Tulokset Fynske Ã…rgangs Mesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 9, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aquabeasts 1 H2Odense | 2003 | H2Odense | 4:24.81 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.09 | 1:05.98 | 1:05.98 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 30.62 | 1:02.73 | 2:08.71 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 32.33 | 1:08.19 | 3:16.90 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 32.20 | 1:07.91 | 4:24.81 | ||||||
2 | Frem Damer | 2003 | Frem Odense | 4:44.10 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 33.56 | 1:10.13 | 1:10.13 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 33.23 | 1:09.86 | 2:19.99 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 35.78 | 1:14.89 | 3:34.88 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 33.37 | 1:09.22 | 4:44.10 | ||||||
3 | Aquabeasts 2 H2Odense | 2003 | H2Odense | 4:44.29 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 33.41 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 33.14 | 1:09.86 | 2:21.93 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 34.74 | 1:13.62 | 3:35.55 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 32.71 | 1:08.74 | 4:44.29 | ||||||
4 | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | 4:57.99 | ||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 34.72 | 1:12.79 | 1:12.79 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 36.70 | 1:16.82 | 2:29.61 | ||||||
Julie Nguyen | 2004 | 36.75 | 1:16.24 | 3:45.85 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 35.14 | 1:12.14 | 4:57.99 | ||||||
5 | H2Odense Piger 1 | 2003 | H2Odense | 5:05.86 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 33.85 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Cecilie Drud Astrup | 2005 | 38.66 | 1:22.10 | 2:32.58 | ||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 35.16 | 1:15.08 | 3:47.66 | ||||||
Pernille Juul Jensen | 2003 | 37.75 | 1:18.20 | 5:05.86 | ||||||
6 | Rsk Piger | 2003 | Ringe Svømme Klub | 5:14.12 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 37.71 | 1:19.84 | 1:19.84 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 39.47 | 1:23.49 | 2:43.33 | ||||||
Anna Ryet | 2005 | 36.28 | 1:14.57 | 3:57.90 | ||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 35.84 | 1:16.22 | 5:14.12 | ||||||
7 | Frem Årgangs Piger | 2004 | Frem Odense | 5:21.05 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 37.54 | 1:20.05 | 1:20.05 | ||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 37.80 | 1:20.00 | 2:40.05 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 39.11 | 1:25.45 | 4:05.50 | ||||||
Alyssa Cao | 2005 | 35.96 | 1:15.55 | 5:21.05 | ||||||
8 | Frem Årgangs Piger 2 | 2003 | Frem Odense | 5:44.65 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 37.05 | 1:18.81 | 1:18.81 | ||||||
Emma Nygaard | 2005 | 39.22 | 1:23.54 | 2:42.35 | ||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 44.23 | 1:33.61 | 4:15.96 | ||||||
Melek Canpolat | 2005 | 42.65 | 1:28.69 | 5:44.65 | ||||||
- | Ringe Piger | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 35.20 | 1:12.82 | 1:12.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |