Results for Sydkystens Ã…rgangs Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 2. afsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangscup | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Hagen | 2003 | 452 | 31.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
2 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 451 | 31.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
3 | Christine Henriksen | 2003 | 428 | 32.34 | ||||||
A6 | 32.82 | |||||||||
4 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 397 | 33.17 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.74 | |||||||||
5 | Julie Wolter | 2003 | 395 | 33.21 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.22 | |||||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | 381 | 33.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
7 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 368 | 34.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 355 | 34.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.23 | |||||||||
9 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 351 | 34.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.15 | |||||||||
10 | Emma Enevoldsen | 2003 | 335 | 35.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.16 | |||||||||
11 | Lærke Blond | 2003 | 303 | 36.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.15 | |||||||||
12 | Mie Mørkedal | 2003 | 301 | 36.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
13 | Silke Larsen | 2003 | 296 | 36.57 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.04 | |||||||||
14 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 218 | 40.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 456 | 31.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
2 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 415 | 32.68 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.58 | |||||||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 411 | 32.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
4 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 382 | 33.59 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.49 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 372 | 33.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.85 | |||||||||
6 | Anna Maria Madsen | 2004 | 366 | 34.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.21 | |||||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 345 | 34.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
8 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 337 | 35.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.58 | |||||||||
9 | Emma Ekman | 2004 | 326 | 35.39 | ||||||
A6 | 36.60 | |||||||||
10 | Isabel Lillebæk | 2004 | 316 | 35.77 | ||||||
A6 | 37.59 | |||||||||
11 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 310 | 36.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
12 | Julie Dahl | 2004 | 280 | 37.25 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
13 | Mathilde Svendsen | 2004 | 278 | 37.35 | ||||||
Greve Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
14 | Ida Mørk | 2004 | 269 | 37.75 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.58 | |||||||||
15 | Laura Thomadsen | 2004 | 267 | 37.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.14 | |||||||||
16 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 241 | 39.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
17 | Frederikke Elster | 2004 | 200 | 41.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.89 | |||||||||
18 | Emily Maack | 2004 | 193 | 42.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
19 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 160 | 44.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.12 | |||||||||
- | Fiona Andrea Have | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
- | Ulrika Paaske | 2004 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 41.24 | |||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 453 | 31.73 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.90 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 385 | 33.50 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.71 | |||||||||
3 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 335 | 35.10 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.49 | |||||||||
4 | Annika Britt Larsen | 2005 | 285 | 37.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.63 | |||||||||
5 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 278 | 37.34 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 40.18 | |||||||||
6 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 244 | 38.98 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.66 | |||||||||
7 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 239 | 39.28 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.87 | |||||||||
8 | Ella Gohr Metz | 2005 | 229 | 39.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.62 | |||||||||
9 | Anna Mundt Karup | 2005 | 216 | 40.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 46.02 | |||||||||
10 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 198 | 41.82 | ||||||
Greve Svømmeklub | 46.97 | |||||||||
11 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 182 | 42.97 | ||||||
Roskilde Svømning | 46.11 | |||||||||
12 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 169 | 44.03 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asta Højberg | 2005 | 149 | 45.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.26 | |||||||||
14 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 134 | 47.61 | ||||||
Greve Svømmeklub | 52.58 | |||||||||
15 | Marie Søegaard | 2005 | 130 | 48.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 128 | 48.32 | ||||||
Greve Svømmeklub | 56.21 | |||||||||
17 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 128 | 48.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.68 | |||||||||
- | Alma Olivarius | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 43.14 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
- | Olivia Cruse | 2005 | DSQ | ESB v/50m SW 8.4 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 47.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:10 |