Results for Vest Årgang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stvne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Thisted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 21 april 2017 |
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 667 | 32.73 | 1:09.47 | |||||
H2Odense | 1:11.21 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 651 | 33.20 | 1:10.03 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:14.26 | |||||||||
3 | Malthe Elkjr | 2003 | 572 | 34.65 | 1:13.09 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:12.73 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 519 | 36.40 | 1:15.49 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:16.80 | |||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 514 | 35.75 | 1:15.73 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:16.21 | |||||||||
6 | Oliver Fenger | 2003 | 514 | 35.61 | 1:15.77 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:16.27 | |||||||||
7 | Jonas Kjr | 2003 | 509 | 35.82 | 1:16.01 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:15.27 | |||||||||
8 | Lauritz Baad Ellekjr | 2003 | 489 | 36.38 | 1:17.03 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:18.60 | |||||||||
9 | Markus Toft | 2003 | 488 | 35.95 | 1:17.09 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:15.51 | |||||||||
10 | Rasmus Pilegaard Kfer | 2003 | 475 | 36.46 | 1:17.75 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:18.19 | |||||||||
11 | Christopher Z. Christense | 2003 | 474 | 35.93 | 1:17.83 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:19.85 | |||||||||
12 | Oliver Christensen | 2003 | 472 | 37.20 | 1:17.92 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:22.21 | |||||||||
13 | Mads Stamholt | 2003 | 458 | 36.85 | 1:18.73 | |||||
Haderslev Svmme Klub | 1:23.64 | |||||||||
14 | Marius Gystad | 2003 | 456 | 36.97 | 1:18.86 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:17.18 | |||||||||
15 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 453 | 37.82 | 1:18.99 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:21.28 | |||||||||
16 | Christian Johannesen | 2003 | 453 | 37.03 | 1:19.01 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:22.38 | |||||||||
17 | Sune Schaarup | 2003 | 448 | 37.52 | 1:19.28 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:22.64 | |||||||||
18 | Victor Abel Brandi | 2003 | 448 | 37.19 | 1:19.32 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:21.42 | |||||||||
19 | Emil Lykke Grann | 2003 | 442 | 37.65 | 1:19.64 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:23.24 | |||||||||
20 | Frederik Ven Elling | 2003 | 438 | 37.71 | 1:19.87 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:19.61 | |||||||||
21 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 437 | 37.93 | 1:19.96 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:21.06 | |||||||||
22 | Magnus stergaard Barslev | 2003 | 431 | 37.60 | 1:20.32 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:27.90 | |||||||||
23 | Daniel sterballe | 2003 | 428 | 38.39 | 1:20.53 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:24.40 | |||||||||
24 | Alfred Feldskov | 2003 | 428 | 37.48 | 1:20.54 | |||||
Svendborg Svmme Klub | 1:20.12 | |||||||||
25 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 427 | 37.96 | 1:20.60 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:23.80 | |||||||||
26 | Simon Degn | 2003 | 426 | 38.50 | 1:20.65 | |||||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | 1:27.91 | |||||||||
27 | Jacob Lyse Se | 2003 | 423 | 38.13 | 1:20.82 | |||||
Odder Svmmeklub | 1:21.77 | |||||||||
28 | Alex Sndergaard | 2003 | 421 | 38.55 | 1:20.96 | |||||
Thisted Svmmeklub | 1:30.01 | |||||||||
29 | Anton Pedersen | 2003 | 417 | 38.01 | 1:21.22 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:23.56 | |||||||||
29 | Daniel Damsbo | 2003 | 417 | 38.59 | 1:21.22 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:27.27 | |||||||||
31 | William Sloth | 2003 | 415 | 38.95 | 1:21.32 | |||||
Lyseng IF | 1:21.57 | |||||||||
32 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 402 | 38.80 | 1:22.24 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:24.47 | |||||||||
33 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 401 | 39.42 | 1:22.30 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:21.63 | |||||||||
34 | Thor Brunsgaard | 2003 | 395 | 38.32 | 1:22.71 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
35 | Niklas Hjbjerg | 2003 | 386 | 38.73 | 1:23.36 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:23.84 | |||||||||
36 | Nikolai Sander | 2003 | 379 | 38.95 | 1:23.86 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:22.70 | |||||||||
37 | Alexander L. Bjrn | 2003 | 362 | 40.16 | 1:25.15 | |||||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
38 | Asger Hatting | 2003 | 352 | 41.19 | 1:25.92 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:33.69 | |||||||||
39 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 349 | 40.60 | 1:26.21 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:29.24 | |||||||||
40 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 345 | 40.71 | 1:26.48 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:30.51 | |||||||||
41 | Casper Bang Clausen | 2003 | 344 | 40.53 | 1:26.57 | |||||
H2Odense | 1:33.37 | |||||||||
42 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 326 | 41.83 | 1:28.17 | |||||
H2Odense | 1:26.06 | |||||||||
43 | Mathias Knudsen | 2003 | 318 | 41.79 | 1:28.89 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
44 | Anders Elsborg | 2003 | 313 | 42.05 | 1:29.34 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:33.41 | |||||||||
45 | Christian Oxenvad | 2003 | 309 | 42.54 | 1:29.77 | |||||
Haderslev Svmme Klub | 1:32.68 | |||||||||
46 | Mikkel Stilling | 2003 | 300 | 43.07 | 1:30.64 | |||||
Thisted Svmmeklub | 1:30.24 | |||||||||
47 | Viktor Nrrevang | 2003 | 285 | 42.53 | 1:32.13 | |||||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
48 | Kasper Johnsen | 2003 | 277 | 44.17 | 1:33.03 | |||||
Odder Svmmeklub | 1:48.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:24 |