Results for Magplasket 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Magplasket 2017 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 18:03 | |||
Arrangör | Lysekils Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 maj 2017 |
Gren 31, 25m Frisim Fl 13 - 10, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 16.12 | ||||||
2 | Alva Svensson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 19.38 | ||||||
3 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 20.67 | ||||||
4 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 20.73 | ||||||
5 | Tea Jälevik | 2007 | Lysekils Simsällskap | 22.05 | ||||||
6 | Emilia Bengtler | 2007 | Lysekils Simsällskap | 23.68 | ||||||
7 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.84 | ||||||
8 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.80 | ||||||
9 | Isolde Ljungberg | 2007 | Lysekils Simsällskap | 28.00 | ||||||
- | Malva Berggren | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
Gren 31, 25m Frisim Fl 13 - 10, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 15.75 | ||||||
2 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 15.97 | ||||||
3 | Lovisa Stokke Eriksson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 16.43 | ||||||
4 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.04 | ||||||
5 | Maja Burenius | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.41 | ||||||
6 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 17.42 | ||||||
7 | Sofia Karlsson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.62 | ||||||
8 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 17.79 | ||||||
9 | Antonia Falkenström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 18.21 | ||||||
10 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 18.27 | ||||||
11 | Isa Janson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 18.41 | ||||||
12 | Emmy Johnson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 18.75 | ||||||
13 | Ella Wogenius | 2006 | Strömstads Simförening | 18.85 | ||||||
14 | Agnes Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 18.95 | ||||||
15 | Amanda Mankinen | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 18.99 | ||||||
16 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 19.28 | ||||||
17 | Viola Gullberg | 2006 | Simklubben Njord | 19.39 | ||||||
18 | Gabriella Sturesson | 2006 | Simklubben Njord | 19.84 | ||||||
19 | Tilda Holmberg | 2006 | Lysekils Simsällskap | 20.52 | ||||||
20 | Elvira Axelsson Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 20.69 | ||||||
21 | Madelaine Schneider | 2006 | Mellerud Simklubb | 21.00 | ||||||
22 | Nur Duric | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.18 | ||||||
- | Alva Burlin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leia Isaksson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 31, 25m Frisim Fl 13 - 10, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 13.66 | ||||||
2 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 14.64 | ||||||
3 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 15.32 | ||||||
4 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 16.15 | ||||||
5 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 16.18 | ||||||
6 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 16.46 | ||||||
7 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 16.60 | ||||||
8 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 16.69 | ||||||
9 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.07 | ||||||
10 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 17.16 | ||||||
11 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 17.25 | ||||||
12 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 17.41 | ||||||
13 | Hanna Lundin | 2005 | Strömstads Simförening | 17.63 | ||||||
14 | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | 17.83 | ||||||
15 | Stella Fogel | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 18.13 | ||||||
16 | Clara Uddheim | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 18.87 | ||||||
17 | Tuva Byfeldt | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.27 | ||||||
18 | Laura Perisic | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.29 | ||||||
19 | Tindra Janson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.41 | ||||||
20 | Elise Löfberg Johansson | 2005 | Mellerud Simklubb | 19.52 | ||||||
21 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 20.00 | ||||||
22 | Wilma Ljungdahl | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 20.98 | ||||||
- | Louise Simonson | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Nellie Jidhage | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Signe Svensson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 25m Frisim Fl 13 - 10, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 14.02 | ||||||
2 | Alexandra Wikström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 15.64 | ||||||
3 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 15.69 | ||||||
4 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 16.24 | ||||||
5 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 16.39 | ||||||
6 | Florence Schneider | 2004 | Mellerud Simklubb | 16.60 | ||||||
7 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 16.68 | ||||||
8 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 16.79 | ||||||
9 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.19 | ||||||
10 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.39 | ||||||
11 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 17.57 | ||||||
12 | Maria Johansson | 2004 | Göteborg Sim | 17.80 | ||||||
13 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 18.27 | ||||||
14 | Sarah Brink | 2004 | Göteborg Sim | 21.31 | ||||||
- | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ronja Hansen | 2004 | Simklubben Njord | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:03 |