Tulokset Sydkystens Ã…rgangs Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangscup | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Pedersen | 2002 | 473 | 27.74 | 57.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.42 | |||||||||
2 | Kevin Liang | 2002 | 441 | 28.49 | 59.04 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 59.69 | |||||||||
3 | Mads Baltzer | 2002 | 425 | 28.88 | 59.75 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.15 | |||||||||
4 | Oliver Breuner | 2002 | 406 | 29.22 | 1:00.67 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.33 | |||||||||
5 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 397 | 29.32 | 1:01.13 | |||||
Roskilde Svømning | 1:02.23 | |||||||||
6 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 376 | 29.87 | 1:02.21 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.05 | |||||||||
7 | Casper Koch | 2002 | 374 | 30.63 | 1:02.36 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.05 | |||||||||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 332 | 31.53 | 1:04.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.84 | |||||||||
9 | Martin Jacobsen | 2002 | 327 | 31.01 | 1:05.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.84 | |||||||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:03.96 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 422 | 28.84 | 59.89 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.33 | |||||||||
2 | Lukas Pedersen | 2003 | 408 | 28.98 | 1:00.55 | |||||
Roskilde Svømning | 1:01.24 | |||||||||
3 | Marco Knudsen | 2003 | 404 | 29.08 | 1:00.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
4 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 376 | 30.05 | 1:02.23 | |||||
A6 | 1:03.01 | |||||||||
5 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 370 | 30.01 | 1:02.55 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:04.11 | |||||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | 357 | 30.49 | 1:03.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.45 | |||||||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 333 | 30.54 | 1:04.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.71 | |||||||||
8 | Asger Johansen | 2003 | 331 | 31.16 | 1:04.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
9 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 329 | 31.13 | 1:05.07 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.94 | |||||||||
10 | Oliver Lystlund | 2003 | 329 | 31.35 | 1:05.08 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 327 | 30.11 | 1:05.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.67 | |||||||||
12 | Malte Hjalholt | 2003 | 304 | 32.21 | 1:06.78 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.53 | |||||||||
13 | Zilas Aarestrup | 2003 | 290 | 32.13 | 1:07.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
14 | Marc Gieseler | 2003 | 287 | 32.60 | 1:08.11 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.39 | |||||||||
15 | Oliver Brixner | 2003 | 270 | 32.33 | 1:09.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.16 | |||||||||
16 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 258 | 33.91 | 1:10.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.55 | |||||||||
17 | Emil Breinholt | 2003 | 237 | 34.28 | 1:12.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
18 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 235 | 34.44 | 1:12.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
19 | William Scherling de Stri | 2003 | 169 | 36.95 | 1:21.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.62 | |||||||||
- | Marcus Appel | 2003 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.15 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 354 | 31.09 | 1:03.50 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.01 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 347 | 30.38 | 1:03.95 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.98 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 336 | 30.64 | 1:04.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.26 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 329 | 30.90 | 1:05.04 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.58 | |||||||||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | 313 | 32.10 | 1:06.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.31 | |||||||||
6 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 278 | 33.21 | 1:08.85 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.51 | |||||||||
7 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 274 | 32.60 | 1:09.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
8 | Matias Munkholm | 2004 | 271 | 33.79 | 1:09.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.60 | |||||||||
9 | William Breuner | 2005 | 268 | 34.37 | 1:09.67 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.68 | |||||||||
10 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 259 | 34.43 | 1:10.49 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.24 | |||||||||
11 | Bertram Nyegaard | 2004 | 252 | 34.06 | 1:11.12 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.68 | |||||||||
12 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 246 | 34.28 | 1:11.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
13 | Emil Isaksen | 2005 | 241 | 34.97 | 1:12.13 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.31 | |||||||||
14 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 241 | 33.85 | 1:12.15 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.84 | |||||||||
15 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 238 | 34.38 | 1:12.46 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.45 | |||||||||
16 | Louie Uldall | 2005 | 236 | 35.15 | 1:12.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.45 | |||||||||
17 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 225 | 34.80 | 1:13.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
18 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 222 | 34.87 | 1:14.12 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.86 | |||||||||
19 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 221 | 35.24 | 1:14.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | |||||||||
20 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 217 | 35.98 | 1:14.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.52 | |||||||||
21 | Mikkel Nielsen | 2004 | 206 | 36.35 | 1:15.99 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.36 | |||||||||
22 | Cilas Madsen | 2005 | 200 | 35.72 | 1:16.72 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 197 | 35.27 | 1:17.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
24 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 194 | 37.01 | 1:17.55 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.24 | |||||||||
25 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 189 | 1:18.19 | 1:18.19 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.07 | |||||||||
26 | Hjalte Dalskov | 2005 | 187 | 37.59 | 1:18.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.63 | |||||||||
27 | Nicolas Christiansen | 2007 | 184 | 37.52 | 1:18.99 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.70 | |||||||||
28 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 170 | 38.28 | 1:21.08 | |||||
Roskilde Svømning | 1:31.21 | |||||||||
29 | Valdemar Granic | 2006 | 149 | 41.35 | 1:24.66 | |||||
Roskilde Svømning | 1:29.97 | |||||||||
30 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 145 | 40.56 | 1:25.47 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.99 | |||||||||
31 | Mark Dimon | 2006 | 145 | 39.66 | 1:25.48 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 145 | 40.48 | 1:25.48 | |||||
Roskilde Svømning | 1:26.83 | |||||||||
33 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 143 | 40.62 | 1:25.88 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:39.64 | |||||||||
34 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 137 | 41.41 | 1:26.99 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.40 | |||||||||
35 | Mikkel Munkholm | 2006 | 137 | 40.84 | 1:27.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.98 | |||||||||
36 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 136 | 40.05 | 1:27.35 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 135 | 40.39 | 1:27.50 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:38.91 | |||||||||
38 | Loui Krag | 2007 | 130 | 41.91 | 1:28.65 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:32.72 | |||||||||
39 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 127 | 43.06 | 1:29.40 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:49.59 | |||||||||
40 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 120 | 42.64 | 1:30.94 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:35.75 | |||||||||
41 | Jonathan Kristensen | 2006 | 119 | 42.41 | 1:31.29 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:40.33 | |||||||||
42 | Victor Buck | 2007 | 119 | 44.12 | 1:31.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:36.22 | |||||||||
43 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 114 | 42.61 | 1:32.47 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
44 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 110 | 43.24 | 1:33.72 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.40 | |||||||||
45 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 109 | 43.63 | 1:33.88 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Victor Bjørneborg | 2007 | 105 | 43.29 | 1:35.03 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:58.77 | |||||||||
47 | Frej Matias Krog | 2007 | 105 | 46.11 | 1:35.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:49.50 | |||||||||
48 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 105 | 1:35.12 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.12 | |||||||||
49 | Mathias H. Baadsgaard | 2006 | 104 | 44.33 | 1:35.32 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
50 | William Thidemann Brink | 2006 | 85 | 46.92 | 1:42.19 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.77 | |||||||||
51 | Frederik Ejegod | 2008 | 81 | 47.43 | 1:43.55 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
52 | Simon Hasting Toft | 2006 | 78 | 46.63 | 1:45.09 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:44.20 | |||||||||
53 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 55 | 54.04 | 1:57.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:09.05 | |||||||||
54 | Keanu Hansen | 2007 | 45 | 57.37 | 2:06.02 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:06.16 | |||||||||
- | Lucas Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
- | Pelle Colmorten | 2004 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:12.26 | |||||||||
- | William Echardt | 2008 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:11.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 09:51 |