Resultat för Sandaredssimmet 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.99 | 1:16.09 | 1:58.94 | 2:41.48 | |||
2 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 38.95 | 1:25.95 | 2:17.36 | 3:09.08 | |||
3 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 41.94 | 1:33.04 | 2:29.95 | 3:30.24 | |||
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.23 | 1:23.65 | 2:10.82 | 2:58.86 | |||
2 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.72 | 1:30.60 | 2:28.47 | 3:24.25 | |||
3 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 43.84 | 1:37.60 | 2:33.81 | 3:29.50 | |||
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 35.78 | 1:18.84 | 2:03.63 | 2:48.38 | |||
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer 14-, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 36.28 | 1:21.09 | 2:09.29 | 2:54.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 36.93 | 1:18.25 | 2:01.00 | 2:45.21 | |||
2 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 34.49 | 1:18.67 | 2:07.48 | 2:50.46 | |||
- | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 30.40 | 1:05.03 | 1:42.30 | 2:20.90 | |||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.43 | 1:08.43 | 1:47.69 | 2:28.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.71 | 1:34.93 | |||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.13 | 1:36.29 | |||||
3 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.75 | 1:39.81 | |||||
4 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 49.70 | 1:42.36 | |||||
5 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 51.60 | 1:46.99 | |||||
6 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 51.48 | 1:48.20 | |||||
7 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 50.64 | 1:48.90 | |||||
8 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 50.73 | 1:50.22 | |||||
9 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.92 | 1:51.67 | |||||
10 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 52.44 | 1:51.71 | |||||
11 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 52.79 | 1:52.38 | |||||
12 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.29 | 1:52.43 | |||||
13 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 53.57 | 1:53.22 | |||||
14 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 55.85 | 1:55.95 | |||||
15 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 55.54 | 1:57.88 | |||||
16 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 55.88 | 1:57.99 | |||||
17 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 56.18 | 1:58.79 | |||||
18 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 56.04 | 2:00.32 | |||||
19 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 58.53 | 2:02.20 | |||||
20 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 58.10 | 2:02.23 | |||||
21 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 59.13 | 2:07.16 | |||||
22 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 1:00.72 | 2:09.02 | |||||
- | Ebba Franke | 2006 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.28 | 1:24.23 | |||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.30 | 1:27.16 | |||||
3 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.30 | 1:28.86 | |||||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.01 | 1:30.48 | |||||
5 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.70 | 1:32.26 | |||||
6 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 43.98 | 1:33.01 | |||||
7 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 42.59 | 1:33.37 | |||||
8 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.40 | 1:33.55 | |||||
9 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.13 | 1:35.61 | |||||
10 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 45.47 | 1:35.76 | |||||
11 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.26 | 1:35.91 | |||||
12 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.64 | 1:36.96 | |||||
13 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.69 | 1:37.75 | |||||
14 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.39 | 1:37.82 | |||||
15 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 44.80 | 1:38.87 | |||||
16 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.36 | 1:39.31 | |||||
17 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.44 | 1:39.93 | |||||
18 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 47.88 | 1:40.23 | |||||
19 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 46.88 | 1:40.77 | |||||
20 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 47.55 | 1:42.45 | |||||
21 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 49.00 | 1:42.90 | |||||
22 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 49.58 | 1:43.53 | |||||
23 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 49.19 | 1:43.85 | |||||
24 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 48.89 | 1:45.07 | |||||
25 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 48.55 | 1:46.00 | |||||
26 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 49.90 | 1:46.58 | |||||
27 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.76 | 1:47.30 | |||||
28 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 50.55 | 1:47.50 | |||||
29 | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.29 | 1:47.65 | |||||
30 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.11 | 1:47.75 | |||||
31 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.17 | 1:47.82 | |||||
32 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 50.92 | 1:48.41 | |||||
33 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 52.25 | 1:50.28 | |||||
34 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben 1970 | 52.74 | 1:50.87 | |||||
35 | Elicia Allard | 2005 | Simklubben Laxen | 51.96 | 1:51.07 | |||||
36 | Ebba Svensson | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 52.43 | 1:51.24 | |||||
37 | Emilia Pålsson | 2005 | Simklubben Laxen | 52.66 | 1:51.74 | |||||
38 | Rebecca Hägerroth | 2004 | Simklubben Laxen | 54.05 | 1:52.08 | |||||
39 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 50.61 | 1:52.42 | |||||
40 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 53.68 | 1:53.40 | |||||
41 | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | 52.75 | 1:54.05 | |||||
42 | Ebba Björklund | 2004 | Simklubben Laxen | 55.52 | 1:54.83 | |||||
43 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 55.02 | 1:58.10 | |||||
44 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 56.12 | 1:59.29 | |||||
45 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 55.89 | 2:01.56 | |||||
46 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 58.20 | 2:03.25 | |||||
47 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 58.08 | 2:06.10 | |||||
48 | Alice Meier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 1:04.84 | 2:16.81 | |||||
- | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.25 | 1:40.10 | |||||
2 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.58 | 1:40.97 | |||||
3 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 52.45 | 1:48.74 | |||||
4 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 57.20 | 1:57.33 | |||||
5 | Bardia Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.27 | 1:57.54 | |||||
6 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 55.71 | 1:58.90 | |||||
7 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 58.53 | 2:02.09 | |||||
8 | Albin Jarhult | 2007 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 18.03 | 2:06.41 | |||||
9 | Edvin Viktorsson | 2006 | Simklubben Laxen | 59.56 | 2:06.53 | |||||
10 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.43 | 2:08.94 | |||||
11 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 1:00.91 | 2:12.18 | |||||
12 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 1:05.18 | 2:17.10 | |||||
13 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.47 | 2:21.60 | |||||
- | Joel Axelsson | 2007 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.45 | 1:18.33 | |||||
2 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.44 | 1:26.77 | |||||
3 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.14 | 1:26.84 | |||||
4 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.29 | 1:34.12 | |||||
5 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 46.14 | 1:37.23 | |||||
6 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 45.61 | 1:37.25 | |||||
7 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 47.83 | 1:40.14 | |||||
8 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 47.74 | 1:42.92 | |||||
9 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.26 | 1:43.37 | |||||
10 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.86 | 1:43.47 | |||||
11 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 48.77 | 1:43.99 | |||||
12 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 48.93 | 1:44.58 | |||||
13 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.26 | 1:44.60 | |||||
14 | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | 50.19 | 1:45.07 | |||||
15 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 48.34 | 1:46.76 | |||||
16 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.92 | 1:49.64 | |||||
17 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 52.38 | 1:51.71 | |||||
18 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 53.24 | 1:54.03 | |||||
19 | Ruben Emericks | 2005 | Göteborg Sim | 52.79 | 1:54.68 | |||||
20 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 53.88 | 1:55.13 | |||||
21 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 54.00 | 1:55.21 | |||||
22 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 55.65 | 1:57.48 | |||||
23 | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | 54.28 | 1:58.94 | |||||
24 | Vidar Waldolf | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 53.01 | 1:59.58 | |||||
25 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 56.67 | 2:05.01 | |||||
26 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 58.97 | 2:09.32 | |||||
- | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Ludvig Eriksson | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Philipp Sengstschmid | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 35.81 | ||||||
2 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 36.21 | ||||||
3 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 36.29 | ||||||
4 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 37.42 | ||||||
5 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.77 | ||||||
6 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.12 | ||||||
7 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 38.22 | ||||||
8 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.61 | ||||||
9 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 40.56 | ||||||
10 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 41.20 | ||||||
11 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 41.58 | ||||||
12 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 41.87 | ||||||
13 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.06 | ||||||
14 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.99 | ||||||
15 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 44.03 | ||||||
16 | Linnea Stallgård | 2002 | Simklubben 1970 | 47.15 | ||||||
17 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 47.78 | ||||||
18 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 59.68 | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 31.41 | ||||||
2 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.71 | ||||||
3 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.03 | ||||||
4 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 38.92 | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.53 | ||||||
2 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 34.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 34.16 | ||||||
2 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.89 | ||||||
3 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 37.82 | ||||||
4 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 39.31 | ||||||
5 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 42.64 | ||||||
6 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 43.35 | ||||||
7 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 45.82 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.59 | ||||||
2 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 33.16 | ||||||
3 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 40.25 | ||||||
4 | Mahmoud Alkadimi | 2000 | Falköpings Simsällskap | 57.51 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 7, 50m Frisim Damer -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 32.57 | ||||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 34.66 | ||||||
3 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 36.05 | ||||||
4 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 36.14 | ||||||
5 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.38 | ||||||
6 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 37.57 | ||||||
7 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 37.95 | ||||||
8 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 38.22 | ||||||
9 | Saga Fredriksson | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 38.64 | ||||||
10 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 39.63 | ||||||
11 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 39.82 | ||||||
12 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.90 | ||||||
13 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 40.10 | ||||||
14 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 40.31 | ||||||
15 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 40.41 | ||||||
16 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 40.49 | ||||||
17 | Hanne Nielsen | 2006 | Simklubben Laxen | 41.03 | ||||||
18 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 42.30 | ||||||
19 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 42.41 | ||||||
20 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.45 | ||||||
21 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 42.51 | ||||||
22 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.10 | ||||||
23 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 43.79 | ||||||
24 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 43.91 | ||||||
25 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 44.12 | ||||||
26 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 45.06 | ||||||
27 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 45.07 | ||||||
28 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 46.11 | ||||||
29 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 50.12 | ||||||
30 | Ebba Franke | 2006 | Simklubben Laxen | 50.55 | ||||||
31 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 51.53 | ||||||
32 | Cornelia Silversten | 2006 | Simklubben Laxen | 53.71 | ||||||
33 | Annie Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 55.99 | ||||||
34 | Nåva Packalen Åkerblom | 2007 | Simklubben Laxen | 57.88 | ||||||
- | Saga Wahlbeck | 2006 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 30.14 | ||||||
2 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 31.17 | ||||||
3 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 31.47 | ||||||
4 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.04 | ||||||
5 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 32.34 | ||||||
6 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 32.93 | ||||||
7 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.95 | ||||||
8 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.49 | ||||||
9 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 33.98 | ||||||
10 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 34.02 | ||||||
10 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 34.02 | ||||||
12 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.24 | ||||||
13 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 34.33 | ||||||
14 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.52 | ||||||
15 | Elicia Allard | 2005 | Simklubben Laxen | 34.86 | ||||||
16 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.97 | ||||||
17 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 35.13 | ||||||
18 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.31 | ||||||
19 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 35.35 | ||||||
20 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.58 | ||||||
21 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 35.71 | ||||||
22 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.08 | ||||||
23 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.18 | ||||||
24 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 36.33 | ||||||
25 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 36.62 | ||||||
26 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.76 | ||||||
27 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.91 | ||||||
28 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.93 | ||||||
29 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 37.00 | ||||||
30 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 37.09 | ||||||
31 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 37.12 | ||||||
32 | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | 37.20 | ||||||
33 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 37.26 | ||||||
34 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben 1970 | 37.35 | ||||||
35 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 37.66 | ||||||
36 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 37.90 | ||||||
37 | Sabina Karlsson | 2004 | Simklubben 1970 | 37.93 | ||||||
38 | Ebba Björklund | 2004 | Simklubben Laxen | 38.03 | ||||||
39 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.42 | ||||||
40 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 38.44 | ||||||
41 | Emilia Pålsson | 2005 | Simklubben Laxen | 38.65 | ||||||
42 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 38.96 | ||||||
43 | Rebecca Hägerroth | 2004 | Simklubben Laxen | 39.35 | ||||||
44 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 39.75 | ||||||
45 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 39.95 | ||||||
46 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 40.04 | ||||||
47 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 40.63 | ||||||
48 | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 40.97 | ||||||
49 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.42 | ||||||
50 | Klara Wallerbert | 2005 | Göteborg Sim | 42.06 | ||||||
51 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.12 | ||||||
52 | Jennifer Törnqvist | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.09 | ||||||
53 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.51 | ||||||
54 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 46.37 | ||||||
55 | Alice Meier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 50.67 | ||||||
- | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Ebba Svensson | 2004 | Anderstorps Simsällskap | DNS | ||||||
- | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 33.80 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 36.67 | ||||||
3 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 37.17 | ||||||
4 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 38.93 | ||||||
5 | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | 39.89 | ||||||
6 | Edvin Viktorsson | 2006 | Simklubben Laxen | 40.44 | ||||||
7 | Felix Grahn | 2006 | Simklubben Laxen | 40.60 | ||||||
8 | Jonah Hullegård | 2006 | Simklubben Laxen | 40.88 | ||||||
9 | Georgie Reljanovic | 2006 | Simklubben Laxen | 42.16 | ||||||
10 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.26 | ||||||
11 | Anton Ekstrand | 2008 | Simklubben Laxen | 43.08 | ||||||
12 | Filip Pantzare | 2007 | Simklubben 1970 | 43.21 | ||||||
13 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 43.28 | ||||||
14 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.33 | ||||||
15 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 44.29 | ||||||
16 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 44.69 | ||||||
17 | Joel Axelsson | 2007 | Simklubben Laxen | 44.74 | ||||||
18 | Rasmus Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | 47.50 | ||||||
19 | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 50.71 | ||||||
20 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 51.81 | ||||||
21 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 52.17 | ||||||
22 | Albin Jarhult | 2007 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 52.31 | ||||||
23 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 54.56 | ||||||
24 | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:00.88 | ||||||
25 | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:24.12 | ||||||
- | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Bardia Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 28.96 | ||||||
2 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.10 | ||||||
3 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.51 | ||||||
4 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 33.54 | ||||||
5 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.70 | ||||||
6 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.23 | ||||||
7 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.80 | ||||||
8 | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | 34.88 | ||||||
9 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 34.91 | ||||||
10 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 35.55 | ||||||
11 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 35.57 | ||||||
12 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 35.73 | ||||||
13 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.75 | ||||||
14 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 35.82 | ||||||
15 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 36.13 | ||||||
16 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 36.91 | ||||||
17 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.84 | ||||||
18 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 37.92 | ||||||
19 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 39.13 | ||||||
20 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 39.26 | ||||||
21 | Ludvig Eriksson | 2004 | Göteborg Sim | 40.47 | ||||||
22 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.66 | ||||||
23 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 40.95 | ||||||
24 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 41.40 | ||||||
25 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.57 | ||||||
26 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 42.81 | ||||||
27 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 43.23 | ||||||
28 | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | 43.70 | ||||||
29 | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | 44.50 | ||||||
30 | Vidar Waldolf | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.33 | ||||||
31 | Philipp Sengstschmid | 2005 | Göteborg Sim | 48.55 | ||||||
- | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ruben Emericks | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 39.71 | 1:25.06 | 2:11.75 | 2:59.66 | |||
2 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 41.20 | 1:26.96 | 2:14.30 | 3:01.97 | |||
3 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 41.14 | 1:27.10 | 2:14.48 | 3:02.25 | |||
4 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.70 | 1:28.14 | 2:17.69 | 3:06.23 | |||
5 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.17 | 1:29.43 | 2:17.95 | 3:06.47 | |||
6 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.31 | 1:32.56 | 2:24.07 | 3:14.22 | |||
7 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 43.65 | 1:33.18 | 2:24.37 | 3:15.67 | |||
8 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 45.27 | 1:37.45 | 2:31.45 | 3:24.70 | |||
9 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 46.73 | 1:41.38 | 2:33.66 | 3:25.28 | |||
10 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 46.65 | 1:41.36 | 2:38.10 | 3:34.17 | |||
11 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 56.13 | 1:59.68 | 3:06.17 | 4:12.17 | |||
- | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.88 | 1:23.01 | 2:08.05 | 2:54.09 | |||
2 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 42.06 | 1:30.33 | 2:20.73 | 3:09.66 | |||
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 43.01 | 1:32.40 | 2:22.73 | 3:11.21 | |||
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 14-, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.52 | 1:27.26 | 2:14.45 | 3:01.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 46.40 | 1:40.01 | 2:34.52 | 3:21.54 | |||
2 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 45.32 | 1:37.45 | 2:30.66 | 3:22.02 | |||
3 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 43.49 | 1:32.30 | 2:25.05 | 3:22.04 | |||
4 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.23 | 1:42.05 | 2:39.32 | 3:33.66 | |||
- | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.09 | 1:15.41 | 1:56.54 | 2:37.93 | |||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.22 | 1:19.90 | 2:04.74 | 2:49.58 | |||
3 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 50.46 | 1:48.81 | 2:46.83 | 3:43.86 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 33.82 | 1:10.48 | 1:47.66 | 2:26.31 | |||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 34.49 | 1:12.60 | 1:51.52 | 2:30.31 | |||
3 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 37.45 | 1:20.40 | 2:06.42 | 2:50.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 11, 4X100m Medley Damer -13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kungsbacka Tjejer Blå | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 6:01.16 | ||||||
Ida Sahlberg | 2004 | 43.73 | 1:31.59 | 1:31.59 | ||||||
Klara Blomberg | 2005 | 50.45 | 1:47.40 | 3:18.99 | ||||||
Klara Martinez Jonsson | 2004 | 39.37 | 1:28.33 | 4:47.32 | ||||||
Tilda Hilbert | 2004 | 34.19 | 1:13.84 | 6:01.16 | ||||||
2 | Göteborg Damer [2004] | 2004 | Göteborg Sim | 6:17.17 | ||||||
Angelica Olesen | 2005 | 44.43 | 1:31.10 | 1:31.10 | ||||||
Filippa Hemberg | 2004 | 43.58 | 1:33.27 | 3:04.37 | ||||||
Evelina Liu | 2004 | 46.12 | 1:43.87 | 4:48.24 | ||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 40.64 | 1:28.93 | 6:17.17 | ||||||
3 | SK 1970 Damer | 2005 | Simklubben 1970 | 6:26.94 | ||||||
Matilda Hörder | 2004 | 45.87 | 1:34.86 | 1:34.86 | ||||||
Camilla Edvinsson | 2004 | 49.14 | 1:45.50 | 3:20.36 | ||||||
Alva Paulsson | 2004 | 49.97 | 1:50.63 | 5:10.99 | ||||||
Ella Westerlund | 2004 | 35.51 | 1:15.95 | 6:26.94 | ||||||
4 | SK Laxen Damer 2 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 6:31.00 | ||||||
Stina Holmqvist | 2006 | 48.55 | 1:38.13 | 1:38.13 | ||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 52.82 | 1:55.39 | 3:33.52 | ||||||
Nikita Reljanovic | 2004 | 40.37 | 1:32.80 | 5:06.32 | ||||||
Emmalina Ottosson | 2005 | 38.09 | 1:24.68 | 6:31.00 | ||||||
5 | Anderstorp Damer [2004] | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 6:52.64 | ||||||
Ebba Kemper | 2004 | 48.12 | 1:39.16 | 1:39.16 | ||||||
Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | 58.08 | 2:00.21 | 3:39.37 | ||||||
Annie Seppälä | 2004 | 41.26 | 1:38.67 | 5:18.04 | ||||||
Ebba Svensson | 2004 | 43.98 | 1:34.60 | 6:52.64 | ||||||
- | Göteborg Damer 2 | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | SK 1970 Damer [2005] | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | SK Laxen Damer [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 12, 4X100m Medley Herrar -13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Laxen Herrar [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 6:23.12 | ||||||
Axel Wahlbeck | 2004 | 44.93 | 1:29.88 | 1:29.88 | ||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 47.81 | 1:43.93 | 3:13.81 | ||||||
Joel Meuller | 2004 | 43.04 | 1:43.36 | 4:57.17 | ||||||
Lukas Isaksson | 2005 | 38.82 | 1:25.95 | 6:23.12 | ||||||
- | Göteborg Herrar [2004] | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Philipp Sengstschmid | 2005 | |||||||||
Azad Inci | 2005 | |||||||||
Max Ha | 2006 | |||||||||
Ruben Emericks | 2005 | DNS | ||||||||
- | Kungsbacka Killar Blå | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kungsbacka Killar Vit | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | SK 1970 Herrar | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 13, 4X100m Medley Dam, öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 4:53.89 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 33.17 | 1:08.52 | 1:08.52 | ||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 36.36 | 1:18.07 | 2:26.59 | ||||||
Clara Sandberg | 2004 | 34.28 | 1:16.87 | 3:43.46 | ||||||
Alva Emardson | 2001 | 33.96 | 1:10.43 | 4:53.89 | ||||||
2 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 5:21.83 | ||||||
Emma Wennberg | 2001 | 42.00 | 1:25.51 | 1:25.51 | ||||||
Viola Berlin | 2002 | 38.59 | 1:22.43 | 2:47.94 | ||||||
Frida Skåring | 2002 | 34.75 | 1:17.72 | 4:05.66 | ||||||
Sofie Asterling | 2003 | 34.92 | 1:16.17 | 5:21.83 | ||||||
3 | SK 1970 Damer 1 | 0 | Simklubben 1970 | 5:30.58 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 38.56 | 1:20.20 | 1:20.20 | ||||||
Meia Kivistö | 2003 | 38.08 | 1:25.02 | 2:45.22 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 37.64 | 1:23.27 | 4:08.49 | ||||||
Liza Vesterberg | 2002 | 38.14 | 1:22.09 | 5:30.58 | ||||||
4 | Falköping Damer | 0 | Falköpings Simsällskap | 5:34.60 | ||||||
Emily Jansson | 2003 | 43.38 | 1:33.35 | 1:33.35 | ||||||
Ida Johansson | 2002 | 40.99 | 1:26.97 | 3:00.32 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 38.84 | 1:26.45 | 4:26.77 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 32.19 | 1:07.83 | 5:34.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 14, 4X100m Medley Herr, öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK 1970 Herrar | 2002 | Simklubben 1970 | 4:46.91 | ||||||
William Larsson | 1999 | 38.16 | 1:18.10 | 1:18.10 | ||||||
Simon Kivistö | 1998 | 37.03 | 1:19.56 | 2:37.66 | ||||||
Christoffer Källén | 1993 | 30.37 | 1:08.09 | 3:45.75 | ||||||
Erik Klasson | 2003 | 29.42 | 1:01.16 | 4:46.91 | ||||||
2 | Anderstorp Herrar | 0 | Anderstorps Simsällskap | 4:48.84 | ||||||
Gustaf Mild | 1997 | 31.49 | 1:03.22 | 1:03.22 | ||||||
Anti Kähr | 2001 | 35.78 | 1:18.49 | 2:21.71 | ||||||
William Kerman | 2001 | 28.55 | 1:02.01 | 3:23.72 | ||||||
Tony Kerman | 2005 | 39.90 | 1:25.12 | 4:48.84 | ||||||
- | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 15, 100m Medley Damer -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.10 | 1:28.53 | |||||
2 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.37 | 1:31.57 | |||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.63 | 1:34.47 | |||||
4 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 44.40 | 1:34.62 | |||||
5 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.53 | 1:34.71 | |||||
6 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 45.20 | 1:37.47 | |||||
7 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 45.90 | 1:38.35 | |||||
8 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 44.35 | 1:39.10 | |||||
9 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 47.57 | 1:39.31 | |||||
10 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 49.30 | 1:41.93 | |||||
11 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 46.50 | 1:42.44 | |||||
12 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 47.53 | 1:43.90 | |||||
13 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 47.72 | 1:43.96 | |||||
14 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 50.19 | 1:44.80 | |||||
15 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 51.10 | 1:46.92 | |||||
16 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 53.14 | 1:47.06 | |||||
17 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 50.75 | 1:47.34 | |||||
18 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.93 | 1:47.99 | |||||
19 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 51.29 | 1:48.28 | |||||
20 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 54.32 | 1:50.88 | |||||
21 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 51.26 | 1:51.87 | |||||
22 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 52.05 | 1:52.40 | |||||
23 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 55.23 | 1:52.77 | |||||
24 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 50.19 | 1:53.09 | |||||
25 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 54.54 | 1:53.11 | |||||
26 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 59.18 | 1:55.43 | |||||
27 | Hanne Nielsen | 2006 | Simklubben Laxen | 50.44 | 1:57.19 | |||||
28 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 56.71 | 2:05.03 | |||||
- | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Cornelia Silversten | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Ebba Franke | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Nåva Packalen Åkerblom | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Medley Damer -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.98 | 1:17.70 | |||||
2 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 35.11 | 1:19.18 | |||||
3 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.39 | 1:19.79 | |||||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.84 | 1:19.96 | |||||
5 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 36.18 | 1:21.36 | |||||
6 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.74 | 1:21.50 | |||||
7 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 39.96 | 1:22.20 | |||||
8 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.79 | 1:23.36 | |||||
9 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.94 | 1:23.67 | |||||
10 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.52 | 1:23.70 | |||||
11 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.06 | 1:27.13 | |||||
12 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.40 | 1:27.85 | |||||
13 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 41.89 | 1:27.89 | |||||
14 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.99 | 1:28.58 | |||||
15 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.35 | 1:28.81 | |||||
16 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.12 | 1:29.67 | |||||
17 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 41.46 | 1:29.85 | |||||
18 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 43.13 | 1:31.97 | |||||
19 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 42.91 | 1:32.35 | |||||
20 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.42 | 1:32.71 | |||||
21 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 45.72 | 1:33.28 | |||||
22 | Elicia Allard | 2005 | Simklubben Laxen | 42.52 | 1:33.79 | |||||
23 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.44 | 1:33.81 | |||||
24 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.67 | 1:34.19 | |||||
25 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 45.67 | 1:34.42 | |||||
26 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.23 | 1:34.61 | |||||
27 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.38 | 1:35.23 | |||||
28 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 45.17 | 1:35.41 | |||||
29 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 42.38 | 1:35.74 | |||||
30 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 45.97 | 1:36.33 | |||||
31 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 44.20 | 1:36.48 | |||||
32 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben 1970 | 43.33 | 1:37.02 | |||||
33 | Emilia Pålsson | 2005 | Simklubben Laxen | 46.24 | 1:37.53 | |||||
34 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 47.10 | 1:38.43 | |||||
35 | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | 46.58 | 1:38.49 | |||||
36 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 43.17 | 1:39.20 | |||||
37 | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 47.36 | 1:39.36 | |||||
38 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 46.35 | 1:40.20 | |||||
39 | Rebecca Hägerroth | 2004 | Simklubben Laxen | 49.24 | 1:40.56 | |||||
40 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 45.21 | 1:41.20 | |||||
41 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 46.50 | 1:41.68 | |||||
42 | Ebba Björklund | 2004 | Simklubben Laxen | 48.45 | 1:41.96 | |||||
43 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 46.79 | 1:41.97 | |||||
44 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 48.56 | 1:42.13 | |||||
45 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.06 | 1:43.74 | |||||
46 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 49.19 | 1:45.29 | |||||
47 | Klara Wallerbert | 2005 | Göteborg Sim | 49.31 | 1:46.27 | |||||
48 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.91 | 1:47.48 | |||||
49 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 51.59 | 1:48.07 | |||||
50 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 52.35 | 1:49.17 | |||||
51 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 53.70 | 1:51.96 | |||||
52 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 53.50 | 1:54.80 | |||||
- | Juliette Erixon | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNF | ||||||
- | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 16, 100m Medley Herrar -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 43.34 | 1:29.79 | |||||
2 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 44.95 | 1:37.04 | |||||
3 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 47.56 | 1:39.52 | |||||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 49.16 | 1:41.85 | |||||
5 | Jonah Hullegård | 2006 | Simklubben Laxen | 49.70 | 1:51.81 | |||||
6 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.39 | 1:52.81 | |||||
7 | Georgie Reljanovic | 2006 | Simklubben Laxen | 53.69 | 1:55.51 | |||||
8 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 53.28 | 1:56.96 | |||||
9 | Edvin Viktorsson | 2006 | Simklubben Laxen | 56.74 | 1:59.43 | |||||
10 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 57.32 | 2:00.45 | |||||
11 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 58.39 | 2:02.81 | |||||
12 | Felix Grahn | 2006 | Simklubben Laxen | 55.42 | 2:04.09 | |||||
13 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 57.86 | 2:04.29 | |||||
14 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 56.46 | 2:10.27 | |||||
- | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Anton Ekstrand | 2008 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Bardia Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Medley Herrar -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.98 | 1:12.24 | |||||
2 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.61 | 1:20.70 | |||||
3 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.94 | 1:21.15 | |||||
4 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.38 | 1:22.36 | |||||
5 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.25 | 1:23.69 | |||||
6 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.94 | 1:23.95 | |||||
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.65 | 1:26.03 | |||||
8 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 41.73 | 1:26.23 | |||||
9 | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | 40.51 | 1:31.77 | |||||
10 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 42.30 | 1:33.87 | |||||
11 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 43.64 | 1:34.29 | |||||
12 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 42.41 | 1:34.57 | |||||
13 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 44.37 | 1:34.71 | |||||
14 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 44.31 | 1:34.82 | |||||
15 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.85 | 1:35.11 | |||||
16 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.12 | 1:35.44 | |||||
17 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 44.58 | 1:37.30 | |||||
18 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.49 | 1:38.84 | |||||
19 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 51.94 | 1:43.54 | |||||
20 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.20 | 1:48.11 | |||||
21 | Ludvig Eriksson | 2004 | Göteborg Sim | 50.89 | 1:48.19 | |||||
22 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 51.23 | 1:53.57 | |||||
23 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 55.67 | 1:54.12 | |||||
24 | Philipp Sengstschmid | 2005 | Göteborg Sim | 58.87 | 2:04.43 | |||||
- | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Ruben Emericks | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 17, 50m Frisim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.65 | ||||||
2 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 30.97 | ||||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 31.63 | ||||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 31.73 | ||||||
5 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.14 | ||||||
6 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 32.52 | ||||||
7 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 33.26 | ||||||
8 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 33.38 | ||||||
9 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 33.62 | ||||||
10 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.21 | ||||||
11 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 34.34 | ||||||
12 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 34.59 | ||||||
13 | Hilda Meissner | 2002 | Simklubben 1970 | 34.60 | ||||||
14 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.46 | ||||||
15 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.93 | ||||||
16 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 36.22 | ||||||
17 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 37.35 | ||||||
18 | Linnea Stallgård | 2002 | Simklubben 1970 | 37.85 | ||||||
19 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 49.57 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 28.50 | ||||||
2 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 29.88 | ||||||
3 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 31.68 | ||||||
4 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.97 | ||||||
5 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.96 | ||||||
6 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 33.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 18, 50m Frisim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 28.75 | ||||||
2 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 30.75 | ||||||
3 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 33.29 | ||||||
4 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 33.76 | ||||||
5 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.08 | ||||||
6 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 36.11 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 25.74 | ||||||
2 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 26.13 | ||||||
3 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 28.09 | ||||||
4 | Mahmoud Alkadimi | 2000 | Falköpings Simsällskap | 47.69 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 25.10 | ||||||
2 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 27.55 | ||||||
3 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 28.12 | ||||||
4 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 30.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.65 | ||||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.21 | ||||||
3 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.89 | ||||||
4 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.54 | ||||||
5 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 50.37 | ||||||
6 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 50.47 | ||||||
7 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 50.83 | ||||||
8 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 50.85 | ||||||
9 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 51.06 | ||||||
10 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.36 | ||||||
11 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 51.82 | ||||||
12 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 52.80 | ||||||
13 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.21 | ||||||
14 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 54.07 | ||||||
15 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 54.79 | ||||||
16 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 55.20 | ||||||
17 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 55.52 | ||||||
18 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 55.54 | ||||||
19 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 55.61 | ||||||
20 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 56.09 | ||||||
21 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 57.66 | ||||||
22 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 57.88 | ||||||
23 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 58.36 | ||||||
24 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 58.47 | ||||||
25 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 1:00.90 | ||||||
26 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 1:02.75 | ||||||
27 | Zelma Olsvik | 2007 | Simklubben Elfsborg | 1:04.27 | ||||||
28 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 1:05.35 | ||||||
29 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 1:08.24 | ||||||
30 | Hanne Nielsen | 2006 | Simklubben Laxen | 1:10.49 | ||||||
- | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cornelia Silversten | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Ebba Franke | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.92 | ||||||
2 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 40.57 | ||||||
3 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.22 | ||||||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.24 | ||||||
5 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 42.13 | ||||||
6 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.27 | ||||||
7 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.53 | ||||||
8 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.61 | ||||||
9 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.87 | ||||||
10 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 42.96 | ||||||
11 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.34 | ||||||
12 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 44.19 | ||||||
13 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 44.53 | ||||||
14 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 44.62 | ||||||
15 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 44.66 | ||||||
16 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.68 | ||||||
17 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 44.96 | ||||||
18 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 45.82 | ||||||
19 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 46.04 | ||||||
20 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.81 | ||||||
21 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.14 | ||||||
22 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 48.18 | ||||||
23 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 48.31 | ||||||
24 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 48.62 | ||||||
25 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.67 | ||||||
26 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.42 | ||||||
27 | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 49.61 | ||||||
28 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 50.51 | ||||||
29 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 50.60 | ||||||
30 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 51.42 | ||||||
31 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 51.43 | ||||||
32 | Elicia Allard | 2005 | Simklubben Laxen | 51.89 | ||||||
33 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 52.33 | ||||||
34 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 52.45 | ||||||
35 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben 1970 | 52.63 | ||||||
36 | Ebba Svensson | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 52.79 | ||||||
37 | Rebecca Hägerroth | 2004 | Simklubben Laxen | 53.19 | ||||||
38 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 54.18 | ||||||
39 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 54.52 | ||||||
40 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.31 | ||||||
41 | Ebba Björklund | 2004 | Simklubben Laxen | 55.47 | ||||||
42 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 55.51 | ||||||
43 | Amalia Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.80 | ||||||
44 | Klara Wallerbert | 2005 | Göteborg Sim | 55.81 | ||||||
45 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 55.90 | ||||||
46 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 56.32 | ||||||
47 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 56.69 | ||||||
48 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 56.86 | ||||||
49 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 57.15 | ||||||
50 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 58.49 | ||||||
51 | Alice Meier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 1:04.50 | ||||||
52 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.20 | ||||||
- | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Emilia Pålsson | 2005 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Juliette Erixon | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.09 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.91 | ||||||
3 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 49.89 | ||||||
4 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 52.40 | ||||||
5 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 54.02 | ||||||
6 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.27 | ||||||
7 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 54.89 | ||||||
8 | Edvin Viktorsson | 2006 | Simklubben Laxen | 55.73 | ||||||
9 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 55.89 | ||||||
10 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 59.34 | ||||||
11 | Georgie Reljanovic | 2006 | Simklubben Laxen | 1:01.77 | ||||||
12 | Filip Pantzare | 2007 | Simklubben 1970 | 1:01.95 | ||||||
13 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 1:02.33 | ||||||
14 | Jonah Hullegård | 2006 | Simklubben Laxen | 1:02.95 | ||||||
15 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 1:03.33 | ||||||
16 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.60 | ||||||
17 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:07.48 | ||||||
18 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:19.80 | ||||||
19 | Felix Grahn | 2006 | Simklubben Laxen | 1:19.90 | ||||||
- | Bardia Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Anton Ekstrand | 2008 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maximilian Thorsell | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Rasmus Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.35 | ||||||
2 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.98 | ||||||
3 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.30 | ||||||
4 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.01 | ||||||
5 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.12 | ||||||
6 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.42 | ||||||
7 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 45.82 | ||||||
8 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.92 | ||||||
9 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 46.44 | ||||||
10 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 47.00 | ||||||
11 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 47.33 | ||||||
12 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 48.01 | ||||||
13 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 48.44 | ||||||
14 | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | 49.26 | ||||||
15 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 49.50 | ||||||
16 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.83 | ||||||
17 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.24 | ||||||
18 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 51.17 | ||||||
19 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 51.32 | ||||||
20 | Ruben Emericks | 2005 | Göteborg Sim | 52.34 | ||||||
21 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 52.87 | ||||||
22 | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | 52.95 | ||||||
23 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 53.94 | ||||||
24 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 54.00 | ||||||
25 | Ludvig Eriksson | 2004 | Göteborg Sim | 54.14 | ||||||
26 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 54.31 | ||||||
27 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 55.41 | ||||||
- | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Leo Khattab | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philipp Sengstschmid | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 21, 200m Ryggsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 39.93 | 1:21.79 | 2:03.91 | 2:43.78 | |||
2 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.11 | 1:21.56 | 2:04.93 | 2:47.72 | |||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 39.29 | 1:21.51 | 2:48.64 | 2:48.64 | |||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.05 | 1:23.60 | 2:07.66 | 2:49.21 | |||
5 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 40.97 | 1:25.44 | 2:11.05 | 2:53.79 | |||
6 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.41 | 1:27.86 | 2:14.67 | 2:59.62 | |||
7 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.13 | 1:29.39 | 2:16.21 | 3:00.76 | |||
8 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 45.31 | 1:33.07 | 2:22.74 | 3:10.57 | |||
9 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.79 | 1:40.48 | 2:34.43 | 3:26.92 | |||
10 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 48.16 | 1:41.14 | 2:37.15 | 3:27.26 | |||
Gren 21, 200m Ryggsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 34.46 | 1:12.58 | 1:52.63 | 2:31.49 | |||
2 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.57 | 1:18.35 | 2:00.25 | 2:40.93 | |||
3 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.97 | 1:19.13 | 2:00.79 | 2:43.60 | |||
4 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.72 | 1:24.15 | 2:09.91 | 2:54.88 | |||
Gren 21, 200m Ryggsim Damer 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.90 | 1:10.22 | 1:48.97 | 2:27.48 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 22, 200m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 45.52 | 1:33.19 | 2:17.62 | 3:04.43 | |||
2 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 42.45 | 1:29.63 | 2:18.31 | 3:06.10 | |||
3 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 49.32 | 1:44.30 | 2:42.32 | 3:35.49 | |||
Gren 22, 200m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 33.18 | 1:08.87 | 1:45.65 | 2:22.78 | |||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.95 | 1:11.34 | 1:49.26 | 2:26.09 | |||
Gren 22, 200m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.27 | 1:08.02 | 1:42.71 | 2:16.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 18:05 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 23, 4X100m Frisim Damer -13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kungsbacka Tjejer Blå | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 5:10.82 | ||||||
Lina Dahlgren | 2005 | 35.79 | 1:15.34 | 1:15.34 | ||||||
Klara Martinez Jonsson | 2004 | 37.62 | 1:19.28 | 2:34.62 | ||||||
Amanda Voss | 2004 | 36.75 | 1:18.64 | 3:53.26 | ||||||
Alicia Fredriksson | 2005 | 36.84 | 1:17.56 | 5:10.82 | ||||||
2 | Göteborg Damer [2004] | 2004 | Göteborg Sim | 5:26.40 | ||||||
Linnea Högstedt | 2004 | 34.48 | 1:11.41 | 1:11.41 | ||||||
Maria Johansson | 2004 | 40.29 | 1:25.96 | 2:37.37 | ||||||
Linnea Ahlstrand | 2004 | 41.21 | 1:29.13 | 4:06.50 | ||||||
Filippa Hemberg | 2004 | 37.27 | 1:19.90 | 5:26.40 | ||||||
3 | SK 1970 Damer | 2005 | Simklubben 1970 | 5:33.64 | ||||||
Clara Sandberg | 2004 | 32.87 | 1:10.58 | 1:10.58 | ||||||
Alva Paulsson | 2004 | 40.37 | 1:27.65 | 2:38.23 | ||||||
Matilda Hörder | 2004 | 40.87 | 1:28.49 | 4:06.72 | ||||||
Camilla Edvinsson | 2004 | 40.10 | 1:26.92 | 5:33.64 | ||||||
4 | SK Laxen Damer 2 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 5:43.84 | ||||||
Andrea Wollentz | 2004 | 37.52 | 1:20.69 | 1:20.69 | ||||||
Tilda Westergren | 2004 | 40.11 | 1:27.73 | 2:48.42 | ||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 41.67 | 1:31.44 | 4:19.86 | ||||||
Emilia Pålsson | 2005 | 39.85 | 1:23.98 | 5:43.84 | ||||||
5 | SK Laxen Damer [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 5:46.35 | ||||||
Nikita Reljanovic | 2004 | 36.62 | 1:20.22 | 1:20.22 | ||||||
Elicia Allard | 2005 | 39.93 | 1:25.65 | 2:45.87 | ||||||
Stina Holmqvist | 2006 | 43.42 | 1:32.96 | 4:18.83 | ||||||
Ebba Björklund | 2004 | 40.48 | 1:27.52 | 5:46.35 | ||||||
6 | Göteborg Damer 2 | 2004 | Göteborg Sim | 5:55.28 | ||||||
Elin Ha | 2006 | 41.49 | 1:24.65 | 1:24.65 | ||||||
Klara Rask | 2005 | 43.02 | 1:34.12 | 2:58.77 | ||||||
Selma Hahne | 2004 | 41.19 | 1:27.37 | 4:26.14 | ||||||
Nadja Karlsson | 2004 | 42.34 | 1:29.14 | 5:55.28 | ||||||
7 | Göteborg Damer 3 | 2004 | Göteborg Sim | 6:02.66 | ||||||
Klara Wallerbert | 2005 | 45.49 | 1:40.61 | 1:40.61 | ||||||
Angelica Olesen | 2005 | 37.97 | 1:21.84 | 3:02.45 | ||||||
Evelina Liu | 2004 | 40.74 | 1:26.20 | 4:28.65 | ||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 44.20 | 1:34.01 | 6:02.66 | ||||||
8 | SK 1970 Damer [2005] | 2005 | Simklubben 1970 | 6:12.03 | ||||||
Filippa Fritzson | 2005 | 39.74 | 1:24.41 | 1:24.41 | ||||||
Sabina Karlsson | 2004 | 41.97 | 1:32.14 | 2:56.55 | ||||||
Mirabelle Hedendahl | 2007 | 45.73 | 1:39.50 | 4:36.05 | ||||||
Evelina Hallman | 2006 | 43.64 | 1:35.98 | 6:12.03 | ||||||
9 | Kungsbacka Tjejer Vit | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 6:18.46 | ||||||
Linnéa Samuelsson | 2006 | 43.75 | 1:32.73 | 1:32.73 | ||||||
Klara Blomberg | 2005 | 41.22 | 1:28.87 | 3:01.60 | ||||||
Ida Magnusson | 2005 | 44.57 | 1:37.03 | 4:38.63 | ||||||
Isa Simonsson | 2006 | 45.71 | 1:39.83 | 6:18.46 | ||||||
10 | Anderstorp Damer [2004] | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 6:31.54 | ||||||
Annie Seppälä | 2004 | 39.82 | 1:24.11 | 1:24.11 | ||||||
Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | 53.42 | 1:54.14 | 3:18.25 | ||||||
Ebba Kemper | 2004 | 46.09 | 1:36.50 | 4:54.75 | ||||||
Ebba Svensson | 2004 | 45.89 | 1:36.79 | 6:31.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:05 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 24, 4X100m Frisim Herrar -13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kungsbacka Killar Blå | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 4:54.44 | ||||||
Fredrik Ekholm | 2004 | 34.15 | 1:12.54 | 1:12.54 | ||||||
Alexander Johansson | 2004 | 35.31 | 1:13.31 | 2:25.85 | ||||||
Gustaf Wänt | 2004 | 36.73 | 1:15.96 | 3:41.81 | ||||||
Hektor Kvarnlöf | 2004 | 34.28 | 1:12.63 | 4:54.44 | ||||||
2 | Kungsbacka Killar Vit | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 5:53.41 | ||||||
Love Nystedt | 2005 | 38.94 | 1:25.35 | 1:25.35 | ||||||
Anton Windeman | 2006 | 36.80 | 1:16.86 | 2:42.21 | ||||||
Albin Amrén | 2006 | 42.38 | 1:34.46 | 4:16.67 | ||||||
Max Törnqvist | 2006 | 43.57 | 1:36.74 | 5:53.41 | ||||||
3 | Göteborg Herrar [2004] | 2004 | Göteborg Sim | 6:22.57 | ||||||
Max Ha | 2006 | 40.89 | 1:25.71 | 1:25.71 | ||||||
Ruben Emericks | 2005 | 42.62 | 1:33.96 | 2:59.67 | ||||||
Wille Damber | 2005 | 44.45 | 1:39.62 | 4:39.29 | ||||||
Albert Lindroth | 2005 | 46.19 | 1:43.28 | 6:22.57 | ||||||
4 | Kungsbacka Killar Svart | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 7:42.43 | ||||||
Bardia Karimi Damavandi | 2006 | 48.89 | 1:46.96 | 1:46.96 | ||||||
William Hörgren | 2007 | 49.55 | 1:54.13 | 3:41.09 | ||||||
Emrik Hammar | 2007 | 55.11 | 2:02.52 | 5:43.61 | ||||||
Max Andersson | 2007 | 53.81 | 1:58.82 | 7:42.43 | ||||||
- | SK 1970 Herrar | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | SK Laxen Herrar [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 25, 4X100m Frisim Dam, öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 4:26.48 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 30.13 | 1:02.71 | 1:02.71 | ||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 29.63 | 1:03.27 | 2:05.98 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 33.95 | 1:11.01 | 3:16.99 | ||||||
Alva Emardson | 2001 | 33.24 | 1:09.49 | 4:26.48 | ||||||
2 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 4:55.21 | ||||||
Emma Wennberg | 2001 | 35.35 | 1:14.53 | 1:14.53 | ||||||
Elin Göransson | 2003 | 36.86 | 1:17.37 | 2:31.90 | ||||||
Viola Berlin | 2002 | 35.30 | 1:13.52 | 3:45.42 | ||||||
Frida Skåring | 2002 | 33.11 | 1:09.79 | 4:55.21 | ||||||
3 | Falköping Damer | 0 | Falköpings Simsällskap | 4:57.63 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 34.94 | 1:13.40 | 1:13.40 | ||||||
Ida Johansson | 2002 | 35.00 | 1:12.96 | 2:26.36 | ||||||
Emily Jansson | 2003 | 39.50 | 1:24.27 | 3:50.63 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 31.63 | 1:07.00 | 4:57.63 | ||||||
4 | SK 1970 Damer 1 | 0 | Simklubben 1970 | 5:16.70 | ||||||
Liza Vesterberg | 2002 | 38.61 | 1:23.21 | 1:23.21 | ||||||
Meia Kivistö | 2003 | 35.97 | 1:16.13 | 2:39.34 | ||||||
Fanny Eklund | 2003 | 36.38 | 1:19.83 | 3:59.17 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 34.28 | 1:17.53 | 5:16.70 | ||||||
5 | Kungälv Damer | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 5:25.18 | ||||||
Eila Johns | 2004 | 36.67 | 1:19.18 | 1:19.18 | ||||||
Clara Axelsson | 2005 | 38.54 | 1:20.06 | 2:39.24 | ||||||
Emmy Dagberg | 2005 | 37.97 | 1:20.71 | 3:59.95 | ||||||
Linnéa Brüdigam | 2005 | 39.95 | 1:25.23 | 5:25.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 18:32 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 26, 4X100m Frisim Herr, öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK 1970 Herrar | 2002 | Simklubben 1970 | 4:15.34 | ||||||
Erik Klasson | 2003 | 29.50 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Simon Kivistö | 1998 | 32.43 | 1:08.70 | 2:09.58 | ||||||
Christoffer Källén | 1993 | 28.39 | 1:01.15 | 3:10.73 | ||||||
William Larsson | 1999 | 30.31 | 1:04.61 | 4:15.34 | ||||||
2 | Anderstorp Herrar | 0 | Anderstorps Simsällskap | 4:24.14 | ||||||
Tony Kerman | 2005 | 41.77 | 1:30.81 | 1:30.81 | ||||||
William Kerman | 2001 | 26.86 | 57.08 | 2:27.89 | ||||||
Anti Kähr | 2001 | 28.48 | 1:01.23 | 3:29.12 | ||||||
Gustaf Mild | 1997 | 26.75 | 55.02 | 4:24.14 | ||||||
3 | Kungälv Herrar | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:47.85 | ||||||
Nam Nguyen | 2005 | 38.88 | 1:23.07 | 1:23.07 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 25.92 | 53.91 | 2:16.98 | ||||||
Erik Isaksson | 2005 | 41.47 | 1:30.90 | 3:47.88 | ||||||
Martin Isaksson | 1998 | 28.46 | 59.97 | 4:47.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:32 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 27, 100m Ryggsim Damer -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.87 | 1:18.76 | |||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.06 | 1:29.71 | |||||
3 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.40 | 1:31.48 | |||||
4 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.88 | 1:31.56 | |||||
5 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 46.47 | 1:34.27 | |||||
6 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 46.67 | 1:34.38 | |||||
7 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.09 | 1:37.05 | |||||
8 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.04 | 1:37.35 | |||||
9 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 47.85 | 1:39.62 | |||||
10 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 49.60 | 1:42.13 | |||||
11 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 50.12 | 1:43.13 | |||||
12 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.49 | 1:43.92 | |||||
13 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 50.02 | 1:46.65 | |||||
14 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 52.57 | 1:48.45 | |||||
15 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 55.03 | 1:52.80 | |||||
16 | Hanne Nielsen | 2006 | Simklubben Laxen | 51.85 | 1:53.08 | |||||
17 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 55.77 | 1:53.72 | |||||
18 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.34 | 1:56.58 | |||||
19 | Cornelia Silversten | 2006 | Simklubben Laxen | 59.44 | 2:03.88 | |||||
20 | Nåva Packalen Åkerblom | 2007 | Simklubben Laxen | 1:07.34 | 2:26.33 | |||||
- | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 100m Ryggsim Damer -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.20 | 1:16.08 | |||||
2 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 37.75 | 1:20.19 | |||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.27 | 1:20.39 | |||||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.68 | 1:21.21 | |||||
5 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.62 | 1:23.86 | |||||
6 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.71 | 1:26.25 | |||||
7 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.87 | 1:26.60 | |||||
8 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 42.16 | 1:26.74 | |||||
9 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.75 | 1:27.95 | |||||
10 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.18 | 1:28.13 | |||||
11 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 43.81 | 1:29.37 | |||||
12 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.46 | 1:29.44 | |||||
13 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 44.38 | 1:31.05 | |||||
14 | Elicia Allard | 2005 | Simklubben Laxen | 44.34 | 1:31.18 | |||||
15 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.62 | 1:31.39 | |||||
16 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 45.28 | 1:32.56 | |||||
17 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 44.32 | 1:32.75 | |||||
18 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.29 | 1:33.00 | |||||
19 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 46.91 | 1:33.74 | |||||
20 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.22 | 1:33.84 | |||||
21 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 46.06 | 1:34.31 | |||||
22 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 45.60 | 1:35.31 | |||||
23 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 45.15 | 1:35.84 | |||||
24 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 46.80 | 1:35.96 | |||||
25 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 47.95 | 1:36.19 | |||||
26 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.74 | 1:36.43 | |||||
27 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 46.65 | 1:38.11 | |||||
28 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 48.93 | 1:40.84 | |||||
29 | Moa Johansson | 2005 | Göteborg Sim | 48.79 | 1:40.96 | |||||
30 | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | 49.04 | 1:42.43 | |||||
31 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 49.26 | 1:43.15 | |||||
32 | Emilia Pålsson | 2005 | Simklubben Laxen | 50.17 | 1:44.54 | |||||
33 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.23 | 1:45.19 | |||||
34 | Rebecca Hägerroth | 2004 | Simklubben Laxen | 51.15 | 1:46.84 | |||||
35 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 53.29 | 1:48.28 | |||||
36 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 56.24 | 1:53.11 | |||||
37 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 55.31 | 1:53.85 | |||||
38 | Sarah Brink | 2004 | Göteborg Sim | 53.47 | 1:54.50 | |||||
- | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Jennifer Ohldin | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
- | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 45.61 | 1:33.25 | |||||
2 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.79 | 1:39.43 | |||||
3 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 48.82 | 1:42.48 | |||||
4 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 50.84 | 1:43.27 | |||||
5 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 52.87 | 1:47.34 | |||||
6 | Georgie Reljanovic | 2006 | Simklubben Laxen | 55.51 | 1:55.32 | |||||
7 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 57.71 | 1:57.51 | |||||
8 | Jonah Hullegård | 2006 | Simklubben Laxen | 57.84 | 1:58.53 | |||||
9 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.39 | 2:01.56 | |||||
10 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.48 | 2:05.55 | |||||
11 | Felix Grahn | 2006 | Simklubben Laxen | 1:04.24 | 2:07.27 | |||||
12 | Rasmus Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | 1:05.44 | 2:09.25 | |||||
13 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.36 | 2:13.07 | |||||
- | Bardia Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Anton Ekstrand | 2008 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Edvin Viktorsson | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.11 | 1:12.06 | |||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.09 | 1:14.32 | |||||
3 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.10 | 1:19.32 | |||||
4 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.63 | 1:22.63 | |||||
5 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.30 | 1:27.31 | |||||
6 | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | 43.01 | 1:28.06 | |||||
7 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 43.86 | 1:29.28 | |||||
8 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 44.85 | 1:30.01 | |||||
9 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 45.12 | 1:31.32 | |||||
10 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 42.60 | 1:32.36 | |||||
11 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 45.15 | 1:34.60 | |||||
12 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 45.34 | 1:37.49 | |||||
13 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 47.09 | 1:39.54 | |||||
14 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 49.03 | 1:40.78 | |||||
15 | Ruben Emericks | 2005 | Göteborg Sim | 52.92 | 1:44.97 | |||||
16 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 54.57 | 1:51.08 | |||||
17 | Ludvig Eriksson | 2004 | Göteborg Sim | 54.95 | 1:53.45 | |||||
18 | Philipp Sengstschmid | 2005 | Göteborg Sim | 1:02.95 | 2:06.46 | |||||
19 | Vidar Waldolf | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:04.85 | 2:18.28 | |||||
- | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 29, 50m Bröstsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.28 | ||||||
2 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 38.45 | ||||||
3 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 39.22 | ||||||
4 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.43 | ||||||
5 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 40.41 | ||||||
6 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.96 | ||||||
7 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.97 | ||||||
8 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.29 | ||||||
9 | Emilia Ericson | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 41.45 | ||||||
10 | Hilda Meissner | 2002 | Simklubben 1970 | 42.97 | ||||||
11 | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | 43.68 | ||||||
12 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 43.86 | ||||||
13 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 44.00 | ||||||
14 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 44.45 | ||||||
15 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 44.70 | ||||||
16 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 45.01 | ||||||
17 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.11 | ||||||
18 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 48.66 | ||||||
19 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 48.83 | ||||||
20 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 53.78 | ||||||
- | Linnea Stallgård | 2002 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Bröstsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.04 | ||||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 39.90 | ||||||
3 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 40.00 | ||||||
4 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 41.23 | ||||||
5 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 43.44 | ||||||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 44.36 | ||||||
- | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.73 | ||||||
2 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 40.36 | ||||||
3 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 41.17 | ||||||
4 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 42.61 | ||||||
5 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 45.12 | ||||||
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 33.48 | ||||||
2 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 34.76 | ||||||
3 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.66 | ||||||
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.00 | ||||||
2 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 37.56 | ||||||
3 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 39.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 31, 50m Ryggsim Damer -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.67 | ||||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.66 | ||||||
3 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 42.96 | ||||||
4 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.98 | ||||||
5 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.18 | ||||||
6 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 43.37 | ||||||
7 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.40 | ||||||
8 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 44.80 | ||||||
9 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.93 | ||||||
10 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 46.20 | ||||||
11 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 46.23 | ||||||
12 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 46.36 | ||||||
13 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 47.43 | ||||||
14 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 48.06 | ||||||
15 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 48.31 | ||||||
16 | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | 49.07 | ||||||
17 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 49.81 | ||||||
18 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 50.07 | ||||||
19 | Hanne Nielsen | 2006 | Simklubben Laxen | 50.18 | ||||||
20 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 50.69 | ||||||
21 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 51.32 | ||||||
22 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 51.35 | ||||||
23 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 52.35 | ||||||
24 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 52.51 | ||||||
25 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 52.70 | ||||||
26 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.01 | ||||||
27 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 56.65 | ||||||
28 | Cornelia Silversten | 2006 | Simklubben Laxen | 59.57 | ||||||
29 | Annie Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 1:00.10 | ||||||
30 | Nåva Packalen Åkerblom | 2007 | Simklubben Laxen | 1:01.71 | ||||||
31 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:04.85 | ||||||
- | Ebba Franke | 2006 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Gren 31, 50m Ryggsim Damer -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.84 | ||||||
2 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 35.89 | ||||||
3 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 36.43 | ||||||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.42 | ||||||
5 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.38 | ||||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.72 | ||||||
7 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.85 | ||||||
8 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.86 | ||||||
9 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 39.78 | ||||||
10 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.88 | ||||||
11 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.21 | ||||||
12 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.58 | ||||||
13 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 41.39 | ||||||
14 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.43 | ||||||
15 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.45 | ||||||
16 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 41.83 | ||||||
17 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 41.92 | ||||||
18 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 42.09 | ||||||
19 | Elicia Allard | 2005 | Simklubben Laxen | 42.21 | ||||||
20 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.30 | ||||||
21 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 42.40 | ||||||
22 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.59 | ||||||
23 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 42.85 | ||||||
24 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 42.95 | ||||||
25 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 43.41 | ||||||
26 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.81 | ||||||
27 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 43.93 | ||||||
28 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 44.65 | ||||||
29 | Klara Blomberg | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 44.69 | ||||||
30 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.22 | ||||||
31 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 45.40 | ||||||
32 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.77 | ||||||
33 | Sabina Karlsson | 2004 | Simklubben 1970 | 45.80 | ||||||
34 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 45.93 | ||||||
35 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 46.04 | ||||||
36 | Moa Johansson | 2005 | Göteborg Sim | 46.30 | ||||||
37 | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | 46.60 | ||||||
38 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 46.76 | ||||||
39 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 48.41 | ||||||
39 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 48.41 | ||||||
41 | Rebecca Hägerroth | 2004 | Simklubben Laxen | 48.53 | ||||||
42 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 50.39 | ||||||
43 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 51.50 | ||||||
44 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 51.94 | ||||||
45 | Sarah Brink | 2004 | Göteborg Sim | 52.32 | ||||||
- | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Jennifer Ohldin | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.48 | ||||||
2 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 44.49 | ||||||
3 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 46.07 | ||||||
4 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.87 | ||||||
5 | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | 48.02 | ||||||
6 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 48.11 | ||||||
7 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 48.79 | ||||||
8 | Georgie Reljanovic | 2006 | Simklubben Laxen | 49.43 | ||||||
9 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.47 | ||||||
10 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 50.42 | ||||||
11 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 52.19 | ||||||
12 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 52.99 | ||||||
13 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 53.06 | ||||||
14 | Jonah Hullegård | 2006 | Simklubben Laxen | 53.43 | ||||||
15 | Joel Axelsson | 2007 | Simklubben Laxen | 55.10 | ||||||
16 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 55.19 | ||||||
17 | Elliott Dury | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 56.50 | ||||||
18 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 58.43 | ||||||
19 | Rasmus Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | 59.18 | ||||||
20 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 59.85 | ||||||
21 | Felix Grahn | 2006 | Simklubben Laxen | 59.88 | ||||||
22 | Anton Ekstrand | 2008 | Simklubben Laxen | 1:00.05 | ||||||
22 | Edvin Viktorsson | 2006 | Simklubben Laxen | 1:00.05 | ||||||
24 | Iliya Shamlo | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:17.64 | ||||||
- | Bardia Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Pantzare | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.43 | ||||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.27 | ||||||
3 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.03 | ||||||
4 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.36 | ||||||
5 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.91 | ||||||
6 | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | 39.64 | ||||||
7 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 41.45 | ||||||
8 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 41.88 | ||||||
9 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 42.44 | ||||||
10 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 42.73 | ||||||
11 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 42.91 | ||||||
12 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 44.26 | ||||||
13 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.34 | ||||||
14 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 44.42 | ||||||
15 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 45.14 | ||||||
16 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.15 | ||||||
17 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 45.60 | ||||||
18 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 46.00 | ||||||
19 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 48.23 | ||||||
20 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 48.70 | ||||||
21 | Ludvig Eriksson | 2004 | Göteborg Sim | 49.16 | ||||||
22 | Ruben Emericks | 2005 | Göteborg Sim | 50.21 | ||||||
23 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 52.44 | ||||||
24 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 52.84 | ||||||
25 | Philipp Sengstschmid | 2005 | Göteborg Sim | 58.53 | ||||||
26 | Vidar Waldolf | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:01.90 | ||||||
- | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 33, 200m Frisim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 33.18 | 1:09.69 | 1:47.81 | 2:26.63 | |||
2 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.87 | 1:12.13 | 1:50.86 | 2:27.82 | |||
3 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 35.37 | 1:12.65 | 1:51.05 | 2:28.67 | |||
4 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.98 | 1:14.72 | 1:56.04 | 2:35.93 | |||
5 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.29 | 1:15.34 | 1:56.59 | 2:37.21 | |||
6 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 35.21 | 1:15.16 | 1:57.05 | 2:38.44 | |||
7 | Emilia Ericson | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 35.91 | 1:15.09 | 1:58.60 | 2:40.71 | |||
8 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.50 | 1:17.83 | 2:00.57 | 2:42.25 | |||
9 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.09 | 1:20.87 | 2:04.59 | 2:44.17 | |||
10 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 38.01 | 1:20.42 | 2:03.40 | 2:44.56 | |||
11 | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | 39.13 | 1:22.38 | 2:07.65 | 2:50.25 | |||
12 | Hilda Meissner | 2002 | Simklubben 1970 | 37.62 | 1:20.77 | 2:06.78 | 2:50.39 | |||
13 | Rebecka Larsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.35 | 1:24.40 | 2:11.17 | 2:50.52 | |||
14 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.02 | 1:21.69 | 2:08.00 | 2:52.32 | |||
15 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.58 | 1:25.78 | 2:13.87 | 2:55.57 | |||
16 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.47 | 1:26.76 | 2:13.52 | 2:55.68 | |||
17 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 38.53 | 1:23.06 | 2:10.33 | 2:55.99 | |||
18 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 39.94 | 1:25.56 | 2:12.71 | 2:56.77 | |||
19 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 37.51 | 1:22.65 | 2:14.14 | 3:09.07 | |||
20 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 52.84 | 1:53.89 | 2:58.57 | 4:00.12 | |||
- | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 33, 200m Frisim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 30.62 | 1:05.42 | 1:41.78 | 2:17.32 | |||
2 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 31.71 | 1:07.10 | 1:44.08 | 2:21.77 | |||
3 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.90 | 1:09.58 | 1:47.53 | 2:25.87 | |||
4 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 34.37 | 1:13.85 | 1:54.75 | 2:34.86 | |||
5 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 34.77 | 1:13.85 | 1:55.52 | 2:36.27 | |||
6 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.62 | 1:14.62 | 1:56.47 | 2:38.91 | |||
7 | Hanna Stavås | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 37.56 | 1:18.48 | 2:01.37 | 2:42.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 34, 200m Frisim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 31.38 | 1:05.56 | 1:40.38 | 2:14.86 | |||
2 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.89 | 1:18.47 | 2:04.93 | 2:49.72 | |||
3 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 37.99 | 1:23.04 | 2:09.70 | 2:55.78 | |||
4 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 38.73 | 1:28.23 | 2:24.07 | 3:11.08 | |||
5 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.73 | 1:29.72 | 2:24.36 | 3:14.02 | |||
Gren 34, 200m Frisim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 29.32 | 1:00.78 | 1:31.53 | 2:02.42 | |||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.35 | 1:01.14 | 1:33.50 | 2:04.34 | |||
3 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 31.37 | 1:07.70 | 1:45.06 | 2:19.67 | |||
Gren 34, 200m Frisim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.16 | 1:00.18 | 1:31.71 | 2:02.32 | |||
2 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 31.24 | 1:07.56 | 1:45.14 | 2:19.50 | |||
- | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 35, 4X50m Frisim Damer -13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungsbacka Tjejer Blå | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:15.34 | ||||||
Ida Sahlberg | 2004 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Alice Karlsson | 2004 | 31.43 | 1:06.82 | |||||||
Amanda Voss | 2004 | 35.00 | 1:41.82 | |||||||
Lina Dahlgren | 2005 | 33.52 | 2:15.34 | |||||||
2 | Göteborg Damer 3 | 2004 | Göteborg Sim | 2:18.28 | ||||||
Filippa Hemberg | 2004 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Evelina Liu | 2004 | 35.43 | 1:09.43 | |||||||
Selma Hahne | 2004 | 36.26 | 1:45.69 | |||||||
Linnea Högstedt | 2004 | 32.59 | 2:18.28 | |||||||
3 | Göteborg Damer 2 | 2004 | Göteborg Sim | 2:30.76 | ||||||
Ines Norlander | 2006 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Nadja Karlsson | 2004 | 39.29 | 1:18.00 | |||||||
Angelica Olesen | 2005 | 36.10 | 1:54.10 | |||||||
Maria Johansson | 2004 | 36.66 | 2:30.76 | |||||||
4 | SK Laxen Damer [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 2:32.01 | ||||||
Hanne Nielsen | 2006 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Anna Hakobyan | 2006 | 40.10 | 1:19.91 | |||||||
Emilia Pålsson | 2005 | 37.21 | 1:57.12 | |||||||
Tilda Westergren | 2004 | 34.89 | 2:32.01 | |||||||
5 | SK 1970 Damer | 2005 | Simklubben 1970 | 2:37.07 | ||||||
Sabina Karlsson | 2004 | 39.62 | 39.62 | |||||||
Matilda Hörder | 2004 | 37.82 | 1:17.44 | |||||||
Evelina Hallman | 2006 | 40.97 | 1:58.41 | |||||||
Alva Paulsson | 2004 | 38.66 | 2:37.07 | |||||||
6 | SK Laxen Damer 3 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 2:40.08 | ||||||
Cornelia Silversten | 2006 | 52.26 | 52.26 | |||||||
Leia Gustavsson | 2007 | 36.73 | 1:28.99 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 34.57 | 2:03.56 | |||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 36.52 | 2:40.08 | |||||||
7 | Kungsbacka Tjejer Vit | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:40.58 | ||||||
Alicia Fredriksson | 2005 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Linnéa Fabian | 2005 | 21.56 | 57.82 | |||||||
Linn Andersson | 2005 | 23.41 | 1:21.23 | |||||||
Sigrid Hildebrand | 2006 | 1:19.35 | 2:40.58 | |||||||
8 | Kungsbacka Tjejer Svart | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:45.42 | ||||||
Jonna Norlin | 2006 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Rebecka Berlin | 2005 | 38.40 | 1:22.24 | |||||||
Klara Blomberg | 2005 | 39.57 | 2:01.81 | |||||||
Isa Simonsson | 2006 | 43.61 | 2:45.42 | |||||||
9 | SK Laxen Damer 2 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 2:49.49 | ||||||
Ebba Franke | 2006 | 52.67 | 52.67 | |||||||
Olivia Laaksonen | 2006 | 37.27 | 1:29.94 | |||||||
Sandra Barisic | 2005 | 39.89 | 2:09.83 | |||||||
Rebecca Hägerroth | 2004 | 39.66 | 2:49.49 | |||||||
10 | SK 1970 Damer [2005] | 2005 | Simklubben 1970 | 3:09.17 | ||||||
Hilda Boman | 2008 | 44.71 | 44.71 | |||||||
Agnes Hörder | 2007 | 43.79 | 1:28.50 | |||||||
Annie Khattab | 2007 | 55.98 | 2:24.48 | |||||||
Mirabelle Hedendahl | 2007 | 44.69 | 3:09.17 | |||||||
- | SK 1970 Damer Blå | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Göteborg Damer [2004] | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | SK Laxen Damer 4 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 36, 4X50m Frisim Herrar -13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungsbacka Killar Blå | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:24.75 | ||||||
Hektor Kvarnlöf | 2004 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Gustaf Wänt | 2004 | 34.52 | 1:06.11 | |||||||
Love Nystedt | 2005 | 37.80 | 1:43.91 | |||||||
Albin Amrén | 2006 | 40.84 | 2:24.75 | |||||||
2 | SK 1970 Herrar | 2004 | Simklubben 1970 | 2:29.27 | ||||||
Leon Larsson | 2005 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Milton Hedendahl | 2005 | 37.22 | 1:12.70 | |||||||
Melker Boman | 2005 | 37.72 | 1:50.42 | |||||||
Milton Krantz | 2006 | 38.85 | 2:29.27 | |||||||
3 | SK Laxen Herrar 3 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 2:32.54 | ||||||
Simon Meuller | 2007 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Jonah Hullegård | 2006 | 39.33 | 1:20.17 | |||||||
Bence Márkus | 2005 | 36.99 | 1:57.16 | |||||||
Lukas Isaksson | 2005 | 35.38 | 2:32.54 | |||||||
4 | Göteborg Herrar [2004] | 2004 | Göteborg Sim | 2:43.00 | ||||||
Jack Gardiner | 2004 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Ruben Emericks | 2005 | 41.97 | 1:21.25 | |||||||
Albert Lindroth | 2005 | 44.91 | 2:06.16 | |||||||
Max Ha | 2006 | 36.84 | 2:43.00 | |||||||
5 | SK Laxen Herrar [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 2:44.98 | ||||||
Anton Ekstrand | 2008 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Felix Grahn | 2006 | 42.50 | 1:27.54 | |||||||
Georgie Reljanovic | 2006 | 42.16 | 2:09.70 | |||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 35.28 | 2:44.98 | |||||||
6 | SK Laxen Herrar 2 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 2:53.10 | ||||||
Aaron Hullegård | 2007 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Edvin Viktorsson | 2006 | 43.37 | 1:27.27 | |||||||
Rasmus Strömstedt | 2007 | 50.19 | 2:17.46 | |||||||
Erik Hakopian | 2004 | 35.64 | 2:53.10 | |||||||
7 | Kungsbacka Killar Vit | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 3:05.08 | ||||||
Emrik Hammar | 2007 | 50.39 | 50.39 | |||||||
Emil Magnusson | 2006 | 46.90 | 1:37.29 | |||||||
Alejandro Poller | 2007 | 43.82 | 2:21.11 | |||||||
William Hörgren | 2007 | 43.97 | 3:05.08 | |||||||
8 | SK 1970 Herrar -13 2 | 2004 | Simklubben 1970 | 3:14.39 | ||||||
Leo Khattab | 2005 | 52.95 | 52.95 | |||||||
Oliver Johansson | 2007 | 53.23 | 1:46.18 | |||||||
Filip Pantzare | 2007 | 46.45 | 2:32.63 | |||||||
Joar Kivistö | 2005 | 41.76 | 3:14.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 37, 4X50m Frisim Dam, öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 1:59.19 | ||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 28.38 | 28.38 | |||||||
Nellie Andersson | 2000 | 28.50 | 56.88 | |||||||
Clara Sandberg | 2004 | 30.82 | 1:27.70 | |||||||
Alva Emardson | 2001 | 31.49 | 1:59.19 | |||||||
2 | Falköping Lag 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:05.50 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 31.07 | 1:02.00 | |||||||
Filippa Lind | 2004 | 33.12 | 1:35.12 | |||||||
Francesca Clark | 2001 | 30.38 | 2:05.50 | |||||||
3 | Anderstorp Damer | 0 | Anderstorps Simsällskap | 2:09.84 | ||||||
Matilda Mild | 2001 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Agnes Torén | 2003 | 33.05 | 1:05.16 | |||||||
Hanna Stavås | 2001 | 34.77 | 1:39.93 | |||||||
Emilia Ericson | 2003 | 29.91 | 2:09.84 | |||||||
4 | SK 1970 Damer 1 | 0 | Simklubben 1970 | 2:17.83 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Meia Kivistö | 2003 | 33.18 | 1:05.65 | |||||||
Linnea Stallgård | 2002 | 38.03 | 1:43.68 | |||||||
Hilda Meissner | 2002 | 34.15 | 2:17.83 | |||||||
5 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 2:19.73 | ||||||
Elin Göransson | 2003 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Sirin Sponga | 2002 | 34.47 | 1:08.81 | |||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 38.65 | 1:47.46 | |||||||
Ida Norlander | 2003 | 32.27 | 2:19.73 | |||||||
6 | Falköping Lag 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:40.93 | ||||||
Ida Johansson | 2002 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Josefine Stensson | 2003 | 35.69 | 1:09.56 | |||||||
Elsa Florén | 2007 | 51.53 | 2:01.09 | |||||||
Clara Jonsson | 2006 | 39.84 | 2:40.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 38, 4X50m Frisim Herr, öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK 1970 Herrar | 2002 | Simklubben 1970 | 1:53.10 | ||||||
Christoffer Källén | 1993 | 26.35 | 26.35 | |||||||
William Larsson | 1999 | 28.04 | 54.39 | |||||||
Erik Klasson | 2003 | 28.84 | 1:23.23 | |||||||
Simon Kivistö | 1998 | 29.87 | 1:53.10 | |||||||
2 | Anderstorp Herrar | 0 | Anderstorps Simsällskap | 1:58.69 | ||||||
Tony Kerman | 2005 | 40.26 | 40.26 | |||||||
William Kerman | 2001 | 26.56 | 1:06.82 | |||||||
Anti Kähr | 2001 | 26.96 | 1:33.78 | |||||||
Gustaf Mild | 1997 | 24.91 | 1:58.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.08 | ||||||
2 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.61 | ||||||
3 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 34.88 | ||||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.50 | ||||||
5 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.32 | ||||||
6 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.60 | ||||||
7 | Emilia Ericson | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 36.82 | ||||||
8 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.14 | ||||||
9 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 37.33 | ||||||
10 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.48 | ||||||
11 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 37.77 | ||||||
12 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 38.95 | ||||||
13 | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | 39.03 | ||||||
14 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 39.44 | ||||||
15 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 39.89 | ||||||
16 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 41.75 | ||||||
17 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 42.01 | ||||||
18 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.10 | ||||||
19 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 50.86 | ||||||
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 32.26 | ||||||
2 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.41 | ||||||
3 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.04 | ||||||
4 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.87 | ||||||
5 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.19 | ||||||
6 | Hanna Stavås | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 37.39 | ||||||
7 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.41 | ||||||
8 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 39.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:36 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 28.44 | ||||||
2 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.85 | ||||||
3 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 33.86 | ||||||
4 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 39.37 | ||||||
5 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 42.09 | ||||||
6 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.86 | ||||||
- | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 28.25 | ||||||
2 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 28.37 | ||||||
3 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 32.46 | ||||||
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 30.24 | ||||||
2 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 32.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:44 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 41, 100m Frisim Damer -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 34.88 | 1:12.82 | |||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 38.28 | 1:21.31 | |||||
3 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 38.93 | 1:21.43 | |||||
4 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 39.61 | 1:21.86 | |||||
5 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.34 | 1:22.11 | |||||
6 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.96 | 1:23.13 | |||||
7 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 39.80 | 1:24.37 | |||||
8 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 40.25 | 1:25.77 | |||||
9 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 40.43 | 1:26.45 | |||||
10 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 41.38 | 1:27.34 | |||||
11 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 41.95 | 1:27.71 | |||||
12 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.22 | 1:28.87 | |||||
13 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 41.29 | 1:29.84 | |||||
14 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 42.65 | 1:30.32 | |||||
15 | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | 44.91 | 1:32.77 | |||||
16 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 43.61 | 1:34.16 | |||||
17 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 43.65 | 1:34.32 | |||||
18 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 44.60 | 1:35.78 | |||||
19 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 45.85 | 1:35.90 | |||||
20 | Hanne Nielsen | 2006 | Simklubben Laxen | 46.99 | 1:36.90 | |||||
21 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 47.22 | 1:38.15 | |||||
22 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 46.47 | 1:38.69 | |||||
23 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.50 | 1:39.42 | |||||
24 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.84 | 1:40.96 | |||||
25 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 47.79 | 1:43.48 | |||||
26 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 52.89 | 1:51.54 | |||||
27 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 54.43 | 1:55.45 | |||||
28 | Cornelia Silversten | 2006 | Simklubben Laxen | 56.49 | 2:00.14 | |||||
29 | Nåva Packalen Åkerblom | 2007 | Simklubben Laxen | 56.96 | 2:01.30 | |||||
- | Ebba Franke | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Frisim Damer -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 31.88 | 1:06.50 | |||||
2 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.53 | 1:07.72 | |||||
3 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 32.47 | 1:08.40 | |||||
4 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.61 | 1:08.87 | |||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.83 | 1:12.05 | |||||
6 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.32 | 1:13.26 | |||||
7 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 35.99 | 1:14.76 | |||||
8 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.97 | 1:15.46 | |||||
9 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.79 | 1:15.60 | |||||
10 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.88 | 1:15.95 | |||||
11 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.52 | 1:16.03 | |||||
12 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 35.54 | 1:16.68 | |||||
13 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 36.47 | 1:17.88 | |||||
14 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.84 | 1:18.32 | |||||
15 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.36 | 1:18.48 | |||||
16 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.08 | 1:18.53 | |||||
17 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.08 | 1:18.71 | |||||
18 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 37.77 | 1:18.88 | |||||
19 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 38.26 | 1:19.28 | |||||
20 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 38.25 | 1:19.30 | |||||
21 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.80 | 1:20.09 | |||||
22 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 39.30 | 1:20.84 | |||||
23 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.24 | 1:22.25 | |||||
24 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 39.71 | 1:23.60 | |||||
25 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 39.61 | 1:25.00 | |||||
26 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 40.43 | 1:25.39 | |||||
27 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 40.67 | 1:25.74 | |||||
28 | Emilia Pålsson | 2005 | Simklubben Laxen | 40.70 | 1:26.42 | |||||
29 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 41.47 | 1:26.63 | |||||
30 | Elicia Allard | 2005 | Simklubben Laxen | 39.93 | 1:26.67 | |||||
31 | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | 41.52 | 1:27.17 | |||||
32 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 40.76 | 1:27.73 | |||||
33 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 40.32 | 1:28.07 | |||||
34 | Moa Johansson | 2005 | Göteborg Sim | 41.21 | 1:28.22 | |||||
35 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 42.05 | 1:28.63 | |||||
36 | Rebecca Hägerroth | 2004 | Simklubben Laxen | 43.06 | 1:29.42 | |||||
37 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 46.34 | 1:34.07 | |||||
38 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 47.60 | 1:39.60 | |||||
39 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 48.66 | 1:40.98 | |||||
40 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 48.20 | 1:42.53 | |||||
41 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 47.94 | 1:42.72 | |||||
42 | Sarah Brink | 2004 | Göteborg Sim | 52.00 | 1:54.48 | |||||
- | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 42, 100m Frisim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.55 | 1:19.20 | |||||
2 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 39.89 | 1:24.55 | |||||
3 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.26 | 1:24.91 | |||||
4 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 42.03 | 1:28.19 | |||||
5 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 42.48 | 1:30.33 | |||||
6 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 41.98 | 1:31.26 | |||||
7 | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | 45.25 | 1:34.93 | |||||
8 | Georgie Reljanovic | 2006 | Simklubben Laxen | 43.73 | 1:36.04 | |||||
9 | Edvin Viktorsson | 2006 | Simklubben Laxen | 46.91 | 1:41.97 | |||||
10 | Anton Ekstrand | 2008 | Simklubben Laxen | 47.05 | 1:42.54 | |||||
11 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 47.46 | 1:42.82 | |||||
12 | Felix Grahn | 2006 | Simklubben Laxen | 49.22 | 1:43.69 | |||||
13 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 48.53 | 1:44.32 | |||||
14 | Elliott Dury | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 49.57 | 1:47.69 | |||||
15 | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | 49.52 | 1:48.04 | |||||
16 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 50.78 | 1:50.48 | |||||
17 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 51.11 | 1:50.73 | |||||
18 | Joel Axelsson | 2007 | Simklubben Laxen | 50.26 | 1:51.53 | |||||
19 | Rasmus Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | 55.00 | 1:54.12 | |||||
- | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DNF | ||||||
- | Jonah Hullegård | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Frisim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 29.67 | 1:01.69 | |||||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 31.37 | 1:05.72 | |||||
3 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.42 | 1:10.84 | |||||
4 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.95 | 1:11.42 | |||||
5 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.76 | 1:12.56 | |||||
6 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 35.59 | 1:15.51 | |||||
7 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 36.84 | 1:17.65 | |||||
8 | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | 37.22 | 1:18.88 | |||||
9 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.52 | 1:19.89 | |||||
10 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 37.21 | 1:20.45 | |||||
11 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 37.09 | 1:22.43 | |||||
12 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 39.70 | 1:23.93 | |||||
13 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 40.22 | 1:25.36 | |||||
14 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 40.14 | 1:25.39 | |||||
15 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 39.94 | 1:25.78 | |||||
16 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 39.55 | 1:26.72 | |||||
17 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 42.36 | 1:29.07 | |||||
18 | Ludvig Eriksson | 2004 | Göteborg Sim | 43.98 | 1:32.48 | |||||
19 | Ruben Emericks | 2005 | Göteborg Sim | 44.00 | 1:35.75 | |||||
20 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 44.14 | 1:38.96 | |||||
21 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 47.09 | 1:40.05 | |||||
22 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 46.72 | 1:41.85 | |||||
23 | Vidar Waldolf | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.41 | 1:48.35 | |||||
24 | Philipp Sengstschmid | 2005 | Göteborg Sim | 55.89 | 1:55.37 | |||||
- | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 43, 200m Medley Damer 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 38.77 | 1:21.86 | 2:08.41 | 2:48.40 | |||
2 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.52 | 1:21.13 | 2:09.71 | 2:48.52 | |||
3 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 38.64 | 1:22.30 | 2:12.77 | 2:50.12 | |||
4 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.15 | 1:22.67 | 2:14.55 | 2:55.54 | |||
5 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.94 | 1:27.42 | 2:16.97 | 2:57.95 | |||
6 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 42.72 | 1:28.67 | 2:18.74 | 3:00.27 | |||
7 | Emilia Ericson | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 38.39 | 1:27.72 | 2:21.83 | 3:04.16 | |||
8 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 40.49 | 1:28.87 | 2:21.38 | 3:06.03 | |||
9 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.81 | 1:39.72 | 2:27.76 | 3:11.75 | |||
10 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 40.44 | 1:27.94 | 2:30.71 | 3:12.47 | |||
11 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.70 | 1:32.09 | 2:31.30 | 3:15.88 | |||
12 | Rebecka Larsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 49.00 | 1:40.97 | 2:43.33 | 3:23.79 | |||
- | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 43, 200m Medley Damer 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 34.11 | 1:15.59 | 2:02.19 | 2:39.00 | |||
2 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.80 | 1:17.15 | 2:04.60 | 2:42.91 | |||
3 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 42.03 | 1:29.22 | 2:18.70 | 2:58.65 | |||
- | Hanna Stavås | 2001 | Anderstorps Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 44, 200m Medley Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.22 | 1:18.59 | 2:05.55 | 2:40.30 | |||
2 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 42.23 | 1:29.47 | 2:22.40 | 3:08.82 | |||
3 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.28 | 1:39.15 | 2:40.17 | 3:29.62 | |||
- | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 44, 200m Medley Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 29.84 | 1:05.94 | 1:48.05 | 2:20.72 | |||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.42 | 1:07.36 | 1:53.30 | 2:26.00 | |||
Gren 44, 200m Medley Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.66 | 1:04.39 | 1:42.98 | 2:14.33 | |||
2 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 33.55 | 1:15.55 | 2:08.36 | 2:40.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 45, 50m Fjärilsim Damer -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 36.58 | ||||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 38.20 | ||||||
3 | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 38.57 | ||||||
4 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.39 | ||||||
5 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.57 | ||||||
6 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.29 | ||||||
7 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 45.42 | ||||||
8 | Olivia Laaksonen | 2006 | Simklubben Laxen | 46.00 | ||||||
9 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 46.35 | ||||||
10 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 47.12 | ||||||
11 | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | 48.57 | ||||||
12 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 50.29 | ||||||
13 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 52.67 | ||||||
14 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 52.77 | ||||||
15 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 53.67 | ||||||
16 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.19 | ||||||
17 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 54.67 | ||||||
18 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 57.62 | ||||||
19 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 59.05 | ||||||
20 | Isa Simonsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.21 | ||||||
21 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 1:00.60 | ||||||
- | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 45, 50m Fjärilsim Damer -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 32.07 | ||||||
2 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.16 | ||||||
3 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.63 | ||||||
4 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.48 | ||||||
5 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.68 | ||||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.38 | ||||||
7 | Elicia Allard | 2005 | Simklubben Laxen | 37.84 | ||||||
8 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.02 | ||||||
9 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.71 | ||||||
10 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 39.33 | ||||||
10 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.33 | ||||||
12 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.02 | ||||||
13 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 40.36 | ||||||
14 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.81 | ||||||
15 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 41.09 | ||||||
16 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 41.34 | ||||||
17 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.63 | ||||||
18 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 42.86 | ||||||
19 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.15 | ||||||
20 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.46 | ||||||
21 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.73 | ||||||
22 | Sandra Barisic | 2005 | Simklubben Laxen | 44.62 | ||||||
23 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.69 | ||||||
24 | Moa Johansson | 2005 | Göteborg Sim | 44.72 | ||||||
25 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.73 | ||||||
26 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 44.76 | ||||||
27 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 44.89 | ||||||
28 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 45.02 | ||||||
29 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 45.47 | ||||||
30 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 45.68 | ||||||
31 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 45.69 | ||||||
32 | Emilia Pålsson | 2005 | Simklubben Laxen | 46.08 | ||||||
33 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.74 | ||||||
34 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 46.82 | ||||||
35 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.22 | ||||||
36 | Tilda Westergren | 2004 | Simklubben Laxen | 47.57 | ||||||
37 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 48.61 | ||||||
38 | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | 49.58 | ||||||
39 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 49.81 | ||||||
40 | Rebecca Hägerroth | 2004 | Simklubben Laxen | 50.33 | ||||||
41 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 50.94 | ||||||
42 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 59.89 | ||||||
- | Sarah Brink | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
- | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 46, 50m Fjärilsim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.13 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.51 | ||||||
3 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 46.00 | ||||||
4 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 49.48 | ||||||
5 | Jonah Hullegård | 2006 | Simklubben Laxen | 50.38 | ||||||
6 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 51.94 | ||||||
7 | Georgie Reljanovic | 2006 | Simklubben Laxen | 54.97 | ||||||
8 | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 58.28 | ||||||
9 | Edvin Viktorsson | 2006 | Simklubben Laxen | 1:01.10 | ||||||
10 | Anton Ekstrand | 2008 | Simklubben Laxen | 1:06.29 | ||||||
11 | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.89 | ||||||
12 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:13.28 | ||||||
- | Aaron Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Simon Meuller | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 46, 50m Fjärilsim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.14 | ||||||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.31 | ||||||
3 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.10 | ||||||
4 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.97 | ||||||
5 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.90 | ||||||
6 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.02 | ||||||
7 | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | 39.59 | ||||||
8 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 39.62 | ||||||
9 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 42.24 | ||||||
10 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 43.21 | ||||||
11 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.95 | ||||||
12 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 45.20 | ||||||
13 | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | 45.36 | ||||||
14 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 47.50 | ||||||
15 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 49.70 | ||||||
16 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 50.07 | ||||||
17 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 55.18 | ||||||
18 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 58.63 | ||||||
19 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 1:02.16 | ||||||
- | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Philipp Sengstschmid | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Ruben Emericks | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 47, 4X50m Medley Damer -13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungsbacka Tjejer Blå | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:29.23 | ||||||
Tilda Hilbert | 2004 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Lina Dahlgren | 2005 | 40.38 | 1:20.60 | |||||||
Klara Martinez Jonsson | 2004 | 37.41 | 1:58.01 | |||||||
Alice Karlsson | 2004 | 31.22 | 2:29.23 | |||||||
2 | Kungsbacka Tjejer Vit | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:42.85 | ||||||
Ida Sahlberg | 2004 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Amanda Voss | 2004 | 43.32 | 1:26.06 | |||||||
Linnéa Samuelsson | 2006 | 38.22 | 2:04.28 | |||||||
Sigrid Hildebrand | 2006 | 38.57 | 2:42.85 | |||||||
3 | Göteborg Damer [2004] | 2004 | Göteborg Sim | 2:45.70 | ||||||
Angelica Olesen | 2005 | 42.42 | 42.42 | |||||||
Filippa Hemberg | 2004 | 41.93 | 1:24.35 | |||||||
Moa Johansson | 2005 | 44.29 | 2:08.64 | |||||||
Selma Hahne | 2004 | 37.06 | 2:45.70 | |||||||
4 | SK 1970 Damer | 2005 | Simklubben 1970 | 2:53.78 | ||||||
Matilda Hörder | 2004 | 44.54 | 44.54 | |||||||
Camilla Edvinsson | 2004 | 49.83 | 1:34.37 | |||||||
Alva Paulsson | 2004 | 45.30 | 2:19.67 | |||||||
Ella Westerlund | 2004 | 34.11 | 2:53.78 | |||||||
5 | SK Laxen Damer [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 2:54.58 | ||||||
Hanne Nielsen | 2006 | 49.49 | 49.49 | |||||||
Sandra Barisic | 2005 | 44.17 | 1:33.66 | |||||||
Andrea Wollentz | 2004 | 40.91 | 2:14.57 | |||||||
Leia Gustavsson | 2007 | 40.01 | 2:54.58 | |||||||
6 | Göteborg Damer 2 | 2004 | Göteborg Sim | 2:55.68 | ||||||
Linnea Ahlstrand | 2004 | 46.97 | 46.97 | |||||||
Nadja Karlsson | 2004 | 46.93 | 1:33.90 | |||||||
Elin Ha | 2006 | 44.34 | 2:18.24 | |||||||
Evelina Liu | 2004 | 37.44 | 2:55.68 | |||||||
7 | SK Laxen Damer 2 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 3:06.83 | ||||||
Stina Holmqvist | 2006 | 44.69 | 44.69 | |||||||
Rebecca Hägerroth | 2004 | 52.33 | 1:37.02 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 38.40 | 2:15.42 | |||||||
Cornelia Silversten | 2006 | 51.41 | 3:06.83 | |||||||
8 | SK Laxen Damer 4 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 3:08.49 | ||||||
Tilda Westergren | 2004 | 43.60 | 43.60 | |||||||
Emilia Pålsson | 2005 | 50.20 | 1:33.80 | |||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 46.67 | 2:20.47 | |||||||
Ebba Franke | 2006 | 48.02 | 3:08.49 | |||||||
9 | Kungsbacka Tjejer Svart | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 3:13.67 | ||||||
Jonna Norlin | 2006 | 51.39 | 51.39 | |||||||
Rebecka Berlin | 2005 | 51.51 | 1:42.90 | |||||||
Alicia Fredriksson | 2005 | 44.54 | 2:27.44 | |||||||
Linnéa Fabian | 2005 | 46.23 | 3:13.67 | |||||||
10 | SK 1970 Damer [2005] | 2005 | Simklubben 1970 | 3:18.60 | ||||||
Hilda Boman | 2008 | 51.69 | 51.69 | |||||||
Agnes Hörder | 2007 | 50.29 | 1:41.98 | |||||||
Evelina Hallman | 2006 | 52.46 | 2:34.44 | |||||||
Mirabelle Hedendahl | 2007 | 44.16 | 3:18.60 | |||||||
- | Göteborg Damer 3 | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Unni Sponga | 2006 | |||||||||
Maria Johansson | 2004 | |||||||||
Ines Norlander | 2006 | |||||||||
Sarah Brink | 2004 | DNS | ||||||||
- | SK Laxen Damer 3 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 48, 4X50m Medley Herrar -13, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungsbacka Killar Blå | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:30.18 | ||||||
Hektor Kvarnlöf | 2004 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Alexander Johansson | 2004 | 39.57 | 1:15.89 | |||||||
Fredrik Ekholm | 2004 | 36.54 | 1:52.43 | |||||||
Love Nystedt | 2005 | 37.75 | 2:30.18 | |||||||
2 | SK 1970 Herrar | 2004 | Simklubben 1970 | 2:54.46 | ||||||
Leon Larsson | 2005 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Melker Boman | 2005 | 49.21 | 1:32.52 | |||||||
Milton Hedendahl | 2005 | 42.33 | 2:14.85 | |||||||
Milton Krantz | 2006 | 39.61 | 2:54.46 | |||||||
3 | SK Laxen Herrar 3 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 3:00.96 | ||||||
Axel Wahlbeck | 2004 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Edvin Viktorsson | 2006 | 57.21 | 1:37.76 | |||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 42.82 | 2:20.58 | |||||||
Jonah Hullegård | 2006 | 40.38 | 3:00.96 | |||||||
4 | Göteborg Herrar [2004] | 2004 | Göteborg Sim | 3:15.65 | ||||||
Jack Gardiner | 2004 | 42.98 | 42.98 | |||||||
Wille Damber | 2005 | 52.65 | 1:35.63 | |||||||
Max Ha | 2006 | 51.72 | 2:27.35 | |||||||
Albert Lindroth | 2005 | 48.30 | 3:15.65 | |||||||
5 | SK Laxen Herrar [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | 3:17.97 | ||||||
Rasmus Strömstedt | 2007 | 58.58 | 58.58 | |||||||
Petter Bergdahl | 2005 | 46.16 | 1:44.74 | |||||||
Erik Hakopian | 2004 | 47.06 | 2:31.80 | |||||||
Anton Ekstrand | 2008 | 46.17 | 3:17.97 | |||||||
6 | Kungsbacka Killar Vit | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 3:19.36 | ||||||
Emil Magnusson | 2006 | 53.29 | 53.29 | |||||||
Max Törnqvist | 2006 | 51.63 | 1:44.92 | |||||||
Albin Amrén | 2006 | 48.74 | 2:33.66 | |||||||
Alejandro Poller | 2007 | 45.70 | 3:19.36 | |||||||
- | SK 1970 Herrar -13 2 | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | SK Laxen Herrar 2 [2004] | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 49, 4X50m Medley Dam, öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 2:12.45 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Alva Emardson | 2001 | 39.24 | 1:11.14 | |||||||
Clara Sandberg | 2004 | 33.27 | 1:44.41 | |||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 28.04 | 2:12.45 | |||||||
2 | Falköping Lag 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:22.41 | ||||||
Francesca Clark | 2001 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Ida Johansson | 2002 | 40.08 | 1:15.06 | |||||||
Filippa Lind | 2004 | 36.59 | 1:51.65 | |||||||
Julia Jonsson | 2004 | 30.76 | 2:22.41 | |||||||
3 | Anderstorp Damer | 0 | Anderstorps Simsällskap | 2:25.59 | ||||||
Agnes Torén | 2003 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Matilda Mild | 2001 | 41.60 | 1:19.86 | |||||||
Hanna Stavås | 2001 | 36.19 | 1:56.05 | |||||||
Emilia Ericson | 2003 | 29.54 | 2:25.59 | |||||||
4 | SK 1970 Damer 1 | 0 | Simklubben 1970 | 2:29.76 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Hilda Meissner | 2002 | 42.72 | 1:20.05 | |||||||
Meia Kivistö | 2003 | 35.57 | 1:55.62 | |||||||
Fanny Eklund | 2003 | 34.14 | 2:29.76 | |||||||
5 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 2:38.03 | ||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Elin Göransson | 2003 | 40.06 | 1:23.69 | |||||||
Ida Norlander | 2003 | 37.48 | 2:01.17 | |||||||
Maria Johansson | 2004 | 36.86 | 2:38.03 | |||||||
6 | Falköping Lag 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | 3:08.65 | ||||||
Josefine Stensson | 2003 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Elsa Florén | 2007 | 1:06.66 | 1:50.79 | |||||||
Clara Jonsson | 2006 | 46.35 | 2:37.14 | |||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 31.51 | 3:08.65 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2017 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 50, 4X50m Medley Herr, öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anderstorp Herrar | 0 | Anderstorps Simsällskap | 2:09.95 | ||||||
Gustaf Mild | 1997 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Anti Kähr | 2001 | 35.62 | 1:04.91 | |||||||
William Kerman | 2001 | 27.44 | 1:32.35 | |||||||
Tony Kerman | 2005 | 37.60 | 2:09.95 | |||||||
2 | SK 1970 Herrar | 2002 | Simklubben 1970 | 2:23.14 | ||||||
Gabriel Bozinovski | 2003 | 46.43 | 46.43 | |||||||
Christoffer Källén | 1993 | 36.02 | 1:22.45 | |||||||
William Larsson | 1999 | 32.39 | 1:54.84 | |||||||
Erik Klasson | 2003 | 28.30 | 2:23.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:14 |