Results for HärnöRacet 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 1, 100m Medley Herrar, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 30.98 | 1:10.09 | |||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.89 | 1:13.10 | |||||
3 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 35.31 | 1:16.13 | |||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.58 | 1:16.30 | |||||
5 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 34.55 | 1:17.57 | |||||
6 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.40 | 1:19.63 | |||||
7 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.96 | 1:19.70 | |||||
8 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.27 | 1:21.61 | |||||
9 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.75 | 1:22.43 | |||||
10 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.19 | 1:22.68 | |||||
11 | Jonathan Olsson | 2003 | Dorotea IF | 38.18 | 1:22.78 | |||||
12 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 38.39 | 1:26.09 | |||||
13 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.24 | 1:27.19 | |||||
14 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 42.14 | 1:28.40 | |||||
15 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 43.73 | 1:30.87 | |||||
16 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.07 | 1:31.12 | |||||
17 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 44.61 | 1:33.46 | |||||
18 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 43.77 | 1:35.40 | |||||
19 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 47.41 | 1:37.52 | |||||
20 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 43.33 | 1:41.09 | |||||
- | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Medley Herrar, Försök 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Karlsson | 1992 | Sundsvalls Simsällskap | 28.20 | 1:02.51 | |||||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 30.01 | 1:03.05 | |||||
3 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.91 | 1:04.80 | |||||
4 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 28.95 | 1:04.89 | |||||
5 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.96 | 1:05.06 | |||||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 29.34 | 1:05.34 | |||||
7 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 30.27 | 1:05.73 | |||||
8 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.97 | 1:10.81 | |||||
9 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 32.38 | 1:11.10 | |||||
10 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.05 | 1:12.27 | |||||
11 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.17 | 1:15.81 | |||||
12 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 36.39 | 1:20.65 | |||||
13 | Alexander Andersen | 2002 | Härnösands Simsällskap | 42.32 | 1:28.81 | |||||
14 | Maximilian Schmitt-Egenolf | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.86 | 1:30.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 1 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 1, 100m Medley Herrar, Semifinaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 30.31 | 1:08.56 | |||||
2 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.22 | 1:17.39 | |||||
3 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 35.15 | 1:17.46 | |||||
4 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.96 | 1:17.58 | |||||
5 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.21 | 1:17.66 | |||||
6 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 34.63 | 1:17.90 | |||||
7 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.22 | 1:19.97 | |||||
8 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.10 | 1:22.85 | |||||
9 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.18 | 1:23.45 | |||||
10 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.03 | 1:24.28 | |||||
11 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 37.64 | 1:24.88 | |||||
12 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.51 | 1:25.37 | |||||
13 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 42.18 | 1:30.99 | |||||
- | Jonathan Olsson | 2003 | Dorotea IF | 39.30 | DSQ | |||||
Gren 1, 100m Medley Herrar, Semifinaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.94 | 1:01.76 | |||||
2 | Sebastian Karlsson | 1992 | Sundsvalls Simsällskap | 28.65 | 1:02.71 | |||||
3 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.95 | 1:07.00 | |||||
4 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 30.28 | 1:07.14 | |||||
5 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.68 | 1:07.73 | |||||
6 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.70 | 1:08.36 | |||||
7 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.09 | 1:09.95 | |||||
8 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.58 | 1:11.82 | |||||
9 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 30.78 | 1:12.01 | |||||
10 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.57 | 1:16.13 | |||||
11 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 37.34 | 1:21.70 | |||||
12 | Maximilian Schmitt-Egenolf | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.50 | 1:30.01 | |||||
- | Alexander Andersen | 2002 | Härnösands Simsällskap | 41.51 | DSQ | |||||
- | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 30.00 | DSQ | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 1, 100m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 29.80 | 1:08.20 | |||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.23 | 1:11.82 | |||||
3 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 34.51 | 1:14.74 | |||||
4 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.64 | 1:16.28 | |||||
5 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 34.10 | 1:16.59 | |||||
6 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.63 | 1:18.06 | |||||
7 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.11 | 1:21.14 | |||||
Gren 1, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.86 | 1:00.06 | |||||
2 | Sebastian Karlsson | 1992 | Sundsvalls Simsällskap | 28.36 | 1:02.70 | |||||
3 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.34 | 1:03.98 | |||||
4 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 30.39 | 1:04.08 | |||||
5 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 29.15 | 1:05.79 | |||||
6 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.55 | 1:10.44 | |||||
7 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.83 | 1:10.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 2, 100m Medley Damer, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 34.62 | 1:14.07 | |||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.99 | 1:18.39 | |||||
3 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 36.03 | 1:19.01 | |||||
4 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 35.53 | 1:19.27 | |||||
5 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 38.07 | 1:21.45 | |||||
6 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.61 | 1:21.59 | |||||
7 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.31 | 1:22.07 | |||||
8 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.44 | 1:22.50 | |||||
9 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.35 | 1:22.62 | |||||
10 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 38.78 | 1:22.81 | |||||
11 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 38.45 | 1:22.94 | |||||
12 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.05 | 1:25.25 | |||||
13 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.97 | 1:25.40 | |||||
14 | Lilly Cramer Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 40.00 | 1:25.98 | |||||
15 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 40.64 | 1:26.16 | |||||
16 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 39.93 | 1:26.53 | |||||
17 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.92 | 1:26.72 | |||||
18 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.60 | 1:27.00 | |||||
19 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 40.79 | 1:27.25 | |||||
20 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 38.79 | 1:27.39 | |||||
21 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 41.28 | 1:28.07 | |||||
22 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.63 | 1:28.25 | |||||
23 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 41.62 | 1:28.69 | |||||
24 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 42.88 | 1:30.82 | |||||
25 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 40.88 | 1:31.59 | |||||
26 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.71 | 1:31.62 | |||||
27 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 42.94 | 1:31.71 | |||||
28 | Ida Eriksson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 42.67 | 1:31.96 | |||||
29 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 43.46 | 1:32.90 | |||||
30 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 45.26 | 1:33.59 | |||||
30 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 41.95 | 1:33.59 | |||||
32 | Olivia Ericsson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 44.12 | 1:33.94 | |||||
33 | Julia Blomqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 42.50 | 1:34.02 | |||||
34 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.90 | 1:34.39 | |||||
35 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.00 | 1:34.62 | |||||
36 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 45.19 | 1:34.65 | |||||
37 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 43.65 | 1:34.88 | |||||
38 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 42.28 | 1:34.92 | |||||
39 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 45.80 | 1:35.16 | |||||
40 | Therese Skoglund | 2005 | Dorotea IF | 44.56 | 1:35.27 | |||||
41 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.17 | 1:35.75 | |||||
42 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 43.75 | 1:36.12 | |||||
43 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.30 | 1:36.21 | |||||
44 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 46.41 | 1:36.31 | |||||
45 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 45.12 | 1:37.04 | |||||
46 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 43.85 | 1:37.50 | |||||
47 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.24 | 1:37.66 | |||||
48 | My Marklund | 2005 | Härnösands Simsällskap | 44.05 | 1:38.19 | |||||
49 | Vera Wall | 2006 | Umeå Simsällskap | 48.49 | 1:40.64 | |||||
50 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.10 | 1:40.81 | |||||
51 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 48.75 | 1:41.68 | |||||
52 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 48.62 | 1:43.41 | |||||
53 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 52.33 | 1:43.47 | |||||
54 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 48.12 | 1:43.53 | |||||
55 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 51.56 | 1:44.24 | |||||
56 | Julia Hellström | 2006 | Umeå Simsällskap | 48.21 | 1:45.46 | |||||
57 | Elina Fors | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.88 | 1:45.69 | |||||
58 | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | 50.95 | 1:46.19 | |||||
59 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 48.16 | 1:46.66 | |||||
60 | Tuva Lindvall | 2006 | Umeå Simsällskap | 49.42 | 1:46.74 | |||||
61 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 53.46 | 1:46.79 | |||||
62 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.94 | 1:52.42 | |||||
63 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 54.49 | 1:53.35 | |||||
64 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 59.45 | 1:57.07 | |||||
65 | Elsa Åström | 2006 | Umeå Simsällskap | 56.37 | 1:58.78 | |||||
66 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 58.27 | 1:58.98 | |||||
- | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Lindqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Medley Damer, Försök 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.38 | 1:07.91 | |||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.52 | 1:08.06 | |||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.51 | 1:08.33 | |||||
4 | Sara Sharp | 1992 | Umeå Simsällskap | 30.94 | 1:09.50 | |||||
5 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.67 | 1:10.19 | |||||
6 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 32.17 | 1:11.64 | |||||
7 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.44 | 1:11.66 | |||||
8 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.16 | 1:12.22 | |||||
9 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.31 | 1:13.57 | |||||
10 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.64 | 1:14.91 | |||||
11 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.67 | 1:15.55 | |||||
12 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.90 | 1:16.19 | |||||
13 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.28 | 1:16.48 | |||||
14 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 35.44 | 1:16.65 | |||||
15 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.64 | 1:16.71 | |||||
16 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.60 | 1:17.26 | |||||
17 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 35.71 | 1:17.80 | |||||
18 | Olivia Lindgren | 1999 | Kfuk Kfum Kometerna | 35.16 | 1:19.24 | |||||
19 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 35.89 | 1:19.48 | |||||
20 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.76 | 1:19.71 | |||||
21 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.51 | 1:19.89 | |||||
22 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.48 | 1:20.58 | |||||
23 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 38.36 | 1:26.20 | |||||
24 | Ruth Robertsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 48.80 | 1:40.57 | |||||
- | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 2 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 2, 100m Medley Damer, Semifinaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 34.89 | 1:14.41 | |||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.42 | 1:19.43 | |||||
3 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 36.31 | 1:19.53 | |||||
4 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 36.69 | 1:20.89 | |||||
5 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 38.20 | 1:21.12 | |||||
6 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 38.66 | 1:21.58 | |||||
7 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.64 | 1:22.35 | |||||
8 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.98 | 1:22.53 | |||||
9 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.58 | 1:22.83 | |||||
10 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.97 | 1:23.68 | |||||
11 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 38.53 | 1:23.74 | |||||
12 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.09 | 1:24.32 | |||||
13 | Lilly Cramer Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 39.66 | 1:26.00 | |||||
- | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 38.77 | DSQ | |||||
Gren 2, 100m Medley Damer, Semifinaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.41 | 1:07.80 | |||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.25 | 1:08.20 | |||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.94 | 1:08.87 | |||||
4 | Sara Sharp | 1992 | Umeå Simsällskap | 30.58 | 1:10.24 | |||||
5 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.90 | 1:10.55 | |||||
6 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.72 | 1:10.74 | |||||
7 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.35 | 1:13.51 | |||||
8 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.46 | 1:15.13 | |||||
9 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.93 | 1:15.97 | |||||
10 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 35.46 | 1:16.19 | |||||
11 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.01 | 1:16.84 | |||||
12 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.26 | 1:18.09 | |||||
13 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.20 | 1:18.40 | |||||
14 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.37 | 1:20.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 34.94 | 1:14.54 | |||||
2 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 35.24 | 1:17.84 | |||||
3 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.80 | 1:18.83 | |||||
4 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 36.91 | 1:19.00 | |||||
5 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 38.11 | 1:20.62 | |||||
6 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 38.14 | 1:21.67 | |||||
7 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.51 | 1:23.23 | |||||
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.33 | 1:05.88 | |||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.48 | 1:07.46 | |||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.48 | 1:07.67 | |||||
4 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.27 | 1:12.11 | |||||
5 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.95 | 1:12.21 | |||||
6 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 32.19 | 1:12.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 08:51 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 36.83 | ||||||
2 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 44.28 | ||||||
3 | Claes Renström-Halling | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 45.55 | ||||||
4 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 45.79 | ||||||
5 | Theo Thylander | 2007 | Kramfors-Alliansen | 49.81 | ||||||
6 | Oskar Ljung | 2008 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.37 | ||||||
7 | Vide Starrin | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 52.98 | ||||||
8 | Jonas Lidén | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 53.09 | ||||||
9 | Viking Månsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:25.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 08:51 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 36.06 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 37.53 | ||||||
3 | Ina Pettersson | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 41.86 | ||||||
4 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 43.54 | ||||||
5 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 43.76 | ||||||
6 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 45.64 | ||||||
7 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 46.11 | ||||||
8 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 46.80 | ||||||
9 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.58 | ||||||
10 | Saga Westman | 2007 | Kramfors-Alliansen | 50.84 | ||||||
11 | Olivia Palin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 50.98 | ||||||
12 | Elsa Larsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 51.38 | ||||||
13 | Embla Lidén | 2008 | Kfuk Kfum Kometerna | 51.54 | ||||||
14 | Tuva Grafström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 51.98 | ||||||
15 | Isabel Olsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 52.19 | ||||||
16 | Ellen Vesterström | 2008 | Härjedalens Simklubb | 52.56 | ||||||
17 | Josefine Grönlund | 2008 | Njurunda Simsällskap | 53.04 | ||||||
18 | Hillevi Linder | 2009 | Härnösands Simsällskap | 54.05 | ||||||
19 | Noelia Frank | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 55.43 | ||||||
20 | Jennifer Frödin | 2007 | Njurunda Simsällskap | 56.61 | ||||||
21 | Majken Gidlund | 2008 | Höga Kustens Simsällskap | 57.54 | ||||||
22 | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | 59.01 | ||||||
23 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 59.35 | ||||||
24 | Wilma Nordin | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 59.72 | ||||||
25 | Lilly Utterström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:02.00 | ||||||
26 | Frida Lauri | 2009 | Höga Kustens Simsällskap | 1:03.20 | ||||||
27 | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | 1:03.37 | ||||||
28 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:04.22 | ||||||
29 | Linn Höglund | 2007 | Härnösands Simsällskap | 1:04.30 | ||||||
30 | Thea Edholm | 2007 | Härnösands Simsällskap | 1:11.48 | ||||||
- | Jennifer Carlén | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milla Zell | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 46.71 | ||||||
2 | Hubert Konopka | 2005 | Höga Kustens Simsällskap | 47.25 | ||||||
3 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 49.49 | ||||||
4 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.68 | ||||||
5 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 52.48 | ||||||
6 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 54.29 | ||||||
7 | Magne Tjärnlund | 2006 | Härjedalens Simklubb | 58.77 | ||||||
8 | Wilmer Hansson | 2006 | Umeå Simsällskap | 59.18 | ||||||
9 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:01.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 44.29 | ||||||
2 | Ida Eriksson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 44.59 | ||||||
3 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 44.83 | ||||||
4 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.93 | ||||||
5 | Lilly Cramer Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 45.00 | ||||||
6 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 45.46 | ||||||
7 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 46.16 | ||||||
8 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 46.85 | ||||||
9 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.94 | ||||||
10 | Julia Blomqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 47.88 | ||||||
11 | Therese Skoglund | 2005 | Dorotea IF | 48.54 | ||||||
12 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 49.74 | ||||||
13 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 49.98 | ||||||
14 | Vera Wall | 2006 | Umeå Simsällskap | 50.04 | ||||||
15 | Olivia Ericsson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 50.26 | ||||||
16 | Alva Norgren | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 50.75 | ||||||
17 | Emma Schelin | 2005 | Höga Kustens Simsällskap | 51.19 | ||||||
18 | Alva Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 51.88 | ||||||
19 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 52.04 | ||||||
20 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 52.79 | ||||||
21 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 53.94 | ||||||
22 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 53.97 | ||||||
23 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 54.55 | ||||||
24 | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | 54.57 | ||||||
25 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 54.87 | ||||||
26 | My Marklund | 2005 | Härnösands Simsällskap | 54.89 | ||||||
27 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 54.94 | ||||||
28 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 55.58 | ||||||
28 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 55.58 | ||||||
30 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 56.30 | ||||||
31 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.38 | ||||||
32 | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | 56.84 | ||||||
33 | Tilde Sjöberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 57.18 | ||||||
34 | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | 57.67 | ||||||
35 | Julia Hellström | 2006 | Umeå Simsällskap | 58.13 | ||||||
36 | Klara Sölveskog | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 59.52 | ||||||
37 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.01 | ||||||
38 | Tuva Lindvall | 2006 | Umeå Simsällskap | 1:01.41 | ||||||
39 | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:01.60 | ||||||
40 | Evelina Hansson | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:02.74 | ||||||
41 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:03.34 | ||||||
42 | Elsa Åström | 2006 | Umeå Simsällskap | 1:05.22 | ||||||
43 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 1:05.35 | ||||||
44 | Saga Lindqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:13.05 | ||||||
- | Nellie Edbom Wounder | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Alma Persson | 2006 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Frödin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 30.88 | 1:09.26 | |||||
2 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.87 | 1:13.63 | |||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.64 | 1:16.43 | |||||
4 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.43 | 1:23.47 | |||||
5 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 39.70 | 1:26.84 | |||||
6 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 38.92 | 1:29.49 | |||||
7 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.33 | 1:36.92 | |||||
8 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.25 | 1:37.47 | |||||
9 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 44.74 | 1:38.32 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.95 | 1:00.18 | |||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 28.08 | 1:00.60 | |||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 29.00 | 1:03.62 | |||||
4 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 29.74 | 1:03.87 | |||||
5 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 29.94 | 1:05.12 | |||||
6 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 31.22 | 1:09.39 | |||||
7 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.14 | 1:09.48 | |||||
- | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 32.98 | 1:13.12 | |||||
2 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.07 | 1:21.07 | |||||
3 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.09 | 1:22.20 | |||||
4 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 39.08 | 1:25.98 | |||||
5 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 40.20 | 1:30.98 | |||||
6 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.77 | 1:32.69 | |||||
7 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.23 | 1:33.99 | |||||
8 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 40.87 | 1:34.57 | |||||
9 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.07 | 1:35.02 | |||||
10 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.79 | 1:37.85 | |||||
11 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 43.77 | 1:39.39 | |||||
12 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 48.39 | 1:54.01 | |||||
- | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.44 | 1:04.93 | |||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.89 | 1:05.92 | |||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.13 | 1:07.24 | |||||
4 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.45 | 1:08.24 | |||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.99 | 1:13.18 | |||||
6 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.65 | 1:14.01 | |||||
7 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.24 | 1:14.96 | |||||
8 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 35.22 | 1:15.16 | |||||
9 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.49 | 1:17.29 | |||||
10 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.48 | 1:18.57 | |||||
11 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.43 | 1:18.62 | |||||
12 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.85 | 1:18.64 | |||||
13 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 36.78 | 1:20.18 | |||||
14 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 37.43 | 1:30.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Thylander | 2007 | Kramfors-Alliansen | 55.47 | ||||||
2 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 57.71 | ||||||
3 | Claes Renström-Halling | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 58.06 | ||||||
4 | Oskar Ljung | 2008 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:12.67 | ||||||
5 | Viking Månsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:12.95 | ||||||
6 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:19.44 | ||||||
- | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vide Starrin | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 49.01 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 52.54 | ||||||
3 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 54.15 | ||||||
4 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 55.92 | ||||||
5 | Emma Hellström | 2007 | Kramfors-Alliansen | 56.45 | ||||||
6 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 58.42 | ||||||
7 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.09 | ||||||
8 | Milla Zell | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.30 | ||||||
9 | Saga Westman | 2007 | Kramfors-Alliansen | 1:00.54 | ||||||
10 | Isabel Olsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:01.00 | ||||||
11 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 1:01.02 | ||||||
12 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:01.60 | ||||||
13 | Izabell Brändström | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:03.33 | ||||||
14 | Elsa Larsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:04.35 | ||||||
15 | Wilma Nordin | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 1:04.54 | ||||||
16 | Lilly Utterström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:04.67 | ||||||
17 | Noelia Frank | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 1:06.89 | ||||||
18 | Linn Höglund | 2007 | Härnösands Simsällskap | 1:06.96 | ||||||
19 | Embla Lidén | 2008 | Kfuk Kfum Kometerna | 1:06.98 | ||||||
20 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:08.30 | ||||||
21 | Jennifer Frödin | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:08.35 | ||||||
22 | Josefine Grönlund | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:09.73 | ||||||
23 | Frida Lauri | 2009 | Höga Kustens Simsällskap | 1:11.39 | ||||||
24 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.57 | ||||||
25 | Thea Edholm | 2007 | Härnösands Simsällskap | 1:11.58 | ||||||
26 | Majken Gidlund | 2008 | Höga Kustens Simsällskap | 1:11.80 | ||||||
27 | Haben Tsegay | 2009 | Njurunda Simsällskap | 1:12.26 | ||||||
28 | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:14.23 | ||||||
29 | Jennifer Carlén | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:16.89 | ||||||
- | Ellen Vesterström | 2008 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Palin | 2008 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Grafström | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 42.97 | ||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.95 | ||||||
3 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 45.23 | ||||||
4 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 45.65 | ||||||
5 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 51.96 | ||||||
6 | Hubert Konopka | 2005 | Höga Kustens Simsällskap | 53.28 | ||||||
7 | Wilmer Hansson | 2006 | Umeå Simsällskap | 58.10 | ||||||
8 | Magne Tjärnlund | 2006 | Härjedalens Simklubb | 1:00.19 | ||||||
- | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 37.65 | ||||||
2 | Lilly Cramer Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 37.74 | ||||||
3 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.11 | ||||||
4 | Ida Eriksson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 42.20 | ||||||
5 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 42.54 | ||||||
6 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 43.08 | ||||||
7 | Olivia Ericsson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 43.28 | ||||||
8 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 43.38 | ||||||
9 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 43.49 | ||||||
10 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 43.55 | ||||||
11 | Therese Skoglund | 2005 | Dorotea IF | 43.69 | ||||||
12 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.22 | ||||||
13 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 44.84 | ||||||
13 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 44.84 | ||||||
15 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 45.33 | ||||||
16 | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | 45.66 | ||||||
17 | My Marklund | 2005 | Härnösands Simsällskap | 45.68 | ||||||
18 | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | 45.90 | ||||||
19 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 47.08 | ||||||
20 | Evelina Hansson | 2006 | Njurunda Simsällskap | 47.30 | ||||||
21 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.34 | ||||||
22 | Julia Blomqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 47.91 | ||||||
23 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 48.68 | ||||||
24 | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | 49.70 | ||||||
25 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 50.67 | ||||||
26 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 50.72 | ||||||
27 | Julia Hellström | 2006 | Umeå Simsällskap | 51.04 | ||||||
28 | Vera Wall | 2006 | Umeå Simsällskap | 51.37 | ||||||
29 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 51.69 | ||||||
30 | Tuva Lindvall | 2006 | Umeå Simsällskap | 51.70 | ||||||
31 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 51.73 | ||||||
32 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 51.81 | ||||||
33 | Alva Norgren | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 52.19 | ||||||
34 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 52.32 | ||||||
35 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 53.06 | ||||||
36 | Alma Persson | 2006 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.49 | ||||||
37 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 54.58 | ||||||
38 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.77 | ||||||
39 | Tilde Sjöberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 55.37 | ||||||
40 | Emma Schelin | 2005 | Höga Kustens Simsällskap | 55.71 | ||||||
41 | Alva Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 56.29 | ||||||
42 | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | 56.72 | ||||||
43 | Elsa Åström | 2006 | Umeå Simsällskap | 56.78 | ||||||
44 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | 58.59 | ||||||
45 | Saga Lindqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.74 | ||||||
46 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:00.25 | ||||||
47 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.02 | ||||||
48 | Klara Sölveskog | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:10.18 | ||||||
- | Nellie Edbom Wounder | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Frödin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.21 | 1:08.26 | |||||
2 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 34.92 | 1:13.33 | |||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.47 | 1:17.20 | |||||
4 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.27 | 1:17.61 | |||||
5 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.37 | 1:21.27 | |||||
6 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.45 | 1:21.81 | |||||
7 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 40.78 | 1:24.53 | |||||
8 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.64 | 1:25.79 | |||||
9 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.33 | 1:28.02 | |||||
10 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 43.73 | 1:29.49 | |||||
11 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.07 | 1:31.89 | |||||
12 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.22 | 1:37.08 | |||||
- | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 30.62 | 1:02.02 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.28 | 1:07.64 | |||||
3 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.75 | 1:09.03 | |||||
4 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.77 | 1:11.57 | |||||
5 | Alexander Andersen | 2002 | Härnösands Simsällskap | 43.93 | 1:32.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:45 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.48 | 1:17.33 | |||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 38.11 | 1:18.70 | |||||
3 | Alma Enarsson | 2003 | Simklubben Ägir | 38.62 | 1:19.90 | |||||
4 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 38.56 | 1:20.77 | |||||
5 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 40.88 | 1:23.25 | |||||
6 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.15 | 1:24.20 | |||||
7 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.22 | 1:24.73 | |||||
8 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 41.87 | 1:25.57 | |||||
9 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.61 | 1:26.44 | |||||
10 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 42.15 | 1:26.65 | |||||
11 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.14 | 1:26.76 | |||||
12 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.00 | 1:27.70 | |||||
13 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.44 | 1:29.01 | |||||
14 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 43.35 | 1:30.39 | |||||
15 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.51 | 1:31.15 | |||||
16 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 44.40 | 1:32.16 | |||||
17 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 45.86 | 1:32.39 | |||||
18 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 45.19 | 1:32.87 | |||||
19 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 45.19 | 1:35.15 | |||||
20 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 46.02 | 1:36.47 | |||||
21 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 47.07 | 1:36.70 | |||||
22 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.38 | 1:37.01 | |||||
23 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.67 | 1:38.83 | |||||
24 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.95 | 1:42.54 | |||||
25 | Hilma Nordenmark | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.45 | 1:43.54 | |||||
26 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 50.14 | 1:44.08 | |||||
- | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.41 | 1:09.50 | |||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.63 | 1:10.01 | |||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.24 | 1:11.26 | |||||
4 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.60 | 1:13.73 | |||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.99 | 1:15.47 | |||||
6 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.19 | 1:16.40 | |||||
7 | Olivia Lindgren | 1999 | Kfuk Kfum Kometerna | 36.92 | 1:16.49 | |||||
8 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.38 | 1:18.84 | |||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.48 | 1:23.69 | |||||
10 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.33 | 1:28.52 | |||||
11 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.03 | 1:30.74 | |||||
- | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
- | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:45 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 13:06 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 15, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 59.08 | 2:04.09 | 3:10.47 | 4:16.85 | |||
2 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.16 | 2:05.28 | 3:12.53 | 4:16.88 | |||
3 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:01.21 | 2:08.99 | 3:17.47 | 4:25.94 | |||
4 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.29 | 2:10.74 | 3:20.57 | 4:27.71 | |||
5 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.68 | 2:11.76 | 3:21.74 | 4:28.02 | |||
6 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:04.34 | 2:16.15 | 3:27.34 | 4:38.23 | |||
7 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:05.41 | 2:20.42 | 3:35.54 | 4:50.79 | |||
8 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:06.55 | 2:22.63 | 3:38.29 | 4:52.49 | |||
9 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:09.01 | 2:25.10 | 3:41.71 | 4:53.07 | |||
10 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 1:08.07 | 2:25.24 | 3:42.06 | 4:58.10 | |||
11 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 1:12.56 | 2:33.40 | 3:54.83 | 5:14.60 | |||
12 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 1:13.39 | 2:35.08 | 3:57.43 | 5:16.20 | |||
13 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:19.25 | 2:44.83 | 4:10.64 | 5:36.37 | |||
14 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 1:19.35 | 2:45.12 | 4:13.10 | 5:37.88 | |||
15 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:21.68 | 2:52.49 | 4:22.57 | 5:49.17 | |||
16 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 1:24.97 | 2:57.17 | 4:29.35 | 5:58.41 | |||
17 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 1:25.39 | 3:01.58 | 4:41.95 | 6:18.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 13:06 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 13:36 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 16, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:05.74 | 2:15.23 | 3:26.57 | 4:37.20 | |||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:05.52 | 2:15.31 | 3:27.82 | 4:41.25 | |||
3 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:06.84 | 2:17.79 | 3:30.84 | 4:42.50 | |||
4 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:06.63 | 2:18.17 | 3:30.92 | 4:43.43 | |||
5 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:10.39 | 2:25.71 | 3:41.38 | 4:55.97 | |||
6 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 1:10.01 | 2:26.56 | 3:42.67 | 4:56.60 | |||
7 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:10.35 | 2:26.63 | 3:44.26 | 5:00.51 | |||
8 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 1:11.43 | 2:29.70 | 3:47.68 | 5:04.80 | |||
9 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 1:13.26 | 2:33.13 | 3:54.45 | 5:14.80 | |||
10 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:16.10 | 2:39.94 | 4:03.45 | 5:25.52 | |||
11 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 1:17.29 | 2:44.71 | 4:14.03 | 5:43.10 | |||
12 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 1:22.34 | 2:51.25 | 4:20.34 | 5:44.56 | |||
13 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:22.87 | 2:53.11 | 4:24.91 | 5:54.09 | |||
14 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 1:24.69 | 2:55.24 | 4:28.05 | 5:55.95 | |||
15 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:24.88 | 2:56.78 | 4:30.74 | 5:56.61 | |||
16 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 1:23.86 | 2:55.09 | 4:29.31 | 6:02.03 | |||
17 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 1:24.93 | 2:58.77 | 4:35.79 | 6:10.15 | |||
18 | Lilly Cramer Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:27.80 | 3:04.36 | 4:42.36 | 6:18.51 | |||
19 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 1:30.32 | 3:08.79 | 4:47.34 | 6:21.61 | |||
20 | Ida Eriksson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:32.51 | 3:11.60 | 4:50.53 | 6:22.83 | |||
21 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 1:29.21 | 3:07.06 | 4:47.40 | 6:26.00 | |||
22 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:38.11 | 3:21.87 | 5:03.96 | 6:40.26 | |||
23 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:34.20 | 3:18.02 | 5:01.46 | 6:41.16 | |||
24 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:32.68 | 3:14.49 | 4:58.74 | 6:41.68 | |||
25 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:35.40 | 3:18.53 | 5:03.38 | 6:42.44 | |||
26 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 1:36.13 | 3:22.01 | 5:06.71 | 6:45.69 | |||
27 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:36.04 | 3:19.57 | 5:04.94 | 6:47.07 | |||
28 | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | 1:38.08 | 3:25.42 | 5:13.00 | 6:54.51 | |||
29 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 1:43.28 | 3:42.58 | 5:42.69 | 7:37.25 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 13:36 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 19, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 22.12 | ||||||
2 | Claes Renström-Halling | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 28.68 | ||||||
3 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 33.34 | ||||||
- | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 20, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 20.13 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 20.61 | ||||||
3 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 21.72 | ||||||
4 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 23.73 | ||||||
5 | Elsa Larsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 24.12 | ||||||
6 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.64 | ||||||
7 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 26.16 | ||||||
8 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 37.93 | ||||||
- | Majken Gidlund | 2008 | Höga Kustens Simsällskap | DNS | ||||||
- | Embla Lidén | 2008 | Kfuk Kfum Kometerna | DSQ | ||||||
- | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jennifer Frödin | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefine Grönlund | 2008 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lilly Utterström | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milla Zell | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noelia Frank | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Grafström | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 45.31 | ||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.95 | ||||||
3 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 47.32 | ||||||
4 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.26 | ||||||
5 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 50.23 | ||||||
- | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Eriksson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 37.90 | ||||||
2 | Julia Blomqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 39.20 | ||||||
3 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 39.88 | ||||||
4 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.98 | ||||||
5 | Lilly Cramer Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 40.56 | ||||||
6 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 40.98 | ||||||
7 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 42.54 | ||||||
8 | Olivia Ericsson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 42.80 | ||||||
9 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 42.88 | ||||||
10 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 43.76 | ||||||
11 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 44.31 | ||||||
12 | Therese Skoglund | 2005 | Dorotea IF | 45.18 | ||||||
13 | My Marklund | 2005 | Härnösands Simsällskap | 45.44 | ||||||
14 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 48.06 | ||||||
15 | Vera Wall | 2006 | Umeå Simsällskap | 48.08 | ||||||
16 | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | 48.77 | ||||||
17 | Julia Hellström | 2006 | Umeå Simsällskap | 49.46 | ||||||
18 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.97 | ||||||
18 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 49.97 | ||||||
20 | Alva Norgren | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 51.46 | ||||||
21 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 51.65 | ||||||
22 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 52.34 | ||||||
23 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 54.79 | ||||||
24 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 57.69 | ||||||
25 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.78 | ||||||
- | Tuva Lindvall | 2006 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.16 | 1:16.21 | |||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.34 | 1:17.66 | |||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.13 | 1:22.35 | |||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.31 | 1:25.47 | |||||
5 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 41.15 | 1:26.10 | |||||
6 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.69 | 1:31.92 | |||||
7 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 44.82 | 1:36.91 | |||||
8 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 46.41 | 1:38.27 | |||||
9 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.46 | 1:38.39 | |||||
10 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.29 | 1:40.18 | |||||
11 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.32 | 1:43.23 | |||||
12 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 48.82 | 1:43.68 | |||||
13 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 49.26 | 1:46.21 | |||||
14 | David Ekholm | 2004 | Njurunda Simsällskap | 53.22 | 1:55.32 | |||||
- | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Olsson | 2003 | Dorotea IF | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.40 | 1:06.51 | |||||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.60 | 1:11.59 | |||||
3 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.81 | 1:14.16 | |||||
4 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 35.59 | 1:16.18 | |||||
5 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 36.56 | 1:18.62 | |||||
6 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.29 | 1:23.06 | |||||
7 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 46.43 | 1:37.14 | |||||
8 | Jens Carlsson | 1983 | Kfuk Kfum Kometerna | 50.16 | 1:45.58 | |||||
- | Alexander Andersen | 2002 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 38.25 | 1:20.53 | |||||
2 | Alma Enarsson | 2003 | Simklubben Ägir | 41.25 | 1:28.37 | |||||
3 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.65 | 1:29.44 | |||||
4 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.11 | 1:29.73 | |||||
5 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 42.28 | 1:30.39 | |||||
6 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 42.35 | 1:31.35 | |||||
7 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 42.99 | 1:31.47 | |||||
8 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 42.59 | 1:32.14 | |||||
9 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 44.37 | 1:33.93 | |||||
10 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.69 | 1:33.95 | |||||
11 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.34 | 1:34.11 | |||||
12 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.76 | 1:34.74 | |||||
13 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 45.22 | 1:36.83 | |||||
14 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.69 | 1:36.92 | |||||
15 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 47.29 | 1:38.35 | |||||
16 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.49 | 1:39.01 | |||||
17 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 47.62 | 1:40.61 | |||||
18 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.50 | 1:41.33 | |||||
19 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.37 | 1:41.48 | |||||
20 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.21 | 1:41.69 | |||||
21 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.72 | 1:41.83 | |||||
22 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 48.53 | 1:42.43 | |||||
23 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 48.30 | 1:43.29 | |||||
24 | Hilma Nordenmark | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.39 | 1:44.15 | |||||
25 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 48.66 | 1:45.97 | |||||
26 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 50.33 | 1:50.18 | |||||
27 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 52.78 | 1:52.12 | |||||
28 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 51.82 | 1:52.27 | |||||
29 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 52.98 | 1:53.16 | |||||
30 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.16 | 1:56.81 | |||||
31 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 56.81 | 2:00.21 | |||||
- | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
- | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elina Fors | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Levina Elfström | 2003 | Kfuk Kfum Kometerna | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.33 | 1:16.35 | |||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.24 | 1:17.23 | |||||
3 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 39.81 | 1:24.19 | |||||
4 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.23 | 1:24.73 | |||||
5 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 40.09 | 1:25.29 | |||||
6 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.96 | 1:25.99 | |||||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.13 | 1:31.28 | |||||
8 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.58 | 1:33.39 | |||||
9 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.12 | 1:34.14 | |||||
10 | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | 48.62 | 1:42.32 | |||||
- | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 25, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 20.69 | ||||||
2 | Claes Renström-Halling | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 25.56 | ||||||
3 | Viking Månsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 26.28 | ||||||
4 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 26.42 | ||||||
5 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 26.66 | ||||||
6 | Vide Starrin | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 27.20 | ||||||
7 | Jonas Lidén | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 27.61 | ||||||
8 | Oskar Ljung | 2008 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 26, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 20.45 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 20.63 | ||||||
3 | Ina Pettersson | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 23.20 | ||||||
4 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 23.98 | ||||||
5 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 24.03 | ||||||
6 | Isabel Olsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 24.45 | ||||||
7 | Elsa Larsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 24.79 | ||||||
8 | Frida Lauri | 2009 | Höga Kustens Simsällskap | 25.08 | ||||||
9 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 25.49 | ||||||
10 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 25.52 | ||||||
11 | Josefine Grönlund | 2008 | Njurunda Simsällskap | 25.59 | ||||||
12 | Ellen Vesterström | 2008 | Härjedalens Simklubb | 25.63 | ||||||
13 | Olivia Palin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 25.64 | ||||||
14 | Tuva Grafström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 25.86 | ||||||
15 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 25.90 | ||||||
16 | Jennifer Frödin | 2007 | Njurunda Simsällskap | 25.96 | ||||||
17 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 26.72 | ||||||
18 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 27.10 | ||||||
19 | Milla Zell | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 28.04 | ||||||
20 | Embla Lidén | 2008 | Kfuk Kfum Kometerna | 28.11 | ||||||
21 | Noelia Frank | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 28.39 | ||||||
22 | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | 28.62 | ||||||
23 | Wilma Nordin | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 28.98 | ||||||
24 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 31.35 | ||||||
25 | Lilly Utterström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 32.32 | ||||||
26 | Haben Tsegay | 2009 | Njurunda Simsällskap | 34.43 | ||||||
- | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 34.40 | ||||||
2 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 35.33 | ||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.23 | ||||||
4 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 38.44 | ||||||
5 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 42.12 | ||||||
6 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.19 | ||||||
7 | Wilmer Hansson | 2006 | Umeå Simsällskap | 44.42 | ||||||
8 | Magne Tjärnlund | 2006 | Härjedalens Simklubb | 50.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 28, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 32.78 | ||||||
2 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 33.30 | ||||||
3 | Lilly Cramer Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 34.02 | ||||||
4 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.31 | ||||||
5 | Ida Eriksson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 34.43 | ||||||
6 | Olivia Ericsson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 35.31 | ||||||
7 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 35.50 | ||||||
8 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 36.03 | ||||||
9 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 36.15 | ||||||
10 | My Marklund | 2005 | Härnösands Simsällskap | 36.24 | ||||||
11 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 36.55 | ||||||
12 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 36.89 | ||||||
13 | Therese Skoglund | 2005 | Dorotea IF | 37.07 | ||||||
14 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 37.72 | ||||||
15 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 37.75 | ||||||
16 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.22 | ||||||
17 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 38.84 | ||||||
18 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.88 | ||||||
19 | Evelina Hansson | 2006 | Njurunda Simsällskap | 39.88 | ||||||
20 | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | 40.11 | ||||||
21 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 40.72 | ||||||
22 | Julia Blomqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 40.92 | ||||||
23 | Vera Wall | 2006 | Umeå Simsällskap | 41.29 | ||||||
24 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 41.51 | ||||||
25 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 41.57 | ||||||
26 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 41.89 | ||||||
27 | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | 42.39 | ||||||
28 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 42.42 | ||||||
29 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 42.65 | ||||||
30 | Elin Frödin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 42.76 | ||||||
31 | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | 42.79 | ||||||
32 | Tilde Sjöberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 42.85 | ||||||
33 | Julia Hellström | 2006 | Umeå Simsällskap | 42.96 | ||||||
34 | Tuva Lindvall | 2006 | Umeå Simsällskap | 43.09 | ||||||
35 | Alva Norgren | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 43.22 | ||||||
36 | Alma Persson | 2006 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.87 | ||||||
37 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 44.15 | ||||||
38 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.84 | ||||||
39 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 45.56 | ||||||
40 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 46.32 | ||||||
41 | Emma Schelin | 2005 | Höga Kustens Simsällskap | 46.95 | ||||||
42 | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | 47.18 | ||||||
43 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 47.25 | ||||||
44 | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | 49.01 | ||||||
45 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.65 | ||||||
46 | Elsa Åström | 2006 | Umeå Simsällskap | 51.90 | ||||||
47 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | 52.00 | ||||||
48 | Saga Lindqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 53.51 | ||||||
49 | Klara Sölveskog | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 58.20 | ||||||
- | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 17:50 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 28.71 | 1:01.39 | |||||
2 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 30.26 | 1:03.80 | |||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 30.47 | 1:04.13 | |||||
4 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 31.25 | 1:05.47 | |||||
5 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 31.07 | 1:05.61 | |||||
6 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 32.34 | 1:07.12 | |||||
7 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 32.47 | 1:08.16 | |||||
8 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 32.95 | 1:09.00 | |||||
9 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.93 | 1:12.14 | |||||
10 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.71 | 1:12.53 | |||||
11 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.91 | 1:12.76 | |||||
12 | Jonathan Olsson | 2003 | Dorotea IF | 36.24 | 1:14.17 | |||||
13 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 34.55 | 1:14.25 | |||||
14 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.32 | 1:16.46 | |||||
15 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 36.37 | 1:16.92 | |||||
16 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.23 | 1:17.11 | |||||
17 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 37.06 | 1:17.61 | |||||
18 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 37.81 | 1:20.84 | |||||
- | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Ekholm | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 26.66 | 55.60 | |||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.35 | 56.39 | |||||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 26.99 | 56.66 | |||||
4 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 27.72 | 57.47 | |||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 27.91 | 58.62 | |||||
6 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.69 | 59.96 | |||||
7 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 28.98 | 1:01.43 | |||||
8 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.19 | 1:02.14 | |||||
9 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 29.96 | 1:02.37 | |||||
10 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.10 | 1:06.62 | |||||
11 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.95 | 1:07.09 | |||||
12 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 33.96 | 1:11.46 | |||||
13 | Alexander Andersen | 2002 | Härnösands Simsällskap | 35.75 | 1:15.28 | |||||
14 | Maximilian Schmitt-Egenolf | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.23 | 1:15.70 | |||||
15 | Jens Carlsson | 1983 | Kfuk Kfum Kometerna | 40.86 | 1:28.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 17:50 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 30, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 30.50 | 1:04.54 | |||||
2 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.26 | 1:04.60 | |||||
3 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 33.54 | 1:09.97 | |||||
4 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 33.78 | 1:10.18 | |||||
5 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 33.19 | 1:10.22 | |||||
6 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 33.90 | 1:10.29 | |||||
7 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 34.02 | 1:10.44 | |||||
8 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.07 | 1:11.13 | |||||
9 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.71 | 1:11.62 | |||||
10 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.02 | 1:13.50 | |||||
11 | Alma Enarsson | 2003 | Simklubben Ägir | 35.58 | 1:14.17 | |||||
12 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 35.73 | 1:14.58 | |||||
13 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.69 | 1:14.96 | |||||
13 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.68 | 1:14.96 | |||||
15 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 36.06 | 1:15.31 | |||||
16 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 34.88 | 1:15.68 | |||||
17 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 36.23 | 1:15.76 | |||||
18 | Levina Elfström | 2003 | Kfuk Kfum Kometerna | 35.89 | 1:16.19 | |||||
19 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 36.29 | 1:16.69 | |||||
20 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.76 | 1:16.87 | |||||
21 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 36.03 | 1:16.97 | |||||
22 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 37.58 | 1:17.30 | |||||
23 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.49 | 1:17.83 | |||||
24 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 36.23 | 1:18.16 | |||||
25 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.19 | 1:19.00 | |||||
26 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.44 | 1:19.06 | |||||
27 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 37.57 | 1:19.56 | |||||
28 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.02 | 1:19.81 | |||||
29 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.23 | 1:21.23 | |||||
30 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 38.94 | 1:22.12 | |||||
31 | Hilma Nordenmark | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.62 | 1:22.73 | |||||
32 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 39.45 | 1:24.24 | |||||
33 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 39.72 | 1:25.36 | |||||
34 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 41.40 | 1:26.44 | |||||
35 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.78 | 1:26.69 | |||||
36 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 42.00 | 1:28.05 | |||||
37 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 41.26 | 1:28.68 | |||||
38 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 42.98 | 1:28.93 | |||||
39 | Elina Fors | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.99 | 1:33.50 | |||||
- | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 30, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.93 | 59.21 | |||||
2 | Sara Sharp | 1992 | Umeå Simsällskap | 28.08 | 1:01.12 | |||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.28 | 1:01.18 | |||||
4 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.86 | 1:01.44 | |||||
5 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.72 | 1:01.63 | |||||
6 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.19 | 1:02.72 | |||||
7 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.54 | 1:02.97 | |||||
8 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.46 | 1:04.51 | |||||
9 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.12 | 1:04.76 | |||||
10 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.44 | 1:05.86 | |||||
11 | Olivia Lindgren | 1999 | Kfuk Kfum Kometerna | 32.72 | 1:07.48 | |||||
12 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 32.63 | 1:07.87 | |||||
13 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 33.03 | 1:08.79 | |||||
14 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.79 | 1:08.84 | |||||
15 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.72 | 1:09.05 | |||||
16 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.47 | 1:09.52 | |||||
17 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.09 | 1:09.62 | |||||
18 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.74 | 1:10.53 | |||||
19 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 33.24 | 1:11.26 | |||||
20 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 33.39 | 1:12.19 | |||||
21 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.42 | 1:15.26 | |||||
22 | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | 37.95 | 1:16.81 | |||||
23 | Ruth Robertsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.62 | 1:22.29 | |||||
24 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.03 | 1:23.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 33, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.32 | ||||||
2 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.50 | ||||||
3 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 36.61 | ||||||
4 | Alma Enarsson | 2003 | Simklubben Ägir | 37.29 | ||||||
5 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 37.52 | ||||||
6 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 37.95 | ||||||
7 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.29 | ||||||
8 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 38.70 | ||||||
9 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 38.91 | ||||||
10 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.06 | ||||||
11 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 39.18 | ||||||
12 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 39.30 | ||||||
13 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.49 | ||||||
14 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.16 | ||||||
15 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 40.42 | ||||||
16 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 40.49 | ||||||
17 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 40.63 | ||||||
18 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 41.25 | ||||||
19 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.26 | ||||||
20 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.48 | ||||||
21 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 41.98 | ||||||
22 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 42.72 | ||||||
23 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 42.80 | ||||||
24 | Amanda Nilsson | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 43.08 | ||||||
25 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 43.27 | ||||||
26 | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | 43.41 | ||||||
27 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 43.60 | ||||||
28 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 43.87 | ||||||
29 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.13 | ||||||
30 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 44.46 | ||||||
31 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 44.52 | ||||||
32 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 44.67 | ||||||
33 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 45.09 | ||||||
34 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.18 | ||||||
35 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 45.31 | ||||||
36 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.55 | ||||||
37 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.23 | ||||||
38 | Elina Fors | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.05 | ||||||
39 | Alva Semb | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.49 | ||||||
40 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 49.56 | ||||||
41 | Hilma Nordenmark | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.11 | ||||||
42 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.91 | ||||||
43 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 55.89 | ||||||
- | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
- | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Sharp | 1992 | Umeå Simsällskap | 31.46 | ||||||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.02 | ||||||
3 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 32.78 | ||||||
4 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.09 | ||||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.83 | ||||||
6 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.87 | ||||||
7 | Olivia Lindgren | 1999 | Kfuk Kfum Kometerna | 35.28 | ||||||
8 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.40 | ||||||
9 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.67 | ||||||
10 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.68 | ||||||
11 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 39.70 | ||||||
12 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.90 | ||||||
13 | Ruth Robertsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 45.13 | ||||||
- | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 34, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 31.81 | ||||||
2 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 34.76 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.10 | ||||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.74 | ||||||
5 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.89 | ||||||
6 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 38.38 | ||||||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 39.13 | ||||||
8 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.98 | ||||||
9 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 43.09 | ||||||
10 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 43.34 | ||||||
Gren 34, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 29.70 | ||||||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.04 | ||||||
3 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.11 | ||||||
4 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.18 | ||||||
5 | Maximilian Schmitt-Egenolf | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 35, 200m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.80 | 1:19.10 | 2:01.87 | 2:42.88 | |||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.00 | 1:20.47 | 2:05.17 | 2:52.22 | |||
3 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 38.05 | 1:22.03 | 2:07.91 | 2:53.55 | |||
4 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 40.11 | 1:27.03 | 2:15.19 | 3:02.53 | |||
5 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.61 | 1:32.67 | 2:24.81 | 3:15.09 | |||
6 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.68 | 1:37.82 | 2:29.49 | 3:19.93 | |||
7 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 44.64 | 1:35.31 | 2:28.69 | 3:23.41 | |||
8 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.59 | 1:35.62 | 2:31.46 | 3:25.48 | |||
9 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 44.65 | 1:36.69 | 2:31.66 | 3:26.11 | |||
10 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 47.47 | 1:41.12 | 2:35.94 | 3:28.22 | |||
11 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.96 | 1:40.12 | 2:35.27 | 3:29.87 | |||
12 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 48.21 | 1:43.76 | 2:40.31 | 3:32.32 | |||
13 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 48.30 | 1:43.68 | 2:39.31 | 3:33.15 | |||
14 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 49.06 | 1:43.70 | 2:39.21 | 3:33.27 | |||
15 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.15 | 1:45.00 | 2:41.27 | 3:34.07 | |||
16 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 49.08 | 1:45.45 | 2:41.84 | 3:36.41 | |||
17 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.46 | 1:45.40 | 2:42.97 | 3:39.79 | |||
18 | Julia Blomqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 49.40 | 1:45.95 | 2:43.98 | 3:41.53 | |||
19 | Vera Wall | 2006 | Umeå Simsällskap | 51.81 | 1:50.26 | 2:50.55 | 3:48.75 | |||
20 | Therese Skoglund | 2005 | Dorotea IF | 52.80 | 1:52.71 | 2:55.21 | 3:56.21 | |||
21 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 57.15 | 1:59.12 | 3:02.38 | 4:04.54 | |||
22 | Julia Hellström | 2006 | Umeå Simsällskap | 58.71 | 2:05.21 | 3:11.77 | 4:18.66 | |||
23 | Tuva Lindvall | 2006 | Umeå Simsällskap | 59.95 | 2:06.89 | 3:15.04 | 4:22.28 | |||
24 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.19 | 2:08.75 | 3:17.26 | 4:25.26 | |||
25 | Elsa Åström | 2006 | Umeå Simsällskap | 1:01.35 | 2:13.69 | 3:25.70 | 4:33.92 | |||
- | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 36, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 34.56 | 1:12.19 | 1:50.57 | 2:30.14 | |||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.09 | 1:18.12 | 2:00.84 | 2:39.04 | |||
3 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.34 | 1:16.23 | 1:58.40 | 2:40.43 | |||
4 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.13 | 1:20.03 | 2:03.77 | 2:46.75 | |||
5 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.31 | 1:23.04 | 2:10.12 | 2:57.15 | |||
6 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.87 | 1:23.67 | 2:12.44 | 3:07.78 | |||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 42.11 | 1:30.77 | 2:20.67 | 3:07.93 | |||
8 | Wilmer Hansson | 2006 | Umeå Simsällskap | 1:00.27 | 2:09.83 | 3:19.07 | 4:29.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 37, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.33 | 1:02.49 | 1:35.12 | 2:07.97 | |||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.83 | 1:04.46 | 1:39.03 | 2:12.86 | |||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.48 | 1:05.48 | 1:41.30 | 2:17.58 | |||
4 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 32.57 | 1:07.73 | 1:44.68 | 2:21.01 | |||
5 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.41 | 1:08.01 | 1:45.82 | 2:22.24 | |||
6 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.34 | 1:09.47 | 1:46.54 | 2:22.28 | |||
7 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 32.56 | 1:10.71 | 1:49.24 | 2:25.65 | |||
8 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 33.49 | 1:11.88 | 1:51.18 | 2:28.59 | |||
9 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.32 | 1:13.56 | 1:52.01 | 2:28.89 | |||
10 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 34.27 | 1:12.26 | 1:52.39 | 2:31.36 | |||
11 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 34.60 | 1:12.84 | 1:52.65 | 2:32.89 | |||
12 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.03 | 1:14.52 | 1:56.07 | 2:36.21 | |||
13 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 34.71 | 1:14.03 | 1:55.77 | 2:36.54 | |||
14 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 34.86 | 1:13.98 | 1:57.04 | 2:38.64 | |||
15 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.14 | 1:19.54 | 2:03.33 | 2:42.06 | |||
16 | Alma Enarsson | 2003 | Simklubben Ägir | 35.47 | 1:16.41 | 2:00.15 | 2:43.17 | |||
17 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.05 | 1:18.99 | 2:02.67 | 2:43.75 | |||
18 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 37.57 | 1:19.15 | 2:02.93 | 2:45.24 | |||
19 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 38.13 | 1:20.56 | 2:04.33 | 2:45.56 | |||
20 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 36.82 | 1:18.57 | 2:03.55 | 2:46.89 | |||
21 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 38.32 | 1:20.87 | 2:05.75 | 2:48.00 | |||
22 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.98 | 1:22.03 | 2:07.13 | 2:48.94 | |||
23 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.94 | 1:21.43 | 2:07.76 | 2:50.41 | |||
24 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.40 | 1:23.15 | 2:07.69 | 2:50.49 | |||
25 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 37.76 | 1:22.77 | 2:08.39 | 2:51.29 | |||
26 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 38.36 | 1:22.49 | 2:08.28 | 2:52.45 | |||
27 | Olivia Ericsson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 38.89 | 1:23.19 | 2:09.38 | 2:53.41 | |||
28 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 40.68 | 1:25.30 | 2:11.70 | 2:54.62 | |||
29 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 41.12 | 1:27.52 | 2:14.79 | 2:59.68 | |||
30 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 38.74 | 1:25.92 | 2:14.44 | 3:00.68 | |||
31 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.71 | 1:26.49 | 2:15.16 | 3:01.80 | |||
32 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 38.95 | 1:25.13 | 2:14.57 | 3:02.18 | |||
33 | My Marklund | 2005 | Härnösands Simsällskap | 42.45 | 1:31.46 | 2:21.05 | 3:04.88 | |||
34 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.87 | 1:29.77 | 2:20.48 | 3:07.63 | |||
35 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 43.16 | 1:31.97 | 2:22.16 | 3:07.95 | |||
36 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 40.44 | 1:28.87 | 2:21.72 | 3:08.57 | |||
37 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.79 | 1:30.33 | 2:21.87 | 3:10.39 | |||
38 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 43.83 | 1:33.45 | 2:23.39 | 3:11.61 | |||
39 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 44.24 | 1:35.10 | 2:26.27 | 3:14.42 | |||
40 | Vera Wall | 2006 | Umeå Simsällskap | 45.25 | 1:37.28 | 2:30.32 | 3:16.75 | |||
41 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 43.99 | 1:34.58 | 2:28.38 | 3:17.12 | |||
42 | Julia Blomqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 44.79 | 1:36.32 | 2:29.53 | 3:17.42 | |||
43 | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | 43.20 | 1:35.09 | 2:27.09 | 3:17.74 | |||
44 | Tuva Lindvall | 2006 | Umeå Simsällskap | 45.67 | 1:37.36 | 2:31.18 | 3:20.68 | |||
45 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 44.76 | 1:39.24 | 2:33.57 | 3:26.35 | |||
46 | Julia Hellström | 2006 | Umeå Simsällskap | 47.38 | 1:45.66 | 2:44.14 | 3:39.20 | |||
47 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.39 | 1:49.54 | 2:47.93 | 3:42.03 | |||
48 | Elsa Åström | 2006 | Umeå Simsällskap | 54.18 | 1:59.93 | 3:03.06 | 4:03.51 | |||
49 | Saga Lindqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 52.45 | 1:57.13 | 3:04.75 | 4:09.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 38, 200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.49 | 59.07 | 1:30.95 | 2:01.99 | |||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 27.82 | 58.58 | 1:30.87 | 2:02.47 | |||
3 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.48 | 1:00.74 | 1:33.05 | 2:05.30 | |||
4 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.12 | 58.58 | 1:31.52 | 2:05.83 | |||
5 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 29.37 | 1:02.78 | 1:37.92 | 2:13.16 | |||
6 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 29.89 | 1:05.11 | 1:42.34 | 2:18.49 | |||
7 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 31.67 | 1:08.07 | 1:46.59 | 2:24.55 | |||
8 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 32.75 | 1:10.89 | 1:51.20 | 2:29.22 | |||
9 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.89 | 1:16.97 | 1:59.44 | 2:40.55 | |||
10 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 37.07 | 1:19.34 | 2:02.00 | 2:44.08 | |||
11 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 38.02 | 1:21.04 | 2:05.49 | 2:46.87 | |||
12 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.93 | 1:21.76 | 2:07.15 | 2:52.15 | |||
13 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 38.21 | 1:22.75 | 2:08.93 | 2:54.44 | |||
14 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 38.50 | 1:24.12 | 2:09.58 | 2:56.35 | |||
15 | Wilmer Hansson | 2006 | Umeå Simsällskap | 49.21 | 1:47.10 | 2:48.66 | 3:47.62 | |||
- | Alexander Andersen | 2002 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 39, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:12.43 | 2:31.75 | 4:05.78 | 5:22.17 | |||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:09.05 | 2:34.23 | 4:12.97 | 5:24.18 | |||
3 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:20.75 | 2:51.71 | 4:24.16 | 5:43.19 | |||
4 | Ida Eriksson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 1:40.38 | 3:36.78 | 5:31.09 | 7:08.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 40, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:07.52 | 2:29.04 | 3:56.46 | 5:09.65 | |||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:19.83 | 2:44.25 | 4:13.10 | 5:28.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 31.72 | ||||||
2 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.59 | ||||||
3 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.38 | ||||||
4 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.01 | ||||||
5 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.38 | ||||||
6 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 36.54 | ||||||
7 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 36.90 | ||||||
8 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 37.08 | ||||||
9 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.26 | ||||||
10 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 37.28 | ||||||
11 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 37.47 | ||||||
12 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.84 | ||||||
13 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 39.13 | ||||||
14 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 39.71 | ||||||
15 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.15 | ||||||
16 | Alma Enarsson | 2003 | Simklubben Ägir | 40.18 | ||||||
17 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.41 | ||||||
18 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.08 | ||||||
19 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.15 | ||||||
20 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 42.59 | ||||||
21 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 42.73 | ||||||
22 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 43.59 | ||||||
23 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 44.14 | ||||||
24 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 44.20 | ||||||
25 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 44.23 | ||||||
26 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 44.30 | ||||||
27 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 44.91 | ||||||
28 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.17 | ||||||
29 | Hilma Nordenmark | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.29 | ||||||
30 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.52 | ||||||
31 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 46.00 | ||||||
32 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 46.32 | ||||||
33 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.86 | ||||||
34 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.93 | ||||||
35 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 49.94 | ||||||
36 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 50.52 | ||||||
37 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 51.05 | ||||||
38 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 52.23 | ||||||
39 | Alva Semb | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.27 | ||||||
40 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 53.48 | ||||||
41 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 57.39 | ||||||
- | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Sharp | 1992 | Umeå Simsällskap | 28.74 | ||||||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.93 | ||||||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.93 | ||||||
4 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.89 | ||||||
5 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.03 | ||||||
6 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 32.09 | ||||||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.84 | ||||||
8 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.39 | ||||||
9 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.63 | ||||||
10 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.56 | ||||||
11 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 35.00 | ||||||
12 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 36.11 | ||||||
13 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.58 | ||||||
14 | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | 39.35 | ||||||
15 | Ruth Robertsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 49.40 | ||||||
- | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Evertsson | 2001 | Kfuk Kfum Kometerna | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 42, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 33.78 | ||||||
2 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.46 | ||||||
3 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.71 | ||||||
3 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.71 | ||||||
5 | Jonathan Olsson | 2003 | Dorotea IF | 36.84 | ||||||
6 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.89 | ||||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.52 | ||||||
8 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 45.81 | ||||||
- | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 42, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 25.19 | ||||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 26.73 | ||||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 28.03 | ||||||
4 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 28.88 | ||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 29.41 | ||||||
6 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.22 | ||||||
7 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 35.46 | ||||||
8 | Maximilian Schmitt-Egenolf | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.31 | ||||||
9 | Jens Carlsson | 1983 | Kfuk Kfum Kometerna | 42.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 43, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.28 | 1:08.81 | 1:44.74 | 2:21.01 | |||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.60 | 1:14.50 | 1:54.81 | 2:31.92 | |||
3 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.95 | 1:15.02 | 1:54.57 | 2:32.76 | |||
4 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.98 | 1:18.88 | 2:01.31 | 2:41.40 | |||
5 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 38.36 | 1:20.09 | 2:03.75 | 2:47.28 | |||
6 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.11 | 1:22.43 | 2:07.64 | 2:50.17 | |||
7 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 42.07 | 1:26.53 | 2:11.74 | 2:56.60 | |||
8 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 46.42 | 1:35.27 | 2:25.89 | 3:10.96 | |||
9 | Olivia Ericsson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 46.03 | 1:35.90 | 2:25.95 | 3:12.10 | |||
10 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.15 | 1:33.87 | 2:22.58 | 3:13.00 | |||
11 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 47.87 | 1:38.90 | 2:31.24 | 3:20.89 | |||
12 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.35 | 1:45.25 | 2:39.53 | 3:30.56 | |||
13 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 51.48 | 1:47.59 | 2:44.35 | 3:34.35 | |||
- | Alma Enarsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Saga Lindqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 44, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 32.48 | 1:06.82 | 1:40.91 | 2:15.69 | |||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.90 | 1:08.74 | 1:45.92 | 2:23.62 | |||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.25 | 1:12.38 | 1:50.87 | 2:29.15 | |||
4 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.52 | 1:12.85 | 1:52.61 | 2:32.45 | |||
5 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.09 | 1:16.30 | 1:57.25 | 2:37.32 | |||
6 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.12 | 1:16.77 | 1:58.65 | 2:40.49 | |||
7 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 41.34 | 1:27.12 | 2:13.83 | 2:58.81 | |||
8 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.84 | 1:36.04 | 2:26.64 | 3:14.57 | |||
9 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 49.59 | 1:41.78 | 2:34.64 | 3:23.26 | |||
- | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:48 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 45, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 37.14 | ||||||
2 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.16 | ||||||
3 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.31 | ||||||
4 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.54 | ||||||
5 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.23 | ||||||
6 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.30 | ||||||
7 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 41.49 | ||||||
8 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.55 | ||||||
9 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 41.86 | ||||||
10 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 41.90 | ||||||
11 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 42.67 | ||||||
12 | Levina Elfström | 2003 | Kfuk Kfum Kometerna | 42.83 | ||||||
13 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 43.50 | ||||||
14 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 44.37 | ||||||
15 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 45.80 | ||||||
16 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 46.05 | ||||||
16 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.05 | ||||||
18 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 46.30 | ||||||
19 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.06 | ||||||
20 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.16 | ||||||
21 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 47.41 | ||||||
22 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 47.94 | ||||||
23 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 48.18 | ||||||
24 | Hilma Nordenmark | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.70 | ||||||
25 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 48.72 | ||||||
26 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 49.30 | ||||||
27 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 50.22 | ||||||
28 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.30 | ||||||
29 | Elina Fors | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.48 | ||||||
30 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 51.90 | ||||||
31 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 52.66 | ||||||
32 | My Marklund | 2005 | Härnösands Simsällskap | 53.21 | ||||||
33 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 53.38 | ||||||
34 | Meja Brandström | 2004 | Kfuk Kfum Kometerna | 55.92 | ||||||
35 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 56.10 | ||||||
36 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 56.52 | ||||||
37 | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | 56.90 | ||||||
38 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.77 | ||||||
- | Amanda Nilsson | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 45, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.80 | ||||||
2 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.18 | ||||||
3 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.59 | ||||||
4 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.16 | ||||||
5 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.30 | ||||||
6 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 39.05 | ||||||
7 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 39.29 | ||||||
8 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.19 | ||||||
9 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.41 | ||||||
10 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.77 | ||||||
11 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 42.88 | ||||||
12 | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | 45.22 | ||||||
13 | Ruth Robertsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 54.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:48 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 12:52 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.50 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.07 | ||||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.48 | ||||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.33 | ||||||
5 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 38.18 | ||||||
6 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.80 | ||||||
7 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.23 | ||||||
8 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.69 | ||||||
9 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 48.35 | ||||||
- | Jonathan Olsson | 2003 | Dorotea IF | DSQ | ||||||
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 30.94 | ||||||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.25 | ||||||
3 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.17 | ||||||
4 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.22 | ||||||
5 | Alexander Andersen | 2002 | Härnösands Simsällskap | 43.26 | ||||||
6 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 43.77 | ||||||
7 | Maximilian Schmitt-Egenolf | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.16 | ||||||
8 | Jens Carlsson | 1983 | Kfuk Kfum Kometerna | 48.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 12:52 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 47, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.86 | 1:09.93 | 1:48.30 | 2:27.06 | |||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.36 | 1:15.59 | 1:56.62 | 2:37.09 | |||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.83 | 1:11.25 | 1:55.98 | 2:41.37 | |||
4 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.61 | 1:19.86 | 2:07.91 | 2:56.51 | |||
- | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 13:20 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 48, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.43 | 1:02.28 | 1:38.71 | 2:16.48 | |||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 31.87 | 1:08.44 | 1:46.56 | 2:24.78 | |||
3 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.36 | 1:08.97 | 1:48.54 | 2:33.25 | |||
4 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.03 | 1:12.96 | 2:00.18 | 2:49.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 13:20 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 13:20 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 49, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.45 | ||||||
2 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 30.66 | ||||||
3 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 31.15 | ||||||
4 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 31.37 | ||||||
5 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 31.64 | ||||||
6 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 31.69 | ||||||
7 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.76 | ||||||
8 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 31.77 | ||||||
9 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 32.01 | ||||||
10 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 32.05 | ||||||
11 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 32.10 | ||||||
12 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 32.17 | ||||||
13 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 33.14 | ||||||
14 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 33.31 | ||||||
15 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 33.55 | ||||||
16 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 33.77 | ||||||
17 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 33.85 | ||||||
18 | Levina Elfström | 2003 | Kfuk Kfum Kometerna | 33.88 | ||||||
19 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 33.91 | ||||||
20 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 34.06 | ||||||
21 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 34.14 | ||||||
22 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 34.19 | ||||||
23 | Alma Enarsson | 2003 | Simklubben Ägir | 34.45 | ||||||
24 | Ida Eriksson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 34.65 | ||||||
25 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 34.73 | ||||||
26 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 34.81 | ||||||
27 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 34.83 | ||||||
28 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.85 | ||||||
29 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.03 | ||||||
30 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 35.15 | ||||||
31 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 36.44 | ||||||
32 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 36.64 | ||||||
33 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 36.79 | ||||||
34 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.91 | ||||||
35 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 36.92 | ||||||
36 | Amanda Nilsson | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 36.96 | ||||||
37 | Hilma Nordenmark | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.06 | ||||||
38 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 37.23 | ||||||
39 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.89 | ||||||
40 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 37.93 | ||||||
40 | Ronja Widell | 2004 | Härnösands Simsällskap | 37.93 | ||||||
42 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 37.97 | ||||||
43 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.24 | ||||||
44 | Alva Semb | 2003 | Umeå Simsällskap | 38.82 | ||||||
45 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 39.01 | ||||||
46 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 39.44 | ||||||
47 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 39.46 | ||||||
48 | Elina Fors | 2003 | Umeå Simsällskap | 39.60 | ||||||
49 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 39.89 | ||||||
50 | Meja Brandström | 2004 | Kfuk Kfum Kometerna | 40.67 | ||||||
51 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 42.44 | ||||||
52 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.33 | ||||||
53 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.08 | ||||||
- | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | My Marklund | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 49, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Sharp | 1992 | Umeå Simsällskap | 26.87 | ||||||
2 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.43 | ||||||
3 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 28.84 | ||||||
4 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 29.09 | ||||||
5 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.28 | ||||||
6 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.32 | ||||||
7 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.49 | ||||||
8 | Olivia Lindgren | 1999 | Kfuk Kfum Kometerna | 30.75 | ||||||
9 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 30.99 | ||||||
10 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.21 | ||||||
11 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.41 | ||||||
12 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.73 | ||||||
13 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 31.96 | ||||||
14 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 32.55 | ||||||
15 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 32.70 | ||||||
16 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 32.79 | ||||||
17 | Linnea Evertsson | 2001 | Kfuk Kfum Kometerna | 33.36 | ||||||
18 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.07 | ||||||
19 | Isabelle Skoglund | 2001 | Dorotea IF | 34.25 | ||||||
20 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.30 | ||||||
21 | Ruth Robertsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 13:20 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Härnörace | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Härnösand | Utskriftstid | 13:20 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 50, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 27.15 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 28.29 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 29.35 | ||||||
4 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 30.00 | ||||||
5 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 30.05 | ||||||
6 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 31.40 | ||||||
7 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 31.42 | ||||||
8 | Jonathan Olsson | 2003 | Dorotea IF | 32.02 | ||||||
9 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.03 | ||||||
10 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 34.09 | ||||||
11 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.35 | ||||||
12 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 37.02 | ||||||
- | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 50, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 23.54 | ||||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 25.36 | ||||||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 25.53 | ||||||
4 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 26.81 | ||||||
5 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 27.07 | ||||||
6 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 27.78 | ||||||
7 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 27.92 | ||||||
8 | Pontus Pettersson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 28.68 | ||||||
9 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.76 | ||||||
10 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 31.24 | ||||||
11 | Maximilian Schmitt-Egenolf | 2001 | Umeå Simsällskap | 31.59 | ||||||
12 | Alexander Andersen | 2002 | Härnösands Simsällskap | 32.91 | ||||||
13 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.62 | ||||||
14 | Jens Carlsson | 1983 | Kfuk Kfum Kometerna | 36.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap | Utskriftstid | 13:20 |