Tulokset Lohiuinnit 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohiuinnit 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:52 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Mikkonen |
2005 |
|
215 |
44.67 |
|
|
|
1:35.34 |
|
|
Oulun Lohet |
1:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Rantasuo |
2006 |
|
213 |
45.85 |
|
|
|
1:35.65 |
|
|
Oulun Lohet |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
195 |
48.40 |
|
|
|
1:38.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joel Hassinen |
2005 |
|
178 |
49.48 |
|
|
|
1:41.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noa Korhonen |
2005 |
|
176 |
49.50 |
|
|
|
1:41.86 |
|
|
Oulun Lohet |
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Pesälä |
2006 |
|
152 |
52.72 |
|
|
|
1:47.02 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Laukka |
2005 |
|
127 |
55.86 |
|
|
|
1:53.59 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Torsti Saarela |
2006 |
|
126 |
54.39 |
|
|
|
1:53.92 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julius Schroderus |
2006 |
|
124 |
57.39 |
|
|
|
1:54.55 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ilari Raesalmi |
2005 |
|
122 |
55.51 |
|
|
|
1:54.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ville Ikola |
2005 |
|
113 |
54.77 |
|
|
|
1:57.90 |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
1:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lassi Kuulasmaa |
2008 |
|
110 |
58.08 |
|
|
|
1:59.10 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
|
109 |
57.23 |
|
|
|
1:59.54 |
|
|
Oulun Lohet |
2:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri Junttari |
2007 |
|
89 |
57.65 |
|
|
|
2:07.76 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
|
77 |
1:05.24 |
|
|
|
2:14.09 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hugo Sandsten |
2007 |
|
71 |
22.71 |
|
|
|
2:17.74 |
|
|
Haparanda Simklubb Taktik |
2:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Määttälä |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
1:55.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sihan Yu |
2003 |
|
368 |
37.65 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Lytz |
2003 |
|
342 |
38.96 |
|
|
|
1:21.64 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tudor Ratiu |
2003 |
|
267 |
41.88 |
|
|
|
1:28.69 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cedric Decena |
2004 |
|
265 |
41.12 |
|
|
|
1:28.92 |
|
|
Oulun Lohet |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Atte Leinonen |
2004 |
|
253 |
41.40 |
|
|
|
1:30.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
253 |
42.16 |
|
|
|
1:30.27 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Saarela |
2003 |
|
248 |
43.51 |
|
|
|
1:30.85 |
|
|
Oulun Lohet |
1:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elmo Arvo |
2003 |
|
242 |
44.16 |
|
|
|
1:31.61 |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
234 |
45.41 |
|
|
|
1:32.60 |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
1:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
David Li |
2004 |
|
225 |
43.65 |
|
|
|
1:33.82 |
|
|
Kalix Simsällskap |
1:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikko Karjalainen |
2004 |
|
193 |
48.75 |
|
|
|
1:38.83 |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
1:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Li |
2004 |
|
190 |
47.32 |
|
|
|
1:39.26 |
|
|
Kalix Simsällskap |
1:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jere Heikkilä |
2004 |
|
178 |
47.72 |
|
|
|
1:41.39 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juuso Salenius |
2004 |
|
166 |
48.33 |
|
|
|
1:43.87 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
|
163 |
51.24 |
|
|
|
1:44.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lassi Lahtinen |
2004 |
|
144 |
51.99 |
|
|
|
1:48.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
1:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Onni Kelloniemi |
2004 |
|
143 |
50.95 |
|
|
|
1:49.08 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
1:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Visa Nissinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
2:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
551 |
32.77 |
|
|
|
1:09.65 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Raesalmi |
2002 |
|
381 |
38.46 |
|
|
|
1:18.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jani Leskelä |
2001 |
|
322 |
38.81 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Kukkula |
2002 |
|
225 |
43.10 |
|
|
|
1:33.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Snäll |
2002 |
|
109 |
55.95 |
|
|
|
1:59.44 |
|
|
Haparanda Simklubb Taktik |
1:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Rajavaara |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
426 |
36.27 |
|
|
|
1:15.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
22 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet |
Tulostusaika |
14:52 |
|