Results for Uofficielle DMH-Ã…
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger | 2003 | 612 | 1:50.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 27.93 | 55.71 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 28.54 | 1:24.25 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 26.74 | 1:50.99 | |||||||
2 | Kvik Piger | 2003 | 603 | 1:51.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Caroline Brink | 2003 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 27.75 | 56.27 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 27.48 | 1:23.75 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 27.79 | 1:51.54 | |||||||
3 | Gentofte X-Women | 2003 | 596 | 1:51.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 27.79 | 56.35 | |||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 28.65 | 1:25.00 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 26.97 | 1:51.97 | |||||||
4 | Sigma Small Rockets | 2003 | 592 | 1:52.22 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Mille Pedersen | 2003 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 28.26 | 56.63 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 27.35 | 1:23.98 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 28.24 | 1:52.22 | |||||||
5 | Vat Cph Piger | 2003 | 563 | 1:54.07 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Julie Laugesen | 2003 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 28.23 | 57.30 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 29.01 | 1:26.31 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.76 | 1:54.07 | |||||||
6 | Hovedstadens Piger | 2003 | 552 | 1:54.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 27.25 | 56.69 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 28.95 | 1:25.64 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 29.20 | 1:54.84 | |||||||
7 | Triton Piger | 2003 | 493 | 1:59.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.06 | 58.89 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 28.75 | 1:27.64 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 31.60 | 1:59.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge | 2002 | 523 | 1:42.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 25.89 | 25.89 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 25.96 | 51.85 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 25.74 | 1:17.59 | |||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 24.87 | 1:42.46 | |||||||
2 | Gentofte Iron Men | 2002 | 489 | 1:44.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 26.66 | 53.12 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 26.85 | 1:19.97 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 24.83 | 1:44.80 | |||||||
3 | Sigma Small Rockets | 2002 | 485 | 1:45.08 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 26.69 | 26.69 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 25.86 | 52.55 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 26.55 | 1:19.10 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 25.98 | 1:45.08 | |||||||
4 | Vat Cph Drenge Diskløb | 2002 | 468 | 1:46.33 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 25.71 | 25.71 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 27.68 | 53.39 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 25.85 | 1:19.24 | |||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 27.09 | 1:46.33 | |||||||
5 | Triton Drenge | 2002 | 462 | 1:46.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 25.48 | 25.48 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 25.97 | 51.45 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 27.40 | 1:18.85 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 27.99 | 1:46.84 | |||||||
6 | Gsc Drenge | 2002 | 430 | 1:49.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 26.51 | 26.51 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 27.32 | 53.83 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 28.51 | 1:22.34 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 27.04 | 1:49.38 | |||||||
7 | Kvik Drenge | 2003 | 418 | 1:50.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 28.48 | 56.64 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 25.70 | 1:22.34 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 28.11 | 1:50.45 | |||||||
- | Vat Cph Drenge | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 24.59 | 24.59 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 25.67 | 50.26 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.67 | 1:16.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 581 | 1:11.29 | 2:28.68 | 3:58.22 | 5:10.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 556 | 1:10.59 | 2:30.72 | 3:58.97 | 5:15.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 528 | 1:20.07 | 2:41.76 | 4:11.36 | 5:21.01 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 522 | 1:12.62 | 2:34.84 | 4:08.74 | 5:22.24 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | 518 | 1:12.83 | 2:36.31 | 4:05.28 | 5:23.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 496 | 1:14.78 | 2:36.19 | 4:11.45 | 5:27.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 476 | 1:19.12 | 2:38.99 | 4:18.74 | 5:32.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 471 | 1:17.44 | 2:42.07 | 4:18.36 | 5:33.47 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 453 | 1:16.14 | 2:46.31 | 4:17.59 | 5:37.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 416 | 1:16.52 | 2:46.89 | 4:26.42 | 5:47.39 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
11 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 403 | 1:18.11 | 2:45.89 | 4:30.50 | 5:51.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 389 | 1:30.46 | 2:58.75 | 4:36.47 | 5:55.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
13 | Rebecca Petersen | 2005 | 384 | 1:24.45 | 2:55.81 | 4:36.35 | 5:56.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
14 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 337 | 1:23.69 | 2:59.77 | 4:45.70 | 6:12.56 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 326 | 1:36.08 | 3:09.53 | 4:50.85 | 6:16.63 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Caroline Koch | 2005 | 295 | 1:36.36 | 3:14.81 | 5:01.27 | 6:29.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
17 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 273 | 1:32.44 | 3:13.62 | 5:10.10 | 6:39.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
- | Esther Else Grubert | 2003 | DSQ | Baneskift eft 200m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
- | Freja Madsen | 2004 | DSQ | ej forts bev e 125m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DSQ | Brystbensp.75-100 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 592 | 1:02.43 | 2:15.69 | 3:34.42 | 4:40.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 527 | 1:03.72 | 2:17.49 | 3:43.85 | 4:51.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 517 | 3:03.63 | 4:21.65 | 4:53.24 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 488 | 1:05.88 | 2:20.83 | 3:45.92 | 4:59.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 465 | 1:07.82 | 2:28.09 | 3:54.07 | 5:03.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | 454 | 3:11.68 | 4:32.30 | 5:06.22 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
7 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 421 | 1:13.10 | 2:30.01 | 4:02.96 | 5:14.18 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Oskar Skov Grell | 2002 | 402 | 1:11.69 | 2:34.75 | 4:08.91 | 5:18.94 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | 400 | 1:15.83 | 2:37.09 | 4:06.19 | 5:19.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
10 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 399 | 1:15.26 | 2:37.53 | 4:05.12 | 5:19.79 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Sebastian Greisen | 2004 | 373 | 1:17.18 | 2:37.49 | 4:12.55 | 5:27.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
12 | Asger Johansen | 2003 | 323 | 3:37.78 | 5:04.68 | 5:43.14 | ||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
13 | Karl August B. Balle | 2003 | 322 | 1:21.65 | 2:49.21 | 4:20.79 | 5:43.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 314 | 1:22.29 | 2:50.89 | 4:25.74 | 5:46.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
15 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 305 | 1:21.20 | 2:50.16 | 4:31.96 | 5:49.77 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
16 | Alexander Vergereau | 2004 | 290 | 1:25.65 | 2:51.30 | 4:36.22 | 5:55.56 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
17 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 263 | 1:29.81 | 3:02.20 | 4:46.40 | 6:07.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 255 | 3:00.74 | 4:49.05 | 6:10.90 | 6:10.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
19 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 249 | 3:04.78 | 4:55.46 | 6:14.08 | 6:14.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
20 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 241 | 3:05.77 | 4:54.30 | 6:18.24 | 6:18.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 600 | 30.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | 553 | 31.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 539 | 31.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | 539 | 31.54 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2004 | 511 | 32.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Maria Lund | 2003 | 489 | 32.57 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 444 | 33.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 443 | 33.66 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
9 | Clara Carlquist | 2003 | 431 | 33.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mathilde Hagihara | 2004 | 425 | 34.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
11 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 421 | 34.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Alma Heyn Stage | 2004 | 404 | 34.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
13 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 399 | 34.84 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
14 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 390 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
15 | Katrine Bonefeld | 2004 | 383 | 35.34 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
16 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 364 | 35.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 351 | 36.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
18 | Thea Møller Larsen | 2005 | 335 | 36.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Victoria W. Stahl | 2005 | 320 | 37.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
20 | Sophie Simmonds | 2005 | 305 | 38.12 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
21 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 304 | 38.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 501 | 27.96 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 465 | 28.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
3 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 409 | 29.93 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 377 | 30.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | 350 | 31.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | 344 | 31.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | 343 | 31.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
8 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 333 | 32.03 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Marcus Hiort | 2003 | 310 | 32.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 305 | 32.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 274 | 34.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
12 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 274 | 34.21 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
13 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 273 | 34.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 273 | 34.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
15 | Casper Puggaard | 2005 | 269 | 34.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
16 | Tobias Gammelvind | 2004 | 255 | 35.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Jonathan Beck | 2004 | 254 | 35.06 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
18 | Jeppe Kjær | 2004 | 236 | 35.91 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
19 | Mark Brandt | 2002 | 224 | 36.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
20 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 215 | 37.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Silas Waterval | 2004 | 214 | 37.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 596 | 31.16 | 1:05.36 | 1:38.92 | 2:11.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Ingrid Lindemann | 2003 | 584 | 31.83 | 1:05.48 | 1:39.43 | 2:12.47 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 572 | 31.50 | 1:05.49 | 1:39.84 | 2:13.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 564 | 32.86 | 1:05.70 | 1:40.45 | 2:14.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 560 | 31.63 | 1:05.57 | 1:39.91 | 2:14.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | 555 | 31.36 | 1:05.97 | 1:40.96 | 2:14.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 500 | 31.56 | 1:07.82 | 1:44.24 | 2:19.53 | |||
VAT Copenhagen | ||||||||||
8 | Emma Stoltz | 2004 | 487 | 33.92 | 1:10.32 | 1:46.22 | 2:20.72 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 478 | 32.04 | 1:07.69 | 1:45.00 | 2:21.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Sophia Bøttger | 2004 | 468 | 31.86 | 1:08.49 | 1:45.90 | 2:22.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 468 | 33.06 | 1:09.50 | 1:46.54 | 2:22.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
12 | Nønne Christensen | 2004 | 461 | 32.98 | 1:10.08 | 1:47.44 | 2:23.40 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
13 | Olivia Mammen | 2003 | 451 | 31.96 | 1:08.44 | 1:46.90 | 2:24.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
14 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 423 | 33.69 | 1:11.27 | 1:49.82 | 2:27.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
15 | Clara Toft | 2004 | 411 | 32.88 | 1:10.93 | 1:50.41 | 2:28.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 393 | 34.78 | 1:14.88 | 1:54.70 | 2:31.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 383 | 33.98 | 1:11.87 | 1:52.28 | 2:32.44 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
18 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 383 | 34.56 | 1:13.30 | 1:53.27 | 2:32.53 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
19 | Liv Salhauge | 2005 | 336 | 37.01 | 1:17.36 | 1:59.13 | 2:39.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
20 | Signe Astrup Taul | 2004 | 303 | 37.05 | 1:20.37 | 2:04.28 | 2:44.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
21 | Alma Gotfredsen | 2005 | 269 | 37.20 | 1:19.77 | 2:05.28 | 2:51.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 536 | 28.13 | 59.01 | 1:30.67 | 2:02.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 533 | 28.46 | 59.37 | 1:31.23 | 2:02.49 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 527 | 28.88 | 59.89 | 1:31.17 | 2:02.97 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
4 | Marcus Dessau | 2002 | 498 | 28.89 | 1:00.49 | 1:32.54 | 2:05.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 494 | 28.76 | 59.99 | 1:32.93 | 2:05.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 488 | 29.51 | 1:01.51 | 1:33.60 | 2:06.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 484 | 29.10 | 1:00.94 | 1:33.56 | 2:06.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 469 | 30.04 | 1:03.11 | 1:36.22 | 2:07.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | 450 | 30.00 | 1:02.24 | 1:35.88 | 2:09.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | 436 | 30.27 | 1:04.42 | 1:37.93 | 2:11.04 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 406 | 30.84 | 1:05.04 | 1:39.71 | 2:14.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
12 | Carl Heyn Stage | 2003 | 405 | 30.19 | 1:04.93 | 1:40.18 | 2:14.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mikkel Hansen | 2003 | 364 | 31.69 | 1:07.54 | 1:43.83 | 2:19.08 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
14 | Rasmus Warberg | 2004 | 334 | 31.62 | 1:07.56 | 1:45.50 | 2:23.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
15 | William Ølshøj | 2004 | 327 | 32.49 | 1:09.83 | 1:47.59 | 2:24.22 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Zilas Aarestrup | 2003 | 324 | 32.31 | 1:09.38 | 1:47.95 | 2:24.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
17 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 285 | 34.44 | 1:13.27 | 1:52.51 | 2:30.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 281 | 34.90 | 1:13.68 | 1:53.07 | 2:31.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
19 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 239 | 36.62 | 1:18.53 | 2:00.72 | 2:40.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
20 | Lauritz Johansen | 2004 | 219 | 34.19 | 1:15.68 | 2:00.63 | 2:44.67 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 601 | 35.34 | 1:13.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 570 | 35.55 | 1:15.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 555 | 36.94 | 1:15.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | 547 | 36.99 | 1:16.23 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 485 | 37.87 | 1:19.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Anne Sofie Evald | 2004 | 464 | 37.64 | 1:20.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 459 | 38.37 | 1:20.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 457 | 38.90 | 1:20.91 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Laura Vangkilde | 2004 | 454 | 38.30 | 1:21.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 439 | 38.29 | 1:22.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
11 | Camille Nørby | 2004 | 421 | 39.75 | 1:23.16 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 395 | 40.10 | 1:24.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
13 | Amalie Schou | 2003 | 374 | 40.77 | 1:26.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Anna Maria Madsen | 2004 | 374 | 39.85 | 1:26.55 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
15 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 371 | 41.77 | 1:26.74 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 322 | 43.34 | 1:30.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
17 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 316 | 43.35 | 1:31.52 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
18 | Josefine Staudt | 2005 | 310 | 44.01 | 1:32.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Anna R. Strøbek | 2005 | 300 | 43.71 | 1:33.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Andrea Strandby | 2007 | 189 | 51.92 | 1:48.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
21 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 185 | 50.99 | 1:49.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 544 | 32.10 | 1:08.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 484 | 33.35 | 1:10.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 425 | 34.36 | 1:13.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 425 | 35.05 | 1:13.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 415 | 34.75 | 1:14.54 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
6 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 412 | 35.24 | 1:14.72 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 364 | 36.92 | 1:17.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
8 | Troels Fode | 2004 | 353 | 37.13 | 1:18.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 351 | 37.28 | 1:18.81 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Marcus Hiort | 2003 | 346 | 37.17 | 1:19.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Valentin Wahl | 2003 | 334 | 38.34 | 1:20.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
12 | Asger Johansen | 2003 | 322 | 37.63 | 1:21.12 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
13 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 308 | 38.86 | 1:22.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
14 | Mads Liechti | 2004 | 305 | 39.88 | 1:22.56 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
15 | Matias Munkholm | 2004 | 299 | 39.42 | 1:23.09 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
16 | Arthur Hansen | 2002 | 295 | 39.67 | 1:23.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
17 | Harald Riisager | 2003 | 282 | 40.49 | 1:24.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
18 | Silas Fessel | 2004 | 275 | 40.37 | 1:25.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Alexander Griffin | 2004 | 228 | 43.06 | 1:30.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Silas Waterval | 2004 | 202 | 44.61 | 1:34.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 569 | 31.70 | 1:05.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
2 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 557 | 31.05 | 1:06.36 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 539 | 31.28 | 1:07.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 528 | 31.50 | 1:07.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | 498 | 31.55 | 1:08.86 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 480 | 32.23 | 1:09.72 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 467 | 32.93 | 1:10.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 441 | 33.73 | 1:11.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 413 | 33.29 | 1:13.32 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 390 | 33.99 | 1:14.74 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 383 | 34.56 | 1:15.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | 344 | 35.54 | 1:17.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 342 | 35.42 | 1:18.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 338 | 37.00 | 1:18.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
15 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 272 | 39.41 | 1:24.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 268 | 38.39 | 1:24.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Freja Madsen | 2004 | 246 | 1:27.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
18 | Liv Salhauge | 2005 | 244 | 40.63 | 1:27.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
19 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 221 | 40.01 | 1:30.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 203 | 39.58 | 1:32.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
21 | Sophie Simmonds | 2005 | 202 | 42.78 | 1:32.95 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 571 | 26.61 | 58.36 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 557 | 28.07 | 58.84 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 551 | 27.99 | 59.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 527 | 27.97 | 59.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 512 | 28.41 | 1:00.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 463 | 29.11 | 1:02.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 463 | 29.60 | 1:02.60 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 455 | 29.71 | 1:02.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Christopher G. Trandum | 2003 | 421 | 30.59 | 1:04.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 400 | 30.19 | 1:05.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | 345 | 32.43 | 1:09.00 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 318 | 32.70 | 1:10.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
13 | Noah Bred | 2003 | 304 | 32.61 | 1:11.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 289 | 33.28 | 1:13.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
15 | Mads Møller | 2005 | 260 | 34.40 | 1:15.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Casper Puggaard | 2005 | 258 | 33.78 | 1:16.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
17 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 250 | 34.53 | 1:16.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 248 | 35.55 | 1:17.09 | |||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
19 | William Ølshøj | 2004 | 239 | 35.84 | 1:18.03 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
20 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 199 | 37.94 | 1:22.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Philip Rindum | 2005 | 137 | 41.62 | 1:33.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DSQ | ej samt berør 75 m | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Power Puff Piger | 2003 | 606 | 2:02.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 34.58 | 1:06.26 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 29.57 | 1:35.83 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 27.10 | 2:02.93 | |||||||
2 | Kvik Piger | 2003 | 596 | 2:03.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 34.70 | 1:06.97 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 29.11 | 1:36.08 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 27.50 | 2:03.58 | |||||||
3 | Sigma Small Rockets | 2003 | 592 | 2:03.85 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Maria Lund | 2003 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 34.75 | 1:07.48 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.04 | 1:36.52 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 27.33 | 2:03.85 | |||||||
4 | Gsc Piger | 2003 | 537 | 2:07.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Emma Hansen | 2004 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.61 | 1:06.62 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.80 | 1:38.42 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 29.55 | 2:07.97 | |||||||
5 | Vat Cph Piger | 2003 | 532 | 2:08.37 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 36.90 | 1:10.20 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 29.56 | 1:39.76 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 28.61 | 2:08.37 | |||||||
6 | Hovedstadens Piger | 2003 | 474 | 2:13.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 37.57 | 1:12.45 | |||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 31.37 | 1:43.82 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 29.58 | 2:13.40 | |||||||
7 | Triton Piger | 2003 | 387 | 2:22.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 36.18 | 1:12.83 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 34.83 | 1:47.66 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 34.99 | 2:22.65 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Suicide Squad | 2002 | 451 | 1:58.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Marcus Dessau | 2002 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 31.75 | 1:04.15 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 28.40 | 1:32.55 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.46 | 1:58.01 | |||||||
2 | Gsc Drenge | 2002 | 436 | 1:59.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 32.63 | 1:05.10 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.25 | 1:32.35 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 26.99 | 1:59.34 | |||||||
3 | Sigma Small Rockets | 2002 | 434 | 1:59.52 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 33.74 | 1:05.14 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 27.91 | 1:33.05 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 26.47 | 1:59.52 | |||||||
4 | Hovedstadens Drenge | 2002 | 430 | 1:59.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 33.29 | 1:05.57 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 28.40 | 1:33.97 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 25.92 | 1:59.89 | |||||||
5 | Vat Cph Drenge | 2002 | 413 | 2:01.50 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Thomas Langvad | 2002 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 32.80 | 1:06.15 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 27.88 | 1:34.03 | |||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 27.47 | 2:01.50 | |||||||
6 | Kvik Drenge | 2003 | 394 | 2:03.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 30.82 | 30.82 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 36.16 | 1:06.98 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 28.24 | 1:35.22 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 28.21 | 2:03.43 | |||||||
7 | Triton Drenge | 2002 | 188 | 2:37.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
Silas Waterval | 2004 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 45.42 | 1:22.64 | |||||||
Philip Rindum | 2005 | 43.70 | 2:06.34 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 31.42 | 2:37.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 575 | 30.87 | 1:08.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | 541 | 33.74 | 1:09.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 524 | 32.18 | 1:10.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | 524 | 32.54 | 1:10.29 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Sophia Bøttger | 2004 | 487 | 32.73 | 1:12.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 484 | 33.00 | 1:12.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Mathilde Hagihara | 2004 | 462 | 34.22 | 1:13.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Thippe de Neergaard | 2003 | 460 | 33.74 | 1:13.37 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Luna Gammelgaard | 2003 | 427 | 34.94 | 1:15.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Laura L. Hørning | 2004 | 425 | 34.12 | 1:15.32 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
11 | Katrine Bonefeld | 2004 | 425 | 35.23 | 1:15.35 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 412 | 34.88 | 1:16.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
13 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 406 | 35.47 | 1:16.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
14 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 372 | 37.21 | 1:18.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
15 | Alma Heyn Stage | 2004 | 368 | 34.41 | 1:19.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
16 | Antoinette Zafra | 2005 | 355 | 37.37 | 1:20.02 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
17 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 300 | 40.62 | 1:24.64 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
18 | Victoria W. Stahl | 2005 | 280 | 40.26 | 1:26.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
19 | Alma Gotfredsen | 2005 | 248 | 40.05 | 1:30.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 221 | 43.59 | 1:33.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
- | Amalie Carlsen Risager | 2006 | DSQ | async arme eft start | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 539 | 28.90 | 1:02.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 466 | 30.91 | 1:05.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 466 | 30.34 | 1:05.34 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 420 | 31.80 | 1:07.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 417 | 31.36 | 1:07.76 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | 406 | 32.76 | 1:08.41 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Jens Bomgaard | 2002 | 399 | 30.95 | 1:08.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Mikkel Hjelm | 2003 | 382 | 31.64 | 1:09.81 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 357 | 33.16 | 1:11.40 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Anders Hvidt | 2002 | 321 | 34.31 | 1:13.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Troels Fode | 2004 | 318 | 35.69 | 1:14.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
12 | Arthur Hansen | 2002 | 306 | 35.71 | 1:15.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 283 | 35.66 | 1:17.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Jeppe Kjær | 2004 | 271 | 36.53 | 1:18.19 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | Mads Liechti | 2004 | 267 | 37.95 | 1:18.65 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 246 | 37.83 | 1:20.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 245 | 38.15 | 1:20.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
18 | David Kristensen | 2003 | 237 | 38.45 | 1:21.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
19 | Oliver Schäbethal | 2004 | 225 | 37.75 | 1:23.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
20 | Oskar Clausen | 2004 | 215 | 38.58 | 1:24.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Noah Sanchez | 2006 | 123 | 45.99 | 1:41.81 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 529 | 33.72 | 1:11.92 | 1:49.26 | 2:27.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 512 | 33.04 | 1:11.47 | 1:51.20 | 2:29.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 452 | 33.71 | 1:13.52 | 1:55.07 | 2:35.82 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
4 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 443 | 33.96 | 1:13.32 | 1:54.85 | 2:36.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | 430 | 34.10 | 1:13.91 | 1:56.25 | 2:38.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 398 | 35.82 | 1:17.77 | 1:59.87 | 2:42.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 397 | 33.70 | 1:14.56 | 1:58.19 | 2:42.63 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Caroline Veggerby | 2003 | 375 | 35.14 | 1:17.23 | 2:01.88 | 2:45.85 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 351 | 36.21 | 1:19.75 | 2:05.61 | 2:49.52 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 346 | 35.50 | 1:19.86 | 2:06.61 | 2:50.22 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 343 | 35.34 | 1:17.77 | 2:04.88 | 2:50.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 320 | 38.96 | 1:22.88 | 2:08.72 | 2:54.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
13 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 320 | 37.48 | 1:22.54 | 2:09.81 | 2:54.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
14 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 289 | 36.36 | 1:20.28 | 2:09.46 | 3:00.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 275 | 38.53 | 1:24.41 | 2:14.95 | 3:03.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 213 | 45.62 | 1:37.87 | 2:29.12 | 3:20.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
17 | Caroline Koch | 2005 | 198 | 44.32 | 1:36.83 | 2:31.77 | 3:25.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
18 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 192 | 42.58 | 1:35.75 | 2:33.07 | 3:27.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Sophie Simmonds | 2005 | 187 | 43.22 | 1:38.02 | 2:35.48 | 3:29.00 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
20 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 181 | 41.78 | 1:35.78 | 2:34.53 | 3:31.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 16:43 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 526 | 30.01 | 1:04.43 | 1:39.56 | 2:14.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 524 | 30.17 | 1:04.21 | 1:39.11 | 2:14.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 491 | 30.00 | 1:04.65 | 1:39.90 | 2:17.53 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 438 | 30.76 | 1:06.94 | 1:44.77 | 2:22.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 421 | 31.47 | 1:08.60 | 1:46.81 | 2:24.77 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | 406 | 32.62 | 1:10.33 | 1:49.01 | 2:26.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 361 | 32.62 | 1:11.53 | 1:52.48 | 2:32.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | 356 | 33.86 | 1:12.61 | 1:53.01 | 2:33.05 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 340 | 35.04 | 1:15.96 | 1:55.68 | 2:35.47 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 316 | 31.22 | 1:09.16 | 1:52.32 | 2:39.31 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 266 | 37.45 | 1:21.56 | 2:07.11 | 2:48.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Tobias Gammelvind | 2004 | 263 | 37.64 | 1:20.88 | 2:04.38 | 2:49.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
13 | Mathias Christensen | 2004 | 253 | 36.16 | 1:19.20 | 2:05.58 | 2:51.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
14 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 250 | 35.49 | 1:16.29 | 2:01.03 | 2:52.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
15 | William Ølshøj | 2004 | 248 | 37.26 | 1:22.19 | 2:08.32 | 2:52.69 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Anton Skov Grell | 2004 | 226 | 37.66 | 1:22.43 | 2:10.09 | 2:58.14 | |||
VAT Copenhagen | ||||||||||
17 | Valentin Wahl | 2003 | 217 | 34.64 | 1:20.22 | 2:12.90 | 3:00.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
18 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 190 | 40.41 | 1:27.75 | 2:18.49 | 3:08.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 157 | 43.30 | 1:36.00 | 2:30.03 | 3:21.09 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
20 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 141 | 46.97 | 1:39.30 | 2:33.63 | 3:28.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
- | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | DSQ | async ben v 100 m | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
- | Philip Rindum | 2005 | DSQ | async ben v 150 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 541 | 35.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | 529 | 35.60 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | 512 | 36.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 503 | 36.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 473 | 36.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
6 | Hannah Höesch | 2003 | 431 | 38.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 428 | 38.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
8 | Camille Nørby | 2004 | 424 | 38.31 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Nønne Christensen | 2004 | 424 | 38.32 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
10 | Laura Vangkilde | 2004 | 414 | 38.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 402 | 39.01 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
12 | Amalie Schou | 2003 | 399 | 39.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 396 | 39.21 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
14 | Clara Toft | 2004 | 348 | 40.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 342 | 41.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
16 | Caroline Koch | 2005 | 319 | 42.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
17 | Anna R. Strøbek | 2005 | 301 | 42.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Antoinette Zafra | 2005 | 286 | 43.69 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
19 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 255 | 45.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 175 | 51.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
21 | Andrea Strandby | 2007 | 169 | 52.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 395 | 34.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 394 | 34.43 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 387 | 34.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 358 | 35.54 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 354 | 35.68 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 346 | 35.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 331 | 36.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
8 | Asger Johansen | 2003 | 328 | 36.61 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
9 | Troels Fode | 2004 | 318 | 36.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mads Liechti | 2004 | 310 | 37.28 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 292 | 38.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
12 | Harald Riisager | 2003 | 286 | 38.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Matias Munkholm | 2004 | 283 | 38.43 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
14 | Karl August B. Balle | 2003 | 281 | 38.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
15 | Arthur Hansen | 2002 | 274 | 38.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
16 | Oscar Kroos | 2004 | 249 | 40.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
17 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 242 | 40.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Alexander Griffin | 2004 | 196 | 43.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 607 | 29.11 | 1:00.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Ingrid Lindemann | 2003 | 587 | 29.72 | 1:00.80 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 573 | 30.07 | 1:01.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 567 | 29.81 | 1:01.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
5 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 542 | 30.47 | 1:02.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 500 | 30.76 | 1:04.14 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | 497 | 31.04 | 1:04.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 479 | 31.42 | 1:05.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 464 | 31.78 | 1:05.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
10 | Emma Stoltz | 2004 | 463 | 32.30 | 1:05.80 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | 454 | 31.99 | 1:06.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Liva Søby | 2004 | 452 | 31.98 | 1:06.31 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
13 | Olivia Mammen | 2003 | 441 | 32.08 | 1:06.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
14 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 437 | 32.41 | 1:07.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
15 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 421 | 32.71 | 1:07.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 392 | 33.50 | 1:09.51 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
17 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 378 | 33.50 | 1:10.37 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 377 | 33.53 | 1:10.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
19 | Signe Astrup Taul | 2004 | 300 | 35.57 | 1:16.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
20 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 265 | 38.77 | 1:19.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 151 | 44.76 | 1:35.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 16:51 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 563 | 25.99 | 54.42 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 558 | 25.90 | 54.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 514 | 26.91 | 56.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 489 | 27.02 | 57.02 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
5 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 475 | 27.91 | 57.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | 461 | 28.26 | 58.15 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | 456 | 27.75 | 58.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 422 | 28.59 | 59.89 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | 421 | 28.80 | 59.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Mikkel Hjelm | 2003 | 401 | 29.56 | 1:00.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
11 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 353 | 30.02 | 1:03.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
12 | Alexander Vergereau | 2004 | 351 | 30.47 | 1:03.65 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
13 | Zilas Aarestrup | 2003 | 300 | 31.83 | 1:07.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 299 | 32.26 | 1:07.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Oscar Kroos | 2004 | 290 | 32.57 | 1:07.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
16 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 275 | 33.39 | 1:09.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Casper Puggaard | 2005 | 274 | 32.53 | 1:09.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 271 | 33.86 | 1:09.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Lauritz Johansen | 2004 | 248 | 32.94 | 1:11.51 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
20 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 229 | 35.47 | 1:13.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
21 | Noah Sanchez | 2006 | 111 | 43.66 | 1:33.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 07:44 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 532 | 35.05 | 1:13.10 | 1:50.43 | 2:27.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
2 | Maria Lund | 2003 | 531 | 34.24 | 1:11.52 | 1:49.30 | 2:27.21 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 516 | 34.15 | 1:11.39 | 1:49.88 | 2:28.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | 502 | 35.77 | 1:14.31 | 1:51.96 | 2:29.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2004 | 499 | 34.65 | 1:12.58 | 1:51.64 | 2:30.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 484 | 35.21 | 1:14.27 | 1:53.78 | 2:31.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 478 | 35.43 | 1:13.50 | 1:52.92 | 2:32.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Julie Laugesen | 2003 | 469 | 34.55 | 1:13.24 | 1:53.75 | 2:33.43 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Mathilde Hagihara | 2004 | 439 | 38.47 | 1:17.55 | 1:57.58 | 2:36.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 433 | 36.60 | 1:17.10 | 1:58.63 | 2:37.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
11 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 432 | 36.84 | 1:16.46 | 1:57.78 | 2:37.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
12 | Alma Heyn Stage | 2004 | 418 | 37.46 | 1:18.15 | 2:00.34 | 2:39.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | 417 | 36.37 | 1:16.54 | 1:58.54 | 2:39.50 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
14 | Katrine Bonefeld | 2004 | 414 | 38.48 | 1:19.61 | 2:00.21 | 2:39.96 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
15 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 392 | 38.17 | 1:20.40 | 2:03.01 | 2:42.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 391 | 37.90 | 1:19.22 | 2:01.63 | 2:42.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
17 | Josefine Staudt | 2005 | 355 | 38.97 | 1:21.43 | 2:05.45 | 2:48.30 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 324 | 40.39 | 1:24.69 | 2:10.18 | 2:53.50 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | 320 | 41.37 | 1:25.88 | 2:11.00 | 2:54.25 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
20 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 316 | 42.41 | 1:27.71 | 2:12.05 | 2:54.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
21 | Victoria W. Stahl | 2005 | 285 | 40.31 | 1:24.97 | 2:12.21 | 3:01.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 07:44 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 434 | 33.05 | 1:08.59 | 1:43.99 | 2:19.43 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Jens Bomgaard | 2002 | 420 | 32.89 | 1:08.42 | 1:44.53 | 2:20.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 394 | 35.02 | 1:11.57 | 1:48.45 | 2:24.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Marcus Dessau | 2002 | 394 | 33.26 | 1:09.40 | 1:46.96 | 2:24.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 380 | 33.71 | 1:10.93 | 1:48.61 | 2:25.75 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | 375 | 33.62 | 1:10.16 | 1:48.56 | 2:26.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 350 | 34.32 | 1:12.10 | 1:50.99 | 2:29.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
8 | Sebastian Greisen | 2004 | 335 | 36.51 | 1:14.65 | 1:53.37 | 2:31.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
9 | Mikkel Hansen | 2003 | 325 | 37.17 | 1:16.36 | 1:55.45 | 2:33.51 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
10 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 322 | 36.82 | 1:16.03 | 1:54.97 | 2:34.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Thomas Langvad | 2002 | 319 | 35.49 | 1:14.92 | 1:55.80 | 2:34.54 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
12 | Jonathan Beck | 2004 | 300 | 37.56 | 1:17.55 | 1:58.94 | 2:37.62 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
13 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 292 | 37.70 | 1:18.96 | 2:00.31 | 2:39.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
14 | Jeppe Kjær | 2004 | 280 | 38.28 | 1:19.69 | 2:01.59 | 2:41.46 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | David Kristensen | 2003 | 266 | 38.50 | 1:19.78 | 2:02.52 | 2:44.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
16 | Mark Brandt | 2002 | 258 | 37.97 | 1:19.92 | 2:02.83 | 2:45.77 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
17 | Silas Waterval | 2004 | 258 | 39.00 | 1:21.26 | 2:03.85 | 2:45.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
18 | Oscar Kroos | 2004 | 243 | 40.27 | 1:22.55 | 2:05.65 | 2:49.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 226 | 41.77 | 1:24.84 | 2:09.01 | 2:53.35 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
20 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 225 | 41.64 | 1:25.87 | 2:10.75 | 2:53.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
21 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 198 | 42.09 | 1:28.04 | 2:14.63 | 3:01.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
- | Carl Heyn Stage | 2003 | DSQ | ej forts bev v 150m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Small Rockets | 2003 | 573 | 4:08.58 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Mille Pedersen | 2003 | 29.75 | 1:02.07 | 1:02.07 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.51 | 1:01.48 | 2:03.55 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.64 | 1:02.80 | 3:06.35 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 29.60 | 1:02.23 | 4:08.58 | ||||||
2 | Kvik Piger | 2003 | 567 | 4:09.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Emilie Meng | 2003 | 30.17 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 31.14 | 1:05.13 | 2:06.76 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 29.55 | 1:01.88 | 3:08.64 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.65 | 1:00.83 | 4:09.47 | ||||||
3 | Gsc Piger | 2003 | 559 | 4:10.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.77 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.52 | 1:04.06 | 2:05.69 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.01 | 1:04.34 | 3:10.03 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.16 | 1:00.62 | 4:10.65 | ||||||
4 | Hovedstadens Piger | 2003 | 539 | 4:13.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 29.73 | 1:01.85 | 1:01.85 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 30.59 | 1:03.39 | 2:05.24 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 30.72 | 1:04.23 | 3:09.47 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 31.02 | 1:04.22 | 4:13.69 | ||||||
5 | Vat Cph Piger | 2003 | 508 | 4:18.73 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 31.17 | 1:06.29 | 1:06.29 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 30.27 | 1:03.29 | 2:09.58 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 30.37 | 1:04.39 | 3:13.97 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 30.85 | 1:04.76 | 4:18.73 | ||||||
6 | Gentofte Wonder Women | 2003 | 461 | 4:27.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 32.56 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.78 | 1:06.78 | 2:14.86 | ||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 31.48 | 1:06.25 | 3:21.11 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 32.27 | 1:06.20 | 4:27.31 | ||||||
7 | Triton Piger | 2003 | 453 | 4:28.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 32.55 | 1:06.72 | 1:06.72 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 31.66 | 1:06.92 | 2:13.64 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 29.55 | 1:02.52 | 3:16.16 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 35.11 | 1:12.57 | 4:28.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge | 2002 | 526 | 3:47.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 27.51 | 56.60 | 56.60 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 26.89 | 57.10 | 1:53.70 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 27.21 | 57.54 | 2:51.24 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.71 | 55.83 | 3:47.07 | ||||||
2 | Vat Cph Drenge | 2002 | 517 | 3:48.27 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 26.28 | 54.97 | 54.97 | ||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 28.66 | 1:00.67 | 1:55.64 | ||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 28.22 | 59.54 | 2:55.18 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 25.19 | 53.09 | 3:48.27 | ||||||
3 | Sigma Small Rockets | 2002 | 504 | 3:50.19 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 27.85 | 57.97 | 57.97 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 27.98 | 58.30 | 1:56.27 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 26.54 | 55.81 | 2:52.08 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 28.12 | 58.11 | 3:50.19 | ||||||
4 | Triton Drenge | 2002 | 477 | 3:54.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 28.71 | 59.89 | 59.89 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 26.11 | 55.13 | 1:55.02 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 27.21 | 56.75 | 2:51.77 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 29.85 | 1:02.82 | 3:54.59 | ||||||
5 | Gsc Drenge | 2002 | 454 | 3:58.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.78 | 57.39 | 57.39 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.71 | 59.26 | 1:56.65 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 28.81 | 1:00.35 | 2:57.00 | ||||||
Mark Brandt | 2002 | 29.35 | 1:01.43 | 3:58.43 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 2003 | 435 | 4:01.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 28.33 | 58.43 | 58.43 | ||||||
0 | 27.50 | 57.62 | 1:56.05 | |||||||
0 | 30.93 | 1:04.64 | 3:00.69 | |||||||
0 | 28.96 | 1:01.13 | 4:01.82 | |||||||
7 | Gentofte Powerrangers | 2002 | 337 | 4:23.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Anders Hvidt | 2002 | 31.17 | 1:04.35 | 1:04.35 | ||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 32.40 | 1:08.36 | 2:12.71 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 31.63 | 1:07.07 | 3:19.78 | ||||||
Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 30.95 | 1:03.54 | 4:23.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 27, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger | 2003 | 598 | 4:27.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 33.39 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.96 | 1:14.64 | 2:23.01 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.46 | 1:04.81 | 3:27.82 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.52 | 59.46 | 4:27.28 | ||||||
2 | Gentofte Avengers | 2003 | 587 | 4:28.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 32.96 | 1:10.01 | 1:10.01 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 34.89 | 1:13.71 | 2:23.72 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 30.24 | 1:05.59 | 3:29.31 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.18 | 59.62 | 4:28.93 | ||||||
3 | Kvik Piger | 2003 | 576 | 4:30.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Celia Puggaard | 2003 | 32.32 | 1:07.04 | 1:07.04 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 34.19 | 1:13.39 | 2:20.43 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 31.63 | 1:08.50 | 3:28.93 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 29.00 | 1:01.72 | 4:30.65 | ||||||
4 | Sigma Small Rockets | 2003 | 555 | 4:33.96 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Maria Lund | 2003 | 33.88 | 1:09.79 | 1:09.79 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 35.50 | 1:17.30 | 2:27.09 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.34 | 1:06.38 | 3:33.47 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 27.77 | 1:00.49 | 4:33.96 | ||||||
5 | Hovedstadens Piger | 2003 | 519 | 4:40.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 34.05 | 1:10.32 | 1:10.32 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 37.24 | 1:19.49 | 2:29.81 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 31.99 | 1:09.83 | 3:39.64 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 28.07 | 1:00.44 | 4:40.08 | ||||||
6 | Vat Cph Piger | 2003 | 512 | 4:41.36 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Julie Laugesen | 2003 | 32.96 | 1:10.64 | 1:10.64 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 37.38 | 1:20.76 | 2:31.40 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 30.71 | 1:07.15 | 3:38.55 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 29.43 | 1:02.81 | 4:41.36 | ||||||
7 | Triton Piger | 2003 | 424 | 4:59.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 37.18 | 1:17.94 | 1:17.94 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 36.87 | 1:19.36 | 2:37.30 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 34.74 | 1:16.77 | 3:54.07 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 31.11 | 1:05.67 | 4:59.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 28, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat Cph Drenge | 2002 | 535 | 4:05.23 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 28.32 | 59.60 | 59.60 | ||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 32.85 | 1:11.42 | 2:11.02 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 27.89 | 1:01.43 | 3:12.45 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 24.39 | 52.78 | 4:05.23 | ||||||
2 | Hovedstadens Drenge | 2002 | 490 | 4:12.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 30.89 | 1:03.97 | 1:03.97 | ||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 33.42 | 1:12.84 | 2:16.81 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 27.07 | 58.39 | 3:15.20 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 27.06 | 57.34 | 4:12.54 | ||||||
3 | Gentofte Supermen | 2002 | 488 | 4:12.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Marcus Dessau | 2002 | 32.14 | 1:07.59 | 1:07.59 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 31.76 | 1:09.11 | 2:16.70 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 29.17 | 1:02.85 | 3:19.55 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.57 | 53.37 | 4:12.92 | ||||||
4 | Sigma Small Rockets | 2002 | 444 | 4:21.01 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 32.73 | 1:06.79 | 1:06.79 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 34.08 | 1:13.31 | 2:20.10 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.74 | 1:02.16 | 3:22.26 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.22 | 58.75 | 4:21.01 | ||||||
5 | Gsc Drenge | 2002 | 389 | 4:32.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 31.23 | 1:05.39 | 1:05.39 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 34.19 | 1:14.12 | 2:19.51 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 31.45 | 1:11.00 | 3:30.51 | ||||||
Mark Brandt | 2002 | 29.33 | 1:02.14 | 4:32.65 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 2003 | 383 | 4:34.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 32.23 | 1:06.15 | 1:06.15 | ||||||
Valentin Wahl | 2003 | 36.58 | 1:19.11 | 2:25.26 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 29.53 | 1:06.26 | 3:31.52 | ||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 28.96 | 1:02.54 | 4:34.06 | ||||||
- | Triton Drenge | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 32.73 | 1:07.43 | 1:07.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 29, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 611 | 1:06.71 | 2:16.86 | 3:27.09 | 4:36.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 590 | 1:06.94 | 2:18.14 | 3:29.70 | 4:39.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | 590 | 1:05.82 | 2:16.51 | 3:28.33 | 4:39.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 568 | 1:07.95 | 2:19.72 | 3:32.41 | 4:43.04 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | 545 | 1:08.75 | 2:23.05 | 3:36.29 | 4:47.10 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
6 | Emma Stoltz | 2004 | 517 | 1:09.69 | 2:23.85 | 3:38.48 | 4:52.06 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | 509 | 1:08.95 | 2:23.79 | 3:38.86 | 4:53.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 506 | 1:09.15 | 2:24.73 | 3:40.20 | 4:54.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | 504 | 1:09.52 | 2:24.24 | 3:40.44 | 4:54.56 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
10 | Nønne Christensen | 2004 | 501 | 1:10.55 | 2:25.72 | 3:41.83 | 4:55.09 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
11 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 473 | 1:11.88 | 2:29.55 | 3:46.08 | 5:00.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 469 | 1:12.97 | 2:29.17 | 3:46.26 | 5:01.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 468 | 1:13.06 | 2:29.70 | 3:47.54 | 5:02.01 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 426 | 1:14.10 | 2:33.55 | 3:53.37 | 5:11.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
15 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 406 | 1:13.52 | 2:36.90 | 4:00.01 | 5:16.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 402 | 1:15.37 | 2:38.52 | 3:59.80 | 5:17.53 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
17 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 387 | 1:14.58 | 2:38.29 | 4:00.96 | 5:21.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
18 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 381 | 1:15.99 | 2:41.07 | 4:03.67 | 5:23.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Liv Salhauge | 2005 | 358 | 1:18.77 | 2:43.56 | 4:07.99 | 5:30.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
20 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 352 | 1:16.42 | 2:40.63 | 4:05.21 | 5:31.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
21 | Annika Køhn | 2005 | 343 | 1:15.79 | 2:42.17 | 4:08.70 | 5:34.86 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 30, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 526 | 1:02.72 | 2:10.18 | 3:18.14 | 4:22.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
2 | Marcus Dessau | 2002 | 520 | 1:01.87 | 2:08.60 | 3:15.99 | 4:23.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 508 | 1:03.15 | 2:10.83 | 3:18.40 | 4:25.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
4 | Frede Meincke | 2002 | 486 | 1:04.06 | 2:13.11 | 3:21.92 | 4:29.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 485 | 1:04.20 | 2:14.12 | 3:22.18 | 4:30.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 484 | 1:05.11 | 2:14.91 | 3:23.47 | 4:30.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 482 | 1:05.92 | 2:16.65 | 3:23.78 | 4:30.61 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 478 | 1:03.42 | 2:12.09 | 3:21.64 | 4:31.28 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | 478 | 1:05.23 | 2:14.28 | 3:22.98 | 4:31.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Christian Boutrup | 2003 | 462 | 1:05.81 | 2:16.05 | 3:25.46 | 4:34.47 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | 422 | 1:03.86 | 2:16.77 | 3:30.86 | 4:42.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
12 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 415 | 1:06.44 | 2:18.83 | 3:31.97 | 4:44.37 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
13 | Zilas Aarestrup | 2003 | 350 | 1:10.30 | 2:28.18 | 3:45.60 | 5:00.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | William Ølshøj | 2004 | 345 | 1:12.71 | 2:30.96 | 3:48.28 | 5:02.58 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
15 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 330 | 1:11.30 | 2:30.40 | 3:50.86 | 5:06.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 313 | 1:16.66 | 2:35.64 | 3:55.47 | 5:12.55 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
17 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 297 | 1:13.77 | 2:35.26 | 3:56.76 | 5:17.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Alexander Griffin | 2004 | 246 | 1:19.97 | 2:47.56 | 4:14.71 | 5:38.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 243 | 1:21.57 | 2:48.80 | 4:15.75 | 5:40.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
20 | Oliver Schäbethal | 2004 | 235 | 1:21.94 | 2:49.81 | 4:16.81 | 5:43.60 | Diskløb | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Mathias Christensen | 2004 | DSQ | Tystart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 532 | 30.08 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 505 | 30.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 503 | 30.64 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 473 | 31.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | 456 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 427 | 32.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 422 | 32.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Malou Soelberg | 2004 | 417 | 32.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
9 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 415 | 32.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Signe Krag Andersen | 2004 | 403 | 32.98 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Liva Søby | 2004 | 403 | 33.00 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
12 | Emma Hansen | 2004 | 402 | 33.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 371 | 33.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
14 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 340 | 34.90 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 325 | 35.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
16 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 290 | 36.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 286 | 36.98 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
18 | Freja Madsen | 2004 | 286 | 36.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
19 | Alma Gotfredsen | 2005 | 265 | 37.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Mathilde Pihl | 2005 | 201 | 41.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
21 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 167 | 44.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 537 | 26.82 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 474 | 27.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 470 | 28.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 462 | 28.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | 457 | 28.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 448 | 28.49 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 401 | 29.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
8 | Oskar Skov Grell | 2002 | 393 | 29.75 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | 366 | 30.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Andreas Hoffmann | 2003 | 338 | 31.28 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 329 | 31.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 327 | 31.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
13 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 327 | 31.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
14 | Casper Puggaard | 2005 | 323 | 31.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
15 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 309 | 32.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Tobias Gammelvind | 2004 | 288 | 33.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Lauritz Johansen | 2004 | 254 | 34.38 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
18 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 243 | 34.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Mads Liechti | 2004 | 203 | 37.09 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
20 | Philip Rindum | 2005 | 158 | 40.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 607 | 33.05 | 1:09.27 | 1:48.89 | 2:23.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | 533 | 32.62 | 1:12.82 | 1:54.73 | 2:30.26 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 523 | 32.45 | 1:10.45 | 1:56.88 | 2:31.24 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 520 | 31.92 | 1:11.69 | 1:56.89 | 2:31.49 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
5 | Jasmin Philip | 2004 | 516 | 33.62 | 1:12.16 | 1:56.86 | 2:31.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Amalie Nielsen | 2003 | 515 | 33.62 | 1:12.41 | 1:56.57 | 2:31.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
7 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 467 | 33.49 | 1:15.93 | 2:01.09 | 2:36.97 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 466 | 34.70 | 1:15.26 | 2:01.07 | 2:37.15 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
9 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 453 | 35.41 | 1:16.71 | 2:03.19 | 2:38.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
10 | Sophia Bøttger | 2004 | 447 | 32.94 | 1:13.67 | 2:01.58 | 2:39.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Josefine Zebitz | 2004 | 439 | 36.55 | 1:16.97 | 2:02.00 | 2:40.23 | Diskløb | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Sofie Evald | 2004 | 430 | 35.08 | 1:16.99 | 2:03.86 | 2:41.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 350 | 37.72 | 1:20.72 | 2:13.31 | 2:52.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
14 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 345 | 37.58 | 1:22.02 | 2:13.25 | 2:53.64 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | Josefine Staudt | 2005 | 322 | 42.41 | 1:24.60 | 2:16.20 | 2:57.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Liv Salhauge | 2005 | 315 | 40.17 | 1:25.77 | 2:19.64 | 2:58.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
17 | Caroline Koch | 2005 | 313 | 39.32 | 1:27.16 | 2:18.69 | 2:59.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
18 | Signe Astrup Taul | 2004 | 301 | 39.05 | 1:26.22 | 2:19.56 | 3:01.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | 289 | 44.34 | 1:29.03 | 2:23.53 | 3:04.14 | Diskløb | ||
Sigma Swim | ||||||||||
20 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 280 | 40.15 | 1:31.13 | 2:24.47 | 3:06.13 | Diskløb | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna R. Strøbek | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
- | Nikoline R. Amstrup | 2005 | DSQ | Svøm på mave e 75 m | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
- | Sofie Maagøe | 2003 | DSQ | afsl ryg på mave 100 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 562 | 30.02 | 1:05.55 | 1:42.50 | 2:12.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 507 | 30.38 | 1:05.55 | 1:44.29 | 2:17.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 463 | 29.83 | 1:08.40 | 1:48.33 | 2:21.67 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
4 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 454 | 30.82 | 1:07.45 | 1:49.94 | 2:22.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 432 | 30.50 | 1:08.58 | 1:49.80 | 2:24.94 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | 426 | 31.49 | 1:10.41 | 1:51.11 | 2:25.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 410 | 33.91 | 1:11.04 | 1:55.14 | 2:27.53 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
8 | Valentin Wahl | 2003 | 399 | 32.68 | 1:12.51 | 1:55.40 | 2:28.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 388 | 31.02 | 1:10.86 | 1:55.04 | 2:30.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
10 | Mikkel Hjelm | 2003 | 378 | 32.21 | 1:11.52 | 1:57.55 | 2:31.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
11 | Christoffer Rekling | 2003 | 370 | 31.88 | 1:09.76 | 1:56.86 | 2:32.69 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
12 | Sebastian Greisen | 2004 | 365 | 34.24 | 1:12.34 | 1:58.44 | 2:33.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
13 | Mathias Christensen | 2004 | 362 | 34.83 | 1:15.03 | 1:59.17 | 2:33.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
14 | Karl August B. Balle | 2003 | 325 | 34.51 | 1:15.83 | 2:00.97 | 2:39.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Alexander Vergereau | 2004 | 290 | 35.73 | 1:17.40 | 2:08.58 | 2:45.50 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 258 | 37.16 | 1:22.87 | 2:15.04 | 2:52.05 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Anton Skov Grell | 2004 | 256 | 36.45 | 1:21.17 | 2:14.97 | 2:52.50 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
18 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 225 | 40.25 | 1:26.94 | 2:19.11 | 3:00.18 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
19 | Oskar Clausen | 2004 | 197 | 40.10 | 1:28.90 | 2:25.69 | 3:08.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 566 | 32.00 | 1:06.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 548 | 32.12 | 1:07.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | 518 | 33.84 | 1:08.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
4 | Maria Lund | 2003 | 502 | 34.01 | 1:09.21 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2004 | 501 | 33.22 | 1:09.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 496 | 33.92 | 1:09.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 491 | 34.37 | 1:09.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Julie Laugesen | 2003 | 465 | 34.29 | 1:10.99 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Laura L. Hørning | 2004 | 410 | 35.85 | 1:14.06 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Alma Heyn Stage | 2004 | 406 | 35.73 | 1:14.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
11 | Katrine Bonefeld | 2004 | 400 | 36.69 | 1:14.65 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Josefine Zebitz | 2004 | 399 | 36.29 | 1:14.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 398 | 37.09 | 1:14.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | 366 | 36.85 | 1:16.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
15 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 360 | 36.81 | 1:17.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 321 | 39.47 | 1:20.36 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
17 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 312 | 39.16 | 1:21.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
18 | Victoria W. Stahl | 2005 | 296 | 39.29 | 1:22.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | 290 | 40.93 | 1:23.07 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
20 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 290 | 42.13 | 1:23.10 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
21 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 268 | 40.92 | 1:25.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 455 | 31.20 | 1:03.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 426 | 31.44 | 1:05.01 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 392 | 31.92 | 1:06.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Rasmus Warberg | 2004 | 377 | 32.89 | 1:07.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 372 | 33.12 | 1:07.99 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Marcus Dessau | 2002 | 350 | 33.38 | 1:09.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 327 | 34.72 | 1:10.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Mikkel Hansen | 2003 | 318 | 35.25 | 1:11.65 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
9 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 307 | 35.22 | 1:12.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Thomas Langvad | 2002 | 305 | 34.62 | 1:12.61 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
11 | Mads Møller | 2005 | 305 | 35.74 | 1:12.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
12 | Zilas Aarestrup | 2003 | 284 | 36.12 | 1:14.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Jonathan Beck | 2004 | 283 | 36.70 | 1:14.44 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Jeppe Kjær | 2004 | 278 | 36.36 | 1:14.91 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | Silas Waterval | 2004 | 246 | 37.63 | 1:18.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
16 | David Kristensen | 2003 | 231 | 39.11 | 1:19.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
17 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 212 | 40.38 | 1:22.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
18 | Oliver Schäbethal | 2004 | 196 | 40.81 | 1:24.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
19 | Oskar Clausen | 2004 | 194 | 40.26 | 1:24.50 | Diskløb | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 189 | 41.08 | 1:25.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | DSQ | efb ved 50 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 37, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 578 | 27.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 566 | 28.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 549 | 28.38 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | 546 | 28.42 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Caroline Brink | 2003 | 526 | 28.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
6 | Sophia Bøttger | 2004 | 471 | 29.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 466 | 29.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | 463 | 30.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Liva Søby | 2004 | 463 | 30.04 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 447 | 30.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 441 | 30.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | 439 | 30.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
13 | Emma Stoltz | 2004 | 421 | 31.00 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 410 | 31.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
15 | Malou Soelberg | 2004 | 402 | 31.48 | Diskløb | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 373 | 32.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
17 | Annika Køhn | 2005 | 346 | 33.10 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
18 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 321 | 33.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
19 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 321 | 33.94 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
20 | Andrea Strandby | 2007 | 209 | 39.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
21 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 167 | 42.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
- | Olivia Callesen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 38, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 578 | 24.31 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 536 | 24.94 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 495 | 25.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 475 | 25.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 468 | 26.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Carl Heyn Stage | 2003 | 462 | 26.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
7 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 456 | 26.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 437 | 26.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
9 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 426 | 26.91 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | 386 | 27.81 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Alexander Vergereau | 2004 | 319 | 29.65 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
12 | Harald Riisager | 2003 | 294 | 30.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Arthur Hansen | 2002 | 293 | 30.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
14 | Lauritz Johansen | 2004 | 279 | 30.99 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 268 | 31.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
16 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 231 | 32.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
17 | Oskar Clausen | 2004 | 198 | 34.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Philip Rindum | 2005 | 180 | 35.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
- | Oliver Schäbethal | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 39, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 627 | 36.00 | 1:16.21 | 1:57.04 | 2:37.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 609 | 36.09 | 1:16.09 | 1:57.87 | 2:38.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | 563 | 37.31 | 1:18.53 | 2:00.54 | 2:42.94 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 553 | 37.61 | 1:18.97 | 2:00.94 | 2:43.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 520 | 38.55 | 1:20.62 | 2:03.65 | 2:47.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | 495 | 39.29 | 1:22.29 | 2:06.12 | 2:50.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | 485 | 39.35 | 1:22.98 | 2:07.13 | 2:51.20 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 479 | 39.62 | 1:23.94 | 2:08.39 | 2:51.88 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | 467 | 40.14 | 1:25.17 | 2:09.29 | 2:53.39 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 443 | 39.90 | 1:25.19 | 2:11.04 | 2:56.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | 434 | 39.52 | 1:24.60 | 2:11.64 | 2:57.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 432 | 39.96 | 1:25.02 | 2:12.52 | 2:57.99 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
13 | Anna Maria Madsen | 2004 | 410 | 40.22 | 1:26.24 | 2:13.31 | 3:01.09 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
14 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 371 | 40.65 | 1:27.79 | 2:17.74 | 3:07.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
15 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 349 | 44.12 | 1:32.35 | 2:21.59 | 3:10.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
16 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 346 | 45.60 | 1:34.58 | 2:23.21 | 3:11.61 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
17 | Josefine Staudt | 2005 | 337 | 44.56 | 1:34.98 | 2:24.19 | 3:13.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 309 | 44.63 | 1:35.45 | 2:26.96 | 3:19.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
19 | Anna R. Strøbek | 2005 | 291 | 45.80 | 1:37.71 | 2:31.23 | 3:22.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Andrea Strandby | 2007 | 198 | 53.96 | 1:52.78 | 2:51.64 | 3:50.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
21 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 191 | 52.09 | 1:51.80 | 2:52.24 | 3:53.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 12 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 40, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 485 | 35.47 | 1:15.16 | 1:53.61 | 2:33.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
2 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 456 | 34.77 | 1:14.74 | 1:55.48 | 2:36.45 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 412 | 35.91 | 1:16.70 | 1:59.35 | 2:41.87 | |||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
4 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 398 | 35.92 | 1:16.64 | 1:59.40 | 2:43.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 388 | 37.48 | 1:19.13 | 2:02.03 | 2:45.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
6 | Valentin Wahl | 2003 | 378 | 38.33 | 1:22.05 | 2:04.38 | 2:46.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
7 | Troels Fode | 2004 | 368 | 38.99 | 1:21.83 | 2:05.09 | 2:48.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
8 | Asger Johansen | 2003 | 364 | 37.72 | 1:20.59 | 2:04.55 | 2:48.64 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 355 | 39.30 | 1:22.66 | 2:06.26 | 2:50.06 | |||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
10 | Karl August B. Balle | 2003 | 333 | 39.25 | 1:23.62 | 2:08.90 | 2:53.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 329 | 39.76 | 1:24.62 | 2:09.56 | 2:54.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
12 | Noah Bred | 2003 | 326 | 39.25 | 1:23.31 | 2:09.53 | 2:54.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Oscar Kroos | 2004 | 302 | 40.73 | 1:26.12 | 2:13.11 | 2:59.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | 299 | 40.60 | 1:26.50 | 2:14.13 | 3:00.04 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | Villads Arfelt | 2004 | 288 | 42.94 | 1:29.50 | 2:16.29 | 3:02.39 | |||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
16 | Mark Brandt | 2002 | 284 | 41.67 | 1:28.08 | 2:15.78 | 3:03.26 | Diskløb | ||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
17 | Silas Fessel | 2004 | 259 | 43.18 | 1:30.96 | 2:20.53 | 3:08.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Alexander Griffin | 2004 | 240 | 44.59 | 1:34.61 | 2:24.53 | 3:13.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
- | Oliver Steenberg | 2002 | DSQ | Fl. flyben ved v.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:05 |