Results for Brøndby Swim Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Brøndby Swim Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
04 februar 2017 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
11:45 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 februar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asta Palmund |
2005 |
|
331 |
36.06 |
|
|
|
1:13.59 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
|
330 |
36.31 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
275 |
37.65 |
|
|
|
1:18.25 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederikke Kofod Schak |
2005 |
|
266 |
38.58 |
|
|
|
1:19.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Wickmann Elkjær |
2005 |
|
264 |
37.39 |
|
|
|
1:19.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Enggaard |
2005 |
|
243 |
37.55 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Filippa Walløe |
2005 |
|
242 |
39.77 |
|
|
|
1:21.62 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
|
220 |
40.72 |
|
|
|
1:24.28 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Backhausen |
2006 |
|
220 |
40.54 |
|
|
|
1:24.32 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siv Reimer |
2006 |
|
215 |
41.06 |
|
|
|
1:24.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lara Smerdal |
2006 |
|
206 |
41.53 |
|
|
|
1:26.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
|
194 |
43.51 |
|
|
|
1:27.92 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katja Poulsen |
2006 |
|
189 |
41.75 |
|
|
|
1:28.61 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
|
167 |
43.97 |
|
|
|
1:32.38 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
|
157 |
43.81 |
|
|
|
1:34.37 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cornelia Dinesen |
2006 |
|
146 |
46.89 |
|
|
|
1:36.51 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Isabella Fam |
2006 |
|
143 |
45.96 |
|
|
|
1:37.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ronja Skriver Fabricius |
2006 |
|
141 |
48.72 |
|
|
|
1:37.76 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tilde Schyth |
2006 |
|
135 |
46.08 |
|
|
|
1:39.19 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
|
134 |
45.82 |
|
|
|
1:39.43 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Philippa Mitchell |
2006 |
|
129 |
47.03 |
|
|
|
1:40.75 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maja Lilja Lützhøft |
2006 |
|
125 |
49.78 |
|
|
|
1:41.61 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sara Ejsenhardt |
2006 |
|
121 |
49.23 |
|
|
|
1:42.87 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Missing |
2001 |
|
605 |
29.05 |
|
|
|
1:00.17 |
|
|
Vest-Brøndby |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Chastine Melhede |
2002 |
|
525 |
30.57 |
|
|
|
1:03.10 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Larsen |
2001 |
|
506 |
30.22 |
|
|
|
1:03.87 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Broe |
2002 |
|
448 |
32.33 |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
H2Odense |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karen Hazell Brink |
2002 |
|
436 |
32.37 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
H2Odense |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sasia Lundhus |
2002 |
|
424 |
33.02 |
|
|
|
1:07.73 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Gerlach |
2002 |
|
386 |
33.52 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 februar 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
11:45 |
|