2020-04-03   18:14:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Vilunda Knatte 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 12 mars klockan 09.00

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2017    Utskriftsdatum  12 mars 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:08   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2017         
 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            32.82   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            35.04   
Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap            35.18   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            35.98   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            36.55   
Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            36.84   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            36.92   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            37.02   
Elliot Wennerström  2005  Södertörns Simsällskap            37.41   
10  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            37.56   
11  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            37.70   
12  Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun            37.73   
13  Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim            38.10   
14  Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            38.34   
15  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            38.66   
16  Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            38.84   
17  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap            38.87   
18  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            38.90   
19  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            39.45   
20  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            39.60   
21  Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            40.06   
22  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            40.20   
23  Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            40.27   
24  Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            40.52   
25  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap            41.17   
26  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            42.08   
26  Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening            42.08   
28  Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim            42.24   
29  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            42.27   
30  Oliver Haux  2005  Täby Sim            43.74   
31  Axel Strand  2006  Järfälla Simsällskap            44.17   
32  Arvin Parsa  2006  Järfälla Simsällskap            44.19   
33  Simon Söderberg  2006  Järfälla Simsällskap            44.46   
34  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            44.50   
35  Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            44.51   
36  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap            46.41   
37  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap            47.04   
38  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.22   
39  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            48.78   
40  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap            50.91   
41  Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap            51.54   
42  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap            52.07   
43  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:03.23   
44  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            1:04.11   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            DNS   
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            DSQ   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 mars 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner