Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
482 |
59.44 |
2:05.69 |
3:13.37 |
|
4:21.46 |
|
|
Cetus Espoo |
4:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Tkachenko |
1941 |
|
571 |
49.19 |
1:46.75 |
2:46.13 |
|
3:45.14 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aimo Niemi |
1942 |
|
455 |
52.78 |
1:54.04 |
2:58.86 |
|
4:02.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Koski |
1942 |
|
395 |
58.20 |
2:04.61 |
3:11.44 |
|
4:14.42 |
|
|
Cetus Espoo |
4:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
315 |
1:01.56 |
2:11.78 |
3:24.96 |
|
4:34.46 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
4:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
184 |
1:13.78 |
2:38.94 |
4:05.72 |
|
5:28.35 |
|
|
Cetus Espoo |
5:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Purra |
1946 |
|
348 |
56.04 |
2:01.32 |
3:07.71 |
|
4:09.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
547 |
48.35 |
1:40.21 |
2:32.93 |
|
3:25.72 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Luige |
1949 |
|
481 |
48.58 |
1:42.79 |
2:38.80 |
|
3:34.71 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
388 |
52.11 |
1:51.99 |
2:52.78 |
|
3:50.57 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
647 |
43.16 |
1:29.40 |
2:16.39 |
|
3:02.14 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Iltola |
1957 |
|
543 |
43.77 |
1:32.69 |
2:23.43 |
|
3:13.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Lairola |
1955 |
|
470 |
43.98 |
1:35.86 |
2:30.03 |
|
3:22.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harri Koski |
1957 |
|
394 |
46.14 |
1:40.15 |
2:37.14 |
|
3:34.97 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
3:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Zherdev |
1961 |
|
536 |
42.00 |
1:27.98 |
2:14.74 |
|
3:00.95 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
2:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Nikula |
1960 |
|
453 |
39.05 |
1:27.71 |
2:20.07 |
|
3:11.37 |
|
|
Oulun Lohet |
3:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
412 |
46.49 |
1:36.99 |
2:28.72 |
|
3:17.45 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
353 |
46.55 |
1:38.79 |
2:33.69 |
|
3:27.96 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kari Hellstén |
1959 |
|
334 |
47.19 |
1:41.51 |
2:38.37 |
|
3:31.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jouko Ketonen |
1962 |
|
333 |
50.02 |
1:44.09 |
2:38.89 |
|
3:32.05 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kim Ohtonen |
1966 |
|
560 |
38.60 |
1:21.86 |
2:05.93 |
|
2:51.75 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
523 |
39.09 |
1:23.69 |
2:09.12 |
|
2:55.72 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
2:52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
494 |
40.42 |
1:26.21 |
2:12.85 |
|
2:59.07 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pertti Rasilainen |
1964 |
|
298 |
47.55 |
1:40.76 |
2:36.61 |
|
3:31.98 |
|
|
IFK Simning Åland |
3:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
701 |
33.18 |
1:11.86 |
1:53.12 |
|
2:36.35 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
562 |
35.84 |
1:17.22 |
2:01.59 |
|
2:48.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
490 |
41.64 |
1:27.18 |
2:12.38 |
|
2:56.17 |
|
|
Uinti Imatra |
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christer Burman |
1968 |
|
453 |
39.31 |
1:23.73 |
2:10.99 |
|
3:00.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
309 |
43.18 |
1:34.64 |
2:30.44 |
|
3:25.35 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Risto Silvola |
1969 |
|
280 |
47.92 |
1:41.91 |
2:37.19 |
|
3:32.33 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
260 |
48.63 |
1:44.04 |
2:40.64 |
|
3:37.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tero Niemelä |
1969 |
|
244 |
50.17 |
1:46.19 |
2:45.33 |
|
3:42.26 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michael Szücs |
1972 |
|
119 |
1:05.96 |
2:18.61 |
3:32.05 |
|
4:42.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
547 |
35.46 |
1:17.16 |
2:00.83 |
|
2:43.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
447 |
36.85 |
1:20.50 |
2:07.54 |
|
2:54.88 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Kurki |
1975 |
|
257 |
49.68 |
1:44.08 |
2:37.67 |
|
3:30.29 |
|
|
Lahden Kaleva |
3:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
158 |
51.22 |
1:51.28 |
2:58.55 |
|
4:06.98 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Gogol |
1981 |
|
826 |
32.54 |
1:09.51 |
1:47.27 |
|
2:24.32 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
643 |
36.00 |
1:16.71 |
1:57.09 |
|
2:36.89 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
556 |
36.78 |
1:18.97 |
2:01.75 |
|
2:44.64 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Koskela |
1982 |
|
484 |
38.48 |
1:22.91 |
2:08.84 |
|
2:52.37 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Väinölä |
1982 |
|
407 |
41.85 |
1:28.38 |
2:16.19 |
|
3:02.67 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
723 |
33.09 |
1:10.88 |
1:49.20 |
|
2:27.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
613 |
35.52 |
1:16.18 |
1:56.15 |
|
2:35.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Svartström |
1985 |
|
541 |
34.27 |
1:13.88 |
1:56.17 |
|
2:42.65 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Salmela |
1983 |
|
510 |
38.06 |
1:20.99 |
2:04.33 |
|
2:45.89 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
2:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Kuosmanen |
1983 |
|
157 |
55.26 |
1:57.85 |
3:01.96 |
|
4:05.27 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
3:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Allonen |
1991 |
|
562 |
34.63 |
1:14.98 |
1:56.48 |
|
2:38.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wiljam Leinonen |
1992 |
|
445 |
36.28 |
1:18.74 |
2:04.45 |
|
2:51.09 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|