Tulokset Fyn Distance forår 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Fyn Distance forår 2017 |
|
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
15:26 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 januar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
1:08.72 |
2:21.01 |
3:33.62 |
4:47.02 |
9:34.59 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
9:13.63 |
|
|
5:59.64 |
7:12.62 |
8:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
My Phuong Bui |
2003 |
|
|
1:13.85 |
2:35.06 |
3:55.91 |
5:17.22 |
10:37.09 |
|
|
H2Odense |
11:09.18 |
|
|
6:39.72 |
8:00.68 |
9:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
|
|
1:15.59 |
2:37.54 |
3:59.56 |
5:21.88 |
10:41.32 |
|
|
H2Odense |
10:31.46 |
|
|
6:43.66 |
8:04.61 |
9:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
|
|
1:17.91 |
2:39.06 |
4:00.92 |
5:21.86 |
10:42.83 |
|
|
H2Odense |
11:27.22 |
|
|
6:43.70 |
8:05.02 |
9:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heidi Glintborg |
2002 |
|
|
1:13.33 |
2:33.92 |
3:54.85 |
5:16.28 |
10:46.35 |
|
|
H2Odense |
10:20.22 |
|
|
6:38.42 |
8:00.24 |
9:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
|
1:14.86 |
2:36.58 |
3:58.78 |
5:21.46 |
10:48.90 |
|
|
H2Odense |
11:17.08 |
|
|
6:44.08 |
8:06.21 |
9:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Broe |
2002 |
|
|
1:14.92 |
2:34.77 |
3:56.46 |
5:18.83 |
10:51.19 |
|
|
H2Odense |
11:52.85 |
|
|
6:41.93 |
8:06.15 |
9:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mai Jørgensen |
2003 |
|
|
1:13.77 |
2:34.85 |
3:56.41 |
5:18.52 |
10:52.64 |
|
|
Frem Odense |
10:28.82 |
|
|
6:40.77 |
8:04.10 |
9:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alma Burgaard |
2003 |
|
|
1:17.79 |
2:41.37 |
4:07.01 |
5:32.31 |
11:07.36 |
|
|
H2Odense |
11:44.06 |
|
|
6:57.62 |
8:22.65 |
9:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malea Benediktson |
2001 |
|
|
1:18.16 |
2:42.34 |
4:07.17 |
5:32.12 |
11:08.47 |
|
|
H2Odense |
12:00.20 |
|
|
6:57.00 |
8:21.82 |
9:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christine Krogh |
2003 |
|
|
1:18.73 |
2:42.53 |
4:08.25 |
5:35.06 |
11:19.20 |
|
|
H2Odense |
11:11.96 |
|
|
7:00.93 |
8:27.91 |
9:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
|
|
1:20.26 |
2:46.90 |
4:14.27 |
5:41.79 |
11:27.65 |
|
|
H2Odense |
12:49.56 |
|
|
7:09.86 |
8:37.25 |
10:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
|
|
1:20.50 |
2:46.61 |
4:14.15 |
5:42.44 |
11:28.46 |
|
|
H2Odense |
12:29.11 |
|
|
7:10.54 |
8:39.01 |
10:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikoline Andersen |
2003 |
|
|
1:21.34 |
2:49.63 |
4:19.46 |
5:50.13 |
11:46.91 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
7:19.59 |
8:50.40 |
10:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
|
|
1:23.65 |
2:55.30 |
4:25.54 |
5:57.36 |
11:49.29 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
7:27.44 |
8:58.65 |
10:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ghita Ross Rasmussen |
2003 |
|
|
1:23.19 |
2:55.37 |
4:27.80 |
6:01.61 |
12:05.03 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
7:34.97 |
9:07.64 |
10:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
|
1:23.27 |
2:55.61 |
4:28.94 |
6:02.81 |
12:11.57 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
7:36.40 |
9:09.31 |
10:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
|
|
1:25.28 |
2:56.81 |
4:29.12 |
6:03.36 |
12:13.70 |
|
|
H2Odense |
12:25.66 |
|
|
7:36.50 |
9:10.22 |
10:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
|
|
1:24.70 |
2:57.80 |
4:32.45 |
6:07.56 |
12:26.31 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
7:44.15 |
9:20.10 |
10:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
|
|
1:27.83 |
3:04.77 |
4:39.18 |
6:14.63 |
12:36.19 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
13:14.67 |
|
|
7:50.32 |
9:26.76 |
11:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amanda Siomone Witte |
2003 |
|
|
3:01.71 |
6:16.05 |
9:30.46 |
12:44.26 |
12:44.26 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
|
|
3:05.26 |
6:21.59 |
9:38.93 |
12:48.87 |
12:48.87 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
|
|
1:27.07 |
3:03.78 |
4:41.91 |
6:20.94 |
12:49.90 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
7:59.18 |
9:36.82 |
11:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicole Singer |
2002 |
|
|
3:09.43 |
6:39.48 |
10:11.50 |
13:35.75 |
13:35.75 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tenna Marie Nielsen |
2004 |
|
|
3:11.06 |
6:42.84 |
10:18.99 |
13:40.28 |
13:40.28 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
|
|
1:32.18 |
3:15.86 |
5:01.33 |
6:48.33 |
13:48.78 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
8:37.14 |
10:24.92 |
12:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Cecilie Drud Astrup |
2005 |
|
|
3:19.36 |
6:56.02 |
10:35.12 |
14:02.70 |
14:02.70 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
|
|
3:26.06 |
7:05.54 |
10:43.37 |
14:15.28 |
14:15.28 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nina Seirup |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederikke Honore |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
H2Odense |
12:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:26 |
|