Resultat för Utbildning Test
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
Tävling | Testtävling | Utskriftsdatum | 25 november 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:22 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2012 |
Gren 1, 25m frisim damer "Simcup", Försök |
Sponsor: EPSON Sverige |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Fagundez | 1985 | Väsby Simsällskap | 12.57 | ||||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 12.83 | ||||||
3 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 12.91 | ||||||
4 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 12.98 | ||||||
5 | Emma Karell | 1994 | Täby Sim | 13.32 | ||||||
6 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 13.35 | ||||||
7 | Sophie Näsström | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 13.37 | ||||||
8 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 13.39 | ||||||
9 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 13.48 | ||||||
10 | Freja Ingelstam | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 13.49 | ||||||
11 | Jeanette Björklund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 13.60 | ||||||
12 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 13.63 | ||||||
13 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 13.65 | ||||||
14 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 13.68 | ||||||
15 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 13.71 | ||||||
16 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 13.73 | ||||||
17 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 13.98 | ||||||
18 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 13.99 | ||||||
19 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.04 | ||||||
20 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 14.16 | ||||||
21 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 14.18 | ||||||
22 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 14.25 | ||||||
23 | Micaela Järnström | 1995 | Södertälje Simsällskap | 14.34 | ||||||
24 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 14.35 | ||||||
24 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 14.35 | ||||||
26 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 14.39 | ||||||
27 | Serena Waters | 1995 | Södertälje Simsällskap | 14.43 | ||||||
28 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 14.47 | ||||||
29 | Linnea Fridman | 1995 | Södertälje Simsällskap | 14.49 | ||||||
30 | Alexandra Dahllund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 14.52 | ||||||
30 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 14.52 | ||||||
30 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 14.52 | ||||||
33 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 14.54 | ||||||
34 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 14.55 | ||||||
35 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 14.58 | ||||||
36 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 14.64 | ||||||
37 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 14.71 | ||||||
38 | Sara Huslid | 1995 | Södertälje Simsällskap | 14.80 | ||||||
39 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 14.90 | ||||||
39 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 14.90 | ||||||
39 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 14.90 | ||||||
42 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.07 | ||||||
43 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 15.10 | ||||||
44 | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | 15.13 | ||||||
45 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 15.16 | ||||||
45 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 15.16 | ||||||
47 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 15.20 | ||||||
48 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 15.21 | ||||||
49 | Nathalie Dahlberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | M | 15.26 | |||||
50 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 15.29 | ||||||
51 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 15.30 | ||||||
52 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.31 | ||||||
53 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 15.33 | ||||||
54 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 15.36 | ||||||
55 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 15.37 | ||||||
56 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 15.40 | ||||||
57 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 15.41 | ||||||
58 | Julia Lundgren | 1997 | Täby Sim | 15.46 | ||||||
59 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 15.57 | ||||||
60 | Ellen Olthoff | 1999 | Spårvägens Simförening | 15.63 | ||||||
61 | Elin Mårtensson | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 15.71 | ||||||
62 | Cornelia Bergman | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 15.74 | ||||||
63 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 15.76 | ||||||
64 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 15.88 | ||||||
65 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 16.01 | ||||||
66 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 16.09 | ||||||
66 | Elin Andersson | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 16.09 | ||||||
68 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 16.12 | ||||||
69 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 16.15 | ||||||
70 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 16.21 | ||||||
71 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 16.50 | ||||||
71 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.50 | ||||||
73 | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | M | 16.65 | |||||
74 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 16.69 | ||||||
75 | Nicole Eker | 1996 | IF Åland | 16.93 | ||||||
76 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 17.08 | ||||||
77 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 17.11 | ||||||
78 | Frida Fornås | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 17.14 | ||||||
79 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 17.21 | ||||||
80 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 17.22 | ||||||
81 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 19.78 | ||||||
- | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Therese Joelsson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Yvonne Persson | 1988 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2017 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Testtävling | Utskriftsdatum | 14 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:05 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2012 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 14 januari 2017 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 14:05 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utbildning 2017 | Utskriftsdatum | 25 november 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:20 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 24.66 | 46.89 | 1:06.88 | 1:25.33 | |||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 24.30 | 48.55 | 1:06.42 | 1:26.04 | |||
3 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 24.03 | 42.29 | 1:06.11 | 1:26.28 | |||
4 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 22.76 | 43.05 | 1:05.47 | 1:26.69 | |||
5 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 21.55 | 43.77 | 1:07.97 | 1:26.95 | |||
6 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 20.26 | 44.20 | 1:08.23 | 1:29.06 | |||
7 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 46.29 | 1:09.60 | 1:32.03 | 1:52.77 | |||
8 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 47.90 | 1:09.91 | 1:32.62 | 1:54.42 | |||
9 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.07 | 1:09.16 | 1:31.49 | 1:53.02 | |||
10 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 57.15 | 1:14.15 | 1:31.76 | 1:54.80 | |||
11 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 46.77 | 1:11.63 | 1:34.81 | 1:55.49 | |||
12 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.43 | 1:11.92 | 1:35.20 | 1:56.53 | |||
13 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 46.54 | 1:10.34 | 1:33.13 | 1:59.07 | |||
14 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:33.90 | 1:50.86 | 2:09.48 | 2:22.00 | |||
15 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:34.41 | 1:51.36 | 2:10.36 | 2:22.54 | |||
16 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:35.05 | 1:51.66 | 2:10.64 | 2:22.83 | |||
17 | Filip Forsman | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:35.27 | 1:51.99 | 2:10.94 | 2:23.14 | |||
18 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:35.56 | 1:52.23 | 2:11.24 | 2:23.49 | |||
19 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 1:35.83 | 1:52.55 | 2:11.61 | 2:23.77 | |||
- | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:20 |