2020-02-26   07:31:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Utmanaren 20170205

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Abrante Linnea  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  42  25m  36.54              36.54   
                         
Akopian Elisabeth  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  33  25m  32.19              32.19   
                         
Allert Olivia  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.44              26.44   
                         
Avellan-Hultman Oscar  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  48  25m  1:10.27              1:10.27   
                         
Bendz Julia  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  47  25m  53.12              53.12   
                         
Bentley Fredrik  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  20  25m  29.05              29.05   
                         
Brinck Ella  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25  25m  29.85              29.85   
                         
Brondson Oliver  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  15  25m  28.41              28.41   
                         
Carlén Tage  2010  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  41  25m  36.32              36.32   
                         
Eberle Linn  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  27  25m  30.44              30.44   
                         
Enbom Astrid  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  18  25m  28.90              28.90   
                         
Gong Hanna  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.43              26.43   
                         
Gonsalves Anneli  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  19  25m  28.95              28.95   
                         
Guting Liam  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  46  25m  39.92              39.92   
                         
Hellborg Bea  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  10  25m  27.12              27.12   
                         
Hjertén Liam  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  23.19              23.19   
                         
Homayounfar Elliot  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  44  25m  38.17              38.17   
                         
Ju Ruixuan  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  14  25m  27.80              27.80   
                         
Koch Mathilde  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  32  25m  32.12              32.12   
                         
Koulahi Liam  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  38  25m  34.43              34.43   
                         
Koulahi Ryan  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  29  25m  31.85              31.85   
                         
Lagergren Siri  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  17  25m  28.70              28.70   
                         
Larsson Arvid  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  28  25m  30.73              30.73   
                         
Lenstad Caitlin  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  12  25m  27.73              27.73   
                         
Lenstad Christoffer  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  36  25m  33.02              33.02   
                         
Lidholm Max  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  39  25m  35.62              35.62   
                         
Luo Tianjiao  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.44              26.44   
                         
Mijalkovic Sköld Filip  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  40  25m  36.22              36.22   
                         
Mikalsen Nora  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.52              26.52   
                         
Norda Oliver  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  26  25m  29.86              29.86   
                         
Norlin Axel  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  13  25m  27.79              27.79   
                         
Olander Julia  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  24  25m  29.70              29.70   
                         
Olsson Carl  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.44              26.44   
                         
PLATKOVS DANIILS  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  22  25m  29.31              29.31   
                         
Shirabe Satoshi  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  30  25m  31.93              31.93   
                         
Sjögren Manfred  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  45  25m  39.00              39.00   
                         
Snabb Stella  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Steinle Malte  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  27.10              27.10   
                         
SUN Yichen  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  11  25m  27.46              27.46   
                         
Svensson August  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  31  25m  32.09              32.09   
                         
Thermaenius Anton  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  23  25m  29.64              29.64   
                         
Törnqvist Tyra  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.02              26.02   
                         
Wahlqvist Emma  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  25.46              25.46   
                         
Wang Cecilia  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Wang Nina  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  21  25m  29.29              29.29   
                         
Watson Julian  2010  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  34  25m  32.22              32.22   
                         
von Goës Ester  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  16  25m  28.58              28.58   
                         
Zhur Hugo  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  35  25m  32.63              32.63   
                         
Östberg Filippa  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  37  25m  33.28              33.28   
                         
Östberg Lovisa  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  43  25m  37.02              37.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Blomqvist Alva  2005  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler                  DSQ   
                         
Blomqvist Axel  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  14  50m  1:01.87              1:01.87   
                         
Bolje-Lundgren Emeli  2005  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  46.53              46.53   
                         
Florén Smith Erik  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Frykehag Arvid  2007  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  49.61              49.61   
                         
Gonsalves Andrea  2003  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  13  50m  1:00.84              1:00.84   
                         
Hlawatsch Beatrice  2007  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  10  50m  52.38              52.38   
                         
Lindqvist Ida  2005  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  47.64              47.64   
                         
Nordell Gabriel  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Pedersen Stina  2007  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  48.52              48.52   
                         
Rezaie Tara  2006  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  12  50m  53.21              53.21   
                         
Sevonen Troy  2008  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  48.18              48.18   
                         
Tarish Emil  2006  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  49.60              49.60   
                         
Thoresson Arvid  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  11  50m  52.46              52.46   
                         
Tonn Max  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  48.07              48.07   
                         
Warglo Alice  2004  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  46.69              46.69   
                         
Wiberg Linnea  2006  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler                  DSQ   
                         
zhao william  2006  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  48.06              48.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Berndtsson Ludvig  2005  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  1:35.13  100m  1:35.13          1:35.13   
                         
Haux Oliver  2005  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  46.92  100m  1:39.03          1:39.03   
                         
Karlung Saga  2003  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler                  DSQ   
                         
Reinfeldt Wilhelm  2002  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  45.75  100m  1:34.54          1:34.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Abrante Linnea  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  43  25m  36.79              36.79   
                         
Akopian Elisabeth  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  44  25m  38.99              38.99   
                         
Avellan-Hultman Oscar  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  49  25m  48.59              48.59   
                         
Bendz Julia  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  45  25m  43.17              43.17   
                         
Björk Alva  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  17  25m  29.83              29.83   
                         
Bruno Elliot  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  37  25m  34.44              34.44   
                         
Carlén Tor  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  31  25m  32.39              32.39   
                         
Degerbalkan Teya  2009  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  38  25m  35.04              35.04   
                         
Elofsson Matilda  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  13  25m  29.45              29.45   
                         
Emily Li Yichen  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  39  25m  35.49              35.49   
                         
Engstand Lovisa  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  27  25m  31.76              31.76   
                         
Fagerlund Casper  2011  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  46  25m  44.74              44.74   
                         
Fällman Klara  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Gonsalves Anneli  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  26  25m  31.20              31.20   
                         
Göthe Amanda  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  27.37              27.37   
                         
Hellborg Bea  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  33  25m  33.20              33.20   
                         
Homayounfar Victor  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  29  25m  32.15              32.15   
                         
Härning-Nilsson Hedda  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  12  25m  29.32              29.32   
                         
Ingelgård Thilia  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  36  25m  34.10              34.10   
                         
Isufi Berlin Isabelle  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  29.16              29.16   
                         
Ju Ruixuan  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.18              26.18   
                         
Kolm Hannes  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  48  25m  46.94              46.94   
                         
Kriström Hanna  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25  25m  31.14              31.14   
                         
Lagergren Siri  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  32  25m  32.43              32.43   
                         
Larsson Arvid  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  40  25m  35.62              35.62   
                         
Larsson Gideon  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  29.09              29.09   
                         
Lerjestam Isabelle  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  20  25m  30.35              30.35   
                         
Lindblad Maja  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  28  25m  31.98              31.98   
                         
Lundström Elly  2009  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  47  25m  46.87              46.87   
                         
Mikalsen Nora  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  16  25m  29.65              29.65   
                         
möller Leo  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  23  25m  30.75              30.75   
                         
Norda Oliver  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  10  25m  29.24              29.24   
                         
Nordin Törnemo Otto  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  41  25m  35.75              35.75   
                         
Olsson Carl  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  14  25m  29.49              29.49   
                         
Paulsson Tarik  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  10  25m  29.24              29.24   
                         
Perrier Vilhelm  2009  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  22  25m  30.65              30.65   
                         
PLATKOVS DANIILS  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  18  25m  30.21              30.21   
                         
Rylander Emilia  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  19  25m  30.27              30.27   
                         
Samuelsson Elsa  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  34  25m  33.84              33.84   
                         
Sjögren Manfred  2009  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  42  25m  36.54              36.54   
                         
Stein Erik  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  24  25m  30.86              30.86   
                         
Steinle Elias  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  30  25m  32.24              32.24   
                         
Stenudd Henriksson Molly  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.61              26.61   
                         
SUN Yichen  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  29.09              29.09   
                         
Thermaenius Theo  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  27.20              27.20   
                         
Thorgrimsdottir Embla  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  27.46              27.46   
                         
Törnqvist Viggo  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.98              26.98   
                         
Vallén Melker  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  15  25m  29.59              29.59   
                         
Wang Nina  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  21  25m  30.55              30.55   
                         
Watson Julian  2010  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  35  25m  34.00              34.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Allert Olivia  2007  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  18  50m  56.43              56.43   
                         
Alsén Emma  2007  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  19  50m  56.73              56.73   
                         
Aronsson Sune  2005  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  13  50m  53.88              53.88   
                         
Björnevik Ida  2007  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  52.61              52.61   
                         
Degerbalkan Deniz  2006  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  10  50m  53.65              53.65   
                         
Fransson Eric  2006  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Frykehag Arvid  2007  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  14  50m  54.38              54.38   
                         
Gabrielsson Louie  2005  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  12  50m  53.87              53.87   
                         
Gong Hanna  2007  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  52.02              52.02   
                         
Gonsalves Andrea  2003  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler                  DSQ   
                         
Hallquisth Theodor  2007  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  16  50m  55.54              55.54   
                         
Hlawatsch Beatrice  2007  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  52.63              52.63   
                         
Holmgren Albin  2009  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler                  DSQ   
                         
Lenstad Kevin  2005  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  17  50m  56.42              56.42   
                         
Li Rose  2006  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  51.23              51.23   
                         
Lidberg Teodor  2002  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  43.82              43.82   
                         
Lundberg Tuva  2006  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  53.16              53.16   
                         
Nordin Lund Filippa  2005  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  20  50m  57.36              57.36   
                         
Norlin Filip  2005  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  24  50m  1:05.85              1:05.85   
                         
Seel Jesper  2006  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  52.16              52.16   
                         
Sommar Hannah  2007  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  11  50m  53.82              53.82   
                         
Svärd Tilda  2005  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  52.09              52.09   
                         
Söderholm Ellie  2005  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  21  50m  58.29              58.29   
                         
Tarish Emil  2006  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  22  50m  1:00.67              1:00.67   
                         
Tegelberg Sebastian  2006  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  23  50m  1:02.23              1:02.23   
                         
Wang Anna  2005  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  49.57              49.57   
                         
Watson Edward  2008  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  15  50m  54.90              54.90   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:51 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Berndtsson Ludvig  2005  Herrar  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  55.07  100m  1:53.40          1:53.40   
                         
Borgstedt Shahnazari Emma  2002  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  49.50  100m  1:47.82          1:47.82   
                         
Hällkvist Emmy  2008  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  50.15  100m  1:49.56          1:49.56   
                         
Lowbrink Edla  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  48.43  100m  1:46.15          1:46.15   
                         
Malmström Irma  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  53.14  100m  1:55.71          1:55.71   
                         
Taberman Clara  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  48.21  100m  1:44.01          1:44.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:58 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:09   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Ahlberg Johanna  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  32  25m  27.59              27.59   
                         
Ahlberg Johanna  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Alsén Max  2009  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  59  25m  35.28              35.28   
                         
Björk Alva  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  45  25m  29.73              29.73   
                         
Brondson Oliver  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25  25m  25.78              25.78   
                         
Carlén Tage  2010  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  47  25m  30.94              30.94   
                         
Carolina Gabriel Annie  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Degerbalkan Teya  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  41  25m  28.72              28.72   
                         
Eberle Linn  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  40  25m  28.25              28.25   
                         
Elofsson Matilda  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  23.50              23.50   
                         
Enbom Astrid  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  13  25m  24.27              24.27   
                         
Engstand Lovisa  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  61  25m  36.02              36.02   
                         
Fagerlund Casper  2011  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  64  25m  39.94              39.94   
                         
Fällman Klara  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Guting Liam  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  44  25m  29.64              29.64   
                         
Göthe Amanda  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  21.18              21.18   
                         
Hansson Ebba  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  63  25m  37.13              37.13   
                         
Hjertén Liam  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  22.88              22.88   
                         
Homayounfar Elliot  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  52  25m  33.43              33.43   
                         
Homayounfar Victor  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  17  25m  25.09              25.09   
                         
Härning-Nilsson Hedda  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  36  25m  27.89              27.89   
                         
Höglund Hugo  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  34  25m  27.86              27.86   
                         
Ingelgård Thilia  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  23.72              23.72   
                         
Isufi Berlin Isabelle  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  26  25m  25.87              25.87   
                         
Javehed Elin  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  58  25m  34.64              34.64   
                         
Johansson Erik  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  23  25m  25.66              25.66   
                         
Koch Mathilde  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  46  25m  30.10              30.10   
                         
Kolm Hannes  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  66  25m  49.85              49.85   
                         
Koulahi Liam  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  42  25m  28.89              28.89   
                         
Koulahi Ryan  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  56  25m  34.15              34.15   
                         
Kriström Hanna  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  53  25m  33.71              33.71   
                         
Larsson Gideon  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  38  25m  28.14              28.14   
                         
Lenstad Caitlin  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  30  25m  26.78              26.78   
                         
Lenstad Christoffer  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  60  25m  35.94              35.94   
                         
Lerjestam Isabelle  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  33  25m  27.68              27.68   
                         
Li Chengtai  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  57  25m  34.25              34.25   
                         
Lidholm Max  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  50  25m  32.82              32.82   
                         
Lindblad Maja  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  49  25m  32.68              32.68   
                         
Luo Tianjiao  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  15  25m  24.44              24.44   
                         
Mijalkovic Sköld Filip  2009  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  62  25m  36.97              36.97   
                         
Muthusamy Dinesh ku Aditi  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  29  25m  26.72              26.72   
                         
Nordin Törnemo Otto  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  54  25m  33.83              33.83   
                         
Norlin Axel  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  38  25m  28.14              28.14   
                         
Olander Julia  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  34  25m  27.86              27.86   
                         
Paulsson Tarik  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  51  25m  32.87              32.87   
                         
Perrier Vilhelm  2009  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  20  25m  25.39              25.39   
                         
Rylander Emilia  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  12  25m  23.99              23.99   
                         
Samuelsson Elsa  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  22  25m  25.42              25.42   
                         
Sandberg Tilda  2005  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  22.62              22.62   
                         
Sandström Malte  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  31  25m  27.32              27.32   
                         
Sevonen Troy  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  20.42              20.42   
                         
Shirabe Satoshi  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  19  25m  25.38              25.38   
                         
Snabb Stella  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Stein Erik  2005  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  22.71              22.71   
                         
Steinle Elias  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  20  25m  25.39              25.39   
                         
Steinle Malte  2009  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  48  25m  32.53              32.53   
                         
Stenudd Henriksson Molly  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  16  25m  24.64              24.64   
                         
Svensson August  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  43  25m  29.27              29.27   
                         
Thermaenius Anton  2009  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  18  25m  25.11              25.11   
                         
Thermaenius Theo  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  22.08              22.08   
                         
Thorgrimsdottir Embla  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  55  25m  33.89              33.89   
                         
Törnqvist Tyra  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  27  25m  26.04              26.04   
                         
Törnqvist Viggo  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  24  25m  25.74              25.74   
                         
Vallén Melker  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  14  25m  24.34              24.34   
                         
Wang Cecilia  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
von Goës Ester  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  37  25m  28.00              28.00   
                         
zhao william  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  22.66              22.66   
                         
Zhur Hugo  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  10  25m  23.82              23.82   
                         
Åstrand Jack  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  10  25m  23.82              23.82   
                         
Östberg Filippa  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  28  25m  26.69              26.69   
                         
Östberg Lovisa  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  65  25m  40.52              40.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:09 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:15   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Alsén Emma  2007  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  41.96              41.96   
                         
Aronsson Sune  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  41.67              41.67   
                         
Björnevik Ida  2007  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  16  50m  45.24              45.24   
                         
Blomqvist Alva  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  11  50m  44.04              44.04   
                         
Blomqvist Axel  2004  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  10  50m  43.17              43.17   
                         
Carlén Tor  2008  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  24  50m  55.55              55.55   
                         
Eberle Felix  2006  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler                  DSQ   
                         
Fransson Eric  2006  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Gabrielsson Louie  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  43.03              43.03   
                         
Hallquisth Theodor  2007  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  23  50m  48.98              48.98   
                         
Holmgren Albin  2009  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  22  50m  48.90              48.90   
                         
Lenstad Kevin  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  42.63              42.63   
                         
Nordell Gabriel  2004  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  40.50              40.50   
                         
Nordin Lund Filippa  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  19  50m  47.29              47.29   
                         
Norlin Filip  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  20  50m  47.38              47.38   
                         
Pedersen Stina  2007  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  13  50m  44.46              44.46   
                         
Rezaie Tara  2006  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  17  50m  46.14              46.14   
                         
Seel Jesper  2006  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  15  50m  44.75              44.75   
                         
Shabaltas Stanislav  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler                  DSQ   
                         
Sommar Hannah  2007  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  18  50m  46.97              46.97   
                         
Söderholm Ellie  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  42.18              42.18   
                         
Tegelberg Sebastian  2006  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  21  50m  47.52              47.52   
                         
Thoresson Arvid  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  12  50m  44.26              44.26   
                         
Wahlqvist Emma  2007  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler                  DSQ   
                         
Wang Anna  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  42.63              42.63   
                         
Warglo Alice  2004  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  41.56              41.56   
                         
Watson Edward  2008  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  14  50m  44.56              44.56   
                         
Wiberg Linnea  2006  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  39.97              39.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:15 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Bolje-Lundgren Emeli  2005  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  38.60  100m  1:28.34          1:28.34   
                         
Borgstedt Shahnazari Emma  2002  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  38.84  100m  1:25.12          1:25.12   
                         
Catrina Ioana  2004  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  38.41  100m  1:24.80          1:24.80   
                         
Haux Oliver  2005  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  42.32  100m  1:29.03          1:29.03   
                         
Hällkvist Emmy  2008  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  40.26  100m  1:30.56          1:30.56   
                         
Karlung Saga  2003  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  40.35  100m  1:24.74          1:24.74   
                         
Lidberg Teodor  2002  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  39.75  100m  1:23.88          1:23.88   
                         
Lindgren Junie  2004  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  39.80  100m  1:25.96          1:25.96   
                         
Mae Bailey Darcey  2004  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler                  DSQ   
                         
Taberman Clara  2004  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  41.67  100m  1:28.89          1:28.89   
                         
Tonn Max  2004  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler                  DSQ   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Eberle Felix  2006  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  29.06              29.06   
                         
Florén Smith Erik  2004  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Shabaltas Stanislav  2005  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  26.88              26.88   
                         
Svärd Tilda  2005  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  20.88              20.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:23   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Catrina Ioana  2004  Damer  Täby Sim     
11 50m Fj  Finaler  50m  50.90              50.90   
                         
Lowbrink Edla  2004  Damer  Täby Sim     
11 50m Fj  Finaler  50m  42.57              42.57   
                         
Mae Bailey Darcey  2004  Damer  Täby Sim     
11 50m Fj  Finaler  50m  49.42              49.42   
                         
Malmström Irma  2004  Damer  Täby Sim     
11 50m Fj  Finaler  50m  47.48              47.48   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:23 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-02-05    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:25   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Degerbalkan Deniz  2006  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  46.65  100m  1:42.16          1:42.16   
                         
Li Rose  2006  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  48.59  100m  1:41.79          1:41.79   
                         
Lindgren Junie  2004  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  50.37  100m  1:42.35          1:42.35   
                         
Lindqvist Ida  2005  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  48.47  100m  1:42.95          1:42.95   
                         
Lundberg Tuva  2006  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  47.29  100m  1:42.64          1:42.64   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner