Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 05 marts 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 marts 2017 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 690 | 27.81 | 58.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 57.20 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 682 | 27.54 | 59.14 | |||||
Greve Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 672 | 28.26 | 59.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | 57.49 | |||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 669 | 28.49 | 59.50 | |||||
Roskilde Svømning | 58.59 | |||||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 669 | 28.71 | 59.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.36 | |||||||||
6 | Amanda Højberg | 1998 | 665 | 28.41 | 59.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
7 | Rebecca Heyliger | 1992 | 648 | 28.10 | 1:00.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.05 | |||||||||
8 | Caroline Erichsen | 1998 | 640 | 28.38 | 1:00.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 56.81 | |||||||||
9 | Klara Reeh | 1999 | 634 | 29.20 | 1:00.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
10 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 631 | 29.33 | 1:00.67 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 59.69 | |||||||||
11 | Sarah Missing | 2001 | 622 | 28.87 | 1:00.97 | |||||
Vest-Brøndby | 58.41 | |||||||||
12 | Karla Louise Balle | 2001 | 620 | 29.06 | 1:01.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
13 | Nanna Drewsen | 1998 | 619 | 29.04 | 1:01.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 58.40 | |||||||||
14 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 615 | 29.47 | 1:01.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.98 | |||||||||
15 | Mia Wennecke | 1999 | 611 | 29.57 | 1:01.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
16 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 608 | 29.47 | 1:01.44 | |||||
JGI Svømning | 1:00.05 | |||||||||
17 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 597 | 29.44 | 1:01.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.90 | |||||||||
18 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 594 | 30.65 | 1:01.92 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.96 | |||||||||
19 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 592 | 29.11 | 1:02.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
20 | Mai Andersen | 2000 | 588 | 29.59 | 1:02.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.41 | |||||||||
21 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 587 | 29.93 | 1:02.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.33 | |||||||||
22 | Sofie Nielsen | 2001 | 581 | 29.78 | 1:02.38 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.74 | |||||||||
23 | Regitze Gotthard | 2002 | 580 | 29.54 | 1:02.39 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
24 | Johanna Berthelsen | 2000 | 578 | 30.13 | 1:02.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.53 | |||||||||
25 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 575 | 30.66 | 1:02.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.04 | |||||||||
26 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 574 | 31.31 | 1:02.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
27 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 573 | 30.96 | 1:02.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.09 | |||||||||
28 | Amanda Duus | 2000 | 568 | 30.61 | 1:02.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.15 | |||||||||
29 | Emilie Hørlykke | 1998 | 566 | 29.46 | 1:02.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.23 | |||||||||
30 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 565 | 29.80 | 1:02.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.10 | |||||||||
31 | Lærke Rask Sander | 2002 | 556 | 29.90 | 1:03.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.04 | |||||||||
32 | Mille Graasbøll | 2002 | 555 | 30.54 | 1:03.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.58 | |||||||||
33 | Laura Holm Junge | 1998 | 554 | 30.23 | 1:03.35 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.34 | |||||||||
34 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 554 | 29.91 | 1:03.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.71 | |||||||||
35 | Karina Garne Larsen | 2000 | 554 | 30.29 | 1:03.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.04 | |||||||||
36 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 552 | 30.67 | 1:03.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
37 | Sara Mortensen | 2001 | 546 | 29.86 | 1:03.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.93 | |||||||||
38 | Clara Schade Cantby | 2000 | 545 | 30.72 | 1:03.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
39 | Frederikke Dons | 1998 | 533 | 30.50 | 1:04.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.91 | |||||||||
40 | Zara Wendel | 2002 | 532 | 30.30 | 1:04.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.39 | |||||||||
41 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 529 | 30.02 | 1:04.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
42 | Victoria Vorm | 2001 | 520 | 30.52 | 1:04.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.56 | |||||||||
43 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 516 | 30.86 | 1:04.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.12 | |||||||||
44 | Chastine Melhede | 2002 | 512 | 31.34 | 1:05.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.36 | |||||||||
45 | Clara Neumann | 2001 | 510 | 30.75 | 1:05.13 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:02.53 | |||||||||
46 | Thit Bondo | 2000 | 509 | 32.17 | 1:05.20 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.30 | |||||||||
47 | Claudia Sperling | 2002 | 494 | 31.99 | 1:05.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
48 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 490 | 31.16 | 1:06.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
49 | Ulrikke Veje | 2002 | 490 | 31.15 | 1:06.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.55 | |||||||||
50 | Emilie Larsen | 2001 | 478 | 31.89 | 1:06.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.67 | |||||||||
51 | Alberte Mammen | 2001 | 477 | 32.57 | 1:06.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.86 | |||||||||
52 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 475 | 32.10 | 1:06.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.22 | |||||||||
53 | Emma Bruhn | 2002 | 473 | 30.60 | 1:06.78 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
54 | Emma Jensen | 2002 | 466 | 30.95 | 1:07.13 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:04.79 | |||||||||
55 | Felina Noe | 2002 | 450 | 33.14 | 1:07.90 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.66 | |||||||||
- | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | DSQ | Tyvstart sw4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 09:59 |