Results for Vest Junior/Senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
729 |
29.33 |
1:05.63 |
1:47.17 |
|
2:20.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
689 |
30.05 |
1:07.76 |
1:50.09 |
|
2:22.79 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
667 |
31.51 |
1:08.42 |
1:50.01 |
|
2:24.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
616 |
31.26 |
1:09.05 |
1:53.70 |
|
2:28.20 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Johannsen |
2001 |
|
605 |
32.52 |
1:11.07 |
1:53.60 |
|
2:29.06 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
569 |
33.45 |
1:15.31 |
1:56.21 |
|
2:32.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
559 |
33.02 |
1:12.20 |
1:58.39 |
|
2:33.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
|
546 |
32.74 |
1:13.19 |
1:58.91 |
|
2:34.27 |
|
|
Kolding SK |
2:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
|
550 |
31.97 |
1:10.90 |
1:58.32 |
|
2:33.88 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
545 |
32.57 |
1:13.58 |
2:00.43 |
|
2:34.39 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
531 |
32.87 |
1:15.65 |
1:58.80 |
|
2:35.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
504 |
32.79 |
1:15.01 |
2:01.01 |
|
2:38.47 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
497 |
33.82 |
1:16.10 |
2:02.52 |
|
2:39.19 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
495 |
32.36 |
1:16.45 |
2:01.36 |
|
2:39.38 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Gam |
2001 |
|
490 |
35.23 |
1:17.13 |
2:03.06 |
|
2:39.87 |
|
|
Swim Team Midtjylland |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
490 |
36.30 |
1:19.92 |
2:03.87 |
|
2:39.92 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|