Results for DM-H 2016, 1. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | DM for Hold - 1. Division | Udskriftsdato | 18 december 2016 | |||
Stvne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangr | Horsens Svmmeklub & Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 17 december 2016 |
Lb 32, 100m Brystsvmning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Schrder | 1996 | 734 | 32.86 | 1:09.12 | |||||
Swim Team Odense | 59:59.03 | |||||||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 626 | 34.13 | 1:12.89 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 607 | 35.38 | 1:13.62 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 594 | 35.45 | 1:14.15 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | 593 | 34.66 | 1:14.20 | |||||
Kge Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Celine Termark Brock | 2000 | 586 | 35.27 | 1:14.52 | |||||
Herlev Svmning | 59:59.04 | |||||||||
7 | Esther Fl | 2001 | 585 | 35.34 | 1:14.55 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 573 | 35.28 | 1:15.05 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 553 | 35.46 | 1:15.94 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Sara Damkjr Bartels | 2004 | 552 | 35.65 | 1:15.99 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Julie K Rose | 2003 | 550 | 36.06 | 1:16.09 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 533 | 36.42 | 1:16.91 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Sille Ibsen | 2001 | 530 | 35.87 | 1:17.01 | |||||
Horsens Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Emilie Egerup | 2003 | 511 | 36.86 | 1:17.98 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Trine Dam | 2001 | 510 | 35.75 | 1:18.04 | |||||
Horsens Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Caroline Gttrup Bagge | 2003 | 507 | 36.55 | 1:18.20 | |||||
Kge Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
17 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 457 | 38.42 | 1:20.93 | |||||
Herlev Svmning | 59:59.03 | |||||||||
18 | Malea Benediktson | 2001 | 429 | 38.43 | 1:22.64 | |||||
Swim Team Odense | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 december 2016 |
Licens til Horsens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |