Results for Sydkystens Ã…rgangs Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydkystens Årgangscup |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
14:18 |
|
|
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
425 |
32.24 |
1:08.70 |
1:46.35 |
|
2:24.31 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
|
377 |
32.98 |
1:10.90 |
1:50.21 |
|
2:30.17 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Gummer |
2002 |
|
342 |
34.75 |
1:15.15 |
1:55.30 |
|
2:35.19 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mark Brandt |
2002 |
|
330 |
34.80 |
1:14.42 |
1:56.09 |
|
2:37.02 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Breuner |
2002 |
|
329 |
33.69 |
1:13.83 |
1:55.30 |
|
2:37.24 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Affou Adlouni |
2002 |
|
260 |
35.22 |
1:17.27 |
2:03.23 |
|
2:50.07 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
|
243 |
37.42 |
1:22.17 |
2:08.52 |
|
2:53.80 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
|
304 |
33.60 |
1:14.57 |
1:59.16 |
|
2:41.36 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
|
278 |
36.59 |
1:18.32 |
2:02.16 |
|
2:46.25 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
253 |
34.84 |
1:18.56 |
2:05.18 |
|
2:51.59 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
|
238 |
37.06 |
1:22.03 |
2:09.20 |
|
2:55.15 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
|
303 |
34.41 |
1:15.84 |
1:58.23 |
|
2:41.53 |
|
|
Greve Svømmeklub |
3:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
245 |
36.71 |
1:21.44 |
2:08.15 |
|
2:53.30 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pelle Colmorten |
2004 |
|
241 |
35.36 |
1:19.49 |
2:07.27 |
|
2:54.39 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Sperling |
2004 |
|
189 |
40.70 |
1:28.62 |
3:08.93 |
|
3:08.93 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Leth |
2004 |
|
174 |
43.76 |
1:33.69 |
2:24.50 |
|
3:14.16 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Isaksen |
2005 |
|
126 |
49.33 |
1:45.33 |
2:41.51 |
|
3:36.53 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart SW 4.4 |
|
Roskilde Svømning |
3:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
11 marts 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
14:18 |
|