Resultat för UGP2 2017, Eriksdal (Stockholm)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 11 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Neptun_Gustavsberg_Skuru | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 mars 2017 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.45 | 1:08.51 | |||||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.90 | 1:10.95 | |||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.12 | 1:11.29 | |||||
4 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.70 | 1:11.67 | |||||
5 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.06 | 1:12.31 | |||||
6 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.20 | 1:12.39 | |||||
7 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 32.84 | 1:14.84 | |||||
8 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.29 | 1:19.14 | |||||
9 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.45 | 1:22.90 | |||||
10 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.66 | 1:25.16 | |||||
11 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.35 | 1:26.20 | |||||
- | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.88 | 1:06.69 | |||||
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.40 | 1:07.56 | |||||
3 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.24 | 1:07.88 | |||||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.67 | 1:09.57 | |||||
5 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 33.33 | 1:12.51 | |||||
6 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 33.32 | 1:13.19 | |||||
7 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.13 | 1:14.24 | |||||
8 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.42 | 1:14.81 | |||||
9 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 35.07 | 1:15.28 | |||||
10 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.50 | 1:18.51 | |||||
11 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 37.91 | 1:22.52 | |||||
12 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.15 | 1:22.87 | |||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 38.59 | 1:24.90 | |||||
14 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.01 | 1:25.46 | |||||
15 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.01 | 1:26.56 | |||||
16 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.79 | 1:28.80 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.68 | 1:12.33 | |||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.98 | 1:12.77 | |||||
3 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.75 | 1:12.90 | |||||
4 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.43 | 1:14.26 | |||||
5 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.62 | 1:14.50 | |||||
6 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.67 | 1:14.92 | |||||
7 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.03 | 1:15.17 | |||||
8 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:15.87 | |||||
9 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 34.39 | 1:16.32 | |||||
10 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.03 | 1:16.75 | |||||
11 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 35.58 | 1:18.11 | |||||
12 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.04 | 1:20.33 | |||||
13 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.77 | 1:21.76 | |||||
14 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 38.11 | 1:24.84 | |||||
15 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.30 | 1:25.75 | |||||
16 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 39.28 | 1:25.90 | |||||
17 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 38.05 | 1:27.02 | |||||
18 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 41.69 | 1:31.80 | |||||
19 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.35 | 1:36.76 | |||||
- | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 35.53 | 1:16.32 | |||||
2 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 34.90 | 1:16.34 | |||||
3 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.45 | 1:16.59 | |||||
3 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.77 | 1:16.59 | |||||
5 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.18 | 1:16.64 | |||||
6 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.89 | 1:19.71 | |||||
7 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 37.45 | 1:20.07 | |||||
8 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.11 | 1:21.08 | |||||
9 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.27 | 1:21.38 | |||||
10 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.12 | 1:21.41 | |||||
11 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 38.50 | 1:21.97 | |||||
12 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.03 | 1:23.54 | |||||
13 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 36.54 | 1:23.86 | |||||
14 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.28 | 1:24.31 | |||||
15 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.19 | 1:24.79 | |||||
16 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.02 | 1:25.13 | |||||
17 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 39.89 | 1:28.54 | |||||
18 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 38.53 | 1:29.84 | |||||
19 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.88 | 1:31.43 | |||||
20 | Emilia Cullfors | 2003 | Simklubben Neptun | 38.87 | 1:31.45 | |||||
21 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 43.27 | 1:33.08 | |||||
- | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 31.48 | 1:08.94 | |||||
2 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.46 | 1:14.43 | |||||
3 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 35.92 | 1:16.30 | |||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.27 | 1:17.67 | |||||
5 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.13 | 1:19.75 | |||||
6 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.93 | 1:20.10 | |||||
7 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 37.25 | 1:20.17 | |||||
8 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.82 | 1:25.14 | |||||
9 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 40.20 | 1:25.16 | |||||
10 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 39.88 | 1:25.43 | |||||
11 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 37.07 | 1:26.13 | |||||
12 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 39.26 | 1:26.90 | |||||
13 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 39.55 | 1:27.40 | |||||
14 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 38.63 | 1:27.68 | |||||
15 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.37 | 1:27.96 | |||||
16 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.52 | 1:28.16 | |||||
17 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 39.99 | 1:29.04 | |||||
18 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 40.41 | 1:30.05 | |||||
19 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.00 | 1:30.14 | |||||
20 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.31 | 1:31.29 | |||||
21 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 41.00 | 1:31.52 | |||||
22 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 42.73 | 1:31.68 | |||||
23 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 41.37 | 1:32.27 | |||||
24 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.03 | 1:37.07 | |||||
25 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 42.65 | 1:37.89 | |||||
26 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 42.93 | 1:38.60 | |||||
27 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.07 | 1:39.03 | |||||
28 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 44.06 | 1:40.39 | |||||
- | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:13 |