Results for Lohiuinnit 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2017 | Tulostuspäivämäärä | 22 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:48 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 toukokuu 2017 |
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 148 | 45.43 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 47.22 | |||||||||
2 | Samu Herronen | 2007 | 139 | 46.30 | ||||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 47.86 | |||||||||
3 | Anton Sulasalmi | 2007 | 102 | 51.42 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 51.05 | |||||||||
4 | Eetu Kahelin | 2007 | 100 | 51.67 | ||||||
Oulun Lohet | 50.56 | |||||||||
5 | Miro Knuutila | 2008 | 99 | 51.96 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Eliel Kelloniemi | 2007 | 93 | 53.04 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 54.02 | |||||||||
7 | Lassi Kuulasmaa | 2008 | 92 | 53.10 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 53.29 | |||||||||
8 | Lauri Junttari | 2007 | 87 | 54.16 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 57.14 | |||||||||
9 | Iiro Tapaninen | 2007 | 63 | 1:00.23 | ||||||
Oulun Lohet | 1:00.67 | |||||||||
- | Sandy Yin | 2007 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | 58.22 | |||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | 245 | 38.40 | ||||||
Oulun Lohet | 38.90 | |||||||||
2 | Erblin Latifi | 2005 | 171 | 43.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.53 | |||||||||
3 | Erik Peuhkuri | 2006 | 156 | 44.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.35 | |||||||||
4 | Torsti Saarela | 2006 | 146 | 45.64 | ||||||
Vieskan Uimarit | 47.62 | |||||||||
5 | Antti Ylönen | 2005 | 145 | 45.71 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 48.27 | |||||||||
6 | Tuomo Leinonen | 2006 | 144 | 45.81 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 45.07 | |||||||||
7 | Herkko Haussalo | 2006 | 143 | 45.91 | ||||||
Oulun Lohet | 47.28 | |||||||||
8 | Atte Huuki | 2005 | 123 | 48.30 | ||||||
Oulun Lohet | 53.57 | |||||||||
9 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | 121 | 48.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.77 | |||||||||
10 | Riku Määttälä | 2005 | 109 | 50.18 | ||||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.51 | |||||||||
11 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | 107 | 50.57 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 48.87 | |||||||||
12 | Markus Tervaskanto | 2006 | 102 | 51.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.20 | |||||||||
13 | Elias Bruun | 2006 | 99 | 51.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | 78 | 56.03 | ||||||
Oulun Lohet | 1:01.28 | |||||||||
- | Eetu Huuki | 2006 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 47.88 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | 298 | 35.97 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 36.92 | |||||||||
2 | Tudor Ratiu | 2003 | 262 | 37.53 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 41.68 | |||||||||
3 | Vili Rantasuo | 2004 | 231 | 39.16 | ||||||
Oulun Lohet | 38.28 | |||||||||
4 | Mikko Karjalainen | 2004 | 165 | 43.77 | ||||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.08 | |||||||||
5 | Onni Kelloniemi | 2004 | 140 | 46.29 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 44.09 | |||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miro Vasko | 1993 | 683 | 27.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.11 | |||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 576 | 28.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.10 | |||||||||
3 | Ronny Brännkärr | 2002 | 570 | 28.98 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 29.22 | |||||||||
4 | Juho Herva | 1998 | 469 | 30.93 | ||||||
Oulun Lohet | 30.79 | |||||||||
5 | Jesse Anttila | 2002 | 440 | 31.60 | ||||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 32.47 | |||||||||
6 | Samu Peltonen | 2000 | 391 | 32.86 | ||||||
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 33.42 | |||||||||
7 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 373 | 33.38 | ||||||
Keuruun Toverit | 34.08 | |||||||||
8 | Kasper Karjalainen | 1998 | 359 | 33.81 | ||||||
Oulun Lohet | 34.27 | |||||||||
9 | Karri Hurskainen | 1995 | 344 | 34.30 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Eemeli Kauppila | 2002 | 330 | 34.78 | ||||||
Oulun Lohet | 36.32 | |||||||||
11 | Ville Korpilähde | 2002 | 303 | 35.76 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 36.10 | |||||||||
12 | Petteri Maijala | 2001 | 270 | 37.16 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Valtteri Setälä | 2002 | 254 | 37.93 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 37.60 | |||||||||
- | Anssi Hätälä | 1994 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.10 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Markus Svanberg | 1998 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet | Tulostusaika | 14:48 |