Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
462 |
59.26 |
|
|
|
2:04.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aimo Niemi |
1942 |
|
504 |
51.40 |
|
|
|
1:47.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
418 |
54.77 |
|
|
|
1:54.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
150 |
1:15.45 |
|
|
|
2:40.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
672 |
42.41 |
|
|
|
1:30.20 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Purra |
1946 |
|
355 |
51.79 |
|
|
|
1:51.62 |
|
|
Cetus Espoo |
1:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
309 |
52.89 |
|
|
|
1:56.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
555 |
42.95 |
|
|
|
1:29.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Luige |
1949 |
|
482 |
44.97 |
|
|
|
1:33.27 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
307 |
51.51 |
|
|
|
1:48.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Arvinen |
1950 |
|
277 |
51.67 |
|
|
|
1:52.11 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pekka Latva-Pukkila |
1949 |
|
275 |
53.32 |
|
|
|
1:52.37 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
534 |
42.27 |
|
|
|
1:26.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Iltola |
1957 |
|
502 |
41.36 |
|
|
|
1:27.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
494 |
42.01 |
|
|
|
1:28.39 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harri Koski |
1957 |
|
400 |
44.99 |
|
|
|
1:34.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
379 |
45.92 |
|
|
|
1:36.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
365 |
45.54 |
|
|
|
1:37.75 |
|
|
Uinti Imatra |
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Zherdev |
1961 |
|
613 |
37.88 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
512 |
39.08 |
|
|
|
1:23.47 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
401 |
41.38 |
|
|
|
1:30.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kari Hellstén |
1959 |
|
363 |
42.91 |
|
|
|
1:33.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
249 |
49.41 |
|
|
|
1:46.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matti Nikula |
1960 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
651 |
34.92 |
|
|
|
1:14.15 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kim Ohtonen |
1966 |
|
577 |
36.11 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
546 |
37.20 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Panu Hiltunen |
1966 |
|
537 |
38.19 |
|
|
|
1:19.06 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
514 |
37.18 |
|
|
|
1:20.21 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ari Auvinen |
1967 |
|
486 |
38.59 |
|
|
|
1:21.74 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vladimir Stiazhkin |
1963 |
|
457 |
38.21 |
|
|
|
1:23.45 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Timo Kaltio |
1965 |
|
288 |
45.85 |
|
|
|
1:37.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pertti Rasilainen |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
IFK Simning Åland |
1:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
751 |
32.76 |
|
|
|
1:09.56 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
|
676 |
33.18 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
647 |
33.81 |
|
|
|
1:13.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christer Burman |
1968 |
|
482 |
37.85 |
|
|
|
1:20.62 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
309 |
41.96 |
|
|
|
1:33.46 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tero Niemelä |
1969 |
|
240 |
47.87 |
|
|
|
1:41.68 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
237 |
48.74 |
|
|
|
1:42.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esa Mangeloja |
1968 |
|
213 |
50.35 |
|
|
|
1:45.84 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
205 |
51.38 |
|
|
|
1:47.11 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Michael Szücs |
1972 |
|
120 |
1:01.90 |
|
|
|
2:07.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
614 |
33.52 |
|
|
|
1:12.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
514 |
35.77 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kari Väisänen |
1973 |
|
446 |
37.60 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
421 |
38.92 |
|
|
|
1:21.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Istvan Beszteri |
1973 |
|
370 |
40.22 |
|
|
|
1:25.50 |
|
|
Vanders |
1:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markku Rautiainen |
1977 |
|
326 |
41.37 |
|
|
|
1:29.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janne Moilanen |
1977 |
|
323 |
39.58 |
|
|
|
1:29.44 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
185 |
48.44 |
|
|
|
1:47.79 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Gogol |
1981 |
|
832 |
30.23 |
|
|
|
1:04.44 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
576 |
34.74 |
|
|
|
1:12.83 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
548 |
34.99 |
|
|
|
1:14.06 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Koskela |
1982 |
|
501 |
35.74 |
|
|
|
1:16.29 |
|
|
UPOT |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi Kujala |
1980 |
|
477 |
36.29 |
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Vanders |
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Väinölä |
1982 |
|
408 |
38.51 |
|
|
|
1:21.67 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tommi Kahlos |
1978 |
|
364 |
39.09 |
|
|
|
1:24.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
691 |
32.08 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
622 |
32.50 |
|
|
|
1:09.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
569 |
33.12 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Kuosmanen |
1983 |
|
147 |
52.85 |
|
|
|
1:52.94 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Allonen |
1991 |
|
757 |
30.39 |
|
|
|
1:04.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Allonen |
1989 |
|
617 |
32.57 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wiljam Leinonen |
1992 |
|
471 |
34.38 |
|
|
|
1:16.07 |
|
|
Salon Uimarit |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|