Tulokset Uofficielle DMH-Ã…
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 601 | 35.34 | 1:13.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 570 | 35.55 | 1:15.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 555 | 36.94 | 1:15.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | 547 | 36.99 | 1:16.23 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 485 | 37.87 | 1:19.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Anne Sofie Evald | 2004 | 464 | 37.64 | 1:20.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 459 | 38.37 | 1:20.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 457 | 38.90 | 1:20.91 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Laura Vangkilde | 2004 | 454 | 38.30 | 1:21.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 439 | 38.29 | 1:22.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
11 | Camille Nørby | 2004 | 421 | 39.75 | 1:23.16 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 395 | 40.10 | 1:24.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
13 | Amalie Schou | 2003 | 374 | 40.77 | 1:26.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Anna Maria Madsen | 2004 | 374 | 39.85 | 1:26.55 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
15 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 371 | 41.77 | 1:26.74 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 322 | 43.34 | 1:30.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
17 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 316 | 43.35 | 1:31.52 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
18 | Josefine Staudt | 2005 | 310 | 44.01 | 1:32.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Anna R. Strøbek | 2005 | 300 | 43.71 | 1:33.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Andrea Strandby | 2007 | 189 | 51.92 | 1:48.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
21 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 185 | 50.99 | 1:49.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 12:23 |