Resultater for UGP2 2017, Ã…kersberga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 11 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 mars 2017 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 26.54 | 54.41 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 25.97 | 54.49 | |||||
3 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 26.70 | 55.93 | |||||
4 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.03 | 57.89 | |||||
5 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IFK Simning Åland | 32.24 | 1:07.14 | |||||
6 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.87 | 1:15.11 | |||||
7 | Simon Elg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.43 | 1:27.09 | |||||
8 | Idris Husseini | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.45 | 1:31.87 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 27.50 | 57.39 | |||||
2 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.06 | 58.21 | |||||
3 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.46 | 58.99 | |||||
4 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 28.42 | 59.17 | |||||
5 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 29.19 | 1:00.56 | |||||
6 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 30.81 | 1:03.99 | |||||
7 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.76 | 1:09.30 | |||||
8 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.32 | 1:13.21 | |||||
9 | Mohammad Ahmade | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.78 | 1:35.75 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.47 | 59.09 | |||||
2 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.14 | 59.31 | |||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.75 | 59.53 | |||||
4 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.49 | 59.70 | |||||
5 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.35 | 1:00.58 | |||||
6 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.40 | 1:01.48 | |||||
7 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.51 | 1:03.41 | |||||
8 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.30 | 1:04.05 | |||||
9 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 30.31 | 1:05.10 | |||||
10 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.90 | 1:05.51 | |||||
11 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.24 | 1:06.74 | |||||
12 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.68 | 1:07.35 | |||||
13 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.71 | 1:07.50 | |||||
14 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.98 | 1:08.48 | |||||
15 | Kim Carlsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.98 | 1:08.49 | |||||
16 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.68 | 1:09.52 | |||||
17 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.49 | 1:11.06 | |||||
- | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 29.22 | 1:01.52 | |||||
2 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.77 | 1:03.79 | |||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 29.99 | 1:03.79 | |||||
4 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.88 | 1:04.36 | |||||
5 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.23 | 1:04.73 | |||||
6 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.34 | 1:04.80 | |||||
7 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 30.71 | 1:05.74 | |||||
8 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 31.75 | 1:05.89 | |||||
9 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.57 | 1:06.60 | |||||
10 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.44 | 1:07.61 | |||||
11 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.79 | 1:08.02 | |||||
12 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.70 | 1:08.31 | |||||
13 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.30 | 1:10.20 | |||||
14 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.08 | 1:10.49 | |||||
15 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.10 | 1:10.58 | |||||
16 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.18 | 1:13.92 | |||||
17 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.37 | 1:18.35 | |||||
18 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.85 | 1:21.33 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.56 | 1:03.84 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.74 | 1:04.11 | |||||
3 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.55 | 1:08.64 | |||||
4 | Rasmus Kalvik | 2004 | IFK Simning Åland | 33.96 | 1:09.43 | |||||
5 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.95 | 1:09.47 | |||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.11 | 1:11.11 | |||||
7 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.22 | 1:11.45 | |||||
8 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.92 | 1:11.64 | |||||
9 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 35.17 | 1:13.59 | |||||
10 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.02 | 1:18.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |