Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anja Selenius |
1938 |
|
411 |
1:01.33 |
|
|
|
2:09.69 |
|
|
Punkaharjun Urheilijat |
1:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
459 |
56.42 |
|
|
|
2:01.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Liakka |
1955 |
|
560 |
47.57 |
|
|
|
1:42.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
516 |
50.35 |
|
|
|
1:45.16 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
437 |
52.26 |
|
|
|
1:51.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sirje Voolma |
1953 |
|
357 |
54.95 |
|
|
|
1:58.87 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
561 |
45.21 |
|
|
|
1:34.56 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mona Mattila |
1961 |
|
382 |
50.17 |
|
|
|
1:47.51 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
670 |
40.21 |
|
|
|
1:25.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
470 |
46.04 |
|
|
|
1:36.45 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merja Pettersson |
1963 |
|
415 |
47.00 |
|
|
|
1:40.53 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
373 |
49.12 |
|
|
|
1:44.18 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ulla Vainikka |
1965 |
|
262 |
55.10 |
|
|
|
1:57.24 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne-Maarit Tirronen |
1967 |
|
239 |
55.17 |
|
|
|
2:00.76 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
595 |
39.31 |
|
|
|
1:23.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Perepelkina |
1972 |
|
518 |
41.25 |
|
|
|
1:27.94 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
400 |
45.57 |
|
|
|
1:35.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Sinisalo-Katajisto |
1969 |
|
291 |
50.31 |
|
|
|
1:46.52 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
823 |
35.68 |
|
|
|
1:14.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
763 |
36.65 |
|
|
|
1:16.54 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
568 |
39.73 |
|
|
|
1:24.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
413 |
44.64 |
|
|
|
1:33.88 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
603 |
38.76 |
|
|
|
1:21.89 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salla Laakso |
1980 |
|
442 |
43.32 |
|
|
|
1:30.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Suvi Purra |
1979 |
|
423 |
44.39 |
|
|
|
1:32.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
432 |
40.83 |
|
|
|
1:28.60 |
|
|
Octopus Lohja |
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Toppala |
1984 |
|
413 |
44.32 |
|
|
|
1:29.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sina Hulkkonen |
1987 |
|
404 |
41.39 |
|
|
|
1:30.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
376 |
44.22 |
|
|
|
1:32.79 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katja Töyli |
1983 |
|
223 |
52.21 |
|
|
|
1:50.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tanja Laine |
1986 |
|
194 |
54.80 |
|
|
|
1:55.67 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
800 |
33.44 |
|
|
|
1:11.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Samuelsson |
1991 |
|
478 |
39.99 |
|
|
|
1:25.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linda Lillhonga |
1991 |
|
421 |
41.91 |
|
|
|
1:29.12 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riikka Saari |
1989 |
|
359 |
42.57 |
|
|
|
1:33.97 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Kajan-Laine |
1991 |
|
346 |
43.31 |
|
|
|
1:35.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|