clara Carlquist | 2003 | 563 | 32.17 | 1:11.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.05 | |||||||||
21 | Mille Pedersen | 2003 | 555 | 32.28 | 1:11.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.34 | |||||||||
22 | Anna Bull Kramer | 2003 | 553 | 33.13 | 1:11.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
23 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 545 | 32.96 | 1:11.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
24 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 541 | 33.42 | 1:11.97 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
25 | Thippe de Neergaard | 2003 | 533 | 33.25 | 1:12.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.69 | |||||||||
26 | My Phuong Bui | 2003 | 532 | 33.09 | 1:12.36 | |||||
H2Odense | 1:10.28 | |||||||||
27 | Maria Lund | 2003 | 528 | 33.44 | 1:12.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.62 | |||||||||
28 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 522 | 33.08 | 1:12.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
29 | Selma Pruzljanin | 2003 | 513 | 34.39 | 1:13.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
30 | Josefine Heuer | 2003 | 512 | 33.48 | 1:13.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.69 | |||||||||
31 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 511 | 34.06 | 1:13.35 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.07 | |||||||||
32 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 505 | 33.20 | 1:13.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.86 | |||||||||
33 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 499 | 34.59 | 1:13.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.78 | |||||||||
34 | Camilla Kjær | 2003 | 498 | 34.74 | 1:13.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
35 | Holly Lønne Turner | 2003 | 493 | 33.99 | 1:14.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
36 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 489 | 33.77 | 1:14.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.32 | |||||||||
36 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 489 | 33.93 | 1:14.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.75 | |||||||||
38 | Laura Boutrup | 2003 | 484 | 35.29 | 1:14.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.76 | |||||||||
39 | Hannah Höesch | 2003 | 460 | 34.77 | 1:15.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
40 | Sarah Bundgaard | 2003 | 459 | 34.02 | 1:16.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.48 | |||||||||
41 | Ella Stenholt | 2003 | 456 | 35.31 | 1:16.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
42 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 446 | 35.05 | 1:16.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.87 | |||||||||
43 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 443 | 36.20 | 1:16.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
44 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 438 | 36.66 | 1:17.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.50 | |||||||||
45 | Fiona Burmester | 2003 | 433 | 35.14 | 1:17.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.76 | |||||||||
46 | Lærke Høgsted | 2003 | 431 | 34.93 | 1:17.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.92 | |||||||||
47 | Christine Krogh | 2003 | 426 | 35.57 | 1:17.95 | |||||
H2Odense | 1:16.71 | |||||||||
48 | Alma Burgaard | 2003 | 423 | 35.99 | 1:18.13 | |||||
H2Odense | 1:16.02 | |||||||||
49 | Mie Mørkedal | 2003 | 420 | 36.33 | 1:18.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.62 | |||||||||
50 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 407 | 37.66 | 1:19.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.30 | |||||||||
51 | Ella Christiansen | 2003 | 402 | 35.77 | 1:19.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
- | Thea F. Johansen | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:12.19 | |||||||||
- | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 44, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 754 | 26.62 | 57.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.94 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 633 | 28.53 | 1:01.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.09 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 606 | 29.03 | 1:02.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.03 | |||||||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 514 | 29.86 | 1:05.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.65 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 511 | 29.78 | 1:05.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.28 | |||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 497 | 30.72 | 1:06.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.71 | |||||||||
7 | Jonas Kjær | 2003 | 493 | 30.40 | 1:06.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
8 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 489 | 31.18 | 1:06.88 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:07.73 | |||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 481 | 31.64 | 1:07.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.56 | |||||||||
10 | Silas Lykke | 2003 | 475 | 31.13 | 1:07.51 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.06 | |||||||||
11 | Malthe Elkjær | 2003 | 467 | 31.20 | 1:07.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
12 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 462 | 31.38 | 1:08.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.79 | |||||||||
13 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 459 | 31.43 | 1:08.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
14 | Daniel Damsbo | 2003 | 454 | 32.41 | 1:08.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
15 | Andreas Hoffmann | 2003 | 451 | 31.82 | 1:08.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.62 | |||||||||
16 | Christoffer Rekling | 2003 | 448 | 31.66 | 1:08.85 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.80 | |||||||||
17 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 439 | 32.23 | 1:09.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.86 | |||||||||
18 | Christian Kornum | 2003 | 436 | 31.87 | 1:09.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.37 | |||||||||
19 | Mikkel Hjelm | 2003 | 426 | 32.49 | 1:10.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.13 | |||||||||
20 | Alex Søndergaard | 2003 | 425 | 32.14 | 1:10.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
21 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 423 | 32.23 | 1:10.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.32 | |||||||||
22 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 418 | 32.72 | 1:10.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.37 | |||||||||
23 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 416 | 32.28 | 1:10.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.11 | |||||||||
24 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 415 | 32.51 | 1:10.66 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.76 | |||||||||
25 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 407 | 32.14 | 1:11.08 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:12.83 | |||||||||
26 | Lukas Pedersen | 2003 | 406 | 32.73 | 1:11.16 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.67 | |||||||||
27 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 402 | 33.21 | 1:11.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
28 | Fillip Bruhn | 2003 | 401 | 32.36 | 1:11.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.75 | |||||||||
29 | William Kristensen | 2003 | 394 | 33.32 | 1:11.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
30 | Christopher Z. Christense | 2003 | 383 | 34.70 | 1:12.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.04 | |||||||||
31 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 378 | 32.95 | 1:12.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.77 | |||||||||
32 | Erik Li | 2003 | 364 | 33.15 | 1:13.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.30 | |||||||||
33 | Bror Textor-Broch | 2003 | 363 | 33.80 | 1:13.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.72 | |||||||||
34 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 332 | 34.66 | 1:16.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.95 | |||||||||
- | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | DSQ | SW7.6 1hå vend75m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.32 | |||||||||
Løb 44, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 779 | 26.69 | 57.27 | |||||
Herlev Svømning | 58.97 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 779 | 26.35 | 57.28 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 57.63 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 725 | 27.43 | 58.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.18 | |||||||||
4 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 706 | 27.91 | 59.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | 681 | 28.01 | 59.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.30 | |||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 671 | 28.12 | 1:00.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.92 | |||||||||
7 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 666 | 28.08 | 1:00.35 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.31 | |||||||||
8 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 625 | 28.54 | 1:01.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.08 | |||||||||
9 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 621 | 28.71 | 1:01.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.74 | |||||||||
10 | Mads Kloster | 2002 | 614 | 29.22 | 1:02.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.71 | |||||||||
11 | David Arneskov | 2002 | 604 | 29.20 | 1:02.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.07 | |||||||||
12 | Alfred Højberg | 2002 | 585 | 29.00 | 1:03.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.92 | |||||||||
13 | Julius Henriksen | 2002 | 584 | 29.50 | 1:03.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.80 | |||||||||
14 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 575 | 30.36 | 1:03.38 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:07.42 | |||||||||
15 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 574 | 29.02 | 1:03.42 | |||||
H2Odense | 1:06.06 | |||||||||
16 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 573 | 29.79 | 1:03.43 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.71 | |||||||||
17 | August Ryom | 2002 | 568 | 29.24 | 1:03.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
18 | August Schade Cantby | 2002 | 567 | 29.03 | 1:03.67 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
19 | Christopher H. Brown | 2002 | 565 | 29.87 | 1:03.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.92 | |||||||||
20 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 564 | 29.81 | 1:03.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
20 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 564 | 29.38 | 1:03.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
22 | Frederik Bojesen | 2002 | 563 | 29.30 | 1:03.81 | |||||
JGI Svømning | 1:03.81 | |||||||||
22 | Nicolai Wiuff | 2002 | 563 | 29.55 | 1:03.81 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.36 | |||||||||
24 | Rasmus Petersen | 2002 | 561 | 29.04 | 1:03.88 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.76 | |||||||||
25 | Daniel Gallacher | 2002 | 556 | 30.10 | 1:04.08 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:05.02 | |||||||||
26 | Simon Perzynski | 2002 | 553 | 29.74 | 1:04.21 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.98 | |||||||||
27 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 541 | 29.85 | 1:04.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.31 | |||||||||
28 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 539 | 29.84 | 1:04.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.61 | |||||||||
29 | Gustav Fabiansen | 2002 | 531 | 30.62 | 1:05.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.96 | |||||||||
30 | Mads Enghave | 2002 | 525 | 29.53 | 1:05.31 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:05.68 | |||||||||
31 | Gustav Stahl | 2002 | 524 | 29.58 | 1:05.36 | |||||
H2Odense | 1:06.20 | |||||||||
32 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 502 | 31.01 | 1:06.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.51 | |||||||||
33 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 498 | 30.78 | 1:06.49 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.78 | |||||||||
34 | Marcus Ipsen | 2002 | 495 | 30.83 | 1:06.60 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
35 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 495 | 30.86 | 1:06.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
36 | Asbjørn Guldager | 2002 | 491 | 30.70 | 1:06.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.67 | |||||||||
37 | Emil Steenberg | 2002 | 488 | 30.62 | 1:06.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.39 | |||||||||
38 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 482 | 30.24 | 1:07.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.45 | |||||||||
39 | Mikkel Riis | 2002 | 481 | 31.51 | 1:07.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.44 | |||||||||
40 | Mikkel Gummer | 2002 | 481 | 31.63 | 1:07.26 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.82 | |||||||||
41 | Sebastian Bonde | 2002 | 479 | 31.29 | 1:07.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.25 | |||||||||
42 | Lucas Burmester | 2002 | 476 | 31.52 | 1:07.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.90 | |||||||||
43 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 472 | 30.90 | 1:07.69 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
44 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 467 | 29.77 | 1:07.92 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.13 | |||||||||
45 | Mathias Pedersen | 2002 | 467 | 31.58 | 1:07.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.86 | |||||||||
45 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 467 | 31.48 | 1:07.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
47 | Oskar Skov Grell | 2002 | 465 | 31.34 | 1:08.03 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
48 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 442 | 31.33 | 1:09.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
49 | Andreas Kronborg | 2002 | 439 | 32.09 | 1:09.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.31 | |||||||||
50 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 438 | 31.64 | 1:09.37 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.27 | |||||||||
51 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 437 | 31.58 | 1:09.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.60 | |||||||||
52 | Kevin Liang | 2002 | 434 | 31.10 | 1:09.61 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:11.04 | |||||||||
53 | Stefan Hansen | 2002 | 376 | 33.41 | 1:13.02 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:13.58 | |||||||||
54 | Thomas Langvad | 2002 | 370 | 32.61 | 1:13.42 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
55 | Simon Bergendorff | 2002 | 322 | 34.41 | 1:16.85 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.87 | |||||||||
- | Joachim Hjertmann | 2002 | Akut syg | |||||||
Lyseng IF | 1:07.82 | |||||||||
- | Casper Koch | 2002 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.96 | |||||||||
- | Tobias Boström | 2002 | DSQ | SW.4.4 Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 688 | 33.28 | 1:11.66 | 1:49.38 | 2:26.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.26 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 650 | 33.37 | 1:11.58 | 1:50.86 | 2:29.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.12 | |||||||||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | 646 | 33.19 | 1:10.66 | 1:50.31 | 2:29.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.75 | |||||||||
4 | Line Lyskjær | 2003 | 631 | 34.27 | 1:13.04 | 1:51.78 | 2:31.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.56 | |||||||||
5 | Emma Stecher | 2003 | 627 | 33.30 | 1:12.55 | 1:52.52 | 2:31.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.27 | |||||||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 609 | 32.51 | 1:10.79 | 1:51.46 | 2:32.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.92 | |||||||||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 602 | 32.92 | 1:12.65 | 1:53.34 | 2:33.43 | |||
Køge Svømmeklub | 2:33.64 | |||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 595 | 32.96 | 1:11.23 | 1:52.92 | 2:34.06 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.79 | |||||||||
9 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 583 | 33.79 | 1:13.97 | 1:54.70 | 2:35.07 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.96 | |||||||||
10 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 550 | 34.03 | 1:13.11 | 1:54.88 | 2:38.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.65 | |||||||||
11 | Mia Borgensgaard | 2003 | 535 | 34.15 | 1:13.87 | 1:56.02 | 2:39.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.65 | |||||||||
12 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 535 | 34.06 | 1:13.51 | 1:56.13 | 2:39.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.88 | |||||||||
13 | Anna Bull Kramer | 2003 | 477 | 34.68 | 1:16.57 | 2:00.22 | 2:45.86 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:55.46 | |||||||||
14 | Camilla Kjær | 2003 | 475 | 36.30 | 1:18.39 | 2:02.99 | 2:46.00 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.30 | |||||||||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | 469 | 34.52 | 1:16.28 | 2:01.61 | 2:46.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.41 | |||||||||
16 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 464 | 37.26 | 1:19.44 | 2:03.90 | 2:47.36 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.35 | |||||||||
17 | Laura Boutrup | 2003 | 464 | 37.00 | 1:20.35 | 2:04.73 | 2:47.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.26 | |||||||||
18 | Julie K Rose | 2003 | 460 | 33.90 | 1:15.70 | 2:02.45 | 2:47.79 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:52.66 | |||||||||
19 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 450 | 37.76 | 1:22.01 | 2:05.54 | 2:49.07 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:53.96 | |||||||||
20 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 432 | 36.41 | 1:19.78 | 2:05.50 | 2:51.35 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.19 | |||||||||
21 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 429 | 37.81 | 1:21.51 | 2:06.38 | 2:51.75 | |||
Odder Svømmeklub | 2:53.64 | |||||||||
22 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 428 | 35.99 | 1:20.34 | 2:05.40 | 2:51.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:52.59 | |||||||||
23 | Christine Henriksen | 2003 | 426 | 37.17 | 1:21.65 | 2:06.91 | 2:52.22 | |||
JGI Svømning | 2:53.42 | |||||||||
24 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 423 | 36.49 | 1:20.48 | 2:07.42 | 2:52.54 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:53.78 | |||||||||
25 | Hannah Höesch | 2003 | 416 | 36.81 | 1:20.58 | 2:07.04 | 2:53.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.67 | |||||||||
26 | Ella Christiansen | 2003 | 394 | 36.00 | 1:18.37 | 2:06.07 | 2:56.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.99 | |||||||||
27 | Mie Mørkedal | 2003 | 375 | 38.84 | 1:23.20 | 2:09.66 | 2:59.62 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:54.95 | |||||||||
28 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 370 | 37.46 | 1:22.42 | 2:11.51 | 3:00.48 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.59 | |||||||||
- | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | DSQ | SW8.4 1hå v vend25m | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:55.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 46, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 648 | 28.87 | 1:02.77 | 1:38.78 | 2:16.39 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.76 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 611 | 29.73 | 1:05.19 | 1:42.52 | 2:19.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.18 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 560 | 32.04 | 1:09.02 | 1:46.88 | 2:23.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.06 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 556 | 31.66 | 1:08.81 | 1:46.51 | 2:23.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.13 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 502 | 31.76 | 1:09.10 | 1:48.30 | 2:28.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.58 | |||||||||
6 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 450 | 31.50 | 1:09.01 | 1:50.97 | 2:33.94 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.09 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 437 | 34.50 | 1:15.13 | 1:55.48 | 2:35.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.65 | |||||||||
8 | Christian Kornum | 2003 | 435 | 34.02 | 1:14.12 | 1:56.30 | 2:35.75 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:39.08 | |||||||||
9 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 422 | 33.24 | 1:12.33 | 1:54.47 | 2:37.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.46 | |||||||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 417 | 32.87 | 1:12.92 | 1:56.03 | 2:37.89 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.97 | |||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 403 | 34.52 | 1:14.82 | 1:57.59 | 2:39.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.66 | |||||||||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | 402 | 34.00 | 1:13.88 | 1:56.29 | 2:39.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.42 | |||||||||
13 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 395 | 33.48 | 1:12.95 | 1:55.79 | 2:40.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.13 | |||||||||
14 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 391 | 34.22 | 1:15.05 | 1:58.09 | 2:41.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.69 | |||||||||
15 | Andreas Hoffmann | 2003 | 389 | 34.73 | 1:14.87 | 1:57.42 | 2:41.66 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.70 | |||||||||
16 | William Kristensen | 2003 | 364 | 34.87 | 1:16.95 | 2:01.57 | 2:45.23 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:51.70 | |||||||||
17 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 349 | 35.21 | 1:17.32 | 2:02.27 | 2:47.61 | |||
Odder Svømmeklub | 2:46.46 | |||||||||
18 | Kasper Johnsen | 2003 | 329 | 35.77 | 1:19.27 | 2:06.36 | 2:50.92 | |||
Odder Svømmeklub | 2:47.83 | |||||||||
19 | Valentin Wahl | 2003 | 290 | 34.14 | 1:16.51 | 2:06.13 | 2:58.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.72 | |||||||||
Løb 46, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 748 | 29.17 | 1:02.46 | 1:36.14 | 2:10.00 | |||
Herlev Svømning | 2:11.18 | |||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 727 | 29.26 | 1:02.43 | 1:36.56 | 2:11.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.04 | |||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 726 | 29.36 | 1:02.69 | 1:36.85 | 2:11.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.05 | |||||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 684 | 29.83 | 1:02.84 | 1:37.69 | 2:13.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.44 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 653 | 29.20 | 1:02.94 | 1:37.53 | 2:16.01 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:24.56 | |||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 636 | 29.43 | 1:03.14 | 1:38.97 | 2:17.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.80 | |||||||||
7 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 627 | 28.49 | 1:02.32 | 1:39.18 | 2:17.84 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.46 | |||||||||
8 | David Arneskov | 2002 | 606 | 30.68 | 1:05.63 | 1:41.84 | 2:19.45 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.69 | |||||||||
9 | Nicolai Wiuff | 2002 | 583 | 30.21 | 1:04.73 | 1:41.92 | 2:21.28 | |||
Herlev Svømning | 2:19.82 | |||||||||
10 | August Ryom | 2002 | 564 | 30.59 | 1:06.01 | 1:43.82 | 2:22.80 | |||
Køge Svømmeklub | 2:24.46 | |||||||||
11 | Morten Østergaard | 2002 | 554 | 31.58 | 1:08.41 | 1:46.21 | 2:23.67 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:28.56 | |||||||||
12 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 527 | 32.19 | 1:08.83 | 1:46.78 | 2:26.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.20 | |||||||||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | 524 | 32.09 | 1:08.93 | 1:47.51 | 2:26.36 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:32.72 | |||||||||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | 494 | 31.73 | 1:08.97 | 1:49.33 | 2:29.28 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.70 | |||||||||
15 | Mikkel Riis | 2002 | 491 | 32.43 | 1:09.89 | 1:49.24 | 2:29.59 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:33.76 | |||||||||
16 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 490 | 32.55 | 1:11.08 | 1:50.72 | 2:29.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.12 | |||||||||
17 | Tobias Boström | 2002 | 489 | 31.60 | 1:09.55 | 1:49.61 | 2:29.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.20 | |||||||||
18 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 465 | 32.07 | 1:10.16 | 1:50.65 | 2:32.31 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:39.56 | |||||||||
19 | Oskar Skov Grell | 2002 | 458 | 32.99 | 1:12.98 | 1:53.37 | 2:33.02 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:34.33 | |||||||||
20 | Lucas Burmester | 2002 | 448 | 33.28 | 1:13.24 | 1:53.85 | 2:34.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:40.21 | |||||||||
21 | Mikkel Gummer | 2002 | 440 | 33.51 | 1:13.43 | 1:54.51 | 2:35.08 | |||
Greve Svømmeklub | 2:34.81 | |||||||||
22 | Casper Brinch | 2002 | 432 | 34.09 | 1:14.41 | 1:54.88 | 2:36.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
23 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 426 | 32.17 | 1:10.06 | 1:51.69 | 2:36.77 | |||
Vest-Brøndby | 2:38.45 | |||||||||
24 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 400 | 33.57 | 1:14.01 | 1:57.87 | 2:40.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.07 | |||||||||
- | Frederik Eg Ibsen | 2002 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 03 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 51, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Mix 1 | 2002 | 1:55.69 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.30 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 31.71 | 1:03.46 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 27.92 | 1:31.38 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 24.31 | 1:55.69 | |||||||
2 | Mix 1 Gentofte | 2002 | 1:56.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.95 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 31.36 | 1:02.85 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 29.39 | 1:32.24 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 24.01 | 1:56.25 | |||||||
3 | Kvik 1 | 2002 | 1:57.65 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.89 | |||||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 33.28 | 1:02.70 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 29.00 | 1:31.70 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 25.95 | 1:57.65 | |||||||
4 | Sigma Mix 1 | 0 | 1:59.05 | |||||||
Sigma Swim | 2:01.00 | |||||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 34.57 | 1:05.07 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 28.83 | 1:33.90 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 25.15 | 1:59.05 | |||||||
5 | A6 Mix 1 | 2002 | 1:59.83 | |||||||
A6 | 2:01.95 | |||||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 33.42 | 1:06.41 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 28.30 | 1:34.71 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 25.12 | 1:59.83 | |||||||
6 | Triton Ballerup | 0 | 2:00.08 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.18 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 35.47 | 1:03.96 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 26.77 | 1:30.73 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 29.35 | 2:00.08 | |||||||
7 | Hovedstadens Mix A | 2002 | 2:00.24 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.23 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 32.02 | 1:01.63 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 29.78 | 1:31.41 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 28.83 | 2:00.24 | |||||||
8 | Hsc Mix | 0 | 2:00.26 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:02.71 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 30.77 | 1:04.07 | |||||||
Julius Henriksen | 2002 | 27.62 | 1:31.69 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 28.57 | 2:00.26 | |||||||
9 | Esv Awesome | 0 | 2:01.02 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.90 | |||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 31.79 | 1:04.52 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 28.19 | 1:32.71 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.31 | 2:01.02 | |||||||
10 | Lyngby Padawans 1 | 2002 | 2:01.09 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.68 | |||||||||
Ella Stenholt | 2003 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 33.80 | 1:05.96 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.95 | 1:32.91 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 28.18 | 2:01.09 | |||||||
11 | Holbæk Mix | 0 | 2:01.53 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:07.98 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 16.23 | 46.08 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 17.85 | 1:03.93 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 57.60 | 2:01.53 | |||||||
12 | Gsc Mix 2 | 2002 | 2:01.64 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.89 | |||||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 31.94 | 1:05.45 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.07 | 1:34.52 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 27.12 | 2:01.64 | |||||||
13 | Sigma Mix 2 | 0 | 2:02.16 | |||||||
Sigma Swim | 2:04.00 | |||||||||
Maria Lund | 2003 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 33.10 | 1:06.03 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.93 | 1:34.96 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 27.20 | 2:02.16 | |||||||
14 | Herlev 1 | 0 | 2:03.03 | |||||||
Herlev Svømning | 1:58.00 | |||||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 35.49 | 1:07.04 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 25.88 | 1:32.92 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 30.11 | 2:03.03 | |||||||
15 | Aarhus Swim 1 | 2002 | 2:03.25 | |||||||
Aarhus Swim | 2:03.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Laura Fogh | 2003 | 33.40 | 1:07.60 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.52 | 1:37.12 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.13 | 2:03.25 | |||||||
16 | Mix 2 Gentofte | 2002 | 2:03.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.52 | |||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 34.17 | 1:07.90 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 28.94 | 1:36.84 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 26.57 | 2:03.41 | |||||||
17 | Viborg Mix 1 | 0 | 2:03.69 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:05.74 | |||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 35.33 | 1:06.11 | |||||||
Mikkel Riis | 2002 | 29.22 | 1:35.33 | |||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 28.36 | 2:03.69 | |||||||
18 | A6 Mix 2 | 2003 | 2:03.70 | |||||||
A6 | 2:05.42 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 34.52 | 1:07.18 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 29.62 | 1:36.80 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 26.90 | 2:03.70 | |||||||
19 | Hørsholm Mix | 2002 | 2:03.74 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 30.82 | 1:04.06 | |||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 32.11 | 1:36.17 | |||||||
Fillip Bruhn | 2003 | 27.57 | 2:03.74 | |||||||
20 | Aalborg Mix | 0 | 2:03.85 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 37.03 | 1:09.15 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 26.09 | 1:35.24 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 28.61 | 2:03.85 | |||||||
21 | Agf Mix | 0 | 2:03.86 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:04.50 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 32.89 | 1:03.54 | |||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 31.20 | 1:34.74 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 29.12 | 2:03.86 | |||||||
22 | Vat 2 | 0 | 2:04.64 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:02.94 | |||||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 34.04 | 1:08.09 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 56.55 | 2:04.64 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 2:04.64 | ||||||||
23 | Silkeborg Mix | 2003 | 2:05.86 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:09.62 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 32.11 | 1:04.23 | |||||||
Line Lyskjær | 2003 | 32.17 | 1:36.40 | |||||||
Emilie Egerup | 2003 | 29.46 | 2:05.86 | |||||||
24 | H2Odense 1 | 0 | 2:05.92 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 33.33 | 1:04.54 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 32.75 | 1:37.29 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.63 | 2:05.92 | |||||||
25 | Helsingør Mix | 0 | 2:05.93 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.62 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 34.69 | 1:04.85 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 30.42 | 1:35.27 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 30.66 | 2:05.93 | |||||||
26 | Frem Mix | 0 | 2:06.89 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 36.48 | 1:10.53 | |||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 29.26 | 1:39.79 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 27.10 | 2:06.89 | |||||||
27 | S68 | 0 | 2:07.66 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:10.00 | |||||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 35.06 | 1:08.25 | |||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 30.09 | 1:38.34 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 29.32 | 2:07.66 | |||||||
28 | Gti Mix | 0 | 2:09.13 | |||||||
GTI | 2:18.80 | |||||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 39.05 | 1:13.66 | |||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 29.25 | 1:42.91 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 26.22 | 2:09.13 | |||||||
29 | Odder Mix | 0 | 2:13.19 | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:17.21 | |||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 35.94 | 1:07.96 | |||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 32.05 | 1:40.01 | |||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 33.18 | 2:13.19 | |||||||
30 | Næstved Mix | 0 | 2:13.22 | |||||||
Næstved IF | 2:19.63 | |||||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 36.25 | 1:11.88 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 31.50 | 1:43.38 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 29.84 | 2:13.22 | |||||||
- | Horsens A | 2002 | DSQ | SW10.11 tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:01.00 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 30.43 | 30.43 | |||||||
- | Vat 1 | 0 | DSQ | SW10.11 tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen | 2:00.68 | |||||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 36.98 | 1:04.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 52, 4x200m IM Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mix 1 Gentofte | 2002 | 9:23.74 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:27.73 | |||||||||
Leo Badaker | 2002 | 1:02.42 | 2:16.21 | 2:16.21 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:08.09 | 2:23.58 | 4:39.79 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:09.03 | 2:26.55 | 7:06.34 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 1:05.45 | 2:17.40 | 9:23.74 | ||||||
2 | Hovedstadens Mix A | 2002 | 9:39.61 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:44.42 | |||||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:09.23 | 2:24.20 | 2:24.20 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:09.06 | 2:28.16 | 4:52.36 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:02.98 | 2:11.87 | 7:04.23 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 1:14.72 | 2:35.38 | 9:39.61 | ||||||
3 | Kvik 1 | 2002 | 9:42.68 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:43.93 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 1:08.58 | 2:25.45 | 2:25.45 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 1:04.69 | 2:18.53 | 4:43.98 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:11.57 | 2:28.78 | 7:12.76 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:09.37 | 2:29.92 | 9:42.68 | ||||||
4 | Hsc Mix | 0 | 9:45.85 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 9:58.23 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 1:07.21 | 2:21.72 | 2:21.72 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 1:05.87 | 2:21.59 | 4:43.31 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 1:09.59 | 2:30.92 | 7:14.23 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:13.23 | 2:31.62 | 9:45.85 | ||||||
5 | Gsc Mix 1 | 2002 | 9:49.12 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:50.86 | |||||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 1:07.81 | 2:21.59 | 2:21.59 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 1:08.97 | 2:30.57 | 4:52.16 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 1:08.83 | 2:32.16 | 7:24.32 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:09.31 | 2:24.80 | 9:49.12 | ||||||
6 | A6 Mix 1 | 2002 | 9:49.32 | |||||||
A6 | 9:54.97 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 1:06.12 | 2:21.88 | 2:21.88 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 1:08.52 | 2:19.37 | 4:41.25 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:13.88 | 2:32.36 | 7:13.61 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:15.45 | 2:35.71 | 9:49.32 | ||||||
7 | Lyngby Padawans 1 | 2002 | 9:49.41 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:55.00 | |||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 1:04.86 | 2:17.15 | 2:17.15 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 1:07.36 | 2:25.44 | 4:42.59 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:12.36 | 2:33.87 | 7:16.46 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 1:10.02 | 2:32.95 | 9:49.41 | ||||||
8 | Vat 1 | 0 | 9:51.60 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:02.21 | |||||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 1:04.72 | 2:20.47 | 2:20.47 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 1:15.46 | 2:36.61 | 4:57.08 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 1:01.98 | 2:18.67 | 7:15.75 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 1:12.21 | 2:35.85 | 9:51.60 | ||||||
9 | Triton Ballerup | 0 | 9:55.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:04.44 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 1:04.49 | 2:15.13 | 2:15.13 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 1:04.34 | 2:18.02 | 4:33.15 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 1:14.99 | 2:40.01 | 7:13.16 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 1:15.04 | 2:41.96 | 9:55.12 | ||||||
10 | Sigma Mix 1 | 0 | 9:56.78 | |||||||
Sigma Swim | 9:58.50 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 1:06.91 | 2:22.29 | 2:22.29 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 1:10.99 | 2:28.50 | 4:50.79 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:11.41 | 2:34.46 | 7:25.25 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:13.81 | 2:31.53 | 9:56.78 | ||||||
11 | Aalborg Mix | 0 | 9:56.99 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:05.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:10.00 | 2:30.72 | 2:30.72 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 1:03.03 | 2:15.05 | 4:45.77 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:11.28 | 2:32.27 | 7:18.04 | ||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 1:15.42 | 2:38.95 | 9:56.99 | ||||||
12 | Esv Awesome | 0 | 10:00.42 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:06.90 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:12.03 | 2:30.79 | 2:30.79 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 1:16.84 | 2:35.62 | 5:06.41 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 1:10.80 | 2:28.61 | 7:35.02 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 1:08.11 | 2:25.40 | 10:00.42 | ||||||
13 | Kvik 2 | 2002 | 10:00.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:01.54 | |||||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 1:10.92 | 2:32.65 | 2:32.65 | ||||||
Valentin Wahl | 2003 | 1:11.85 | 2:27.80 | 5:00.45 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:10.78 | 2:29.35 | 7:29.80 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 1:10.81 | 2:30.99 | 10:00.79 | ||||||
14 | Vat 2 | 0 | 10:01.61 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:11.96 | |||||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 1:07.10 | 2:20.79 | 2:20.79 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 1:13.96 | 2:39.05 | 4:59.84 | ||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 1:10.40 | 2:25.16 | 7:25.00 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 1:12.65 | 2:36.61 | 10:01.61 | ||||||
15 | Hørsholm Mix | 2002 | 10:04.56 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 1:08.31 | 2:20.35 | 2:20.35 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 1:11.80 | 2:36.26 | 4:56.61 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 1:14.97 | 2:40.03 | 7:36.64 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 1:09.23 | 2:27.92 | 10:04.56 | ||||||
16 | Gsc Mix 2 | 2002 | 10:06.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:10.89 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 1:06.72 | 2:25.83 | 2:25.83 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:12.01 | 2:36.23 | 5:02.06 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:13.14 | 2:35.73 | 7:37.79 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 1:10.65 | 2:28.46 | 10:06.25 | ||||||
17 | Køge Mx | 2002 | 10:06.82 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:19.30 | |||||||||
August Ryom | 2002 | 1:07.21 | 2:23.67 | 2:23.67 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 1:10.47 | 2:32.01 | 4:55.68 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:12.43 | 2:32.39 | 7:28.07 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:19.47 | 2:38.75 | 10:06.82 | ||||||
18 | Viborg Mix 1 | 0 | 10:10.32 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 10:12.13 | |||||||||
Mikkel Riis | 2002 | 1:12.35 | 2:32.97 | 2:32.97 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 1:07.36 | 2:28.24 | 5:01.21 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 1:10.31 | 2:31.80 | 7:33.01 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 1:15.09 | 2:37.31 | 10:10.32 | ||||||
19 | Hovedstadens Mix B | 2002 | 10:10.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:07.17 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:06.39 | 2:22.67 | 2:22.67 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:17.03 | 2:40.06 | 5:02.73 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 1:09.24 | 2:28.07 | 7:30.80 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 1:18.67 | 2:39.92 | 10:10.72 | ||||||
20 | Horsens A | 2002 | 10:16.54 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 10:05.00 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 1:08.75 | 2:31.70 | 2:31.70 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:13.41 | 2:32.79 | 5:04.49 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 1:11.94 | 2:35.79 | 7:40.28 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 1:14.11 | 2:36.26 | 10:16.54 | ||||||
21 | A6 Mix 2 | 2003 | 10:16.92 | |||||||
A6 | 10:40.33 | |||||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:09.88 | 2:29.34 | 2:29.34 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 1:09.82 | 2:32.39 | 5:01.73 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:13.82 | 2:39.50 | 7:41.23 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:16.04 | 2:35.69 | 10:16.92 | ||||||
22 | Esv Great | 0 | 10:18.79 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:20.50 | |||||||||
Ella Christiansen | 2003 | 1:16.96 | 2:39.75 | 2:39.75 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:13.61 | 2:44.94 | 5:24.69 | ||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 1:08.40 | 2:24.88 | 7:49.57 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 1:10.02 | 2:29.22 | 10:18.79 | ||||||
23 | Lyngby Padawans 2 | 2002 | 10:20.87 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:33.11 | |||||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 1:08.20 | 2:28.23 | 2:28.23 | ||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 1:16.93 | 2:33.92 | 5:02.15 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 1:13.40 | 2:37.68 | 7:39.83 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:14.70 | 2:41.04 | 10:20.87 | ||||||
24 | Silkeborg Mix | 2003 | 10:21.89 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:40.95 | |||||||||
Line Lyskjær | 2003 | 1:14.61 | 2:36.84 | 2:36.84 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 1:12.31 | 2:33.91 | 5:10.75 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 1:14.42 | 2:28.04 | 7:38.79 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 1:21.43 | 2:43.10 | 10:21.89 | ||||||
25 | Odder Mix | 0 | 10:33.62 | |||||||
Odder Svømmeklub | 10:43.21 | |||||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 1:12.13 | 2:32.23 | 2:32.23 | ||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 1:22.66 | 2:57.37 | 5:29.60 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 1:07.41 | 2:26.66 | 7:56.26 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 1:15.28 | 2:37.36 | 10:33.62 | ||||||
- | Hovedstadens Mix Udv. | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:28.06 | |||||||||
Thea Pedersen | 2003 | |||||||||
Hannah Höesch | 2003 | |||||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | DNS | ||||||||
- | Agf Mix | 0 | DSQ | SW10.11 Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:13.80 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:10.90 | 2:23.91 | 2:23.91 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:15.15 | 2:40.08 | 5:03.99 | ||||||
- | Gti Mix | 0 | DSQ | SW7.1 2flyben v325m | ||||||
GTI | 9:55.12 | |||||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 1:13.94 | 2:35.04 | 2:35.04 | ||||||
- | H2Odense 1 | 0 | DSQ | SW7.1 2flyvbesp700m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 1:07.00 | 2:26.49 | 2:26.49 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 1:16.35 | 2:40.01 | 5:06.50 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 1:07.09 | 2:22.10 | 7:28.60 | ||||||
- | Herlev 1 | 0 | DSQ | SW9.2ryg afsl ma500 | ||||||
Herlev Svømning | 9:59.13 | |||||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 1:17.33 | 2:48.67 | 2:48.67 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 58.65 | 2:11.79 | 5:00.46 | ||||||
- | Holbæk Mix | 0 | DSQ | SW7.1 2flyben125m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 10:05.83 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 56.99 | ||||||||
Christopher H. Brown | 2002 | |||||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | |||||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 99 | DSQ | |||||||
- | Aarhus Swim 1 | 2002 | DSQ | SW7.6 ej samt be350m | ||||||
Aarhus Swim | 10:18.00 | |||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 1:08.15 | 2:25.31 | 2:25.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 53, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 0 | 3:49.53 | |||||||
VAT Copenhagen | 3:56.54 | |||||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 29.26 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 28.93 | 1:01.41 | 2:03.67 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 25.06 | 53.33 | 2:57.00 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 24.81 | 52.53 | 3:49.53 | ||||||
2 | Mix 1 Gentofte | 2002 | 3:49.70 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:53.30 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 27.23 | 57.31 | 57.31 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.77 | 1:00.11 | 1:57.42 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 28.55 | 59.50 | 2:56.92 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.22 | 52.78 | 3:49.70 | ||||||
3 | Hovedstadens Mix A | 2002 | 3:53.55 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.91 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.63 | 55.58 | 55.58 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 26.73 | 55.93 | 1:51.51 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 30.01 | 1:03.16 | 2:54.67 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 27.87 | 58.88 | 3:53.55 | ||||||
4 | Gsc Mix 1 | 2002 | 3:54.55 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:52.58 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 26.14 | 55.63 | 55.63 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 26.82 | 55.91 | 1:51.54 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.18 | 1:03.07 | 2:54.61 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.12 | 59.94 | 3:54.55 | ||||||
5 | Kvik 1 | 2002 | 3:55.27 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:55.86 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 27.47 | 57.24 | 57.24 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 27.13 | 57.22 | 1:54.46 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.20 | 1:00.21 | 2:54.67 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.15 | 1:00.60 | 3:55.27 | ||||||
6 | Sigma Mix 1 | 0 | 3:55.32 | |||||||
Sigma Swim | 4:00.00 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 26.82 | 56.33 | 56.33 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 28.79 | 1:00.85 | 1:57.18 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.21 | 1:01.39 | 2:58.57 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 27.59 | 56.75 | 3:55.32 | ||||||
7 | A6 Mix 1 | 2002 | 3:56.65 | |||||||
A6 | 3:57.64 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 26.12 | 55.55 | 55.55 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 27.41 | 57.57 | 1:53.12 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 29.14 | 1:00.86 | 2:53.98 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 29.68 | 1:02.67 | 3:56.65 | ||||||
8 | Lyngby Padawans 1 | 2002 | 3:56.85 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:59.14 | |||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 26.93 | 56.26 | 56.26 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.46 | 56.02 | 1:52.28 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 28.66 | 1:01.14 | 2:53.42 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 29.35 | 1:03.43 | 3:56.85 | ||||||
9 | Hsc Mix | 0 | 3:58.11 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:02.74 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 31.15 | 1:04.57 | 1:04.57 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 26.50 | 55.43 | 2:00.00 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 26.18 | 55.88 | 2:55.88 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.97 | 1:02.23 | 3:58.11 | ||||||
10 | Esv Awesome | 0 | 3:59.13 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:03.10 | |||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.13 | 1:02.38 | 1:02.38 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.03 | 1:00.70 | 2:03.08 | ||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 27.37 | 57.56 | 3:00.64 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.59 | 58.49 | 3:59.13 | ||||||
11 | Holbæk Mix | 0 | 3:59.71 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:06.45 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 27.42 | 56.88 | 56.88 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 27.34 | 58.06 | 1:54.94 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 30.44 | 1:03.79 | 2:58.73 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 29.15 | 1:00.98 | 3:59.71 | ||||||
12 | Sigma Mix 2 | 0 | 4:01.08 | |||||||
Sigma Swim | 4:04.80 | |||||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 27.62 | 57.55 | 57.55 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.70 | 1:02.65 | 2:00.20 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.44 | 1:03.27 | 3:03.47 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 27.39 | 57.61 | 4:01.08 | ||||||
13 | Køge Mx | 2002 | 4:01.72 | |||||||
Køge Svømmeklub | 4:04.70 | |||||||||
August Ryom | 2002 | 27.17 | 56.47 | 56.47 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 29.20 | 1:00.83 | 1:57.30 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 28.90 | 1:02.02 | 2:59.32 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 29.38 | 1:02.40 | 4:01.72 | ||||||
14 | Herlev 1 | 0 | 4:03.30 | |||||||
Herlev Svømning | 4:07.13 | |||||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 31.99 | 1:06.26 | 1:06.26 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 28.47 | 59.59 | 2:05.85 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 25.57 | 54.04 | 2:59.89 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 30.01 | 1:03.41 | 4:03.30 | ||||||
15 | Aarhus Swim 1 | 2002 | 4:03.91 | |||||||
Aarhus Swim | 4:04.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.06 | 1:04.92 | 1:04.92 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 30.40 | 1:03.71 | 2:08.63 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 27.56 | 57.96 | 3:06.59 | ||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.94 | 57.32 | 4:03.91 | ||||||
16 | Triton Ballerup | 0 | 4:04.10 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:06.84 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 26.82 | 55.62 | 55.62 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 28.08 | 57.87 | 1:53.49 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.67 | 1:05.77 | 2:59.26 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 30.99 | 1:04.84 | 4:04.10 | ||||||
17 | Aalborg Mix | 0 | 4:04.74 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:08.00 | |||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 26.84 | 55.18 | 55.18 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.39 | 1:03.80 | 1:58.98 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.90 | 1:02.29 | 3:01.27 | ||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 30.01 | 1:03.47 | 4:04.74 | ||||||
18 | Horsens A | 2002 | 4:04.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 27.92 | 57.91 | 57.91 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.22 | 1:02.73 | 2:00.64 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 29.49 | 1:02.11 | 3:02.75 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 28.75 | 1:02.01 | 4:04.76 | ||||||
19 | Gsc Mix 2 | 2002 | 4:05.02 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.76 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.72 | 1:01.16 | 1:01.16 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.08 | 1:01.02 | 2:02.18 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.43 | 59.10 | 3:01.28 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.20 | 1:03.74 | 4:05.02 | ||||||
20 | Hørsholm Mix | 2002 | 4:07.65 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 27.39 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 30.50 | 1:04.60 | 2:02.02 | ||||||
Fillip Bruhn | 2003 | 28.78 | 1:00.98 | 3:03.00 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 30.91 | 1:04.65 | 4:07.65 | ||||||
21 | Viborg Mix 1 | 0 | 4:09.54 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:12.27 | |||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 29.34 | 1:01.12 | 1:01.12 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 30.43 | 1:04.52 | 2:05.64 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 29.03 | 1:00.91 | 3:06.55 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 29.77 | 1:02.99 | 4:09.54 | ||||||
22 | Hvidovre Mix 1 Hvsk | 0 | 4:09.80 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:13.25 | |||||||||
Anders Skousen | 2002 | 28.35 | 59.16 | 59.16 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 27.45 | 57.77 | 1:56.93 | ||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 31.47 | 1:04.99 | 3:01.92 | ||||||
Sofie Bak | 2003 | 32.29 | 1:07.88 | 4:09.80 | ||||||
23 | Mix 2 Gentofte | 2002 | 4:10.32 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:05.66 | |||||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 31.15 | 1:06.12 | 1:06.12 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 29.04 | 1:01.26 | 2:07.38 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 27.83 | 59.81 | 3:07.19 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 29.71 | 1:03.13 | 4:10.32 | ||||||
24 | Agf Mix | 0 | 4:10.77 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:06.80 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 28.76 | 59.91 | 59.91 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 31.11 | 1:05.22 | 2:05.13 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 27.71 | 59.82 | 3:04.95 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.15 | 1:05.82 | 4:10.77 | ||||||
25 | Silkeborg Mix | 2003 | 4:10.97 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:17.80 | |||||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 29.12 | 1:00.16 | 1:00.16 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 28.39 | 59.68 | 1:59.84 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 30.91 | 1:04.59 | 3:04.43 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.98 | 1:06.54 | 4:10.97 | ||||||
26 | Frem Mix | 0 | 4:14.33 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 32.54 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 32.92 | 1:08.88 | 2:18.94 | ||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 27.32 | 57.39 | 3:16.33 | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 27.62 | 58.00 | 4:14.33 | ||||||
27 | Næstved Mix | 0 | 4:14.85 | |||||||
Næstved IF | 5:03.87 | |||||||||
Katrine Duus | 2003 | 31.16 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Harald Franck | 2003 | 29.06 | 1:01.95 | 2:07.27 | ||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 30.70 | 1:06.49 | 3:13.76 | ||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 28.81 | 1:01.09 | 4:14.85 | ||||||
28 | Gti Mix | 0 | 4:15.21 | |||||||
GTI | 4:19.88 | |||||||||
Marco Knudsen | 2003 | 28.61 | 59.49 | 59.49 | ||||||
Julie Wolter | 2003 | 32.66 | 1:08.09 | 2:07.58 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 29.01 | 1:01.76 | 3:09.34 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 31.56 | 1:05.87 | 4:15.21 | ||||||
29 | S68 | 0 | 4:15.59 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:16.00 | |||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 29.71 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 30.60 | 1:04.01 | 2:05.97 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 32.46 | 1:08.98 | 3:14.95 | ||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 28.84 | 1:00.64 | 4:15.59 | ||||||
30 | H2Odense 1 | 0 | 4:21.11 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Christine Krogh | 2003 | 31.83 | 1:07.86 | 1:07.86 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 33.30 | 1:09.42 | 2:17.28 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 30.03 | 1:02.57 | 3:19.85 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 28.68 | 1:01.26 | 4:21.11 | ||||||
31 | Odder Mix | 0 | 4:24.80 | |||||||
Odder Svømmeklub | 4:20.21 | |||||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 28.27 | 58.82 | 58.82 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 32.58 | 1:06.67 | 2:05.49 | ||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 36.09 | 1:14.74 | 3:20.23 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 30.04 | 1:04.57 | 4:24.80 | ||||||
- | Helsingør Mix | 0 | DSQ | SW10.11 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:08.50 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 28.68 | 59.66 | 59.66 | ||||||
Mattias Houen | 2002 | 29.08 | 1:00.01 | 1:59.67 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 30.18 | 1:03.22 | 3:02.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:55 |