Resultater for UGP1 2017, Sandared
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sandared |
|
Utskriftstid |
11:25 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
38.14 |
1:25.05 |
2:15.28 |
|
3:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Sandberg |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
35.92 |
1:23.63 |
2:13.27 |
|
3:01.39 |
|
2 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
39.28 |
1:24.45 |
2:13.86 |
|
3:04.54 |
|
3 |
Juni Karfunkel |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
37.25 |
1:24.08 |
2:15.53 |
|
3:09.48 |
|
4 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
40.76 |
1:31.45 |
2:23.42 |
|
3:14.75 |
|
5 |
Polina Zhirkova |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
38.48 |
1:26.23 |
2:19.47 |
|
3:15.25 |
|
- |
Elsa Berge Kleber |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.50 |
1:12.16 |
1:52.45 |
|
2:33.81 |
|
2 |
Tindra Aminoff |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.26 |
1:15.87 |
1:57.71 |
|
2:38.63 |
|
3 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.14 |
1:22.41 |
2:09.29 |
|
2:57.40 |
|
4 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.76 |
1:26.23 |
2:14.51 |
|
3:03.84 |
|
- |
Zainab Hamdar |
2003 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emma Jobe |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
36.16 |
1:17.80 |
2:01.49 |
|
2:44.11 |
|
2 |
Astrid Lilja |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.24 |
1:17.85 |
2:00.96 |
|
2:44.37 |
|
3 |
Signe Kåberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
37.87 |
1:22.01 |
2:08.67 |
|
2:53.68 |
|
4 |
Frida Skåring |
2002 |
Göteborg Sim |
|
41.08 |
1:30.76 |
2:25.48 |
|
3:23.21 |
|
5 |
Viola Berlin |
2002 |
Göteborg Sim |
|
43.46 |
1:36.72 |
2:34.11 |
|
3:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.20 |
1:11.06 |
1:51.06 |
|
2:31.50 |
|
2 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
36.42 |
1:19.64 |
2:04.23 |
|
2:49.16 |
|
3 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.10 |
1:12.45 |
1:59.16 |
|
2:49.44 |
|
4 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.94 |
1:20.46 |
2:05.38 |
|
2:52.33 |
|
5 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.92 |
1:24.47 |
2:15.55 |
|
3:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Johansson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.21 |
1:13.47 |
1:54.94 |
|
2:40.28 |
|
2 |
Hannah Lornell |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.88 |
1:29.07 |
2:21.66 |
|
3:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
11:25 |
|