Resultat för Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
471 |
56.92 |
2:00.40 |
3:05.83 |
|
4:04.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
406 |
53.36 |
1:52.02 |
2:52.27 |
|
3:48.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
392 |
53.77 |
1:53.18 |
1:53.31 |
|
3:51.10 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
146 |
1:12.95 |
2:38.91 |
4:02.51 |
|
5:20.64 |
|
|
Cetus Espoo |
4:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Hiltunen |
1946 |
|
367 |
51.85 |
1:47.16 |
2:44.76 |
|
3:40.60 |
|
|
Vanders |
3:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
297 |
53.60 |
1:54.04 |
2:56.04 |
|
3:56.58 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
173 |
1:06.80 |
2:18.40 |
3:33.79 |
|
4:43.29 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
366 |
52.01 |
1:48.26 |
2:45.07 |
|
3:36.54 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
234 |
57.62 |
2:02.07 |
3:07.91 |
|
4:11.22 |
|
|
Oulun Lohet |
4:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Eklund |
1957 |
|
365 |
45.12 |
1:33.44 |
2:24.30 |
|
3:16.37 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ralf Sund |
1955 |
|
214 |
53.20 |
1:53.84 |
2:55.35 |
|
3:54.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Nousiainen |
1954 |
|
53 |
1:29.54 |
3:06.29 |
4:42.07 |
|
6:11.97 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
535 |
38.50 |
1:20.83 |
2:04.96 |
|
2:47.19 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Nylund |
1959 |
|
496 |
41.30 |
1:23.57 |
2:07.26 |
|
2:51.46 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
274 |
48.90 |
1:41.62 |
2:35.70 |
|
3:28.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
579 |
36.45 |
1:15.29 |
1:54.13 |
|
2:32.46 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
462 |
39.38 |
1:20.51 |
2:02.87 |
|
2:44.44 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
430 |
39.81 |
1:23.90 |
2:07.56 |
|
2:48.38 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
388 |
40.65 |
1:25.35 |
2:10.33 |
|
2:54.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
363 |
39.14 |
1:23.51 |
2:11.06 |
|
2:58.15 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
321 |
44.01 |
1:30.88 |
2:19.12 |
|
3:05.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
429 |
38.49 |
1:20.48 |
2:04.05 |
|
2:46.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Paananen |
1970 |
|
271 |
42.98 |
1:32.59 |
2:24.78 |
|
3:13.89 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Wahlman |
1973 |
|
378 |
40.08 |
1:25.14 |
2:10.69 |
|
2:51.27 |
|
|
Vanders |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
171 |
50.71 |
1:47.36 |
2:49.19 |
|
3:42.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jari Säntti |
1982 |
|
530 |
33.69 |
1:10.77 |
1:49.34 |
|
2:28.67 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
519 |
36.12 |
1:14.51 |
1:52.41 |
|
2:29.66 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
526 |
33.72 |
1:10.18 |
1:46.79 |
|
2:22.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
466 |
33.00 |
1:09.85 |
1:48.46 |
|
2:28.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Svartström |
1985 |
|
424 |
36.28 |
1:13.89 |
1:53.00 |
|
2:33.61 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
404 |
36.12 |
1:15.03 |
1:55.24 |
|
2:36.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markus Salmela |
1983 |
|
389 |
39.28 |
1:20.03 |
2:00.74 |
|
2:38.11 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksei Kargin |
1987 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Scpk |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Könkö |
1992 |
|
524 |
32.15 |
1:07.67 |
1:45.67 |
|
2:24.08 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Korri |
1992 |
|
489 |
34.98 |
1:13.43 |
1:51.64 |
|
2:27.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
488 |
34.51 |
1:11.25 |
1:49.71 |
|
2:27.61 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|