Resultater for Arena Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
23 september 09.30
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2017 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:14 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 september 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Plavans |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.34 |
1:12.47 |
1:58.16 |
|
2:33.48 |
|
2 |
Tobias Lindberg |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.15 |
1:18.26 |
2:06.70 |
|
2:44.65 |
|
3 |
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
37.95 |
1:22.97 |
2:10.00 |
|
2:50.30 |
|
4 |
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
36.21 |
1:19.60 |
2:15.19 |
|
2:51.79 |
|
5 |
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
38.25 |
1:22.40 |
2:12.80 |
|
2:52.25 |
|
6 |
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
37.23 |
1:22.27 |
2:14.15 |
|
2:54.71 |
|
7 |
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
41.08 |
1:27.08 |
2:18.57 |
|
2:59.12 |
|
8 |
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
47.33 |
1:41.56 |
2:35.50 |
|
3:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Lewicki |
2003 |
Sms Galicia |
|
31.21 |
1:08.17 |
1:49.74 |
|
2:21.37 |
|
2 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
|
31.20 |
1:05.46 |
1:50.23 |
|
2:22.51 |
|
3 |
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
31.12 |
1:08.76 |
1:50.91 |
|
2:23.86 |
|
4 |
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
32.07 |
1:09.95 |
1:52.35 |
|
2:26.74 |
|
5 |
Kamil Zukowski |
2003 |
Sms Galicia |
|
31.33 |
1:07.71 |
1:52.66 |
|
2:27.23 |
|
6 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.15 |
1:10.59 |
1:54.24 |
|
2:30.61 |
|
7 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
33.09 |
1:13.83 |
1:54.83 |
|
2:32.71 |
|
8 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.28 |
1:10.41 |
1:57.32 |
|
2:32.86 |
|
9 |
Bartosz Bryg |
2004 |
Sms Galicia |
|
32.78 |
1:13.94 |
1:56.42 |
|
2:33.65 |
|
10 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.10 |
1:15.87 |
2:00.31 |
|
2:33.90 |
|
11 |
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
34.56 |
1:14.53 |
1:59.99 |
|
2:34.41 |
|
12 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
31.72 |
1:11.95 |
1:58.54 |
|
2:35.05 |
|
13 |
Viktor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
32.43 |
1:14.03 |
1:59.62 |
|
2:35.77 |
|
14 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
32.57 |
1:12.74 |
1:57.48 |
|
2:36.85 |
|
15 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
33.63 |
1:15.55 |
2:02.11 |
|
2:38.19 |
|
16 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.95 |
1:13.85 |
2:02.55 |
|
2:38.23 |
|
17 |
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.94 |
1:16.02 |
2:03.47 |
|
2:38.78 |
|
18 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
Täby Sim |
|
33.72 |
1:15.46 |
2:02.43 |
|
2:39.28 |
|
19 |
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
34.18 |
1:15.15 |
2:01.97 |
|
2:39.72 |
|
20 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.76 |
1:16.60 |
2:05.45 |
|
2:41.45 |
|
21 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
35.01 |
1:16.94 |
2:04.84 |
|
2:41.59 |
|
22 |
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
32.39 |
1:17.40 |
2:05.09 |
|
2:42.36 |
|
23 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
33.58 |
1:16.52 |
2:02.72 |
|
2:42.39 |
|
24 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.14 |
1:17.00 |
2:03.49 |
|
2:42.74 |
|
25 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.10 |
1:19.20 |
2:05.07 |
|
2:43.94 |
|
26 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
36.63 |
1:20.43 |
2:10.07 |
|
2:49.34 |
|
27 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
37.32 |
1:20.46 |
2:07.51 |
|
2:49.35 |
|
28 |
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.73 |
1:20.60 |
2:10.89 |
|
2:49.39 |
|
29 |
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
38.68 |
1:25.35 |
2:13.40 |
|
2:53.13 |
|
30 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
37.68 |
1:22.40 |
2:13.19 |
|
2:54.07 |
|
31 |
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
34.25 |
1:19.42 |
2:13.30 |
|
2:55.23 |
|
32 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.42 |
1:23.26 |
2:14.94 |
|
2:56.17 |
|
33 |
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
40.81 |
1:26.62 |
2:19.80 |
|
2:56.60 |
|
34 |
Max Claesson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
40.99 |
1:28.91 |
2:15.88 |
|
2:58.57 |
|
35 |
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
37.13 |
1:25.52 |
2:20.30 |
|
3:06.92 |
|
36 |
Hannes Vigström |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
40.93 |
1:26.16 |
2:25.69 |
|
3:07.98 |
|
- |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lukasz Sowa |
2003 |
Sms Galicia |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.88 |
1:02.77 |
1:37.15 |
|
2:07.07 |
|
2 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.25 |
1:06.45 |
1:45.52 |
|
2:16.52 |
|
3 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.68 |
1:04.14 |
1:44.51 |
|
2:16.81 |
|
4 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.36 |
1:05.08 |
1:45.87 |
|
2:18.92 |
|
5 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
30.52 |
1:08.18 |
1:48.80 |
|
2:21.30 |
|
6 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
30.67 |
1:08.21 |
1:49.55 |
|
2:21.97 |
|
7 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
31.14 |
1:08.48 |
1:50.65 |
|
2:22.04 |
|
8 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
29.92 |
1:07.54 |
1:50.22 |
|
2:22.06 |
|
9 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.88 |
1:09.04 |
1:49.89 |
|
2:24.23 |
|
10 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
31.48 |
1:10.66 |
1:51.38 |
|
2:24.94 |
|
11 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
32.31 |
1:12.22 |
1:52.72 |
|
2:27.37 |
|
12 |
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.48 |
1:16.30 |
1:58.12 |
|
2:33.33 |
|
13 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.62 |
1:12.58 |
1:58.33 |
|
2:33.58 |
|
14 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.84 |
1:15.68 |
2:01.49 |
|
2:36.51 |
|
15 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
35.02 |
1:16.64 |
2:02.36 |
|
2:38.59 |
|
16 |
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
34.59 |
1:18.46 |
2:05.01 |
|
2:42.45 |
|
17 |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.39 |
1:20.66 |
2:10.83 |
|
2:52.63 |
|
- |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
28.42 |
1:02.79 |
1:38.45 |
|
2:08.65 |
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
28.31 |
1:02.13 |
1:38.98 |
|
2:08.79 |
|
3 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.50 |
1:02.50 |
1:44.27 |
|
2:16.44 |
|
4 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
28.69 |
1:04.38 |
1:44.42 |
|
2:16.45 |
|
5 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.98 |
1:06.21 |
1:47.06 |
|
2:19.49 |
|
6 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
29.91 |
1:08.57 |
1:51.10 |
|
2:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:14 |
|