Tulokset Handelsbanken Farum Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 409 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 409 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
06 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:40 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 409, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasmin Philip |
2004 |
|
551 |
31.68 |
1:06.25 |
1:41.92 |
|
2:17.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
538 |
32.43 |
1:08.15 |
1:44.42 |
|
2:18.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie K Rose |
2003 |
|
531 |
32.26 |
1:08.04 |
1:44.35 |
|
2:19.44 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
516 |
33.09 |
1:09.01 |
1:45.42 |
|
2:20.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
511 |
32.41 |
1:08.59 |
1:45.59 |
|
2:21.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
|
510 |
33.44 |
1:09.97 |
1:46.84 |
|
2:21.37 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
|
492 |
32.77 |
1:08.55 |
1:46.11 |
|
2:23.10 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nønne Christensen |
2004 |
|
477 |
33.33 |
1:10.88 |
1:47.88 |
|
2:24.50 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
469 |
34.38 |
1:10.88 |
1:48.54 |
|
2:25.40 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
454 |
33.59 |
1:11.03 |
1:49.40 |
|
2:26.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
|
449 |
34.69 |
1:12.47 |
1:50.89 |
|
2:27.45 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marike Nevermann |
2003 |
|
439 |
35.38 |
1:13.54 |
1:51.51 |
|
2:28.65 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
|
429 |
33.51 |
1:11.24 |
1:50.99 |
|
2:29.78 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
420 |
34.51 |
1:13.38 |
1:52.52 |
|
2:30.85 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
408 |
35.09 |
1:14.10 |
1:53.30 |
|
2:32.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Vangkilde |
2004 |
|
391 |
35.44 |
1:14.68 |
1:54.96 |
|
2:34.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
388 |
35.18 |
1:14.75 |
1:54.95 |
|
2:34.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
387 |
35.81 |
1:15.68 |
1:55.86 |
|
2:34.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Amalie Lund |
2004 |
|
364 |
35.77 |
1:15.70 |
1:57.47 |
|
2:38.18 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Annika Egenhardt |
2003 |
|
360 |
35.65 |
1:14.87 |
1:57.28 |
|
2:38.69 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Camille Nørby |
2004 |
|
356 |
37.24 |
1:18.08 |
1:59.09 |
|
2:39.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Gry Therkelsen |
2004 |
|
351 |
37.96 |
1:19.55 |
2:00.08 |
|
2:40.07 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Naya Dige |
2003 |
|
338 |
36.29 |
1:17.89 |
2:01.46 |
|
2:42.06 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
|
332 |
37.10 |
1:18.60 |
2:02.15 |
|
2:43.03 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
|
316 |
36.14 |
1:17.84 |
2:02.10 |
|
2:45.75 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Nora Kejser |
2004 |
|
295 |
38.05 |
1:20.92 |
2:06.21 |
|
2:49.62 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Hagihara |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 409, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Østerlund |
2005 |
|
435 |
32.69 |
1:09.94 |
1:49.44 |
|
2:29.08 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cille Kirketerp |
2005 |
|
398 |
32.94 |
1:12.76 |
1:53.71 |
|
2:33.53 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filippa Eiler |
2005 |
|
374 |
34.68 |
1:15.77 |
1:57.70 |
|
2:36.79 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
|
328 |
35.14 |
1:16.37 |
2:00.22 |
|
2:43.80 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lilya Oregan |
2005 |
|
303 |
37.20 |
1:19.75 |
2:04.13 |
|
2:48.07 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
|
289 |
38.69 |
1:22.32 |
2:07.40 |
|
2:50.86 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Natacha Munch |
2005 |
|
281 |
39.59 |
1:23.98 |
2:09.58 |
|
2:52.29 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
|
265 |
40.06 |
1:24.34 |
2:55.80 |
|
2:55.80 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
06 maj 2017 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:40 |
|