Resultater for Brøndby Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 108 | 45.91 | 1:41.44 | |||||
Roskilde Svømning | 1:37.61 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 233 | 35.21 | 1:18.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | |||||||||
2 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 147 | 40.86 | 1:31.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Emil Isaksen | 2005 | 135 | 43.31 | 1:34.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:35.19 | |||||||||
4 | Theodor Møller | 2005 | 116 | 44.32 | 1:39.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 103 | 45.39 | 1:43.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.18 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 314 | 32.95 | 1:11.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 251 | 34.88 | 1:16.74 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.56 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 575 | 27.48 | 58.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.88 | |||||||||
2 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 536 | 28.15 | 59.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.74 | |||||||||
3 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 503 | 28.68 | 1:00.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.35 | |||||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 474 | 28.59 | 1:02.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.40 | |||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 390 | 30.57 | 1:06.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.28 | |||||||||
6 | Lucas Jensen | 2001 | 374 | 30.73 | 1:07.19 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.22 | |||||||||
7 | Frederik Helms | 2001 | 320 | 33.24 | 1:10.80 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.59 | |||||||||
8 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 203 | 37.18 | 1:22.35 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:14 |