Resultater for Falkenberg Race 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:01.36 | ||||||
2 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.70 | ||||||
3 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:03.78 | ||||||
4 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.25 | ||||||
5 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:05.14 | ||||||
6 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:05.22 | ||||||
7 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.77 | ||||||
8 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.37 | ||||||
9 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:06.38 | ||||||
10 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:07.66 | ||||||
11 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 1:08.54 | ||||||
12 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:11.06 | ||||||
13 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:13.94 | ||||||
14 | Elsa Rehn | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 1:13.97 | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.29 | ||||||
2 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.68 | ||||||
3 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:04.92 | ||||||
4 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:04.93 | ||||||
5 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.23 | ||||||
6 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:05.51 | ||||||
7 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:05.60 | ||||||
8 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.67 | ||||||
9 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.18 | ||||||
10 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:07.03 | ||||||
11 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:07.44 | ||||||
12 | Therese Pålsson | 2001 | Simklubben Laxen | 1:07.67 | ||||||
13 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.71 | ||||||
14 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 1:07.92 | ||||||
15 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 1:08.19 | ||||||
16 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:08.81 | ||||||
17 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 1:09.26 | ||||||
18 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 1:10.13 | ||||||
19 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:10.37 | ||||||
20 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:10.68 | ||||||
21 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:11.83 | ||||||
22 | Alba Losada Johansson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:12.10 | ||||||
23 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:12.38 | ||||||
24 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:12.55 | ||||||
25 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 1:12.83 | ||||||
25 | Vilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 1:12.83 | ||||||
27 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 1:12.91 | ||||||
28 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 1:13.17 | ||||||
29 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:13.26 | ||||||
29 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:13.26 | ||||||
31 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:13.60 | ||||||
32 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.63 | ||||||
33 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:13.78 | ||||||
34 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:17.69 | ||||||
35 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:17.71 | ||||||
36 | Lina Olausson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:18.83 | ||||||
37 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:23.73 | ||||||
38 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 1:23.96 | ||||||
39 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:25.70 | ||||||
40 | Malva Antonsson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 1:27.03 | ||||||
41 | Ellen Jarl | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 1:33.76 | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 1:02.31 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:02.68 | ||||||
3 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.11 | ||||||
4 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.25 | ||||||
5 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.19 | ||||||
6 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:05.46 | ||||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.78 | ||||||
8 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:05.84 | ||||||
9 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 1:06.20 | ||||||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 1:06.69 | ||||||
11 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 1:06.85 | ||||||
12 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:07.46 | ||||||
13 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:07.52 | ||||||
14 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.58 | ||||||
15 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:07.87 | ||||||
16 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 1:08.12 | ||||||
17 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.26 | ||||||
18 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:08.29 | ||||||
19 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:08.68 | ||||||
20 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.99 | ||||||
21 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:09.35 | ||||||
22 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.87 | ||||||
23 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:10.39 | ||||||
24 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 1:10.61 | ||||||
25 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:10.75 | ||||||
26 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 1:10.84 | ||||||
27 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:11.08 | ||||||
28 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:11.89 | ||||||
29 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:11.90 | ||||||
30 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:12.03 | ||||||
31 | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.05 | ||||||
32 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.27 | ||||||
33 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:12.36 | ||||||
34 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.01 | ||||||
35 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:13.18 | ||||||
35 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 1:13.18 | ||||||
37 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.39 | ||||||
38 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:13.42 | ||||||
39 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:13.54 | ||||||
40 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:13.66 | ||||||
41 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:14.20 | ||||||
42 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 1:14.30 | ||||||
43 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 1:14.62 | ||||||
44 | Jennifer Jingmark | 2003 | Värnamo Simsällskap | 1:15.04 | ||||||
45 | Maja Feldhusen | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 1:15.20 | ||||||
46 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 1:15.84 | ||||||
47 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 1:15.97 | ||||||
48 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 1:16.12 | ||||||
49 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:16.49 | ||||||
49 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.49 | ||||||
51 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.63 | ||||||
52 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 1:16.67 | ||||||
53 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 1:17.14 | ||||||
54 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:18.03 | ||||||
55 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:18.48 | ||||||
56 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 1:18.76 | ||||||
57 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:18.82 | ||||||
58 | Filippa Kalitta | 2004 | Simklubben Laxen | 1:19.03 | ||||||
59 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:19.07 | ||||||
60 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:19.85 | ||||||
61 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 1:20.45 | ||||||
62 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 1:20.94 | ||||||
63 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:21.19 | ||||||
64 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 1:21.50 | ||||||
65 | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 1:21.57 | ||||||
66 | Nathalie Nyberg | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 1:21.58 | ||||||
67 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:22.25 | ||||||
68 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 1:23.73 | ||||||
69 | Saga Eriksson | 2003 | Simklubben Laxen | 1:24.99 | ||||||
70 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 1:25.47 | ||||||
71 | Jasmine Hansson | 2004 | Simklubben Götene | 1:25.61 | ||||||
72 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:26.06 | ||||||
73 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 1:26.46 | ||||||
74 | Cazzandra Lindblad | 2003 | Simklubben Laxen | 1:26.56 | ||||||
75 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:26.57 | ||||||
76 | Elma Christiansson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 1:26.78 | ||||||
77 | Ebba Björklund | 2004 | Simklubben Laxen | 1:28.97 | ||||||
78 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:29.43 | ||||||
79 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 1:29.66 | ||||||
80 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 1:30.88 | ||||||
81 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:31.62 | ||||||
82 | Bella Persson | 2004 | Simklubben Laxen | 1:32.07 | ||||||
83 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 1:39.64 | ||||||
- | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 1:07.38 | ||||||
2 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 1:11.56 | ||||||
3 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:14.01 | ||||||
4 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:15.42 | ||||||
5 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 1:16.72 | ||||||
6 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:17.90 | ||||||
7 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:18.27 | ||||||
8 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:18.85 | ||||||
9 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 1:18.91 | ||||||
10 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 1:20.67 | ||||||
11 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:20.78 | ||||||
12 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 1:21.50 | ||||||
13 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 1:22.01 | ||||||
14 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben 1970 | 1:22.51 | ||||||
15 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:23.45 | ||||||
16 | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | 1:24.07 | ||||||
17 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:24.22 | ||||||
18 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 1:24.46 | ||||||
19 | Tilda Hägglund | 2005 | Simklubben Laxen | 1:24.73 | ||||||
20 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:24.92 | ||||||
21 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 1:25.75 | ||||||
22 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:26.54 | ||||||
23 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 1:27.67 | ||||||
24 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 1:27.71 | ||||||
25 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 1:28.55 | ||||||
26 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 1:29.36 | ||||||
27 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 1:30.58 | ||||||
28 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 1:31.39 | ||||||
29 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:31.58 | ||||||
30 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:32.30 | ||||||
31 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:32.62 | ||||||
32 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:32.65 | ||||||
33 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:34.00 | ||||||
34 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 1:34.17 | ||||||
35 | Hanne Nielsen | 2006 | Simklubben Laxen | 1:34.21 | ||||||
36 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 1:34.43 | ||||||
37 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 1:34.80 | ||||||
38 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 1:34.85 | ||||||
39 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 1:34.98 | ||||||
40 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 1:36.94 | ||||||
40 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:36.94 | ||||||
42 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:38.91 | ||||||
43 | Josephine Andersson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:39.50 | ||||||
44 | Hanna Svensson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:40.58 | ||||||
45 | Ina Hess | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:41.18 | ||||||
46 | Nellie Lindell | 2006 | Simklubben Laxen | 1:44.99 | ||||||
47 | Svea Nilsson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:45.75 | ||||||
48 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 1:45.93 | ||||||
49 | Elin Kovacek | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:46.88 | ||||||
50 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 1:46.99 | ||||||
51 | Louise Thomasson | 2006 | Simklubben Laxen | 1:47.38 | ||||||
52 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 1:49.58 | ||||||
53 | Clara Andersson | 2007 | Landskrona Simsällskap | 1:56.27 | ||||||
54 | Cornelia Silversten | 2006 | Simklubben Laxen | 1:57.60 | ||||||
- | Alice Fransson | 2007 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb | Utskriftstid | 16:47 |