Resultater for Sigma Turbo Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.50 | ||||||
2 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.81 | ||||||
3 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.33 | ||||||
4 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.58 | ||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:27.24 | ||||||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:27.68 | ||||||
3 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:29.25 | ||||||
4 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:31.56 | ||||||
5 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:38.23 | ||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.31 | ||||||
2 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.95 | ||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:19.74 | ||||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.01 | ||||||
5 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.98 | ||||||
6 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:28.23 | ||||||
7 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.53 | ||||||
8 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:28.97 | ||||||
9 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.54 | ||||||
10 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.96 | ||||||
11 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.60 | ||||||
- | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Efb v 25m og 75m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.81 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.47 | ||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:36.47 | ||||||
4 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.01 | ||||||
- | Albert Andersson | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Svøm på mave ef 50m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Keanu Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:13.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 |