Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 26 October 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lappeenranta | Tulostusaika | 14:43 | |||
Järjestäjä | LrU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 March 2017 |
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 595 | 41.68 | ||||||
Cetus Espoo | 38.44 | |||||||||
2 | Pekka Sortila | 1935 | 340 | 50.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 47.48 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Åman | 1941 | 349 | 46.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 46.37 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alexander Kharchenko | 1947 | 525 | 36.59 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 36.55 | |||||||||
2 | Igor Andreev | 1946 | 395 | 40.22 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 38.50 | |||||||||
3 | Heikki Asell | 1947 | 369 | 41.13 | ||||||
S.C.Pingviinit | 38.42 | |||||||||
4 | Markku Ikkala | 1947 | 150 | 55.53 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 52.47 | |||||||||
5 | Matti Väätänen | 1947 | 125 | 58.90 | ||||||
Cetus Espoo | 54.18 | |||||||||
6 | Raimo Etelävuori | 1945 | 97 | 1:04.06 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 682 | 32.84 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.20 | |||||||||
2 | Ilkka Keskinen | 1952 | 586 | 34.53 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 34.81 | |||||||||
3 | Toivo Honkonen | 1950 | 481 | 36.89 | ||||||
S.C.Pingviinit | 36.68 | |||||||||
4 | Pekka Siltanen | 1949 | 305 | 42.91 | ||||||
Oulun Lohet | 41.39 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jarmo Miinin | 1956 | 489 | 33.99 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 33.12 | |||||||||
2 | Jukka Tihinen | 1956 | 387 | 36.73 | ||||||
S.C.Pingviinit | 37.79 | |||||||||
3 | Timo Teponoja | 1955 | 348 | 38.06 | ||||||
Cetus Espoo | 35.95 | |||||||||
- | Markku Nousiainen | 1954 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.39 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petri Heikkilä | 1960 | 671 | 30.20 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 28.77 | |||||||||
2 | Matti Nikula | 1960 | 627 | 30.89 | ||||||
Oulun Lohet | 29.90 | |||||||||
3 | Sergey Fedorov | 1962 | 622 | 30.98 | ||||||
Chayka | 30.15 | |||||||||
4 | Juha Iivonen | 1959 | 618 | 31.04 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 29.24 | |||||||||
5 | Jari Ketola | 1962 | 613 | 31.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.87 | |||||||||
6 | Pertti Karjalainen | 1962 | 539 | 32.49 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
7 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 504 | 33.23 | ||||||
Cetus Espoo | 31.57 | |||||||||
8 | Leif Blomfelt | 1960 | 480 | 33.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.56 | |||||||||
9 | Antti Wihanto | 1962 | 471 | 33.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.90 | |||||||||
10 | Karri Helle | 1960 | 336 | 38.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.41 | |||||||||
11 | Yrjö Aho | 1959 | 331 | 38.21 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
12 | Antero Elovaara | 1959 | 325 | 38.46 | ||||||
Cetus Espoo | 38.91 | |||||||||
- | Kirill Petrov | 1960 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Panu Hiltunen | 1966 | 606 | 30.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 29.34 | |||||||||
2 | Risto Hotulainen | 1966 | 571 | 30.72 | ||||||
Cetus Espoo | 30.18 | |||||||||
3 | Veijo Tolonen | 1967 | 539 | 31.32 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.15 | |||||||||
4 | Tuomo Haapa | 1964 | 527 | 31.55 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 31.77 | |||||||||
5 | Mika Pöyhölä | 1966 | 522 | 31.64 | ||||||
S.C.Pingviinit | 31.57 | |||||||||
6 | Ari Auvinen | 1967 | 516 | 31.77 | ||||||
Cetus Espoo | 31.30 | |||||||||
7 | Mika Meller | 1967 | 504 | 32.01 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.92 | |||||||||
8 | Igor Galkin | 1965 | 464 | 32.91 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 32.55 | |||||||||
9 | Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | 459 | 33.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.75 | |||||||||
10 | Esa Vatanen | 1967 | 459 | 33.04 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 34.13 | |||||||||
11 | Jukka Pellinen | 1967 | 418 | 34.09 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.83 | |||||||||
12 | Alex Pakaslahti | 1965 | 304 | 37.88 | ||||||
Vanders | 37.26 | |||||||||
13 | Mikko Koskinen | 1966 | 274 | 39.21 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.91 | |||||||||
14 | Vesa Keränen | 1967 | 220 | 42.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vladimir Predkin | 1969 | 737 | 26.99 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 26.36 | |||||||||
2 | Pasi Rönkkö | 1970 | 632 | 28.40 | ||||||
S.C.Pingviinit | 27.14 | |||||||||
3 | Ville Alopaeus | 1971 | 577 | 29.27 | ||||||
Cetus Espoo | 28.23 | |||||||||
4 | Tapio Mäkitalo | 1970 | 559 | 29.59 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 28.23 | |||||||||
5 | Timo Grönqvist | 1970 | 487 | 30.97 | ||||||
Cetus Espoo | 31.86 | |||||||||
6 | Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 392 | 33.29 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 33.09 | |||||||||
7 | Jun Kojima | 1971 | 377 | 33.74 | ||||||
Vanders | 32.91 | |||||||||
8 | Aki Kattelus | 1972 | 360 | 34.25 | ||||||
Cetus Espoo | 33.15 | |||||||||
9 | Jarkko Mikkola | 1969 | 283 | 37.11 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Tero Kuusela | 1971 | 267 | 37.85 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Risto Silvola | 1969 | 214 | 40.73 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 44.81 | |||||||||
12 | Esa Mangeloja | 1968 | 160 | 44.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 45.19 | |||||||||
13 | Kimmo Kylmämetsä | 1969 | 137 | 47.26 | ||||||
S.C.Pingviinit | 44.29 | |||||||||
14 | Michael Szücs | 1972 | 54 | 1:04.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 58.80 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 650 | 27.86 | ||||||
Vanders | 26.52 | |||||||||
2 | Teppo Paajanen | 1975 | 648 | 27.89 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 26.77 | |||||||||
3 | Mikko Siekkinen | 1975 | 557 | 29.33 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 27.85 | |||||||||
4 | Aki Inkilä | 1977 | 547 | 29.51 | ||||||
Cetus Espoo | 29.16 | |||||||||
5 | Aki Jormanainen | 1977 | 545 | 29.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jari Johansson | 1977 | 541 | 29.62 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 28.82 | |||||||||
7 | Janne Lind | 1975 | 451 | 31.46 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Jani Myllymäki | 1976 | 434 | 31.86 | ||||||
Cetus Espoo | 31.46 | |||||||||
9 | Sami Wahlman | 1973 | 418 | 32.28 | ||||||
Vanders | 30.69 | |||||||||
10 | Jaakko Lyytinen | 1976 | 408 | 32.53 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.10 | |||||||||
11 | Teemu Torvikoski | 1976 | 374 | 33.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.50 | |||||||||
12 | Janne Moilanen | 1977 | 348 | 34.29 | ||||||
S.C.Pingviinit | 34.82 | |||||||||
13 | Markku Rautiainen | 1977 | 285 | 36.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 37.10 | |||||||||
14 | Tommi Halima | 1973 | 267 | 37.46 | ||||||
S.C.Pingviinit | 36.01 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Saxén | 1981 | 588 | 28.31 | ||||||
Vanders | 28.12 | |||||||||
2 | Anton Afonin | 1978 | 568 | 28.64 | ||||||
Neva Stars Sankt-Petersburg | 27.50 | |||||||||
3 | Mikko Arponen | 1980 | 541 | 29.11 | ||||||
Vanders | 28.00 | |||||||||
4 | Kimmo Gadding | 1982 | 536 | 29.20 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Jussi Kujala | 1980 | 527 | 29.35 | ||||||
Vanders | 28.21 | |||||||||
6 | Antti Karkman | 1982 | 527 | 29.36 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.75 | |||||||||
7 | Kai Poutanen | 1980 | 487 | 30.14 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 30.35 | |||||||||
8 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | 458 | 30.76 | ||||||
S.C.Pingviinit | 30.67 | |||||||||
9 | Samuli Koponen | 1982 | 454 | 30.86 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Antti Levänen | 1981 | 409 | 31.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 31.71 | |||||||||
- | Ville-Mikko Korkka | 1980 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergei Mukhin | 1985 | 718 | 25.54 | ||||||
Tsunami | 25.50 | |||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 576 | 27.48 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 26.56 | |||||||||
3 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 544 | 28.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | 26.89 | |||||||||
4 | Roope Wahlström | 1987 | 538 | 28.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.49 | |||||||||
5 | Kalle Lintula | 1986 | 532 | 28.21 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 26.87 | |||||||||
6 | Mikko Nihtilä | 1985 | 497 | 28.86 | ||||||
Uimaseura Aquila | 28.53 | |||||||||
7 | Tomi Miettinen | 1986 | 471 | 29.38 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 28.69 | |||||||||
8 | Lauri Vilhunen | 1985 | 464 | 29.52 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
9 | Arttu Ohtonen | 1983 | 432 | 30.23 | ||||||
UPOT | 28.42 | |||||||||
10 | Janne Parkkila | 1986 | 383 | 31.49 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 28.29 | |||||||||
11 | Mika Rautiainen | 1985 | 360 | 32.12 | ||||||
Oulun Lohet | 32.81 | |||||||||
12 | Juho Ratava | 1983 | 343 | 32.64 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | 32.30 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Kallinen | 1989 | 814 | 24.98 | ||||||
Kampuksen Plaani | 24.28 | |||||||||
2 | Juho Allonen | 1989 | 737 | 25.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 24.91 | |||||||||
3 | Janne Kekkonen | 1989 | 623 | 27.31 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 26.17 | |||||||||
4 | Eetu Suomalainen | 1989 | 611 | 27.49 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 26.44 | |||||||||
5 | Ville Kotikuusi | 1991 | 587 | 27.85 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.61 | |||||||||
6 | Topi Könkö | 1992 | 585 | 27.89 | ||||||
Salon Uimarit | 27.39 | |||||||||
7 | Arttu Korpinen | 1991 | 427 | 30.96 | ||||||
Oulun Lohet | 30.04 | |||||||||
8 | Aleksi Harmaala | 1991 | 415 | 31.27 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.97 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:43 |