Resultat för UGP1 2017, Torvalla
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag pass 2
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
17:40 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.31 |
1:13.46 |
1:55.53 |
|
2:30.89 |
|
2 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
32.85 |
1:13.41 |
1:58.55 |
|
2:35.44 |
|
3 |
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.42 |
1:13.67 |
2:02.11 |
|
2:38.08 |
|
4 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.31 |
1:13.95 |
2:02.30 |
|
2:38.10 |
|
5 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.19 |
1:14.11 |
2:01.99 |
|
2:39.00 |
|
6 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
34.55 |
1:18.38 |
2:04.61 |
|
2:43.57 |
|
7 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.58 |
1:17.87 |
2:06.05 |
|
2:44.74 |
|
8 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.43 |
1:19.32 |
2:08.18 |
|
2:45.75 |
|
9 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
37.15 |
1:21.01 |
2:10.45 |
|
2:49.17 |
|
10 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.62 |
1:19.40 |
2:09.54 |
|
2:49.28 |
|
11 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.78 |
1:19.07 |
2:11.35 |
|
2:50.22 |
|
12 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
36.69 |
1:21.56 |
2:11.48 |
|
2:50.65 |
|
13 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.68 |
1:23.83 |
2:19.46 |
|
2:59.77 |
|
14 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.71 |
1:25.39 |
2:17.77 |
|
3:00.10 |
|
15 |
Mona Domehri |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
38.42 |
1:27.31 |
2:24.18 |
|
3:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saliha Colic |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.71 |
1:11.11 |
1:53.26 |
|
2:27.93 |
|
2 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
31.91 |
1:12.54 |
1:56.42 |
|
2:32.08 |
|
3 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
35.95 |
1:13.62 |
1:58.87 |
|
2:32.32 |
|
4 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
33.20 |
1:13.82 |
1:57.82 |
|
2:33.97 |
|
5 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.03 |
1:13.41 |
1:58.86 |
|
2:34.08 |
|
6 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.32 |
1:18.10 |
2:01.43 |
|
2:38.58 |
|
7 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.57 |
1:18.64 |
2:05.18 |
|
2:42.82 |
|
8 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.97 |
1:19.63 |
2:07.54 |
|
2:43.84 |
|
9 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
36.11 |
1:20.41 |
2:07.95 |
|
2:46.35 |
|
10 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.52 |
1:22.50 |
2:11.24 |
|
2:49.93 |
|
11 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
39.24 |
1:23.61 |
2:11.04 |
|
2:50.01 |
|
12 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.17 |
1:25.24 |
2:09.55 |
|
2:52.64 |
|
13 |
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
34.04 |
1:18.35 |
2:13.92 |
|
2:52.75 |
|
14 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.70 |
1:24.70 |
2:14.47 |
|
2:55.26 |
|
15 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
37.26 |
1:21.29 |
2:15.60 |
|
2:56.04 |
|
16 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.27 |
1:24.35 |
2:15.19 |
|
2:56.23 |
|
17 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.21 |
1:25.42 |
2:21.02 |
|
2:57.65 |
|
18 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.09 |
1:22.88 |
2:16.59 |
|
2:58.03 |
|
19 |
Astrid Palmborg |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
38.93 |
1:25.11 |
2:17.68 |
|
2:58.53 |
|
20 |
Alma Cyrus |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.86 |
1:24.43 |
2:19.38 |
|
2:59.30 |
|
21 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.36 |
1:25.55 |
2:20.71 |
|
3:02.54 |
|
22 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
40.92 |
1:29.52 |
2:20.66 |
|
3:03.25 |
|
23 |
Yasmine Jezzini |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
39.36 |
1:27.93 |
2:22.09 |
|
3:03.66 |
|
24 |
Linda Lövqvist |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.30 |
1:26.26 |
2:22.57 |
|
3:07.13 |
|
25 |
Olivia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
37.69 |
1:25.62 |
2:21.65 |
|
3:07.63 |
|
26 |
Klara Isaksson |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.83 |
1:36.45 |
2:33.50 |
|
3:17.88 |
|
27 |
Alice Fagerlund |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.81 |
1:31.93 |
2:33.69 |
|
3:21.56 |
|
28 |
Bianca Kokoric |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
43.15 |
1:37.40 |
2:37.88 |
|
3:22.90 |
|
29 |
Nora Lundberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.68 |
1:40.00 |
2:40.37 |
|
3:27.88 |
|
30 |
Jennifer Brodin |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
48.95 |
1:46.05 |
2:49.20 |
|
3:42.25 |
|
- |
Josefine Zoubairi |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Simona Yitbarek |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.96 |
1:08.09 |
1:48.07 |
|
2:22.14 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.67 |
1:15.18 |
1:56.63 |
|
2:34.30 |
|
3 |
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.64 |
1:14.70 |
2:00.33 |
|
2:36.53 |
|
4 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
35.32 |
1:18.30 |
2:05.00 |
|
2:42.89 |
|
5 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
34.78 |
1:16.67 |
2:07.30 |
|
2:44.39 |
|
6 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
34.99 |
1:16.32 |
2:07.03 |
|
2:45.78 |
|
7 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.81 |
1:20.20 |
2:10.09 |
|
2:47.71 |
|
8 |
Josefine Åkerman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.29 |
1:19.70 |
2:08.04 |
|
2:49.27 |
|
9 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.41 |
1:21.75 |
2:08.69 |
|
2:49.55 |
|
10 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
38.70 |
1:22.36 |
2:11.11 |
|
2:49.91 |
|
11 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
36.42 |
1:19.89 |
2:11.19 |
|
2:50.39 |
|
12 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
37.24 |
1:22.24 |
2:13.98 |
|
2:52.74 |
|
13 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
37.59 |
1:22.83 |
2:13.29 |
|
2:53.12 |
|
14 |
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Sim |
|
37.92 |
1:20.59 |
2:13.22 |
|
2:53.96 |
|
15 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
36.17 |
1:23.17 |
2:15.77 |
|
2:57.21 |
|
16 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.35 |
1:25.22 |
2:20.11 |
|
2:58.85 |
|
17 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.37 |
1:25.03 |
2:18.46 |
|
2:59.62 |
|
18 |
Jessika Mudyna |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
38.36 |
1:26.11 |
2:18.12 |
|
3:00.43 |
|
19 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.90 |
1:25.83 |
2:20.67 |
|
3:01.99 |
|
20 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
39.32 |
1:28.32 |
2:22.68 |
|
3:03.29 |
|
21 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
44.26 |
1:33.21 |
2:23.58 |
|
3:05.72 |
|
22 |
Filippa Neuman |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.35 |
1:25.01 |
2:23.27 |
|
3:06.42 |
|
23 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
41.74 |
1:31.84 |
2:24.78 |
|
3:08.22 |
|
24 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.07 |
1:34.02 |
2:30.73 |
|
3:13.45 |
|
25 |
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
46.09 |
1:34.18 |
2:29.89 |
|
3:14.56 |
|
26 |
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
Danderyds Sim |
|
46.10 |
1:34.75 |
2:33.03 |
|
3:16.63 |
|
27 |
Wilma Landegren |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.35 |
1:35.44 |
2:31.62 |
|
3:20.16 |
|
28 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.61 |
1:37.94 |
2:37.19 |
|
3:23.89 |
|
29 |
Ella Olsson |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
52.01 |
1:43.96 |
2:44.40 |
|
3:35.57 |
|
- |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
17:40 |
|