Resultat för UGP1 2017, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag pass 3
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:54 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.65 |
1:20.03 |
2:03.18 |
|
2:47.33 |
|
2 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.59 |
1:27.78 |
2:16.21 |
|
3:04.39 |
|
3 |
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.47 |
1:29.53 |
2:17.84 |
|
3:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.29 |
1:17.66 |
2:00.33 |
|
2:43.66 |
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.42 |
1:21.97 |
2:06.57 |
|
2:51.83 |
|
3 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
38.39 |
1:21.71 |
2:06.66 |
|
2:53.23 |
|
4 |
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
38.59 |
1:23.31 |
2:10.32 |
|
2:56.69 |
|
5 |
Tova Wagenius |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.14 |
1:25.17 |
2:11.37 |
|
2:58.23 |
|
6 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
40.19 |
1:25.43 |
2:12.65 |
|
3:00.34 |
|
7 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
42.13 |
1:28.53 |
2:15.71 |
|
3:02.54 |
|
8 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
39.70 |
1:26.18 |
2:14.62 |
|
3:03.43 |
|
9 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.75 |
1:25.86 |
2:14.37 |
|
3:03.61 |
|
10 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
41.57 |
1:29.99 |
2:20.27 |
|
3:09.15 |
|
11 |
Ida Rudin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.82 |
1:36.55 |
2:29.38 |
|
3:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
36.91 |
1:19.07 |
2:01.36 |
|
2:44.53 |
|
2 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.76 |
1:20.44 |
2:04.86 |
|
2:50.25 |
|
3 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.89 |
1:20.91 |
2:07.03 |
|
2:53.62 |
|
4 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.57 |
1:22.85 |
2:09.61 |
|
2:56.42 |
|
5 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.60 |
1:22.10 |
2:09.55 |
|
2:57.35 |
|
6 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.10 |
1:28.98 |
2:17.73 |
|
3:06.80 |
|
7 |
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.25 |
1:29.61 |
2:18.98 |
|
3:07.82 |
|
8 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.53 |
1:30.68 |
2:19.97 |
|
3:08.79 |
|
9 |
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
43.73 |
1:32.95 |
2:24.07 |
|
3:14.20 |
|
10 |
Alexandra Reiman |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
47.33 |
1:39.90 |
2:33.10 |
|
3:26.97 |
|
11 |
Amna Hojlas |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
45.20 |
1:39.71 |
2:36.91 |
|
3:34.45 |
|
12 |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
51.56 |
1:50.47 |
2:53.13 |
|
3:56.48 |
|
13 |
Deborah Araya |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
52.77 |
1:53.61 |
2:57.63 |
|
4:01.99 |
|
- |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.09 |
1:33.12 |
2:22.26 |
|
3:11.48 |
|
2 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.35 |
1:30.91 |
2:23.12 |
|
3:16.21 |
|
3 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
45.67 |
1:35.69 |
2:26.12 |
|
3:16.67 |
|
4 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
44.00 |
1:35.76 |
2:29.92 |
|
3:21.83 |
|
5 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
44.90 |
1:37.22 |
2:31.46 |
|
3:23.22 |
|
6 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.05 |
1:38.21 |
2:32.22 |
|
3:24.75 |
|
7 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.25 |
1:40.45 |
2:33.07 |
|
3:24.89 |
|
8 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.23 |
1:33.98 |
2:29.84 |
|
3:25.37 |
|
9 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
47.55 |
1:41.10 |
2:35.40 |
|
3:28.43 |
|
10 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
47.10 |
1:40.82 |
2:35.06 |
|
3:28.50 |
|
11 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
49.55 |
1:44.63 |
2:39.64 |
|
3:33.74 |
|
12 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
49.22 |
1:44.91 |
2:40.58 |
|
3:35.73 |
|
13 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
48.47 |
1:44.98 |
2:44.14 |
|
3:40.36 |
|
14 |
Leia Bäckström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
49.66 |
1:46.34 |
2:43.10 |
|
3:41.24 |
|
15 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
50.68 |
1:46.76 |
2:44.12 |
|
3:42.53 |
|
16 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
51.50 |
1:50.24 |
2:49.94 |
|
3:46.66 |
|
17 |
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
50.47 |
1:50.72 |
2:50.58 |
|
3:48.95 |
|
18 |
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
50.27 |
1:47.62 |
2:48.63 |
|
3:48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:54 |
|