Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 04 marts 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 marts 2017 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 647 | 31.13 | 1:06.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.80 | |||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 597 | 31.51 | 1:07.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 588 | 30.97 | 1:08.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.13 | |||||||||
4 | Riyan Salem | 1998 | 568 | 30.84 | 1:08.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.54 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 520 | 33.29 | 1:11.03 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.82 | |||||||||
6 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 515 | 33.54 | 1:11.24 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
7 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 512 | 33.23 | 1:11.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
8 | Casper Davidsen | 1999 | 507 | 33.05 | 1:11.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.75 | |||||||||
9 | Oliver Christiansen | 1999 | 507 | 33.55 | 1:11.63 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:11.10 | |||||||||
10 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 506 | 33.36 | 1:11.65 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
11 | Magnus Nygaard | 2000 | 502 | 33.78 | 1:11.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
12 | Christian Crone | 2001 | 500 | 33.80 | 1:11.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 492 | 33.43 | 1:12.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.40 | |||||||||
14 | Andreas L. Damgård | 2000 | 489 | 34.28 | 1:12.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.22 | |||||||||
15 | Emil Toft | 1998 | 485 | 33.50 | 1:12.68 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.32 | |||||||||
16 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 484 | 33.45 | 1:12.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.70 | |||||||||
17 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 480 | 33.01 | 1:12.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.70 | |||||||||
18 | Tobias Andersen | 1998 | 478 | 33.82 | 1:13.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.31 | |||||||||
19 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 475 | 33.40 | 1:13.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
20 | Lucas Hoffmann | 2000 | 463 | 34.89 | 1:13.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
20 | Rasmus Hasemann | 1996 | 463 | 34.06 | 1:13.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.50 | |||||||||
22 | Carl Terp Larsen | 2001 | 457 | 34.14 | 1:14.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.02 | |||||||||
23 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 448 | 34.44 | 1:14.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.29 | |||||||||
24 | Albert Voldum Krog | 2001 | 439 | 35.26 | 1:15.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.13 | |||||||||
25 | Johan Joensen | 2000 | 436 | 36.53 | 1:15.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.27 | |||||||||
25 | Mikkel Salmansen | 2000 | 436 | 33.61 | 1:15.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.90 | |||||||||
27 | William Textor Broch | 2001 | 429 | 35.82 | 1:15.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.68 | |||||||||
28 | Mark Wiskum | 2001 | 422 | 35.51 | 1:16.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.67 | |||||||||
29 | Kristian Torp | 2000 | 418 | 37.03 | 1:16.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.16 | |||||||||
30 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 416 | 36.16 | 1:16.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
31 | Mateo Serna Clavijo | 2000 | 413 | 35.73 | 1:16.70 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.01 | |||||||||
32 | Daniel Hartkopf | 2001 | 410 | 36.01 | 1:16.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
33 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 408 | 35.45 | 1:16.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.15 | |||||||||
34 | Mikkel Ulrich | 1998 | 405 | 34.72 | 1:17.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.29 | |||||||||
35 | William S. Michaelsen | 2001 | 403 | 36.03 | 1:17.34 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
36 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 396 | 36.20 | 1:17.75 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
37 | Frederik Røgind | 2001 | 386 | 36.19 | 1:18.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.71 | |||||||||
38 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 383 | 37.52 | 1:18.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
39 | Andreas Norup | 1999 | 377 | 36.00 | 1:19.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.84 | |||||||||
40 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 368 | 36.66 | 1:19.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.33 | |||||||||
41 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 367 | 36.25 | 1:19.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.88 | |||||||||
42 | Gustav Nissen | 2001 | 354 | 36.82 | 1:20.69 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
- | Mikkel S. Hansen | 2000 | DSQ | Tyvstart ws4.4 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:23 |