Results for Uofficielle DMH-Ã…
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMH-Å 2017 (Uofficielle) |
|
Udskriftsdato |
12 februar 2017 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
07:44 |
|
|
Arrangør |
HSK, Sigma Swim & VAT CPH |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 februar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Celia Puggaard |
2003 |
|
532 |
35.05 |
1:13.10 |
1:50.43 |
|
2:27.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Lund |
2003 |
|
531 |
34.24 |
1:11.52 |
1:49.30 |
|
2:27.21 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
516 |
34.15 |
1:11.39 |
1:49.88 |
|
2:28.63 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
502 |
35.77 |
1:14.31 |
1:51.96 |
|
2:29.94 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Hansen |
2004 |
|
499 |
34.65 |
1:12.58 |
1:51.64 |
|
2:30.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
|
484 |
35.21 |
1:14.27 |
1:53.78 |
|
2:31.81 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
478 |
35.43 |
1:13.50 |
1:52.92 |
|
2:32.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Laugesen |
2003 |
|
469 |
34.55 |
1:13.24 |
1:53.75 |
|
2:33.43 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
|
439 |
38.47 |
1:17.55 |
1:57.58 |
|
2:36.82 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
433 |
36.60 |
1:17.10 |
1:58.63 |
|
2:37.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
432 |
36.84 |
1:16.46 |
1:57.78 |
|
2:37.66 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
|
418 |
37.46 |
1:18.15 |
2:00.34 |
|
2:39.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura L. Hørning |
2004 |
|
417 |
36.37 |
1:16.54 |
1:58.54 |
|
2:39.50 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
414 |
38.48 |
1:19.61 |
2:00.21 |
|
2:39.96 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
|
392 |
38.17 |
1:20.40 |
2:03.01 |
|
2:42.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
|
391 |
37.90 |
1:19.22 |
2:01.63 |
|
2:42.95 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Josefine Staudt |
2005 |
|
355 |
38.97 |
1:21.43 |
2:05.45 |
|
2:48.30 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
|
324 |
40.39 |
1:24.69 |
2:10.18 |
|
2:53.50 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Camilla Porsdal |
2005 |
|
320 |
41.37 |
1:25.88 |
2:11.00 |
|
2:54.25 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
|
316 |
42.41 |
1:27.71 |
2:12.05 |
|
2:54.99 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
|
285 |
40.31 |
1:24.97 |
2:12.21 |
|
3:01.00 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF |
Udskriftstidspunkt |
07:44 |
|