Results for UGP2 2017, Eskilstuna (med ICA Maxi Simcup 2017)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | UGP-2 m ICA Maxi Cup 2017 | Utskriftsdatum | 12 mars 2017 | |||
Tvlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangr | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 11 mars 2017 |
Gren 10, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gvle Simsllskap | 36.52 | 1:18.36 | |||||
2 | Saga Borker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.76 | 1:22.06 | |||||
3 | Hanna Degerlund | 2004 | Vsters Simsllskap | 39.94 | 1:24.88 | |||||
4 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsllskap | 40.29 | 1:25.24 | |||||
5 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 40.20 | 1:25.77 | |||||
6 | Frida Florn | 2004 | Gvle Simsllskap | 41.44 | 1:28.66 | |||||
7 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsllskap | 42.46 | 1:28.95 | |||||
8 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 43.18 | 1:31.09 | |||||
9 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsllskap | 43.22 | 1:31.83 | |||||
10 | Matilda Lindgren | 2004 | Vsters Simsllskap | 43.26 | 1:31.92 | |||||
11 | Liv Jonsson | 2004 | Simsllskapet Mora | 43.26 | 1:32.53 | |||||
12 | Alma Norgren | 2004 | Blsta Simklubb | 43.19 | 1:32.85 | |||||
13 | Emily Sandberg | 2004 | Blsta Simklubb | 44.10 | 1:34.10 | |||||
14 | Astrid Engstrm | 2004 | Vsters Simsllskap | 44.21 | 1:35.11 | |||||
15 | Alice Bergstrm | 2004 | Karlskoga Simfrening | 45.23 | 1:35.85 | |||||
16 | Moa Westerberg | 2004 | Strngns Simklubb | 43.88 | 1:36.32 | |||||
17 | Lisa Lf | 2004 | Gvle Simsllskap | 45.48 | 1:37.23 | |||||
18 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.07 | 1:41.60 | |||||
19 | Matilda Frost-Hanspers | 2004 | Simsllskapet Mora | 52.18 | 1:52.99 | |||||
Gren 10, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Haglv | 2003 | Borlnge Simsllskap | 36.71 | 1:19.16 | |||||
2 | Felicia Rogell | 2003 | Vsters Simsllskap | 38.39 | 1:21.27 | |||||
3 | Elsa Staaf | 2003 | Strngns Simklubb | 41.53 | 1:26.73 | |||||
4 | Maja Nilsson | 2003 | Gvle Simsllskap | 42.07 | 1:28.50 | |||||
5 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 41.51 | 1:29.23 | |||||
6 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsllskap | 42.30 | 1:29.73 | |||||
7 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 41.71 | 1:30.53 | |||||
8 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsllskap | 43.47 | 1:31.62 | |||||
9 | Moa Hammarbck | 2003 | Karlskoga Simfrening | 42.28 | 1:32.91 | |||||
10 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.77 | 1:34.44 | |||||
11 | Alice Nordn | 2003 | Lindesbergs Simsllskap | 44.57 | 1:34.64 | |||||
12 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsllskap | 45.13 | 1:35.29 | |||||
13 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsllskap | 46.22 | 1:39.53 | |||||
14 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simfrening | 47.26 | 1:40.11 | |||||
15 | Amy Smit | 2003 | Blsta Simklubb | 47.84 | 1:41.42 | |||||
16 | Tuva Sikstrm | 2003 | Vsters Simsllskap | 48.77 | 1:44.11 | |||||
17 | Anna Sisell | 2003 | Simsllskapet Mora | 48.05 | 1:44.39 | |||||
- | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Walldn | 2002 | Simklubben Ena | 37.05 | 1:18.94 | |||||
2 | Clara Florn | 2002 | Gvle Simsllskap | 38.22 | 1:20.13 | |||||
3 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.20 | 1:24.73 | |||||
4 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsllskap | 43.55 | 1:31.95 | |||||
5 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.68 | 1:32.09 | |||||
6 | Mira Myllyl | 2002 | Vsters Simsllskap | 44.32 | 1:33.91 | |||||
7 | Wilma Nf | 2002 | Vsters Simsllskap | 46.23 | 1:39.96 | |||||
8 | Frida Lundstrm | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.84 | 1:43.37 | |||||
- | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Saga Bckstrm | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simfrening | 38.05 | 1:22.25 | |||||
2 | Clara Lnnberg | 2001 | Strngns Simklubb | 39.49 | 1:22.57 | |||||
3 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.92 | 1:22.96 | |||||
4 | Matilda Thorsn | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.04 | 1:24.09 | |||||
5 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsllskap | 40.87 | 1:26.97 | |||||
6 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.26 | 1:27.63 | |||||
7 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.27 | 1:29.91 | |||||
8 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simfrening | 42.63 | 1:30.13 | |||||
Gren 10, 100m Brstsim Damer, Finaler 17 - 18 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsllskap | 36.88 | 1:17.83 | |||||
2 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.88 | 1:19.00 | |||||
3 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.20 | 1:19.71 | |||||
4 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simfrening | 38.79 | 1:23.29 | |||||
5 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.40 | 1:24.27 | |||||
6 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simfrening | 39.83 | 1:24.61 | |||||
7 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.48 | 1:26.03 | |||||
8 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsllskapet Mora | 40.91 | 1:27.70 | |||||
9 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsllskap | 43.61 | 1:31.48 | |||||
- | Sofia Bjlevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 12 mars 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 09:13 |