Resultater for SB-Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 42.39 | 1:29.67 | 2:18.34 | 3:03.73 | |||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 41.43 | 1:29.56 | 2:18.16 | 3:04.18 | |||
3 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 43.46 | 1:34.45 | 2:23.92 | 3:12.37 | |||
4 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 45.37 | 1:38.79 | 2:34.79 | 3:24.39 | |||
5 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 45.94 | 1:40.12 | 2:36.49 | 3:29.46 | |||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 44.55 | 1:41.62 | 2:41.06 | 3:37.36 | |||
7 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 49.78 | 1:45.87 | 2:44.41 | 3:37.49 | |||
8 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 50.42 | 1:48.23 | 2:45.54 | 3:37.81 | |||
9 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 45.75 | 1:43.21 | 2:43.88 | 3:43.17 | |||
10 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.99 | 1:51.11 | 2:53.10 | 3:53.16 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.32 | 1:11.38 | 1:50.04 | 2:27.73 | |||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.91 | 1:13.69 | 1:53.47 | 2:29.80 | |||
3 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 35.25 | 1:14.16 | 1:53.53 | 2:31.13 | |||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.80 | 1:14.41 | 1:54.09 | 2:33.10 | |||
5 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.96 | 1:13.35 | 1:55.30 | 2:37.24 | |||
6 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | SVØM Korsør | 36.34 | 1:16.77 | 1:58.22 | 2:37.42 | |||
7 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.39 | 1:17.43 | 1:59.97 | 2:41.88 | |||
8 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 34.81 | 1:15.10 | 1:58.92 | 2:42.34 | |||
9 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.15 | 1:24.20 | 2:14.40 | 3:02.79 | |||
10 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.53 | 1:29.25 | 2:17.40 | 3:02.96 | |||
11 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.82 | 1:34.79 | 2:28.35 | 3:17.86 | |||
12 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 46.20 | 1:39.94 | 2:35.42 | 3:28.85 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.20 | 1:04.64 | 1:40.88 | 2:15.28 | |||
2 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.36 | 1:06.47 | 1:41.66 | 2:16.04 | |||
3 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.07 | 1:06.94 | 1:42.71 | 2:17.98 | |||
4 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.58 | 1:06.44 | 1:43.43 | 2:20.30 | |||
5 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.64 | 1:07.20 | 1:44.86 | 2:22.98 | |||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.70 | 1:12.01 | 1:51.29 | 2:30.87 | |||
7 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 34.34 | 1:12.48 | 1:53.41 | 2:34.07 | |||
8 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.31 | 1:16.83 | 1:58.55 | 2:36.88 | |||
9 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.37 | 1:14.93 | 1:56.28 | 2:37.36 | |||
10 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.01 | 1:14.74 | 1:56.75 | 2:38.18 | |||
11 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.19 | 1:20.06 | 2:03.56 | 2:45.95 | |||
12 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 40.24 | 1:25.15 | 2:13.90 | 2:59.27 | |||
13 | Malene Gjermandsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.42 | 1:34.92 | 2:28.04 | 3:19.18 | |||
14 | Nadja Sofie Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.71 | 1:32.37 | 2:28.43 | 3:24.03 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.81 | 1:06.22 | 1:41.01 | 2:15.02 | |||
2 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.37 | 1:05.27 | 1:40.72 | 2:16.24 | |||
3 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | SVØM Korsør | 31.84 | 1:07.33 | 1:44.52 | 2:20.14 | |||
4 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.53 | 1:09.05 | 1:47.74 | 2:25.04 | |||
5 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.33 | 1:09.12 | 1:47.58 | 2:26.08 | |||
6 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 33.94 | 1:11.49 | 1:50.27 | 2:28.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.95 | 1:23.50 | 2:09.84 | 2:54.45 | |||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 40.23 | 1:25.81 | 2:12.66 | 2:54.96 | |||
3 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 39.69 | 1:25.35 | 2:12.78 | 2:58.90 | |||
4 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 39.44 | 1:28.14 | 2:19.24 | 3:07.80 | |||
5 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 42.71 | 1:35.02 | 2:28.89 | 3:14.64 | |||
6 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 46.76 | 1:42.75 | 2:38.50 | 3:32.09 | |||
- | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.23 | 1:07.82 | 1:45.20 | 2:21.63 | |||
2 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 34.22 | 1:13.94 | 1:55.53 | 2:35.69 | |||
3 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.27 | 1:16.64 | 1:56.57 | 2:36.51 | |||
4 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.58 | 1:18.22 | 1:59.48 | 2:38.90 | |||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.09 | 1:17.35 | 2:00.37 | 2:39.54 | |||
6 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.88 | 1:18.44 | 2:00.79 | 2:41.00 | |||
7 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 34.18 | 1:15.33 | 1:58.99 | 2:41.76 | |||
8 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 38.00 | 1:19.23 | 2:02.34 | 2:42.56 | |||
9 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 37.02 | 1:19.54 | 2:03.17 | 2:45.31 | |||
10 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 40.20 | 1:27.44 | 2:14.49 | 2:57.20 | |||
11 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.84 | 1:27.41 | 2:14.20 | 2:57.89 | |||
12 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.59 | 1:29.31 | 2:17.59 | 3:04.09 | |||
13 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 43.33 | 1:35.17 | 2:28.64 | 3:14.87 | |||
14 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 42.84 | 1:35.87 | 2:31.53 | 3:25.77 | |||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.43 | 1:03.67 | 1:36.07 | 2:08.64 | |||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.36 | 1:04.85 | 1:40.23 | 2:15.70 | |||
3 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 30.64 | 1:06.12 | 1:42.21 | 2:17.23 | |||
4 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.23 | 1:06.83 | 1:44.65 | 2:20.50 | |||
5 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.17 | 1:08.72 | 1:46.94 | 2:25.11 | |||
6 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.94 | 1:11.02 | 1:51.90 | 2:32.17 | |||
7 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 36.64 | 1:16.51 | 1:58.68 | 2:35.43 | |||
8 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.86 | 1:16.57 | 1:59.23 | 2:41.99 | |||
9 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 35.01 | 1:17.24 | 2:01.49 | 3:08.03 | |||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 28.57 | 1:01.17 | 1:36.88 | 2:12.97 | |||
- | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.66 | 1:25.22 | |||||
2 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.61 | 1:26.88 | |||||
3 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.66 | 1:29.62 | |||||
4 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 44.67 | 1:31.71 | |||||
5 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 45.59 | 1:36.70 | |||||
6 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 52.79 | 1:48.92 | |||||
7 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 57.84 | 1:55.03 | |||||
8 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 56.95 | 1:56.37 | |||||
9 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.92 | 2:02.19 | |||||
10 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 1:03.09 | 2:10.49 | |||||
11 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 1:10.67 | 2:23.78 | |||||
- | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.50 | 1:16.28 | |||||
2 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.90 | 1:18.78 | |||||
3 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.40 | 1:22.06 | |||||
4 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.97 | 1:23.03 | |||||
5 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.81 | 1:23.65 | |||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 40.85 | 1:23.73 | |||||
7 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.73 | 1:25.89 | |||||
8 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.47 | 1:26.69 | |||||
9 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | SVØM Korsør | 41.93 | 1:26.95 | |||||
10 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.42 | 1:27.87 | |||||
11 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.86 | 1:28.59 | |||||
12 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.24 | 1:29.82 | |||||
13 | Isabella Jacobsen | 2004 | SVØM Korsør | 42.85 | 1:30.30 | |||||
14 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 43.34 | 1:30.56 | |||||
15 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 45.75 | 1:34.07 | |||||
16 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.26 | 1:36.04 | |||||
16 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.64 | 1:36.04 | |||||
18 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 49.76 | 1:39.57 | |||||
19 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.42 | 1:40.15 | |||||
20 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:40.17 | ||||||
21 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.71 | 1:42.91 | |||||
22 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.90 | 1:48.84 | |||||
23 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:51.16 | ||||||
24 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.72 | 1:53.23 | |||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.72 | 1:10.26 | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.57 | 1:11.53 | |||||
3 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.17 | 1:13.53 | |||||
4 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 37.86 | 1:18.36 | |||||
5 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.89 | 1:18.77 | |||||
6 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.85 | 1:20.00 | |||||
7 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.30 | 1:22.49 | |||||
8 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.89 | 1:22.77 | |||||
9 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.08 | 1:25.82 | |||||
10 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.08 | 1:25.91 | |||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.49 | 1:15.23 | |||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 38.46 | 1:20.42 | |||||
3 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 44.74 | 1:33.09 | |||||
4 | Camilla Hansen | 1997 | SVØM Korsør | 52.81 | 1:58.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 41.76 | 1:25.33 | |||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.77 | 1:25.53 | |||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 45.24 | 1:30.44 | |||||
4 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 45.10 | 1:31.82 | |||||
5 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 47.33 | 1:32.76 | |||||
6 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 47.68 | 1:37.33 | |||||
7 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 53.95 | 1:49.77 | |||||
8 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.89 | 1:53.17 | |||||
9 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 1:01.98 | 2:05.18 | |||||
10 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.27 | 2:06.13 | |||||
11 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:04.69 | 2:06.60 | |||||
12 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 1:10.31 | 2:07.18 | |||||
13 | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:16.49 | 2:37.00 | |||||
- | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | efb v/25m sw 6.5 | |||||
- | Willads Holm | 2006 | SVØM Korsør | DSQ | efb v/50m sw 6.5 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.76 | 1:15.17 | |||||
2 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.44 | 1:20.40 | |||||
3 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.85 | 1:23.36 | |||||
4 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 42.74 | 1:24.90 | |||||
5 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.19 | 1:29.26 | |||||
6 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 43.97 | 1:29.94 | |||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.00 | 1:31.67 | |||||
8 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 45.01 | 1:31.95 | |||||
9 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.83 | 1:37.08 | |||||
10 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 47.71 | 1:39.11 | |||||
11 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.36 | 1:40.37 | |||||
- | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | efb v/75m sw 6.5 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.01 | 1:07.19 | |||||
2 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.49 | 1:08.43 | |||||
3 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.21 | 1:13.00 | |||||
4 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 35.34 | 1:13.43 | |||||
5 | Nicolai Quist | 2003 | SVØM Korsør | 36.93 | 1:15.83 | |||||
6 | Mathias Toftager | 2003 | SVØM Korsør | 44.94 | 1:30.82 | |||||
7 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | SVØM Korsør | 43.95 | 1:31.35 | |||||
8 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 45.47 | 1:33.27 | |||||
9 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 47.45 | 1:37.09 | |||||
- | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Pradel | 2003 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.23 | 1:03.62 | |||||
2 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.84 | 1:04.53 | |||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.31 | 1:04.65 | |||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.32 | 1:06.65 | |||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.54 | 1:07.25 | |||||
6 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 35.94 | 1:15.17 | |||||
- | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | DSQ | svø mave v/75m sw6.3 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 43.34 | 1:34.26 | |||||
2 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 46.75 | 1:35.92 | |||||
3 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 44.27 | 1:36.70 | |||||
4 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 48.50 | 1:51.41 | |||||
5 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.44 | 1:51.60 | |||||
6 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.81 | 2:05.22 | |||||
7 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.60 | 2:19.78 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.89 | 1:16.14 | |||||
2 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.56 | 1:21.93 | |||||
3 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | SVØM Korsør | 40.55 | 1:27.95 | |||||
4 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.98 | 1:32.36 | |||||
5 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 47.11 | 1:44.45 | |||||
6 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.92 | 1:58.16 | |||||
- | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.31 | 1:12.96 | |||||
2 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.89 | 1:19.29 | |||||
3 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 33.86 | 1:20.29 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Weinreich | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.17 | 1:08.41 | |||||
2 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | SVØM Korsør | 36.32 | 1:19.06 | |||||
- | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.99 | 1:40.37 | |||||
2 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.20 | 1:42.80 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.13 | 1:11.33 | |||||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.28 | 1:17.15 | |||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.30 | 1:19.22 | |||||
4 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.77 | 1:19.67 | |||||
5 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.01 | 1:19.78 | |||||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.01 | 1:19.88 | |||||
7 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.68 | 1:25.66 | |||||
8 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 42.08 | 1:29.02 | |||||
9 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.43 | 1:31.87 | |||||
10 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.45 | 1:34.36 | |||||
11 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 43.74 | 1:39.48 | |||||
12 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.96 | 1:47.01 | |||||
13 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 49.36 | 1:48.24 | |||||
- | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.34 | 1:01.77 | |||||
2 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.44 | 1:06.24 | |||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.45 | 1:07.96 | |||||
4 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.36 | 1:09.83 | |||||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.54 | 1:12.88 | |||||
6 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 34.67 | 1:15.34 | |||||
7 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.08 | 1:19.53 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Mosegaard | 2001 | SVØM Korsør | 31.04 | 1:06.97 | |||||
- | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 47.79 | 1:42.19 | 2:38.27 | 3:32.99 | |||
2 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 51.30 | 1:48.80 | 2:45.96 | 3:42.16 | |||
3 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 50.80 | 1:48.19 | 2:47.15 | 3:44.55 | |||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 53.76 | 1:55.07 | 2:56.66 | 3:58.35 | |||
5 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.41 | 1:57.55 | 3:00.15 | 4:01.26 | |||
6 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 54.82 | 1:56.11 | 3:01.32 | 4:02.42 | |||
7 | Clara Petersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 54.86 | 1:58.46 | 3:03.64 | 4:08.13 | |||
8 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 59.05 | 2:05.40 | 3:11.52 | 4:18.37 | |||
9 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.80 | 2:08.88 | 3:17.20 | 4:20.56 | |||
10 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.74 | 2:05.45 | 3:15.90 | 4:23.35 | |||
11 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:00.94 | 2:09.16 | 3:19.02 | 4:28.07 | |||
- | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | svøm u/vand sw 7.2 | |||||
- | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Næstved IF | DSQ | 1 hånd v/50m sw7.6 | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.74 | 1:26.54 | 2:13.42 | 2:59.84 | |||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 44.84 | 1:33.83 | 2:22.33 | 3:09.92 | |||
3 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.47 | 1:37.56 | 2:29.53 | 3:20.98 | |||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 45.24 | 1:36.60 | 2:30.01 | 3:23.75 | |||
5 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.10 | 1:39.23 | 2:32.05 | 3:25.22 | |||
6 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.12 | 1:41.27 | 2:35.24 | 3:25.46 | |||
7 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 50.93 | 1:45.42 | 2:38.86 | 3:33.07 | |||
8 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.92 | 1:44.36 | 2:40.70 | 3:34.39 | |||
9 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 51.16 | 1:47.85 | 2:45.63 | 3:41.89 | |||
10 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.81 | 1:50.54 | 2:49.61 | 3:46.50 | |||
11 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 50.67 | 1:49.28 | 2:48.85 | 3:46.94 | |||
12 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.16 | 2:15.16 | 3:26.89 | 4:36.71 | |||
- | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | efb v75m sw 7.6 | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.46 | 1:23.70 | 2:08.74 | 2:53.51 | |||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.74 | 1:30.98 | 2:20.26 | 3:09.26 | |||
3 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 45.74 | 1:36.56 | 2:27.72 | 3:18.05 | |||
4 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 43.54 | 1:34.09 | 2:27.24 | 3:20.58 | |||
5 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.95 | 1:36.02 | 2:28.88 | 3:21.94 | |||
6 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 46.95 | 1:40.32 | 2:34.34 | 3:26.71 | |||
7 | Malene Gjermandsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 53.83 | 1:55.60 | 2:57.86 | 4:00.72 | |||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 43.68 | 1:33.11 | 2:24.03 | 3:14.75 | |||
2 | Camilla Hansen | 1997 | SVØM Korsør | 53.12 | 1:54.89 | 2:58.95 | 4:04.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.47 | 1:42.06 | 2:38.49 | 3:34.81 | |||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 52.59 | 1:51.03 | 2:48.69 | 3:44.18 | |||
3 | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 54.28 | 1:57.93 | 3:01.89 | 4:04.68 | |||
4 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 57.10 | 2:03.21 | 3:09.34 | 4:15.24 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.57 | 1:31.65 | 2:21.23 | 3:08.93 | |||
2 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.12 | 1:35.71 | 2:27.42 | 3:17.47 | |||
3 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 44.44 | 1:36.28 | 2:29.49 | 3:21.65 | |||
4 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 49.72 | 1:46.48 | 2:44.83 | 3:40.29 | |||
5 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 50.27 | 1:46.91 | 2:45.79 | 3:43.94 | |||
6 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.42 | 1:53.50 | 2:53.68 | 4:02.04 | |||
7 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 58.84 | 2:05.51 | 3:12.89 | 4:16.89 | |||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.98 | 1:20.80 | 2:06.06 | 2:51.02 | |||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.69 | 1:28.12 | 2:16.01 | 3:03.32 | |||
3 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 45.02 | 1:34.77 | 2:24.38 | 3:12.86 | |||
4 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 44.03 | 1:34.63 | 2:25.73 | 3:15.75 | |||
5 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 47.00 | 1:36.33 | 2:28.40 | 3:20.34 | |||
6 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 47.06 | 1:39.89 | 2:33.21 | 3:22.77 | |||
7 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | SVØM Korsør | 48.61 | 1:42.77 | 2:38.17 | 3:33.29 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.28 | 1:12.55 | 1:51.72 | 2:31.68 | |||
2 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.99 | 1:15.70 | 1:56.55 | 2:38.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Møller Danielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 17.52 | ||||||
2 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 18.06 | ||||||
3 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 19.09 | ||||||
4 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 19.20 | ||||||
5 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 21.23 | ||||||
6 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 21.26 | ||||||
7 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 22.79 | ||||||
8 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 26.45 | ||||||
- | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Veronica Hansen | 2007 | Næstved IF | DSQ | tyvstart SW 4.4 | |||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 14.99 | ||||||
2 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 15.74 | ||||||
3 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 18.49 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 17.08 | ||||||
2 | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 18.50 | ||||||
3 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 19.35 | ||||||
4 | Rasmus Weensgaard | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 19.96 | ||||||
5 | Sebastian Wesenberg-Lund | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 20.02 | ||||||
6 | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 20.06 | ||||||
7 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 20.42 | ||||||
8 | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 21.02 | ||||||
9 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 21.40 | ||||||
10 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 21.52 | ||||||
11 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 22.43 | ||||||
12 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 23.34 | ||||||
13 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 25.43 | ||||||
- | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Silas Krøl | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 15.59 | ||||||
2 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 15.99 | ||||||
3 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 16.46 | ||||||
4 | Adam Jørgensen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 16.53 | ||||||
5 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 18.42 | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 15.81 | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 11.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 22.63 | ||||||
2 | Clara Petersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 23.33 | ||||||
3 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 24.85 | ||||||
4 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 25.78 | ||||||
5 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 26.20 | ||||||
6 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 30.12 | ||||||
7 | Anika Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 30.98 | ||||||
8 | Veronica Hansen | 2007 | Næstved IF | 32.37 | ||||||
- | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 18.20 | ||||||
2 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 22.78 | ||||||
3 | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 23.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 22.38 | ||||||
2 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 24.26 | ||||||
3 | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | 30.29 | ||||||
- | Silas Krøl | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 43.53 | 1:30.63 | 2:29.38 | 3:11.88 | |||
2 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 46.60 | 1:38.35 | 2:35.58 | 3:14.57 | |||
3 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.02 | 1:35.13 | 2:31.63 | 3:15.46 | |||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 44.53 | 1:36.54 | 2:34.83 | 3:19.05 | |||
5 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 54.38 | 1:49.09 | 2:48.22 | 3:41.26 | |||
6 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 58.64 | 2:03.28 | 3:10.53 | 4:04.81 | |||
7 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 55.24 | 1:54.52 | 3:08.06 | 4:05.52 | |||
8 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:01.57 | 2:02.86 | 3:14.02 | 4:13.07 | |||
- | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.77 | 1:19.48 | 2:02.35 | 2:39.94 | |||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.29 | 1:18.53 | 2:10.85 | 2:47.04 | |||
3 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.64 | 1:21.77 | 2:09.38 | 2:48.27 | |||
4 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 36.98 | 1:23.46 | 2:11.93 | 2:48.62 | |||
5 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 37.72 | 1:20.39 | 2:12.13 | 2:49.17 | |||
6 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.38 | 1:25.13 | 2:19.23 | 2:57.17 | |||
7 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.60 | 1:28.89 | 2:20.11 | 3:04.66 | |||
8 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | SVØM Korsør | 42.44 | 1:29.92 | 2:24.03 | 3:04.81 | |||
9 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.25 | 1:31.17 | 2:29.44 | 3:08.57 | |||
10 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.16 | 1:30.69 | 2:26.71 | 3:08.86 | |||
11 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.21 | 1:32.67 | 2:30.04 | 3:10.41 | |||
12 | Isabella Jacobsen | 2004 | SVØM Korsør | 41.71 | 1:32.77 | 2:26.60 | 3:11.01 | |||
13 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.57 | 1:31.84 | 2:29.04 | 3:11.63 | |||
14 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.10 | 1:37.51 | 2:37.21 | 3:23.70 | |||
15 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.72 | 1:48.17 | 2:48.72 | 3:35.90 | |||
16 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 52.77 | 1:51.15 | 2:51.27 | 3:41.64 | |||
17 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.25 | 1:50.68 | 2:58.91 | 3:52.35 | |||
- | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | DSQ | afsl ryg mave sw9.2 | |||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 36.87 | 1:20.23 | 2:07.97 | 2:44.42 | |||
2 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.08 | 1:17.20 | 2:06.36 | 2:44.57 | |||
3 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 34.33 | 1:17.72 | 2:06.42 | 2:45.64 | |||
4 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.61 | 1:18.52 | 2:12.24 | 2:46.49 | |||
5 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.99 | 1:20.11 | 2:11.87 | 2:52.79 | |||
6 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.05 | 1:28.78 | 2:21.81 | 3:01.96 | |||
- | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 36.72 | 1:19.79 | 2:12.47 | 2:54.22 | |||
2 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 40.33 | 1:27.45 | 2:19.38 | 2:56.32 | |||
3 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.93 | 1:27.57 | 2:18.49 | 2:58.25 | |||
- | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.17 | 1:32.05 | 2:29.17 | 3:10.23 | |||
2 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.26 | 1:38.63 | 2:40.37 | 3:22.40 | |||
3 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 55.22 | 1:46.35 | 2:47.87 | 3:33.86 | |||
4 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 53.32 | 1:45.64 | 2:49.83 | 3:36.82 | |||
5 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 49.00 | 1:39.77 | 2:46.38 | 3:37.10 | |||
6 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.86 | 2:01.52 | 3:08.64 | 4:03.72 | |||
- | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | efb v/75m sw 6.5 | |||||
- | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | efb v/75m sw6.5 | |||||
- | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | esb v/125m sw7.6 | |||||
- | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | asynk. arm fly sw8.2 | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.53 | 1:18.13 | 2:08.34 | 2:45.30 | |||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.26 | 1:18.61 | 2:12.18 | 2:47.86 | |||
3 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.11 | 1:22.52 | 2:11.60 | 2:48.18 | |||
4 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.67 | 1:17.92 | 2:12.42 | 2:48.29 | |||
5 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.28 | 1:23.51 | 2:17.47 | 2:58.39 | |||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.08 | 1:26.48 | 2:20.97 | 3:00.61 | |||
7 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 45.80 | 1:33.91 | 2:27.02 | 3:07.61 | |||
8 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 45.14 | 1:34.05 | 2:26.81 | 3:08.99 | |||
9 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.55 | 1:36.53 | 2:29.82 | 3:09.62 | |||
10 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 41.90 | 1:32.88 | 2:25.70 | 3:10.65 | |||
11 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.27 | 1:33.99 | 2:29.30 | 3:11.06 | |||
12 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.96 | 1:31.34 | 2:30.47 | 3:15.81 | |||
13 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 46.32 | 1:38.99 | 2:35.62 | 3:18.19 | |||
14 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.70 | 1:40.04 | 2:41.09 | 3:22.69 | |||
15 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 56.47 | 1:54.82 | 3:00.70 | 3:52.03 | |||
- | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | esb v/150 sw 9.2 | |||||
- | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | esb v/150 sw 9.2 | |||||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | esb v/125m sw 7.6 | |||||
- | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | afsl. ryg mave sw9.2 | |||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DSQ | - afsl ryg sw 9.2 | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.94 | 1:11.10 | 1:55.80 | 2:29.93 | |||
2 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.21 | 1:11.11 | 1:54.15 | 2:30.38 | |||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 33.66 | 1:12.07 | 1:59.36 | 2:31.67 | |||
4 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.34 | 1:09.02 | 1:59.35 | 2:33.78 | |||
5 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.66 | 1:12.59 | 1:57.15 | 2:35.33 | |||
6 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.48 | 1:17.14 | 2:02.82 | 2:39.50 | |||
7 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.13 | 1:14.69 | 2:05.14 | 2:41.23 | |||
8 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.78 | 1:18.50 | 2:08.79 | 2:46.35 | |||
9 | Nicolai Quist | 2003 | SVØM Korsør | 35.64 | 1:18.33 | 2:11.22 | 2:48.11 | |||
- | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.66 | 1:10.35 | 1:49.20 | 2:22.97 | |||
2 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.63 | 1:13.83 | 1:53.44 | 2:28.72 | |||
3 | Emil Mosegaard | 2001 | SVØM Korsør | 32.36 | 1:57.97 | 2:32.75 | ||||
4 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 50.52 | 1:42.88 | 2:39.16 | 3:24.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 35.85 | ||||||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 38.01 | ||||||
3 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 38.32 | ||||||
4 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 38.46 | ||||||
5 | Freja Møller | 2006 | SVØM Korsør | 39.18 | ||||||
6 | Naja Møller Danielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.69 | ||||||
7 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 40.77 | ||||||
8 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 42.38 | ||||||
9 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 42.39 | ||||||
10 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 43.51 | ||||||
11 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 43.99 | ||||||
12 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 45.06 | ||||||
13 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 45.47 | ||||||
14 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.77 | ||||||
15 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.01 | ||||||
16 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 50.09 | ||||||
17 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 50.53 | ||||||
18 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 52.19 | ||||||
19 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 59.52 | ||||||
20 | Veronica Hansen | 2007 | Næstved IF | 1:01.36 | ||||||
21 | Anika Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:26.72 | ||||||
- | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.55 | ||||||
2 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.56 | ||||||
3 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.21 | ||||||
4 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.92 | ||||||
5 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 33.32 | ||||||
6 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.50 | ||||||
7 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | SVØM Korsør | 33.77 | ||||||
8 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.05 | ||||||
9 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 35.62 | ||||||
10 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.39 | ||||||
11 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.43 | ||||||
12 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.28 | ||||||
13 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.48 | ||||||
14 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 38.23 | ||||||
15 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.37 | ||||||
16 | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.52 | ||||||
17 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 42.15 | ||||||
18 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.45 | ||||||
19 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.95 | ||||||
20 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.30 | ||||||
21 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.75 | ||||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.17 | ||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.30 | ||||||
3 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.47 | ||||||
4 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.66 | ||||||
5 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.12 | ||||||
6 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.09 | ||||||
7 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.20 | ||||||
8 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.87 | ||||||
9 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.47 | ||||||
10 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.48 | ||||||
11 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.53 | ||||||
12 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.54 | ||||||
13 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.22 | ||||||
14 | Nadja Sofie Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.56 | ||||||
15 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.75 | ||||||
- | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.72 | ||||||
2 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.11 | ||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.30 | ||||||
4 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 29.85 | ||||||
5 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | SVØM Korsør | 29.86 | ||||||
6 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 31.00 | ||||||
6 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.00 | ||||||
8 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 31.02 | ||||||
9 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 31.10 | ||||||
10 | Camilla Hansen | 1997 | SVØM Korsør | 39.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 33.56 | ||||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 35.97 | ||||||
3 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 37.20 | ||||||
4 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 37.55 | ||||||
5 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 39.65 | ||||||
6 | Willads Holm | 2006 | SVØM Korsør | 40.92 | ||||||
7 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 44.00 | ||||||
8 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 45.19 | ||||||
9 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.72 | ||||||
10 | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.66 | ||||||
11 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 49.83 | ||||||
12 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 51.34 | ||||||
13 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 51.71 | ||||||
14 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 56.28 | ||||||
15 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 58.74 | ||||||
- | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silas Krøl | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
- | Rasmus Weensgaard | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
- | Sebastian Wesenberg-Lund | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 29.56 | ||||||
2 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 29.79 | ||||||
3 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.70 | ||||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.72 | ||||||
5 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 32.05 | ||||||
6 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 32.19 | ||||||
7 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.48 | ||||||
8 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.63 | ||||||
9 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.68 | ||||||
10 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.21 | ||||||
11 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.23 | ||||||
12 | Benjamin Jørgensen | 2005 | SVØM Korsør | 35.53 | ||||||
13 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.80 | ||||||
14 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 36.94 | ||||||
15 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 37.69 | ||||||
16 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 38.86 | ||||||
17 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.60 | ||||||
18 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 42.98 | ||||||
- | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Adam Jørgensen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw4.4 | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 26.22 | ||||||
2 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 27.72 | ||||||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 28.12 | ||||||
4 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.65 | ||||||
5 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.92 | ||||||
6 | Sebastian Bachmann | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 28.94 | ||||||
7 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 29.20 | ||||||
8 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.96 | ||||||
9 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 32.10 | ||||||
10 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.24 | ||||||
11 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.34 | ||||||
12 | Mathias Toftager | 2003 | SVØM Korsør | 38.02 | ||||||
- | Simon Pradel | 2003 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.11 | ||||||
2 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.34 | ||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 26.56 | ||||||
4 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.83 | ||||||
5 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 27.13 | ||||||
6 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.23 | ||||||
7 | Emil Mosegaard | 2001 | SVØM Korsør | 27.89 | ||||||
8 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 29.32 | ||||||
9 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 33.03 | ||||||
- | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 47.13 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 48.55 | ||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.80 | ||||||
4 | Naja Møller Danielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 51.44 | ||||||
5 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 51.45 | ||||||
6 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 51.57 | ||||||
7 | Clara Petersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 53.73 | ||||||
8 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 57.33 | ||||||
9 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.95 | ||||||
10 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.24 | ||||||
11 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.26 | ||||||
12 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 1:02.09 | ||||||
13 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 1:02.30 | ||||||
14 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 1:02.98 | ||||||
15 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:03.95 | ||||||
16 | Freja Møller | 2006 | SVØM Korsør | 1:04.02 | ||||||
- | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ar forbi hoft sw7.3 | |||||
- | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | esb v/25m sw 7.6 | |||||
- | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ar forbi hoft sw7.3 | |||||
- | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | DSQ | sw 7.1 | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Jacobsen | 2004 | SVØM Korsør | 42.39 | ||||||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.59 | ||||||
3 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 47.78 | ||||||
4 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 48.30 | ||||||
5 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.47 | ||||||
6 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.59 | ||||||
7 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.20 | ||||||
8 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 52.78 | ||||||
9 | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.78 | ||||||
10 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 54.93 | ||||||
11 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 58.29 | ||||||
- | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.62 | ||||||
2 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 41.08 | ||||||
3 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 41.46 | ||||||
4 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.93 | ||||||
5 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 43.28 | ||||||
6 | Nadja Sofie Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 47.22 | ||||||
7 | Malene Gjermandsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 49.14 | ||||||
8 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 51.76 | ||||||
- | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 50.13 | ||||||
2 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 53.29 | ||||||
3 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.00 | ||||||
4 | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 55.35 | ||||||
5 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 57.66 | ||||||
6 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 58.23 | ||||||
7 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 59.16 | ||||||
8 | Rasmus Weensgaard | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.44 | ||||||
9 | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:04.79 | ||||||
10 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 1:08.83 | ||||||
11 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 1:17.88 | ||||||
- | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Sebastian Wesenberg-Lund | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | sw7.5 | |||||
- | Willads Holm | 2006 | SVØM Korsør | DSQ | sw4.4 | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 42.52 | ||||||
2 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.89 | ||||||
3 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 45.42 | ||||||
4 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 46.43 | ||||||
5 | Benjamin Jørgensen | 2005 | SVØM Korsør | 48.08 | ||||||
6 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.66 | ||||||
7 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 49.32 | ||||||
8 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.27 | ||||||
9 | Adam Jørgensen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 54.49 | ||||||
10 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 55.31 | ||||||
11 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 57.26 | ||||||
12 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 58.16 | ||||||
- | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | sw7.1 | |||||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | sw4.4 | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.60 | ||||||
2 | Sebastian Bachmann | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 38.48 | ||||||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.45 | ||||||
4 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 42.68 | ||||||
5 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 44.74 | ||||||
6 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 45.70 | ||||||
7 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | SVØM Korsør | 47.76 | ||||||
8 | Mathias Toftager | 2003 | SVØM Korsør | 55.37 | ||||||
- | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Pradel | 2003 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.50 | ||||||
2 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.91 | ||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 36.33 | ||||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 37.67 | ||||||
- | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 43.62 | ||||||
2 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.23 | ||||||
3 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 49.50 | ||||||
4 | Freja Møller | 2006 | SVØM Korsør | 51.55 | ||||||
5 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 54.40 | ||||||
6 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 56.88 | ||||||
7 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:02.99 | ||||||
- | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 33.62 | ||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.65 | ||||||
3 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 34.20 | ||||||
4 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.55 | ||||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.44 | ||||||
6 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | SVØM Korsør | 38.76 | ||||||
7 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.94 | ||||||
8 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.03 | ||||||
9 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 43.98 | ||||||
10 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.97 | ||||||
11 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 48.36 | ||||||
12 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 51.05 | ||||||
13 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.55 | ||||||
14 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 53.65 | ||||||
15 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.56 | ||||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.34 | ||||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.68 | ||||||
3 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.97 | ||||||
4 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.28 | ||||||
5 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 35.63 | ||||||
6 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.71 | ||||||
7 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.56 | ||||||
8 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 42.47 | ||||||
9 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.61 | ||||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Weinreich | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.19 | ||||||
2 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.29 | ||||||
3 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.67 | ||||||
4 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 33.38 | ||||||
5 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.45 | ||||||
6 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 44.31 | ||||||
2 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 45.88 | ||||||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 46.06 | ||||||
4 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 48.81 | ||||||
5 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.60 | ||||||
6 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 51.55 | ||||||
7 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.18 | ||||||
8 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.46 | ||||||
9 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 1:09.66 | ||||||
- | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.50 | ||||||
2 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.75 | ||||||
3 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.67 | ||||||
4 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.84 | ||||||
5 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 40.09 | ||||||
6 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.65 | ||||||
7 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.78 | ||||||
8 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 44.72 | ||||||
9 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 45.28 | ||||||
10 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 45.39 | ||||||
11 | Benjamin Jørgensen | 2005 | SVØM Korsør | 48.49 | ||||||
12 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 51.60 | ||||||
- | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | sw 8.4 | |||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.63 | ||||||
2 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.97 | ||||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.81 | ||||||
4 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.23 | ||||||
5 | Sebastian Bachmann | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.42 | ||||||
6 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 32.45 | ||||||
7 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 33.44 | ||||||
8 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.77 | ||||||
9 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 33.99 | ||||||
10 | Nicolai Quist | 2003 | SVØM Korsør | 34.22 | ||||||
11 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.33 | ||||||
12 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.17 | ||||||
13 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.57 | ||||||
14 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 40.03 | ||||||
- | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.45 | ||||||
2 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.58 | ||||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.17 | ||||||
4 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.90 | ||||||
5 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 34.68 | ||||||
- | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stålpiger 1 Fr.værk | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.28 | ||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 42.32 | 1:16.98 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 30.22 | 1:47.20 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 28.08 | 2:15.28 | |||||||
2 | Vsk Dream Team | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 2:15.95 | ||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 40.62 | 1:15.39 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 31.86 | 1:47.25 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 28.70 | 2:15.95 | |||||||
3 | Stv Piger 1 | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:17.83 | ||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 38.71 | 1:16.17 | |||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 32.89 | 1:49.06 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 28.77 | 2:17.83 | |||||||
4 | Ringsted 1 | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 2:19.30 | ||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 40.97 | 1:16.89 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 32.79 | 1:49.68 | |||||||
Josephine Wismann | 2002 | 29.62 | 2:19.30 | |||||||
5 | K1 Piger Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:20.99 | ||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 42.48 | 1:17.34 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 33.45 | 1:50.79 | |||||||
Farah Mohamed Nabil | 1999 | 30.20 | 2:20.99 | |||||||
6 | Dragsholm Piger 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 2:25.37 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 44.05 | 1:20.60 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 34.68 | 1:55.28 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 30.09 | 2:25.37 | |||||||
7 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:27.71 | ||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 42.66 | 1:24.39 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 32.44 | 1:56.83 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 30.88 | 2:27.71 | |||||||
8 | Ringsted 2 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:33.09 | ||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 43.23 | 1:22.64 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 38.09 | 2:00.73 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 32.36 | 2:33.09 | |||||||
9 | Vsk Piger 2 | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 2:34.18 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 45.01 | 1:24.01 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 34.17 | 1:58.18 | |||||||
Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 36.00 | 2:34.18 | |||||||
10 | Girl-Power Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:34.45 | ||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Isabella Jacobsen | 2004 | 43.11 | 1:22.14 | |||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 37.33 | 1:59.47 | |||||||
Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 34.98 | 2:34.45 | |||||||
11 | Stålpiger 2 Fr.værk | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:35.25 | ||||||
Josefine Nielsen | 2005 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 44.72 | 1:25.98 | |||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 35.76 | 2:01.74 | |||||||
Ida Lund Järund | 2003 | 33.51 | 2:35.25 | |||||||
12 | Dragsholm Piger 2 | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 2:40.42 | ||||||
Emma Olsen | 2003 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 47.72 | 1:26.27 | |||||||
Alberte Holst Schilling | 2003 | 38.42 | 2:04.69 | |||||||
Freja Threms | 2005 | 35.73 | 2:40.42 | |||||||
13 | Stv Piger 2 | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 2:45.17 | ||||||
Tilde-Sofie Qwist | 2005 | 45.14 | 45.14 | |||||||
Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 43.14 | 1:28.28 | |||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 37.30 | 2:05.58 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 39.59 | 2:45.17 | |||||||
14 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:52.67 | ||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 50.97 | 1:32.49 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 40.69 | 2:13.18 | |||||||
Silje Kjærsgaard | 2005 | 39.49 | 2:52.67 | |||||||
15 | Vest Talent Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:55.06 | ||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 45.54 | 45.54 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 49.26 | 1:34.80 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 44.25 | 2:19.05 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 36.01 | 2:55.06 | |||||||
16 | Medley Piger K3 Korsør | 2005 | SVØM Korsør | 2:57.16 | ||||||
Laura Kroman | 2004 | 44.24 | 44.24 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 50.22 | 1:34.46 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 44.88 | 2:19.34 | |||||||
Josephine Nørmark Larsen | 2004 | 37.82 | 2:57.16 | |||||||
17 | Ringsted 3 | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 3:01.45 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 41.95 | 41.95 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 53.86 | 1:35.81 | |||||||
Frederikke Steffensen | 2005 | 47.79 | 2:23.60 | |||||||
Linnea Worm Thomsen | 2005 | 37.85 | 3:01.45 | |||||||
18 | Vest Talent Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 3:15.65 | ||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 49.36 | 49.36 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 47.18 | 1:36.54 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 1:00.11 | 2:36.65 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 39.00 | 3:15.65 | |||||||
19 | Ringsted 4 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 3:15.94 | ||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 48.91 | 48.91 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 1:00.09 | 1:49.00 | |||||||
Sofia Broskov Pedersen | 2007 | 48.87 | 2:37.87 | |||||||
Mathilde Klintby | 2004 | 38.07 | 3:15.94 | |||||||
20 | Stv Piger 3 | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 3:23.41 | ||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 50.34 | 50.34 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 50.76 | 1:41.10 | |||||||
Dzejla Alibasic | 2005 | 58.18 | 2:39.28 | |||||||
Melanie Person | 2006 | 44.13 | 3:23.41 | |||||||
- | K3 Piger Korsør | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Piger 4 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | |||||||||
Clara Petersen | 2006 | |||||||||
Melanie Person | 2006 | |||||||||
Naja Møller Danielsen | 2006 | DNS | ||||||||
- | Stv Piger 5 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Næstved Piger | 2004 | Næstved IF | DSQ | sw 8.3 | |||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 43.78 | 43.78 | |||||||
Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 54.09 | 1:37.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Drenge 1 | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:57.51 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 32.30 | 1:03.08 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 28.50 | 1:31.58 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 25.93 | 1:57.51 | |||||||
2 | Stv Drenge 2 | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 2:01.08 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 33.91 | 1:04.46 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 29.30 | 1:33.76 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 27.32 | 2:01.08 | |||||||
3 | Ringsted 1 | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 2:05.96 | ||||||
Emil Carstensen | 2002 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 35.43 | 1:06.95 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 34.74 | 1:41.69 | |||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 24.27 | 2:05.96 | |||||||
4 | Dragsholm Drenge 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 2:07.78 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 36.50 | 1:07.83 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 32.14 | 1:39.97 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 27.81 | 2:07.78 | |||||||
5 | Stv Drenge 3 | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 2:14.86 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 39.62 | 1:15.12 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 32.59 | 1:47.71 | |||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 27.15 | 2:14.86 | |||||||
6 | Køge Drenge | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:24.12 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 39.35 | 1:15.98 | |||||||
Eren Kaya | 2004 | 35.54 | 1:51.52 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 32.60 | 2:24.12 | |||||||
7 | Ståldrenge 1 Fr.værk | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:28.27 | ||||||
Silas Folke Drigsdahl | 2004 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Nichlas Fonnesbech | 1996 | 36.75 | 1:18.10 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 41.80 | 1:59.90 | |||||||
Daniel Didriksen | 2002 | 28.37 | 2:28.27 | |||||||
8 | K1 Drenge Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:30.49 | ||||||
Nicolai Quist | 2003 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 44.15 | 1:20.79 | |||||||
Emil Mosegaard | 2001 | 29.79 | 1:50.58 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 39.91 | 2:30.49 | |||||||
9 | Ringsted 2 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:35.83 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 46.33 | 1:23.71 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 39.41 | 2:03.12 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 32.71 | 2:35.83 | |||||||
10 | Banditterne Korsør | 2003 | SVØM Korsør | 2:40.89 | ||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 46.80 | 1:26.87 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 40.81 | 2:07.68 | |||||||
Lucas Leal | 2001 | 33.21 | 2:40.89 | |||||||
11 | Vest Talent Drenge 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:49.07 | ||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 46.86 | 1:26.50 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 47.26 | 2:13.76 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 35.31 | 2:49.07 | |||||||
12 | Ringsted 3 | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 2:50.09 | ||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 52.66 | 1:33.31 | |||||||
Jeremy William Millard | 2005 | 41.70 | 2:15.01 | |||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 35.08 | 2:50.09 | |||||||
13 | Stv Drenge 4 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 2:51.74 | ||||||
Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 43.98 | 43.98 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 42.88 | 1:26.86 | |||||||
Julius Vadmand | 2005 | 41.83 | 2:08.69 | |||||||
Oliver Sørensen | 2006 | 43.05 | 2:51.74 | |||||||
14 | Korsør Bois | 2004 | SVØM Korsør | 2:54.47 | ||||||
Noah Vester Nielsen | 2004 | 46.49 | 46.49 | |||||||
Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | 47.75 | 1:34.24 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 45.57 | 2:19.81 | |||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 34.66 | 2:54.47 | |||||||
15 | Ringsted 4 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:56.71 | ||||||
Noah Berg Pedersen | 2005 | 47.44 | 47.44 | |||||||
Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 52.16 | 1:39.60 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 41.71 | 2:21.31 | |||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 35.40 | 2:56.71 | |||||||
16 | K3 Drenge 1 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 3:01.16 | ||||||
Casper Pedersen | 2004 | 47.17 | 47.17 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 43.20 | 1:30.37 | |||||||
Willads Holm | 2006 | 52.07 | 2:22.44 | |||||||
Jeppe Veise | 2004 | 38.72 | 3:01.16 | |||||||
- | K3 Drenge 2 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Jonas Nørmark Larsen | 2005 | |||||||||
Mathias Toftager | 2003 | |||||||||
Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | |||||||||
Christian Quist | 2007 | DNS | ||||||||
- | Stv Drenge 5 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Vest Talent Drenge 3 | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | |||||||||
Erik Rasmussen | 2006 | |||||||||
Josef Shukri | 2006 | |||||||||
Hugo Haakansson | 2006 | DNS | ||||||||
- | Dragsholm Drenge 2 | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | sw 7.1 | |||||
Linus Noe | 2008 | 50.85 | 50.85 | |||||||
- | Næstved Drenge | 2004 | Næstved IF | DSQ | sw4.4 | |||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 51.17 | 51.17 | |||||||
- | Vest Talent Drenge 1 | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 9.2 | |||||
Theodor Møller | 2005 | 44.44 | 44.44 | |||||||
- | Vsk Horror Vordingborg | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 38.54 | 1:12.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 47.38 | 1:41.92 | |||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 49.03 | 1:43.83 | |||||
3 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 50.98 | 1:45.57 | |||||
4 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 51.39 | 1:50.25 | |||||
5 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 49.82 | 1:50.39 | |||||
6 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.90 | 1:52.18 | |||||
7 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.70 | 2:04.43 | |||||
8 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 57.63 | 2:06.44 | |||||
9 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.30 | 2:11.69 | |||||
10 | Freja Møller | 2006 | SVØM Korsør | 1:05.33 | 2:17.61 | |||||
11 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.42 | 2:33.27 | |||||
- | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.08 | 1:24.15 | |||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 42.42 | 1:29.87 | |||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 43.39 | 1:31.57 | |||||
4 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 43.96 | 1:31.66 | |||||
5 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.18 | 1:31.76 | |||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 44.92 | 1:32.48 | |||||
7 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.45 | 1:34.06 | |||||
8 | Isabella Jacobsen | 2004 | SVØM Korsør | 44.83 | 1:34.35 | |||||
9 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.28 | 1:34.38 | |||||
10 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.16 | 1:36.72 | |||||
11 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | SVØM Korsør | 46.22 | 1:38.26 | |||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 45.94 | 1:38.30 | |||||
13 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.82 | 1:38.44 | |||||
14 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.90 | 1:40.90 | |||||
15 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 48.79 | 1:41.64 | |||||
16 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 48.44 | 1:42.94 | |||||
17 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 48.38 | 1:43.98 | |||||
18 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.68 | 1:45.59 | |||||
19 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.12 | 1:48.32 | |||||
20 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 49.05 | 1:49.32 | |||||
21 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 53.11 | 1:51.42 | |||||
22 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.03 | 1:51.78 | |||||
23 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.84 | 1:54.90 | |||||
24 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 55.70 | 1:56.21 | |||||
25 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.31 | 2:07.63 | |||||
26 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:00.19 | 2:08.69 | |||||
27 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.21 | 2:12.05 | |||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.36 | 1:21.36 | |||||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.97 | 1:25.05 | |||||
3 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 41.30 | 1:27.98 | |||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.58 | 1:28.87 | |||||
5 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 43.48 | 1:30.50 | |||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.27 | 1:30.78 | |||||
7 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.82 | 1:31.03 | |||||
8 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.63 | 1:32.91 | |||||
9 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.24 | 1:34.53 | |||||
10 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 45.16 | 1:36.19 | |||||
11 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 44.90 | 1:37.12 | |||||
12 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.42 | 1:41.05 | |||||
13 | Nadja Sofie Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 47.58 | 1:42.17 | |||||
14 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.18 | 1:43.03 | |||||
15 | Malene Gjermandsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 51.24 | 1:50.70 | |||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.25 | 1:30.94 | |||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.82 | 1:31.83 | |||||
3 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 43.53 | 1:32.44 | |||||
- | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Hansen | 1997 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.94 | 1:38.16 | |||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.19 | 1:38.50 | |||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 48.76 | 1:43.21 | |||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.07 | 1:47.74 | |||||
5 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 53.10 | 1:51.21 | |||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.13 | 1:55.13 | |||||
7 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 57.82 | 1:59.88 | |||||
8 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.98 | 2:03.31 | |||||
9 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 57.91 | 2:05.72 | |||||
10 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 58.79 | 2:08.22 | |||||
- | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.23 | 1:27.25 | |||||
2 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.38 | 1:27.94 | |||||
3 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 43.60 | 1:33.00 | |||||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.17 | 1:34.34 | |||||
5 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.29 | 1:34.67 | |||||
6 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 44.31 | 1:34.96 | |||||
7 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 47.58 | 1:38.30 | |||||
8 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 45.48 | 1:38.73 | |||||
9 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 47.63 | 1:40.42 | |||||
10 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 47.66 | 1:40.79 | |||||
11 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 48.66 | 1:41.59 | |||||
12 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 48.89 | 1:42.79 | |||||
13 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 49.03 | 1:44.26 | |||||
14 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 52.90 | 1:50.23 | |||||
15 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 52.74 | 1:50.95 | |||||
16 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 52.57 | 1:52.41 | |||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.43 | 1:13.39 | |||||
2 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.33 | 1:17.01 | |||||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.01 | 1:17.38 | |||||
4 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.38 | 1:23.25 | |||||
5 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 39.37 | 1:24.10 | |||||
6 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 43.51 | 1:32.19 | |||||
7 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 43.77 | 1:32.27 | |||||
8 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 44.74 | 1:33.26 | |||||
9 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 45.45 | 1:34.68 | |||||
10 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | SVØM Korsør | 47.55 | 1:40.37 | |||||
11 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 47.38 | 1:41.90 | |||||
12 | Simon Pradel | 2003 | SVØM Korsør | 54.29 | 1:52.01 | |||||
- | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.18 | 1:04.64 | |||||
2 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.77 | 1:10.08 | |||||
3 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.85 | 1:13.10 | |||||
4 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.94 | 1:13.47 | |||||
5 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.57 | 1:14.26 | |||||
6 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.22 | 1:17.98 | |||||
7 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 36.40 | 1:18.53 | |||||
8 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.21 | 1:21.98 | |||||
9 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 41.01 | 1:26.93 | |||||
10 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.07 | 1:28.84 | |||||
11 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 46.19 | 1:39.13 | |||||
- | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 45.72 | ||||||
2 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 46.44 | ||||||
3 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.56 | ||||||
4 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 47.11 | ||||||
5 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 47.37 | ||||||
6 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 48.55 | ||||||
7 | Freja Møller | 2006 | SVØM Korsør | 48.93 | ||||||
8 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.04 | ||||||
9 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.77 | ||||||
10 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 52.30 | ||||||
11 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 54.50 | ||||||
12 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 54.87 | ||||||
13 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 55.12 | ||||||
14 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 55.97 | ||||||
15 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.82 | ||||||
16 | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | 59.26 | ||||||
17 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.95 | ||||||
- | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 6.5 | |||||
- | Veronica Hansen | 2007 | Næstved IF | DSQ | sw 6.5 | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.63 | ||||||
2 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.25 | ||||||
3 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.31 | ||||||
4 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.66 | ||||||
5 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 39.93 | ||||||
6 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 40.48 | ||||||
7 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.12 | ||||||
8 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 42.30 | ||||||
9 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.95 | ||||||
10 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 52.96 | ||||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 32.80 | ||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.35 | ||||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 34.49 | ||||||
4 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.16 | ||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.18 | ||||||
6 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.67 | ||||||
7 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.97 | ||||||
8 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.09 | ||||||
9 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 37.17 | ||||||
10 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.71 | ||||||
11 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.52 | ||||||
12 | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.28 | ||||||
13 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 41.66 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.35 | ||||||
2 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | SVØM Korsør | 33.09 | ||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.28 | ||||||
4 | Laura Weinreich | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.96 | ||||||
5 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.64 | ||||||
6 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 34.85 | ||||||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.97 | ||||||
2 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 38.69 | ||||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.10 | ||||||
4 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 42.35 | ||||||
5 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 43.45 | ||||||
6 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 43.52 | ||||||
7 | Willads Holm | 2006 | SVØM Korsør | 44.51 | ||||||
8 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 51.45 | ||||||
9 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.02 | ||||||
10 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 53.06 | ||||||
11 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 55.49 | ||||||
12 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 55.55 | ||||||
13 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 55.61 | ||||||
14 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 55.77 | ||||||
- | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Silas Krøl | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | sw 6.5 | |||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.31 | ||||||
2 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.84 | ||||||
3 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.62 | ||||||
4 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.59 | ||||||
5 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 38.79 | ||||||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.07 | ||||||
7 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 40.46 | ||||||
8 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 40.52 | ||||||
9 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 40.70 | ||||||
10 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.10 | ||||||
11 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.36 | ||||||
12 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 42.23 | ||||||
13 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 42.62 | ||||||
14 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.94 | ||||||
15 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 44.18 | ||||||
16 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.80 | ||||||
17 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 48.34 | ||||||
18 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 49.21 | ||||||
19 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 55.79 | ||||||
- | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.75 | ||||||
2 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.30 | ||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.39 | ||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.71 | ||||||
5 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.78 | ||||||
6 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.48 | ||||||
7 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 33.81 | ||||||
8 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.13 | ||||||
9 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.23 | ||||||
10 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.80 | ||||||
11 | Nicolai Quist | 2003 | SVØM Korsør | 34.84 | ||||||
12 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.92 | ||||||
13 | Simon Pradel | 2003 | SVØM Korsør | 58.30 | ||||||
- | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.50 | ||||||
2 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.14 | ||||||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.40 | ||||||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 30.65 | ||||||
5 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 27, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 24.63 | ||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 27, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 15.44 | ||||||
2 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 17.08 | ||||||
Løb 27, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 14.70 | ||||||
2 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 15.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 28, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 16.78 | ||||||
2 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 20.66 | ||||||
3 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 24.67 | ||||||
4 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 26.28 | ||||||
5 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 26.51 | ||||||
Løb 28, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 16.74 | ||||||
2 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 19.51 | ||||||
Løb 28, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 12.78 | ||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 12.99 | ||||||
3 | Emil Mosegaard | 2001 | SVØM Korsør | 13.32 | ||||||
4 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 13.93 | ||||||
- | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 29, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 23.49 | ||||||
2 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 26.27 | ||||||
3 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 28.32 | ||||||
- | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 7.1 | |||||
- | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 7.6 | |||||
- | Veronica Hansen | 2007 | Næstved IF | DSQ | sw 7.5 | |||||
Løb 29, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 15.97 | ||||||
- | Camilla Hansen | 1997 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 30, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 26.42 | ||||||
2 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 27.78 | ||||||
3 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 28.90 | ||||||
4 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 35.30 | ||||||
- | Silas Krøl | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 30, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 20.72 | ||||||
2 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 23.38 | ||||||
3 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 25.34 | ||||||
- | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | DSQ | sw 7.5 | |||||
Løb 30, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 14.53 | ||||||
2 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 16.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 1:52.36 | 3:50.55 | 5:47.05 | 7:41.69 | |||
2 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:51.12 | 3:57.29 | 6:05.97 | 8:04.54 | |||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 1:18.69 | 2:41.98 | 4:02.69 | 5:18.21 | |||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.39 | 2:40.65 | 4:04.65 | 5:26.98 | |||
3 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.36 | 2:45.14 | 4:11.40 | 5:34.67 | |||
4 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 1:21.52 | 2:49.35 | 4:18.91 | 5:46.74 | |||
5 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:24.12 | 2:53.02 | 4:22.41 | 5:47.48 | |||
6 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:29.58 | 3:06.74 | 4:42.06 | 6:13.95 | |||
7 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 1:34.49 | 3:16.85 | 5:00.02 | 6:37.48 | |||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:07.91 | 2:21.63 | 3:34.57 | 4:46.63 | |||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:08.15 | 2:21.37 | 3:34.72 | 4:48.76 | |||
3 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.95 | 2:23.38 | 3:38.78 | 4:52.08 | |||
4 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.65 | 2:22.65 | 3:37.36 | 4:53.08 | |||
5 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.43 | 2:23.64 | 3:39.71 | 4:56.22 | |||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:13.30 | 2:32.38 | 3:51.06 | 5:11.29 | |||
7 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.40 | 2:42.13 | 4:06.97 | 5:28.04 | |||
8 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:16.95 | 2:41.68 | 4:06.29 | 5:30.00 | |||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malene Gjermandsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria Christoffersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:08.24 | 2:21.57 | 3:33.77 | 4:44.68 | |||
2 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.26 | 2:23.46 | 3:41.25 | 5:00.86 | |||
3 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:11.51 | 2:30.16 | 3:49.05 | 5:05.41 | |||
4 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 1:18.37 | 2:42.84 | 4:07.05 | 5:28.22 | |||
5 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:16.01 | 2:42.74 | 4:08.81 | 5:30.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:26.92 | 3:00.87 | 4:33.17 | 6:04.73 | |||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 1:26.60 | 3:02.76 | 4:40.62 | 6:11.34 | |||
3 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 1:31.06 | 3:12.04 | 4:53.70 | 6:34.39 | |||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.65 | 2:24.87 | 3:40.08 | 4:53.24 | |||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:08.81 | 2:24.59 | 3:40.94 | 4:56.14 | |||
3 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 1:16.10 | 2:38.99 | 4:04.01 | 5:25.86 | |||
4 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 1:19.96 | 2:45.30 | 4:11.82 | 5:34.11 | |||
5 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.77 | 2:45.86 | 4:11.20 | 5:34.40 | |||
6 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.82 | 2:51.47 | 4:20.67 | 5:41.16 | |||
7 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.43 | 2:48.25 | 4:16.59 | 5:42.69 | |||
8 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 1:29.22 | 3:06.44 | 4:45.88 | 6:19.86 | |||
9 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 1:29.10 | 3:07.20 | 4:45.26 | 6:21.06 | |||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:31.06 | 3:10.03 | 4:49.85 | 6:21.48 | |||
11 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 1:29.80 | 5:43.70 | 6:31.57 | ||||
12 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:35.24 | 3:17.78 | 5:02.27 | 6:41.19 | |||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:01.74 | 2:09.96 | 3:18.30 | 4:25.49 | |||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:05.71 | 2:17.84 | 3:31.17 | 4:43.94 | |||
3 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.82 | 2:20.45 | 3:34.56 | 4:46.28 | |||
4 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:10.19 | 2:25.54 | 3:42.75 | 4:56.26 | |||
5 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 1:19.68 | 2:43.25 | 4:08.28 | 5:27.82 | |||
6 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.73 | 2:41.95 | 4:07.85 | 5:32.32 | |||
7 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:17.40 | 2:44.27 | 4:16.01 | 5:41.57 | |||
8 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 1:25.26 | 2:59.99 | 4:35.18 | 6:07.52 | |||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 57.37 | 2:00.70 | 3:06.04 | 4:12.56 | |||
2 | Emil Mosegaard | 2001 | SVØM Korsør | 1:05.71 | 2:19.69 | 3:37.69 | 4:51.78 | |||
- | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 43.65 | 1:32.10 | |||||
2 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.14 | 1:36.14 | |||||
3 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.42 | 1:38.15 | |||||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 48.36 | 1:39.25 | |||||
5 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 49.12 | 1:39.77 | |||||
6 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 48.54 | 1:40.46 | |||||
7 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.81 | 1:47.34 | |||||
8 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 49.97 | 1:47.86 | |||||
9 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 50.78 | 1:51.76 | |||||
10 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.47 | 1:53.28 | |||||
11 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 56.38 | 1:55.23 | |||||
12 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 54.78 | 1:55.69 | |||||
13 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.46 | 1:58.87 | |||||
14 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.33 | 2:15.35 | |||||
- | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 9.2 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.51 | 1:13.23 | |||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.63 | 1:15.17 | |||||
3 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.58 | 1:16.29 | |||||
4 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 35.26 | 1:17.70 | |||||
5 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.35 | 1:18.29 | |||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.91 | 1:19.45 | |||||
7 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.11 | 1:22.76 | |||||
8 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.74 | 1:23.38 | |||||
9 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.35 | 1:23.39 | |||||
10 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | SVØM Korsør | 38.95 | 1:23.44 | |||||
11 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.06 | 1:23.88 | |||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.86 | 1:23.90 | |||||
13 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.28 | 1:24.34 | |||||
14 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.50 | 1:24.86 | |||||
15 | Isabella Jacobsen | 2004 | SVØM Korsør | 40.22 | 1:26.24 | |||||
16 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.03 | 1:26.45 | |||||
17 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.05 | 1:27.21 | |||||
18 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.69 | 1:29.15 | |||||
19 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 42.54 | 1:29.26 | |||||
20 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 42.69 | 1:30.67 | |||||
21 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:31.44 | ||||||
22 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.10 | 1:32.89 | |||||
23 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.81 | 1:33.98 | |||||
24 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 43.85 | 1:36.09 | |||||
25 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 48.07 | 1:38.23 | |||||
26 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.02 | 1:39.23 | |||||
27 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 50.37 | 1:43.86 | |||||
28 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.15 | 1:44.10 | |||||
29 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.83 | 1:49.79 | |||||
30 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.68 | 1:51.19 | |||||
31 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.06 | 1:57.26 | |||||
32 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.50 | 1:57.31 | |||||
- | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 8.3 | |||||
- | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | sw 7.5 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.92 | 1:10.26 | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.60 | 1:13.40 | |||||
3 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.15 | 1:13.66 | |||||
4 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 34.99 | 1:16.59 | |||||
5 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.41 | 1:17.98 | |||||
6 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.39 | 1:20.43 | |||||
7 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.26 | 1:20.77 | |||||
8 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 39.69 | 1:22.40 | |||||
9 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.89 | 1:22.74 | |||||
10 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | 1:23.32 | |||||
11 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.59 | 1:23.98 | |||||
12 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.02 | 1:26.85 | |||||
13 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.16 | 1:27.80 | |||||
14 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 41.90 | 1:31.35 | |||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | sw 9.2 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.88 | 1:09.55 | |||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.01 | 1:10.97 | |||||
3 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | SVØM Korsør | 33.12 | 1:13.99 | |||||
4 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 33.87 | 1:15.86 | |||||
5 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.94 | 1:17.19 | |||||
6 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 39.12 | 1:22.94 | |||||
- | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.03 | 1:27.58 | |||||
2 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.41 | 1:27.97 | |||||
3 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 47.60 | 1:38.91 | |||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.92 | 1:39.92 | |||||
5 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 45.78 | 1:40.76 | |||||
6 | Willads Holm | 2006 | SVØM Korsør | 46.24 | 1:42.82 | |||||
7 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 51.40 | 1:50.88 | |||||
8 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.52 | 1:51.77 | |||||
9 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.31 | 1:52.68 | |||||
- | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 7.5 | |||||
- | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | sw 9.2 | |||||
- | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 9.2 | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.22 | 1:15.34 | |||||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.19 | 1:16.62 | |||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.49 | 1:17.87 | |||||
4 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.10 | 1:17.94 | |||||
5 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 37.27 | 1:19.04 | |||||
6 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.22 | 1:20.89 | |||||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.52 | 1:21.53 | |||||
8 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.07 | 1:24.60 | |||||
9 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.56 | 1:26.03 | |||||
10 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 40.04 | 1:26.74 | |||||
11 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.21 | 1:27.06 | |||||
12 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 41.90 | 1:27.19 | |||||
13 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 42.48 | 1:28.80 | |||||
14 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.64 | 1:28.91 | |||||
15 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.14 | 1:30.45 | |||||
16 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 41.64 | 1:31.18 | |||||
17 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 42.65 | 1:32.68 | |||||
18 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 41.33 | 1:33.44 | |||||
19 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.36 | 1:34.64 | |||||
20 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.27 | 1:34.85 | |||||
21 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.44 | 1:35.05 | |||||
22 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 43.55 | 1:35.43 | |||||
23 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 46.45 | 1:36.48 | |||||
24 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 47.28 | 1:38.17 | |||||
25 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 46.93 | 1:39.69 | |||||
26 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 52.75 | 1:47.97 | |||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | sw 9.2 | |||||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | sw 7.6 | |||||
- | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | sw 9.2 | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 30.39 | 1:05.55 | |||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.40 | 1:08.05 | |||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.76 | 1:08.13 | |||||
4 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 32.71 | 1:09.39 | |||||
5 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.20 | 1:16.74 | |||||
6 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 35.40 | 1:17.77 | |||||
7 | Nicolai Quist | 2003 | SVØM Korsør | 34.41 | 1:17.78 | |||||
8 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.01 | 1:25.98 | |||||
9 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | SVØM Korsør | 44.14 | 1:29.90 | |||||
10 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 42.20 | 1:30.48 | |||||
11 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 45.08 | 1:33.68 | |||||
- | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 26.89 | 58.35 | |||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.71 | 1:02.05 | |||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.43 | 1:05.96 | |||||
4 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.29 | 1:06.01 | |||||
5 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.70 | 1:06.20 | |||||
6 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.14 | 1:06.33 | |||||
7 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.66 | 1:06.63 | |||||
8 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.22 | 1:06.69 | |||||
9 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.86 | 1:07.20 | |||||
10 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 31.20 | 1:07.29 | |||||
11 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.91 | 1:08.81 | |||||
12 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.89 | 1:09.52 | |||||
13 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.98 | 1:10.17 | |||||
14 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.05 | 1:14.05 | |||||
15 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 33.72 | 1:14.73 | |||||
16 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 46.10 | 1:31.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.55 | 1:26.64 | 2:15.72 | 3:03.33 | |||
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.47 | 1:23.95 | 2:10.55 | 2:51.82 | |||
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 35.93 | 1:19.72 | 2:07.44 | 2:55.20 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.70 | 1:14.89 | 1:57.90 | 2:43.05 | |||
2 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.71 | 1:07.97 | 1:54.52 | 2:44.62 | |||
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.52 | 1:02.63 | 1:36.54 | 2:11.89 | |||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.54 | 1:05.46 | 1:42.44 | 2:20.32 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 37, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 38.09 | 1:19.51 | |||||
2 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.70 | 1:26.63 | |||||
3 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 45.56 | 1:32.24 | |||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 42.18 | 1:32.86 | |||||
5 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 47.22 | 1:35.10 | |||||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 44.40 | 1:36.82 | |||||
7 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.53 | 1:36.92 | |||||
8 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 46.17 | 1:40.03 | |||||
9 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 47.93 | 1:43.21 | |||||
10 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 49.28 | 1:45.68 | |||||
11 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 48.19 | 1:46.03 | |||||
12 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.11 | 1:52.34 | |||||
13 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.55 | 1:52.46 | |||||
14 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 55.26 | 1:56.93 | |||||
15 | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.96 | 2:03.51 | |||||
- | Freja Møller | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 37, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 33.07 | 1:08.07 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.75 | 1:09.57 | |||||
3 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 34.73 | 1:10.09 | |||||
4 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.16 | 1:11.04 | |||||
5 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.34 | 1:11.50 | |||||
6 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.94 | 1:12.40 | |||||
7 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 34.99 | 1:13.42 | |||||
8 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.13 | 1:13.89 | |||||
9 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | SVØM Korsør | 35.83 | 1:14.09 | |||||
10 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.34 | 1:14.76 | |||||
11 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.59 | 1:16.94 | |||||
12 | Isabella Jacobsen | 2004 | SVØM Korsør | 37.16 | 1:18.69 | |||||
13 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.62 | 1:18.75 | |||||
14 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.77 | 1:18.77 | |||||
15 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.77 | 1:20.71 | |||||
16 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.78 | 1:24.24 | |||||
17 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.46 | 1:24.42 | |||||
18 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 40.55 | 1:24.54 | |||||
19 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.06 | 1:33.23 | |||||
20 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 44.39 | 1:35.13 | |||||
21 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.40 | 1:39.95 | |||||
22 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.92 | 1:40.90 | |||||
23 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.04 | 1:46.33 | |||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 37, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.36 | 1:01.52 | |||||
2 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.30 | 1:03.30 | |||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 30.52 | 1:03.34 | |||||
4 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.17 | 1:03.89 | |||||
5 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 31.50 | 1:04.53 | |||||
6 | Victoria Christoffersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.78 | 1:05.87 | |||||
7 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.33 | 1:05.98 | |||||
8 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.86 | 1:06.14 | |||||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.42 | 1:08.13 | |||||
10 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.52 | 1:08.26 | |||||
11 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 33.47 | 1:10.10 | |||||
12 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.38 | 1:10.93 | |||||
13 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.18 | 1:11.15 | |||||
14 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.87 | 1:11.17 | |||||
15 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.45 | 1:12.52 | |||||
16 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.19 | 1:13.36 | |||||
17 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.87 | 1:14.71 | |||||
18 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.57 | 1:14.84 | |||||
19 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.38 | 1:14.86 | |||||
20 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.84 | 1:17.90 | |||||
21 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 38.52 | 1:20.72 | |||||
22 | Nadja Sofie Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.08 | 1:30.83 | |||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 37, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.69 | 1:01.21 | |||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.24 | 1:03.06 | |||||
3 | Laura Weinreich | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.07 | 1:07.35 | |||||
4 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.41 | 1:07.85 | |||||
5 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.81 | 1:07.90 | |||||
6 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.62 | 1:08.37 | |||||
7 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 32.34 | 1:08.75 | |||||
8 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.43 | 1:09.37 | |||||
- | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Hansen | 1997 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 38, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.32 | 1:18.04 | |||||
2 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.96 | 1:22.38 | |||||
3 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 39.95 | 1:25.39 | |||||
4 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 40.27 | 1:25.78 | |||||
5 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 40.46 | 1:26.55 | |||||
6 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.49 | 1:37.11 | |||||
7 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 45.67 | 1:37.23 | |||||
8 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 1:42.15 | ||||||
9 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 52.39 | 1:49.69 | |||||
10 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 52.97 | 1:51.00 | |||||
11 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 54.74 | 1:58.47 | |||||
12 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 54.81 | 2:01.62 | |||||
13 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 58.64 | 2:09.40 | |||||
- | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 38, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.10 | 1:06.61 | |||||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.30 | 1:07.46 | |||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.07 | 1:07.68 | |||||
4 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.00 | 1:09.75 | |||||
5 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.77 | 1:10.41 | |||||
6 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 33.91 | 1:11.70 | |||||
7 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.07 | 1:11.92 | |||||
8 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.47 | 1:11.93 | |||||
9 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 34.70 | 1:12.36 | |||||
10 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.03 | 1:12.74 | |||||
11 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.00 | 1:12.95 | |||||
12 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 34.32 | 1:12.96 | |||||
13 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 34.96 | 1:13.10 | |||||
14 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.66 | 1:14.66 | |||||
15 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.76 | 1:14.78 | |||||
16 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 36.01 | 1:14.84 | |||||
17 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.08 | 1:16.55 | |||||
18 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.60 | 1:17.26 | |||||
19 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.43 | 1:18.80 | |||||
20 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.86 | 1:19.38 | |||||
21 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 37.74 | 1:20.09 | |||||
22 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 38.07 | 1:20.17 | |||||
23 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 37.23 | 1:21.04 | |||||
24 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.75 | 1:21.10 | |||||
25 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.37 | 1:21.58 | |||||
26 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.35 | 1:22.03 | |||||
27 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 39.93 | 1:22.49 | |||||
28 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.62 | 1:24.71 | |||||
29 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 39.27 | 1:25.78 | |||||
30 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.70 | 1:26.31 | |||||
31 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.82 | 1:26.48 | |||||
32 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.47 | 1:26.89 | |||||
33 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 41.21 | 1:27.55 | |||||
34 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 41.32 | 1:28.30 | |||||
35 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 49.11 | 1:39.64 | |||||
36 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 52.09 | 1:49.24 | |||||
- | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 38, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.82 | 57.25 | |||||
2 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.83 | 1:01.42 | |||||
3 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.90 | 1:02.32 | |||||
4 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 31.83 | 1:08.17 | |||||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.20 | 1:08.72 | |||||
6 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 34.16 | 1:10.36 | |||||
7 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | SVØM Korsør | 35.87 | 1:14.63 | |||||
8 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.15 | 1:15.18 | |||||
9 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 34.90 | 1:16.19 | |||||
10 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.03 | 1:16.82 | |||||
11 | Simon Pradel | 2003 | SVØM Korsør | 45.55 | 1:37.89 | |||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 38, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 25.07 | 52.54 | |||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 27.54 | 56.39 | |||||
3 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.88 | 57.50 | |||||
4 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.14 | 58.83 | |||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 28.32 | 58.92 | |||||
6 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.49 | 59.03 | |||||
7 | Emil Mosegaard | 2001 | SVØM Korsør | 28.80 | 59.61 | |||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.54 | 59.80 | |||||
9 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 27.93 | 59.83 | |||||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.16 | 1:00.32 | |||||
11 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.13 | 1:00.78 | |||||
12 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.58 | 1:01.22 | |||||
13 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.27 | 1:02.76 | |||||
14 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 31.84 | 1:08.56 | |||||
15 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 38.52 | 1:20.31 | |||||
- | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 47.78 | 1:39.12 | 2:31.73 | 3:21.08 | |||
2 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:39.17 | 2:32.36 | 3:21.19 | ||||
3 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.25 | 1:47.50 | 2:42.78 | 3:31.81 | |||
4 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 49.38 | 1:44.54 | 2:41.21 | 3:35.63 | |||
5 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.19 | 1:50.35 | 2:48.06 | 3:41.29 | |||
6 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 53.99 | 1:54.61 | 3:52.33 | ||||
7 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.38 | 1:58.30 | 4:01.59 | ||||
8 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 58.34 | 2:00.94 | 3:05.12 | 4:05.08 | |||
9 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 1:03.04 | 2:11.79 | 3:17.01 | 4:18.88 | |||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | DNF | ||||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.02 | 1:19.98 | 2:01.83 | 2:42.03 | |||
2 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.24 | 1:22.32 | 2:05.44 | 2:47.67 | |||
3 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.50 | 1:26.77 | 2:10.96 | 2:54.82 | |||
4 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.40 | 1:28.25 | 2:15.04 | 2:58.80 | |||
5 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.55 | 1:29.78 | 2:17.16 | 3:01.62 | |||
6 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.22 | 1:33.35 | 2:17.70 | 3:02.59 | |||
7 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.91 | 1:32.87 | 2:21.21 | 3:07.43 | |||
8 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 44.67 | 1:33.11 | 2:22.22 | 3:10.34 | |||
9 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 47.11 | 1:36.99 | 2:25.66 | 3:13.66 | |||
10 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 47.66 | 1:38.29 | 2:31.67 | 3:21.33 | |||
11 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.95 | 1:40.21 | 2:31.13 | 3:21.91 | |||
12 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.54 | 1:44.72 | 2:39.72 | 3:31.45 | |||
13 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 51.76 | 1:47.87 | 2:44.87 | 3:39.44 | |||
14 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.88 | 1:54.03 | 2:55.04 | 3:52.68 | |||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.27 | 1:16.71 | 1:56.73 | 2:35.13 | |||
2 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.79 | 1:18.43 | 1:59.33 | 2:39.11 | |||
3 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.06 | 1:19.92 | 2:02.41 | 2:44.94 | |||
4 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.55 | 1:21.77 | 2:04.78 | 2:46.61 | |||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.86 | 1:22.27 | 2:05.90 | 2:47.78 | |||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malene Gjermandsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.74 | 1:13.03 | 1:50.14 | 2:28.57 | |||
2 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | SVØM Korsør | 34.98 | 1:13.35 | 1:53.34 | 2:33.33 | |||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.27 | 1:18.04 | 1:57.22 | 2:34.67 | |||
- | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 6.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 42.08 | 1:28.02 | 2:13.89 | 2:55.83 | |||
2 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 44.08 | 1:32.80 | 2:21.43 | 3:07.58 | |||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 47.19 | 1:35.57 | 3:11.77 | ||||
4 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 48.69 | 1:41.79 | 2:31.78 | 3:20.68 | |||
5 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:42.84 | 2:35.83 | 3:22.92 | ||||
6 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 1:18.10 | 2:32.52 | 3:38.25 | 4:35.37 | |||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 6.3 | |||||
- | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 6.5 | |||||
- | Willads Holm | 2006 | SVØM Korsør | DSQ | sw 6.5 | |||||
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.73 | 1:19.80 | 2:01.15 | 2:41.20 | |||
2 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.96 | 1:24.41 | 2:06.66 | 2:47.55 | |||
3 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.48 | 1:38.80 | 2:30.16 | 3:18.94 | |||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.08 | 1:11.11 | 1:48.54 | 2:25.65 | |||
2 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.67 | 1:12.18 | 1:50.37 | 2:26.63 | |||
3 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 35.02 | 1:12.77 | 1:50.52 | 2:26.99 | |||
4 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.11 | 1:15.01 | 1:55.77 | 2:35.60 | |||
5 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.74 | 1:16.95 | 1:57.97 | 2:38.66 | |||
6 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.57 | 1:18.86 | 1:59.71 | 2:38.75 | |||
7 | Nicolai Quist | 2003 | SVØM Korsør | 37.36 | 1:18.81 | 2:00.30 | 2:39.80 | |||
8 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 37.98 | 1:20.91 | 2:03.48 | 2:42.21 | |||
9 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.96 | 1:22.94 | 2:07.43 | 2:48.44 | |||
10 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 49.41 | 1:42.85 | 2:38.48 | 3:33.59 | |||
- | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 6.5 | |||||
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.19 | 1:07.45 | 1:42.41 | 2:16.52 | |||
2 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.55 | 1:09.00 | 1:45.57 | 2:20.63 | |||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 33.65 | 1:09.84 | 1:47.18 | 2:24.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 41, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vsk Dream Team | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 1:57.57 | ||||||
Maya Nykjær | 2001 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 30.21 | 1:00.08 | |||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 28.98 | 1:29.06 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 28.51 | 1:57.57 | |||||||
2 | Ringsted 1 | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:59.01 | ||||||
Karla Sejling | 2001 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 29.05 | 59.27 | |||||||
Josephine Wismann | 2002 | 30.24 | 1:29.51 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 29.50 | 1:59.01 | |||||||
3 | Stålpiger 1 Fr.værk | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:59.78 | ||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 31.30 | 1:02.17 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 29.23 | 1:31.40 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 28.38 | 1:59.78 | |||||||
4 | K1 Piger Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:02.94 | ||||||
Farah Mohamed Nabil | 1999 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 31.16 | 1:01.57 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 30.13 | 1:31.70 | |||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 31.24 | 2:02.94 | |||||||
5 | Stv Piger 1 | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:04.49 | ||||||
Victoria Christoffersen | 2002 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 29.67 | 1:00.24 | |||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 32.60 | 1:32.84 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 31.65 | 2:04.49 | |||||||
6 | Dragsholm Piger 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 2:05.14 | ||||||
Laura Sørensen | 2001 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 31.72 | 1:02.82 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 31.79 | 1:34.61 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 30.53 | 2:05.14 | |||||||
7 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:08.27 | ||||||
Emma Olivia Nymand | 2003 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.70 | 1:02.32 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 31.65 | 1:33.97 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 34.30 | 2:08.27 | |||||||
8 | Ringsted 2 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:09.23 | ||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 32.63 | 1:02.78 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 34.01 | 1:36.79 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 32.44 | 2:09.23 | |||||||
9 | Powerpuff Pigerne | 2004 | SVØM Korsør | 2:13.37 | ||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 33.15 | 1:04.38 | |||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 33.77 | 1:38.15 | |||||||
Isabella Jacobsen | 2004 | 35.22 | 2:13.37 | |||||||
10 | Stålpiger 2 Fr.værk | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.26 | ||||||
Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 32.06 | 1:06.70 | |||||||
Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 35.34 | 1:42.04 | |||||||
Ida Lund Järund | 2003 | 33.22 | 2:15.26 | |||||||
11 | Vsk Piger 2 | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 2:17.80 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 38.76 | 1:12.38 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 30.47 | 1:42.85 | |||||||
Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 34.95 | 2:17.80 | |||||||
12 | Stv Piger 2 | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 2:23.25 | ||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 33.96 | 1:07.01 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 38.50 | 1:45.51 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 37.74 | 2:23.25 | |||||||
13 | Ringsted 3 | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 2:28.28 | ||||||
Helene Thielsen | 2004 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 35.43 | 1:12.98 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 38.63 | 1:51.61 | |||||||
Mathilde Klintby | 2004 | 36.67 | 2:28.28 | |||||||
14 | K3 Piger Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:38.13 | ||||||
Laura Kroman | 2004 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Josephine Nørmark Larsen | 2004 | 39.38 | 1:16.16 | |||||||
Freja Møller | 2006 | 39.86 | 1:56.02 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 42.11 | 2:38.13 | |||||||
15 | Vest Talent Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:38.34 | ||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 40.49 | 1:21.90 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 38.91 | 2:00.81 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 37.53 | 2:38.34 | |||||||
16 | Ringsted 4 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:43.23 | ||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Sofia Broskov Pedersen | 2007 | 48.08 | 1:28.78 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 31.79 | 2:00.57 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 42.66 | 2:43.23 | |||||||
17 | Vest Talent Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:58.51 | ||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 45.14 | 45.14 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 44.79 | 1:29.93 | |||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 46.77 | 2:16.70 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 41.81 | 2:58.51 | |||||||
18 | Næstved Girls | 2004 | Næstved IF | 3:15.42 | ||||||
Masha Jul Pedersen | 2006 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | 45.70 | 1:31.33 | |||||||
Freja Katrine Raunholt | 2006 | 42.48 | 2:13.81 | |||||||
Veronica Hansen | 2007 | 1:01.61 | 3:15.42 | |||||||
19 | Vest Minitalent Piger | 2007 | Vest-Brøndby | 3:19.67 | ||||||
Ila Murphy | 2007 | 52.09 | 52.09 | |||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 51.21 | 1:43.30 | |||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 51.20 | 2:34.50 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 45.17 | 3:19.67 | |||||||
- | Stv Piger 3 | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Dragsholm Piger 2 | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 42, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Drenge 1 | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:44.52 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 26.25 | 26.25 | |||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 25.85 | 52.10 | |||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 25.85 | 1:17.95 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 26.57 | 1:44.52 | |||||||
2 | Dragsholm Drenge 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:50.96 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 26.74 | 26.74 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 28.29 | 55.03 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 29.51 | 1:24.54 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 26.42 | 1:50.96 | |||||||
3 | Stv Drenge 2 | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:51.65 | ||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.05 | 55.13 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 28.44 | 1:23.57 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 28.08 | 1:51.65 | |||||||
4 | Vsk Horror Vordingborg | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 1:54.28 | ||||||
Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 29.17 | 57.73 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 29.64 | 1:27.37 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 26.91 | 1:54.28 | |||||||
5 | Ringsted 1 | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:59.17 | ||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Emil Carstensen | 2002 | 27.96 | 57.36 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 30.31 | 1:27.67 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 31.50 | 1:59.17 | |||||||
6 | Stv Drenge 3 | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 2:03.63 | ||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 30.73 | 1:02.08 | |||||||
Daniel Mir | 2003 | 30.23 | 1:32.31 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 31.32 | 2:03.63 | |||||||
7 | Køge Drenge | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:10.49 | ||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Eren Kaya | 2004 | 32.98 | 1:08.53 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 31.30 | 1:39.83 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 30.66 | 2:10.49 | |||||||
8 | Nemos Homies | 2004 | SVØM Korsør | 2:13.63 | ||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Lucas Leal | 2001 | 33.06 | 1:06.93 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 33.92 | 1:40.85 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 32.78 | 2:13.63 | |||||||
9 | Dragsholm Drenge 2 | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 2:15.21 | ||||||
Elias Noe | 2004 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 35.05 | 1:05.94 | |||||||
Nichlas Jørgensen | 2004 | 33.22 | 1:39.16 | |||||||
Marcus Madsen | 2005 | 36.05 | 2:15.21 | |||||||
10 | Ringsted 2 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:20.01 | ||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 34.66 | 1:08.16 | |||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 35.61 | 1:43.77 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 36.24 | 2:20.01 | |||||||
11 | Vest Talent Drenge 1 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:26.02 | ||||||
Theodor Møller | 2005 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 39.35 | 1:15.85 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 35.63 | 1:51.48 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 34.54 | 2:26.02 | |||||||
12 | Dorys Venner | 2004 | SVØM Korsør | 2:26.99 | ||||||
Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 34.96 | 1:08.73 | |||||||
Casper Pedersen | 2004 | 40.23 | 1:48.96 | |||||||
Christian Quist | 2007 | 38.03 | 2:26.99 | |||||||
13 | Ringsted 3 | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 2:27.28 | ||||||
Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Jeremy William Millard | 2005 | 37.38 | 1:14.91 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 36.97 | 1:51.88 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 35.40 | 2:27.28 | |||||||
14 | Vest Talent Drenge 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:34.14 | ||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 35.60 | 1:12.54 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 35.65 | 1:48.19 | |||||||
William Scavenius Borg | 2006 | 45.95 | 2:34.14 | |||||||
15 | Vest Talent Drenge 3 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:36.18 | ||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 39.50 | 39.50 | |||||||
Josef Shukri | 2006 | 40.92 | 1:20.42 | |||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 37.75 | 1:58.17 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 38.01 | 2:36.18 | |||||||
16 | Næstved Boys | 2007 | Næstved IF | 2:55.38 | ||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Simon Brandt Zachariassen | 2007 | 43.23 | 1:15.77 | |||||||
Tao Tang | 2005 | 47.01 | 2:02.78 | |||||||
Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | 52.60 | 2:55.38 | |||||||
17 | Vest Minitalent Drenge | 2006 | Vest-Brøndby | 3:24.28 | ||||||
Matil Kelm | 2007 | 56.86 | 56.86 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 50.34 | 1:47.20 | |||||||
Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 47.38 | 2:34.58 | |||||||
Peter Damsø | 2007 | 49.70 | 3:24.28 | |||||||
- | K1 Drenge Korsør | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Emil Mosegaard | 2001 | |||||||||
Nicolai Quist | 2003 | |||||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | |||||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | DNS | ||||||||
- | Ståldrenge 1 Fr.værk | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Silas Folke Drigsdahl | 2004 | |||||||||
Alexander Asmussen | 2004 | |||||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | |||||||||
Daniel Didriksen | 2002 | DNS | ||||||||
- | K3 Drenge Korsør | 2004 | SVØM Korsør | DSQ | tyvstart | |||||
Noah Vester Nielsen | 2004 | 37.96 | 37.96 | |||||||
- | Ringsted 4 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 06 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 101, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dummy Slettes | 2000 | SVØM Korsør | 30.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 06 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:25 |