Results for Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
610 |
50.49 |
1:52.26 |
3:06.90 |
|
3:51.36 |
|
|
Cetus Espoo |
3:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Andreev |
1946 |
|
433 |
47.51 |
1:42.66 |
2:47.64 |
|
3:34.65 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
319 |
53.74 |
1:56.58 |
3:03.46 |
|
3:57.58 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
363 |
42.00 |
1:38.27 |
2:34.45 |
|
3:19.87 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
305 |
47.21 |
1:44.53 |
2:45.38 |
|
3:31.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
187 |
48.90 |
1:51.59 |
3:11.74 |
|
4:09.30 |
|
|
Oulun Lohet |
3:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
428 |
42.72 |
1:32.66 |
2:23.45 |
|
3:05.58 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
347 |
41.36 |
1:36.79 |
2:31.14 |
|
3:19.16 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
250 |
53.31 |
1:52.22 |
2:55.45 |
|
3:42.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapio Peltola |
1955 |
|
192 |
51.48 |
2:01.73 |
3:12.56 |
|
4:02.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannu Tiili |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Timo Teponoja |
1955 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
3:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Nylund |
1959 |
|
489 |
38.31 |
1:23.02 |
2:13.31 |
|
2:53.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
472 |
36.84 |
1:22.85 |
2:12.44 |
|
2:55.23 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Massinen |
1960 |
|
325 |
41.82 |
1:31.46 |
2:32.63 |
|
3:18.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
608 |
33.64 |
1:13.99 |
2:01.49 |
|
2:36.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
554 |
35.04 |
1:17.36 |
2:05.17 |
|
2:41.69 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
500 |
34.01 |
1:19.38 |
2:08.21 |
|
2:47.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
476 |
34.24 |
1:17.62 |
2:09.09 |
|
2:50.07 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalevi Kostiainen |
1967 |
|
474 |
37.07 |
1:22.81 |
2:11.12 |
|
2:50.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Evgeny Koval |
1964 |
|
436 |
37.38 |
1:25.46 |
2:17.16 |
|
2:55.07 |
|
|
Mmsc |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Ervasti |
1965 |
|
425 |
38.02 |
1:25.44 |
2:16.42 |
|
2:56.63 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
530 |
32.81 |
1:12.76 |
1:58.76 |
|
2:33.98 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
493 |
33.44 |
1:14.84 |
2:00.23 |
|
2:37.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erkki Susi |
1970 |
|
477 |
34.47 |
1:15.58 |
2:01.80 |
|
2:39.41 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
379 |
35.43 |
1:23.02 |
2:13.70 |
|
2:52.21 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jari Niskanen |
1969 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kari Väisänen |
1973 |
|
513 |
34.17 |
1:13.45 |
1:59.43 |
|
2:36.69 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ossi Ilveskoski |
1976 |
|
428 |
33.86 |
1:19.87 |
2:08.62 |
|
2:46.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
240 |
39.65 |
1:32.89 |
2:34.73 |
|
3:21.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
544 |
31.66 |
1:11.18 |
1:54.69 |
|
2:30.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
493 |
32.58 |
1:11.32 |
1:57.03 |
|
2:35.99 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Väinölä |
1982 |
|
418 |
35.09 |
1:18.31 |
2:05.20 |
|
2:44.79 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
604 |
30.76 |
1:06.63 |
1:44.34 |
|
2:18.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Salmela |
1983 |
|
473 |
31.29 |
1:11.11 |
1:54.15 |
|
2:30.01 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
456 |
32.61 |
1:11.81 |
1:56.99 |
|
2:31.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksei Kargin |
1987 |
|
393 |
31.14 |
1:11.44 |
1:58.65 |
|
2:39.59 |
|
|
Scpk |
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petri Juka |
1983 |
|
308 |
31.87 |
1:18.17 |
2:13.53 |
|
2:53.07 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Korri |
1992 |
|
511 |
30.61 |
1:10.13 |
1:53.28 |
|
2:29.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|