Resultater for DM Ã…rgang Kortbane (A)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 13.30
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 53, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 0 | 3:49.53 | |||||||
VAT Copenhagen | 3:56.54 | |||||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 29.26 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 28.93 | 1:01.41 | 2:03.67 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 25.06 | 53.33 | 2:57.00 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 24.81 | 52.53 | 3:49.53 | ||||||
2 | Mix 1 Gentofte | 2002 | 3:49.70 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:53.30 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 27.23 | 57.31 | 57.31 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.77 | 1:00.11 | 1:57.42 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 28.55 | 59.50 | 2:56.92 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.22 | 52.78 | 3:49.70 | ||||||
3 | Hovedstadens Mix A | 2002 | 3:53.55 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.91 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.63 | 55.58 | 55.58 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 26.73 | 55.93 | 1:51.51 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 30.01 | 1:03.16 | 2:54.67 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 27.87 | 58.88 | 3:53.55 | ||||||
4 | Gsc Mix 1 | 2002 | 3:54.55 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:52.58 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 26.14 | 55.63 | 55.63 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 26.82 | 55.91 | 1:51.54 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.18 | 1:03.07 | 2:54.61 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.12 | 59.94 | 3:54.55 | ||||||
5 | Kvik 1 | 2002 | 3:55.27 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:55.86 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 27.47 | 57.24 | 57.24 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 27.13 | 57.22 | 1:54.46 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.20 | 1:00.21 | 2:54.67 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.15 | 1:00.60 | 3:55.27 | ||||||
6 | Sigma Mix 1 | 0 | 3:55.32 | |||||||
Sigma Swim | 4:00.00 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 26.82 | 56.33 | 56.33 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 28.79 | 1:00.85 | 1:57.18 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.21 | 1:01.39 | 2:58.57 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 27.59 | 56.75 | 3:55.32 | ||||||
7 | A6 Mix 1 | 2002 | 3:56.65 | |||||||
A6 | 3:57.64 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 26.12 | 55.55 | 55.55 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 27.41 | 57.57 | 1:53.12 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 29.14 | 1:00.86 | 2:53.98 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 29.68 | 1:02.67 | 3:56.65 | ||||||
8 | Lyngby Padawans 1 | 2002 | 3:56.85 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:59.14 | |||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 26.93 | 56.26 | 56.26 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.46 | 56.02 | 1:52.28 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 28.66 | 1:01.14 | 2:53.42 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 29.35 | 1:03.43 | 3:56.85 | ||||||
9 | Hsc Mix | 0 | 3:58.11 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:02.74 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 31.15 | 1:04.57 | 1:04.57 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 26.50 | 55.43 | 2:00.00 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 26.18 | 55.88 | 2:55.88 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.97 | 1:02.23 | 3:58.11 | ||||||
10 | Esv Awesome | 0 | 3:59.13 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:03.10 | |||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.13 | 1:02.38 | 1:02.38 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.03 | 1:00.70 | 2:03.08 | ||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 27.37 | 57.56 | 3:00.64 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.59 | 58.49 | 3:59.13 | ||||||
11 | Holbæk Mix | 0 | 3:59.71 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:06.45 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 27.42 | 56.88 | 56.88 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 27.34 | 58.06 | 1:54.94 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 30.44 | 1:03.79 | 2:58.73 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 29.15 | 1:00.98 | 3:59.71 | ||||||
12 | Sigma Mix 2 | 0 | 4:01.08 | |||||||
Sigma Swim | 4:04.80 | |||||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 27.62 | 57.55 | 57.55 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.70 | 1:02.65 | 2:00.20 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.44 | 1:03.27 | 3:03.47 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 27.39 | 57.61 | 4:01.08 | ||||||
13 | Køge Mx | 2002 | 4:01.72 | |||||||
Køge Svømmeklub | 4:04.70 | |||||||||
August Ryom | 2002 | 27.17 | 56.47 | 56.47 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 29.20 | 1:00.83 | 1:57.30 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 28.90 | 1:02.02 | 2:59.32 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 29.38 | 1:02.40 | 4:01.72 | ||||||
14 | Herlev 1 | 0 | 4:03.30 | |||||||
Herlev Svømning | 4:07.13 | |||||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 31.99 | 1:06.26 | 1:06.26 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 28.47 | 59.59 | 2:05.85 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 25.57 | 54.04 | 2:59.89 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 30.01 | 1:03.41 | 4:03.30 | ||||||
15 | Aarhus Swim 1 | 2002 | 4:03.91 | |||||||
Aarhus Swim | 4:04.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.06 | 1:04.92 | 1:04.92 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 30.40 | 1:03.71 | 2:08.63 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 27.56 | 57.96 | 3:06.59 | ||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.94 | 57.32 | 4:03.91 | ||||||
16 | Triton Ballerup | 0 | 4:04.10 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:06.84 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 26.82 | 55.62 | 55.62 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 28.08 | 57.87 | 1:53.49 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.67 | 1:05.77 | 2:59.26 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 30.99 | 1:04.84 | 4:04.10 | ||||||
17 | Aalborg Mix | 0 | 4:04.74 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:08.00 | |||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 26.84 | 55.18 | 55.18 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.39 | 1:03.80 | 1:58.98 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.90 | 1:02.29 | 3:01.27 | ||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 30.01 | 1:03.47 | 4:04.74 | ||||||
18 | Horsens A | 2002 | 4:04.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 27.92 | 57.91 | 57.91 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.22 | 1:02.73 | 2:00.64 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 29.49 | 1:02.11 | 3:02.75 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 28.75 | 1:02.01 | 4:04.76 | ||||||
19 | Gsc Mix 2 | 2002 | 4:05.02 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.76 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.72 | 1:01.16 | 1:01.16 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.08 | 1:01.02 | 2:02.18 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.43 | 59.10 | 3:01.28 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.20 | 1:03.74 | 4:05.02 | ||||||
20 | Hørsholm Mix | 2002 | 4:07.65 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 27.39 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 30.50 | 1:04.60 | 2:02.02 | ||||||
Fillip Bruhn | 2003 | 28.78 | 1:00.98 | 3:03.00 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 30.91 | 1:04.65 | 4:07.65 | ||||||
21 | Viborg Mix 1 | 0 | 4:09.54 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:12.27 | |||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 29.34 | 1:01.12 | 1:01.12 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 30.43 | 1:04.52 | 2:05.64 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 29.03 | 1:00.91 | 3:06.55 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 29.77 | 1:02.99 | 4:09.54 | ||||||
22 | Hvidovre Mix 1 Hvsk | 0 | 4:09.80 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:13.25 | |||||||||
Anders Skousen | 2002 | 28.35 | 59.16 | 59.16 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 27.45 | 57.77 | 1:56.93 | ||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 31.47 | 1:04.99 | 3:01.92 | ||||||
Sofie Bak | 2003 | 32.29 | 1:07.88 | 4:09.80 | ||||||
23 | Mix 2 Gentofte | 2002 | 4:10.32 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:05.66 | |||||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 31.15 | 1:06.12 | 1:06.12 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 29.04 | 1:01.26 | 2:07.38 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 27.83 | 59.81 | 3:07.19 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 29.71 | 1:03.13 | 4:10.32 | ||||||
24 | Agf Mix | 0 | 4:10.77 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:06.80 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 28.76 | 59.91 | 59.91 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 31.11 | 1:05.22 | 2:05.13 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 27.71 | 59.82 | 3:04.95 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.15 | 1:05.82 | 4:10.77 | ||||||
25 | Silkeborg Mix | 2003 | 4:10.97 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:17.80 | |||||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 29.12 | 1:00.16 | 1:00.16 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 28.39 | 59.68 | 1:59.84 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 30.91 | 1:04.59 | 3:04.43 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.98 | 1:06.54 | 4:10.97 | ||||||
26 | Frem Mix | 0 | 4:14.33 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 32.54 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 32.92 | 1:08.88 | 2:18.94 | ||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 27.32 | 57.39 | 3:16.33 | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 27.62 | 58.00 | 4:14.33 | ||||||
27 | Næstved Mix | 0 | 4:14.85 | |||||||
Næstved IF | 5:03.87 | |||||||||
Katrine Duus | 2003 | 31.16 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Harald Franck | 2003 | 29.06 | 1:01.95 | 2:07.27 | ||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 30.70 | 1:06.49 | 3:13.76 | ||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 28.81 | 1:01.09 | 4:14.85 | ||||||
28 | Gti Mix | 0 | 4:15.21 | |||||||
GTI | 4:19.88 | |||||||||
Marco Knudsen | 2003 | 28.61 | 59.49 | 59.49 | ||||||
Julie Wolter | 2003 | 32.66 | 1:08.09 | 2:07.58 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 29.01 | 1:01.76 | 3:09.34 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 31.56 | 1:05.87 | 4:15.21 | ||||||
29 | S68 | 0 | 4:15.59 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:16.00 | |||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 29.71 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 30.60 | 1:04.01 | 2:05.97 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 32.46 | 1:08.98 | 3:14.95 | ||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 28.84 | 1:00.64 | 4:15.59 | ||||||
30 | H2Odense 1 | 0 | 4:21.11 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Christine Krogh | 2003 | 31.83 | 1:07.86 | 1:07.86 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 33.30 | 1:09.42 | 2:17.28 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 30.03 | 1:02.57 | 3:19.85 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 28.68 | 1:01.26 | 4:21.11 | ||||||
31 | Odder Mix | 0 | 4:24.80 | |||||||
Odder Svømmeklub | 4:20.21 | |||||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 28.27 | 58.82 | 58.82 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 32.58 | 1:06.67 | 2:05.49 | ||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 36.09 | 1:14.74 | 3:20.23 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 30.04 | 1:04.57 | 4:24.80 | ||||||
- | Helsingør Mix | 0 | DSQ | SW10.11 Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:08.50 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 28.68 | 59.66 | 59.66 | ||||||
Mattias Houen | 2002 | 29.08 | 1:00.01 | 1:59.67 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 30.18 | 1:03.22 | 3:02.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:55 |