Resultat för Fyn Distance forår 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Fyn Distance forår 2017 |
|
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
15:26 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 januar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
1:08.72 |
2:21.01 |
3:33.62 |
4:47.02 |
9:34.59 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
9:13.63 |
|
|
5:59.64 |
7:12.62 |
8:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
My Phuong Bui |
2003 |
|
|
1:13.85 |
2:35.06 |
3:55.91 |
5:17.22 |
10:37.09 |
|
|
H2Odense |
11:09.18 |
|
|
6:39.72 |
8:00.68 |
9:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
|
|
1:15.59 |
2:37.54 |
3:59.56 |
5:21.88 |
10:41.32 |
|
|
H2Odense |
10:31.46 |
|
|
6:43.66 |
8:04.61 |
9:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
|
|
1:17.91 |
2:39.06 |
4:00.92 |
5:21.86 |
10:42.83 |
|
|
H2Odense |
11:27.22 |
|
|
6:43.70 |
8:05.02 |
9:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heidi Glintborg |
2002 |
|
|
1:13.33 |
2:33.92 |
3:54.85 |
5:16.28 |
10:46.35 |
|
|
H2Odense |
10:20.22 |
|
|
6:38.42 |
8:00.24 |
9:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
|
1:14.86 |
2:36.58 |
3:58.78 |
5:21.46 |
10:48.90 |
|
|
H2Odense |
11:17.08 |
|
|
6:44.08 |
8:06.21 |
9:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Broe |
2002 |
|
|
1:14.92 |
2:34.77 |
3:56.46 |
5:18.83 |
10:51.19 |
|
|
H2Odense |
11:52.85 |
|
|
6:41.93 |
8:06.15 |
9:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mai Jørgensen |
2003 |
|
|
1:13.77 |
2:34.85 |
3:56.41 |
5:18.52 |
10:52.64 |
|
|
Frem Odense |
10:28.82 |
|
|
6:40.77 |
8:04.10 |
9:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alma Burgaard |
2003 |
|
|
1:17.79 |
2:41.37 |
4:07.01 |
5:32.31 |
11:07.36 |
|
|
H2Odense |
11:44.06 |
|
|
6:57.62 |
8:22.65 |
9:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malea Benediktson |
2001 |
|
|
1:18.16 |
2:42.34 |
4:07.17 |
5:32.12 |
11:08.47 |
|
|
H2Odense |
12:00.20 |
|
|
6:57.00 |
8:21.82 |
9:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christine Krogh |
2003 |
|
|
1:18.73 |
2:42.53 |
4:08.25 |
5:35.06 |
11:19.20 |
|
|
H2Odense |
11:11.96 |
|
|
7:00.93 |
8:27.91 |
9:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
|
|
1:20.26 |
2:46.90 |
4:14.27 |
5:41.79 |
11:27.65 |
|
|
H2Odense |
12:49.56 |
|
|
7:09.86 |
8:37.25 |
10:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
|
|
1:20.50 |
2:46.61 |
4:14.15 |
5:42.44 |
11:28.46 |
|
|
H2Odense |
12:29.11 |
|
|
7:10.54 |
8:39.01 |
10:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikoline Andersen |
2003 |
|
|
1:21.34 |
2:49.63 |
4:19.46 |
5:50.13 |
11:46.91 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
7:19.59 |
8:50.40 |
10:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
|
|
1:23.65 |
2:55.30 |
4:25.54 |
5:57.36 |
11:49.29 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
7:27.44 |
8:58.65 |
10:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ghita Ross Rasmussen |
2003 |
|
|
1:23.19 |
2:55.37 |
4:27.80 |
6:01.61 |
12:05.03 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
7:34.97 |
9:07.64 |
10:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
|
1:23.27 |
2:55.61 |
4:28.94 |
6:02.81 |
12:11.57 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
7:36.40 |
9:09.31 |
10:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
|
|
1:25.28 |
2:56.81 |
4:29.12 |
6:03.36 |
12:13.70 |
|
|
H2Odense |
12:25.66 |
|
|
7:36.50 |
9:10.22 |
10:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
|
|
1:24.70 |
2:57.80 |
4:32.45 |
6:07.56 |
12:26.31 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
7:44.15 |
9:20.10 |
10:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
|
|
1:27.83 |
3:04.77 |
4:39.18 |
6:14.63 |
12:36.19 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
13:14.67 |
|
|
7:50.32 |
9:26.76 |
11:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amanda Siomone Witte |
2003 |
|
|
3:01.71 |
6:16.05 |
9:30.46 |
12:44.26 |
12:44.26 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
|
|
3:05.26 |
6:21.59 |
9:38.93 |
12:48.87 |
12:48.87 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
|
|
1:27.07 |
3:03.78 |
4:41.91 |
6:20.94 |
12:49.90 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
7:59.18 |
9:36.82 |
11:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicole Singer |
2002 |
|
|
3:09.43 |
6:39.48 |
10:11.50 |
13:35.75 |
13:35.75 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tenna Marie Nielsen |
2004 |
|
|
3:11.06 |
6:42.84 |
10:18.99 |
13:40.28 |
13:40.28 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
|
|
1:32.18 |
3:15.86 |
5:01.33 |
6:48.33 |
13:48.78 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
8:37.14 |
10:24.92 |
12:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Cecilie Drud Astrup |
2005 |
|
|
3:19.36 |
6:56.02 |
10:35.12 |
14:02.70 |
14:02.70 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
|
|
3:26.06 |
7:05.54 |
10:43.37 |
14:15.28 |
14:15.28 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nina Seirup |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederikke Honore |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
H2Odense |
12:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:26 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Fyn Distance forår 2017 |
|
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
15:47 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 januar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Stahl |
2002 |
|
|
1:07.07 |
2:21.67 |
3:37.76 |
4:54.88 |
19:10.42 |
|
|
H2Odense |
20:09.67 |
|
|
6:12.02 |
7:30.19 |
8:48.23 |
10:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.60 |
12:43.75 |
14:02.24 |
15:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.29 |
17:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
|
|
1:11.94 |
2:30.55 |
3:49.87 |
5:10.19 |
19:54.35 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
6:30.44 |
7:52.11 |
9:14.30 |
10:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11:56.56 |
13:17.51 |
14:38.42 |
15:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
17:19.39 |
18:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
|
|
1:12.12 |
2:30.45 |
3:50.16 |
5:10.61 |
19:58.57 |
|
|
H2Odense |
21:03.15 |
|
|
6:31.02 |
7:53.57 |
9:15.84 |
10:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11:58.47 |
13:21.01 |
14:41.45 |
16:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
17:24.03 |
18:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
|
1:10.41 |
2:30.99 |
3:53.71 |
5:16.99 |
20:15.60 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
6:39.55 |
8:01.80 |
9:24.26 |
10:47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.86 |
13:33.49 |
14:54.80 |
16:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
17:40.83 |
19:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
|
|
1:13.76 |
2:34.50 |
3:57.18 |
5:19.80 |
20:15.70 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:42.61 |
8:05.03 |
9:27.82 |
10:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.01 |
13:34.33 |
14:54.92 |
16:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
17:38.35 |
19:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hjalte Flader Skov |
2002 |
|
|
1:15.29 |
2:38.01 |
4:00.60 |
5:25.16 |
20:36.90 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
6:49.07 |
8:13.88 |
9:37.34 |
11:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
12:23.99 |
13:47.39 |
15:10.11 |
16:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
17:56.38 |
19:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
|
|
1:12.93 |
2:34.01 |
3:56.77 |
5:19.90 |
21:08.51 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
6:43.31 |
8:08.53 |
9:34.11 |
11:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
12:27.57 |
13:54.66 |
15:21.53 |
16:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
18:16.63 |
19:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:47 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Fyn Distance forår 2017 |
|
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 januar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
|
1:09.93 |
2:22.09 |
3:34.03 |
4:45.33 |
17:57.57 |
|
|
H2Odense |
17:40.89 |
|
|
5:56.89 |
7:09.10 |
8:20.58 |
9:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.26 |
11:56.64 |
13:08.88 |
14:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
15:34.46 |
16:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
|
1:08.63 |
2:20.78 |
3:32.77 |
4:45.09 |
18:14.93 |
|
|
H2Odense |
17:43.48 |
|
|
5:57.52 |
7:10.31 |
8:23.29 |
9:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
10:50.08 |
12:04.03 |
13:17.87 |
14:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
15:46.77 |
17:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
|
1:10.39 |
2:24.07 |
3:38.44 |
4:53.20 |
18:27.72 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
17:53.59 |
|
|
6:07.76 |
7:22.31 |
8:36.40 |
9:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11:04.05 |
12:18.02 |
13:31.86 |
14:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
16:00.18 |
17:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
|
1:10.64 |
2:24.35 |
3:38.63 |
4:53.11 |
18:42.75 |
|
|
H2Odense |
18:37.27 |
|
|
6:07.68 |
7:22.47 |
8:36.93 |
9:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.21 |
12:23.49 |
13:39.64 |
14:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16:11.71 |
17:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
|
1:11.29 |
2:26.71 |
3:43.00 |
4:58.67 |
18:48.48 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
6:14.68 |
7:30.50 |
8:46.16 |
10:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:17.87 |
12:33.66 |
13:48.82 |
15:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.83 |
17:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
|
1:10.47 |
2:27.30 |
3:44.86 |
5:02.71 |
19:29.39 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:20.43 |
7:38.90 |
8:57.40 |
10:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.39 |
12:55.04 |
14:14.84 |
15:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
16:55.00 |
18:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
|
|
1:12.27 |
2:30.56 |
3:49.95 |
5:10.32 |
19:48.99 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:29.95 |
7:49.93 |
9:10.30 |
10:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11:49.99 |
13:09.52 |
14:29.47 |
15:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
17:09.86 |
18:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gry Floor |
2000 |
|
|
1:14.37 |
2:35.76 |
3:55.80 |
5:16.21 |
19:55.29 |
|
|
H2Odense |
18:58.69 |
|
|
6:36.58 |
7:57.20 |
9:17.28 |
10:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
11:58.17 |
13:19.00 |
14:39.27 |
15:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
17:19.77 |
18:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karen Hazell Brink |
2002 |
|
|
1:15.30 |
2:36.94 |
3:56.45 |
5:17.53 |
20:00.67 |
|
|
H2Odense |
20:00.00 |
|
|
6:38.34 |
7:59.48 |
9:19.60 |
10:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
12:00.87 |
13:20.96 |
14:41.48 |
16:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
17:22.66 |
18:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Camilla Rask |
1999 |
|
|
1:14.51 |
2:34.36 |
3:54.35 |
5:15.30 |
20:27.12 |
|
|
H2Odense |
19:41.92 |
|
|
6:36.50 |
7:57.94 |
9:19.38 |
10:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
12:05.03 |
13:29.27 |
14:52.50 |
16:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
17:40.68 |
19:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Randi Jørgensen |
2002 |
|
|
1:16.04 |
2:39.94 |
4:03.55 |
5:28.01 |
21:04.09 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:51.34 |
8:17.25 |
9:41.95 |
11:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
12:33.69 |
13:58.24 |
15:24.77 |
16:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
18:16.54 |
19:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victoria Bang |
2001 |
|
|
1:17.43 |
2:43.28 |
4:10.86 |
5:38.57 |
21:35.57 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
21:10.17 |
|
|
7:06.68 |
8:34.73 |
10:02.87 |
11:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
12:56.95 |
14:23.61 |
15:50.65 |
17:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
18:45.22 |
20:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
|
1:22.46 |
2:51.47 |
4:20.73 |
5:49.57 |
21:58.88 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
7:19.56 |
8:46.40 |
10:14.75 |
11:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
13:10.99 |
14:39.95 |
16:08.82 |
17:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.26 |
20:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie Ringkvist |
2002 |
|
|
1:19.09 |
2:47.18 |
4:18.47 |
5:50.38 |
22:38.95 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
7:21.60 |
8:53.47 |
10:25.36 |
11:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
13:28.28 |
15:00.09 |
16:32.90 |
18:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
19:36.67 |
21:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
|
|
1:21.91 |
2:54.56 |
4:29.67 |
6:03.71 |
23:19.92 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
22:36.09 |
|
|
7:38.29 |
9:14.08 |
10:49.41 |
12:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
13:58.58 |
15:32.81 |
17:07.25 |
18:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
20:15.46 |
21:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
|
|
1:23.23 |
2:57.38 |
4:34.29 |
6:10.98 |
23:46.88 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
23:10.07 |
|
|
7:47.21 |
9:24.39 |
11:01.87 |
12:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
14:15.88 |
15:53.04 |
17:28.99 |
19:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
20:39.20 |
22:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Fyn Distance forår 2017 |
|
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 januar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
|
1:03.50 |
2:11.62 |
3:21.39 |
4:33.21 |
9:19.75 |
|
|
H2Odense |
9:19.15 |
|
|
5:45.38 |
6:58.23 |
8:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malthe Burgaard |
2000 |
|
|
1:08.28 |
2:21.67 |
3:36.96 |
4:51.66 |
9:32.06 |
|
|
H2Odense |
9:38.80 |
|
|
6:04.13 |
7:15.39 |
8:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
|
|
1:07.17 |
2:18.06 |
3:30.18 |
4:43.46 |
9:41.42 |
|
|
H2Odense |
8:46.68 |
|
|
5:56.89 |
7:11.49 |
8:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William Vig Stærmose |
2002 |
|
|
1:07.74 |
2:21.55 |
3:35.93 |
4:50.42 |
9:48.04 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
6:05.24 |
7:20.51 |
8:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
|
|
1:08.37 |
2:22.97 |
3:38.53 |
4:53.06 |
9:48.29 |
|
|
H2Odense |
9:22.63 |
|
|
6:07.74 |
7:22.84 |
8:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicolai Andersen |
1998 |
|
|
1:09.08 |
2:25.03 |
3:41.06 |
4:57.72 |
9:54.82 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
9:51.53 |
|
|
6:13.48 |
7:29.34 |
8:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaare Fisker Larsen |
1998 |
|
|
1:09.18 |
2:23.64 |
3:39.35 |
4:55.72 |
9:59.92 |
|
|
H2Odense |
9:25.90 |
|
|
6:12.76 |
7:28.69 |
8:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Madsen |
1990 |
|
|
1:08.38 |
2:23.10 |
3:40.11 |
4:58.82 |
10:20.71 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:19.20 |
7:41.37 |
9:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Munch Pedersen |
2003 |
|
|
1:11.67 |
2:32.09 |
3:53.42 |
5:15.67 |
10:31.76 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
6:37.15 |
7:58.50 |
9:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
|
|
1:17.81 |
2:43.07 |
4:05.07 |
5:29.22 |
10:45.40 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
11:39.18 |
|
|
6:48.39 |
8:09.56 |
9:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Juul Henriksen |
2004 |
|
|
1:14.85 |
2:36.45 |
3:59.23 |
5:23.94 |
10:54.59 |
|
|
H2Odense |
11:15.11 |
|
|
6:47.41 |
8:10.44 |
9:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Stefan Hansen |
2002 |
|
|
1:10.73 |
2:31.81 |
3:54.95 |
5:18.86 |
10:55.10 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
6:44.17 |
8:10.59 |
9:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alfred Feldskov |
2003 |
|
|
1:13.29 |
2:35.73 |
4:00.52 |
5:25.84 |
11:03.88 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
6:50.50 |
8:16.37 |
9:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonas Nibe Klit |
1994 |
|
|
1:20.24 |
2:45.22 |
4:08.94 |
5:33.55 |
11:10.68 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
11:03.83 |
|
|
6:59.36 |
8:27.15 |
9:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mark Kronbæk Nancke |
2004 |
|
|
1:17.52 |
2:43.15 |
4:10.49 |
5:37.48 |
11:21.90 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
7:05.01 |
8:32.00 |
9:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
|
|
1:20.13 |
2:49.25 |
4:20.03 |
5:52.50 |
11:45.30 |
|
|
H2Odense |
13:20.06 |
|
|
7:22.17 |
8:52.70 |
10:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
August B Bjerregaard |
2003 |
|
|
1:19.57 |
2:48.86 |
4:20.08 |
5:51.04 |
11:53.99 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
7:23.65 |
8:56.11 |
10:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joe Tani Fohlmann |
2003 |
|
|
1:19.75 |
2:49.72 |
4:21.33 |
5:53.16 |
12:00.22 |
|
|
H2Odense |
12:04.78 |
|
|
7:26.13 |
8:58.21 |
10:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
|
|
1:19.59 |
2:50.83 |
4:22.67 |
5:55.94 |
12:07.75 |
|
|
H2Odense |
12:14.01 |
|
|
7:29.88 |
9:03.55 |
10:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jacob T K Sørensen |
2001 |
|
|
1:19.32 |
2:52.49 |
4:29.77 |
6:10.39 |
12:49.22 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
7:50.77 |
9:32.09 |
11:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sebastian Graff |
2004 |
|
|
1:25.04 |
3:02.19 |
4:42.59 |
6:23.79 |
13:05.32 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
8:04.72 |
9:46.56 |
11:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Theodor Thuelund |
2005 |
|
|
1:36.27 |
3:20.78 |
5:02.83 |
6:41.72 |
13:07.11 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
15:15.53 |
|
|
8:18.79 |
9:56.14 |
11:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
|
|
1:29.77 |
3:12.39 |
4:55.61 |
6:41.03 |
13:29.70 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
8:26.48 |
10:11.70 |
11:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Okkerholm |
1974 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
15:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
14 januar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|