2021-10-23   02:48:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:37   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    618  35.29        1:15.53   
  Kouvolan Uimarit  1:21.62                 
                     
Lotta Plsi  2004    608  35.81        1:15.94   
  Helsingfors Simsllskap  1:18.50                 
                     
Pinja Taskila  2004    602  36.02        1:16.21   
  Oulun Uinti 1906  1:14.60                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    587  34.75        1:16.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.68                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    565  35.91        1:17.83   
  Uinti Tampere  1:18.47                 
                     
Siiri Konkka  2004    540  36.09        1:19.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.27                 
                     
Meeri Yli-yh  2004    539  37.77        1:19.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.57                 
                     
Manja Lindell  2004    498  38.13        1:21.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.98                 
                     
Laura Markuksela  2004    491  37.43        1:21.55   
  Oulun Lohet  1:21.76                 
                     
10  Tinja Lasonen  2004    460  38.99        1:23.32   
  Porin Uimaseura  1:22.48                 
                     
11  Emmi Manninen  2004    452  40.00        1:23.80   
  TaTu Tampere  1:26.80                 
                     
12  Jessica Mkinen  2004    450  38.14        1:23.97   
  Uinti Tampere  1:28.58                 
                     
13  Anna Edwards  2004    447  39.51        1:24.12   
  Helsingfors Simsllskap  1:24.62                 
                     
14  Nicole Yisrael  2004    446  38.01        1:24.18   
  Simmis Wanda  1:25.05                 
                     
15  Olga Emilia Mattila  2004    444  39.77        1:24.30   
  Oulun Uinti 1906  1:25.76                 
                     
16  Iida Heikkinen  2004    442  39.28        1:24.44   
  Uinti Imatra  1:24.87                 
                     
17  Anni Ranta-Valkama  2004    440  39.99        1:24.56   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.59                 
                     
18  Wilma Lngstrm  2004    435  40.04        1:24.88   
  Helsingfors Simsllskap  1:28.87                 
                     
19  Anni Hyttinen  2004    430  40.09        1:25.21   
  Aurajoen Uinti  1:28.45                 
                     
20  Salla Rantala  2004    425  40.36        1:25.54   
  Nokian Pyry  1:25.74                 
                     
20  Siiri Reinonen  2004    425  39.98        1:25.54   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:26.91                 
                     
22  Viivi Lehtonen  2004    423  39.96        1:25.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:28.12                 
                     
23  Frida Ekman  2004    423  40.12        1:25.70   
  Uinti Tampere  1:26.92                 
                     
24  Pinja Nieminen  2004    417  40.14        1:26.10   
  Cetus Espoo  1:25.51                 
                     
25  Helmiina Toivonen  2004    413  40.61        1:26.38   
  Helsingfors Simsllskap  1:22.90                 
                     
26  Helmi Lehtonen  2004    407  40.21        1:26.83   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:27.19                 
                     
27  Jessika Liimatta  2004    406  40.09        1:26.84   
  TaTu Tampere  1:24.16                 
                     
28  Sofia Nurkkala  2004    405  41.79        1:26.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.81                 
                     
29  Nessa Jrvinen  2004    404  40.31        1:27.01   
  Uimaseura Aquila  1:27.46                 
                     
30  Alina Talja  2004    403  41.16        1:27.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.77                 
                     
31  Adeliina Kaarlenkaski  2004    401  42.21        1:27.20   
  Uinti Tampere  1:26.36                 
                     
32  Aada Hakala  2004    393  40.15        1:27.81   
  Uinti Tampere  1:28.01                 
                     
33  Laura Nissi  2004    392  41.63        1:27.87   
  Simmis Wanda  1:26.21                 
                     
34  Aamu Knuuttila  2004    390  40.92        1:28.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:28.00                 
                     
35  Viljaana Myllrinen  2004    381  42.75        1:28.76   
  Uinti Imatra  1:27.69                 
                     
36  Iida Herrala  2004    380  40.48        1:28.77   
  Simmis Wanda  1:26.01                 
                     
37  Nea Mustonen  2004    375  41.98        1:29.16   
  Lahden Uimaseura  1:28.22                 
                     
38  Sonja Salmimies  2004    369  41.90        1:29.70   
  Nurmijrven Uinti  1:26.30                 
                     
39  Iiris Jms  2004    366  41.98        1:29.89   
  Mikkelin Uimaseura  1:27.87                 
                     
40  Santra Nieminen  2004    347  43.22        1:31.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.53                 
                     
41  Vlada Guljajeva  2004    322  43.02        1:33.81   
  Hyvinkn Uimaseura  1:27.92                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    698  34.51        1:12.52   
  Raision Urheilijat  1:12.93                 
                     
Emma Haglund  2003    642  34.80        1:14.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:15.61                 
                     
Siiri Eini  2003    633  35.11        1:14.92   
  Gladius Kirkkonummi  1:16.63                 
                     
Martta Ruuska  2003    606  36.25        1:16.04   
  Swimming Jyvskyl  1:15.06                 
                     
Cindy Palm  2003    537  37.12        1:19.13   
  Cetus Espoo  1:20.41                 
                     
Minja Lukkari  2003    535  37.06        1:19.22   
  Oulun Uinti 1906  1:17.68                 
                     
Rza Nagy  2003    527  38.19        1:19.64   
  Cetus Espoo  1:20.67                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    517  37.60        1:20.14   
  Oulun Lohet  1:19.84                 
                     
Siiri Pellinen  2003    507  38.58        1:20.68   
  Swimming Jyvskyl  1:20.85                 
                     
10  Madeleine Hiltunen  2003    504  38.14        1:20.86   
  Oulun Uinti 1906  1:20.62                 
                     
11  Juulia Krjmies  2003    499  37.96        1:21.10   
  Nummelan Kisaajat  1:21.48                 
                     
12  Iiris Yli-Jama  2003    494  38.94        1:21.39   
  Salon Uimarit  1:22.13                 
                     
13  Vilhelmiina Leppnen  2003    489  37.86        1:21.64   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
14  Emma Hmlinen  2003    484  39.01        1:21.92   
  Vieskan Uimarit  1:21.92                 
                     
15  Aida Pasma  2003    480  38.41        1:22.13   
  Riihimen Uimaseura  1:25.93                 
                     
16  Julia Sairanen  2003    471  39.19        1:22.65   
  Lahden Uimaseura  1:20.26                 
                     
17  Milla-Lotta Tapanainen  2003    468  38.70        1:22.86   
  Cetus Espoo  1:22.95                 
                     
18  Kiia Kinnunen  2003    468  38.95        1:22.87   
  Uinti Tampere  1:22.07                 
                     
19  Vilja Grundstrm  2003    467  38.44        1:22.89   
  Vanders  1:24.85                 
                     
20  Winona Forslund  2003    452  39.28        1:23.79   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.08                 
                     
21  Jenny Grangrd  2003    439  39.41        1:24.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.75                 
                     
22  Ella Alanko  2003    436  40.00        1:24.82   
  Aurajoen Uinti  1:24.84                 
                     
23  Emma Jormanainen  2003    430  40.31        1:25.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:25.82                 
                     
24  Saana Jrvinen  2003    428  40.91        1:25.36   
  Swimming Jyvskyl  1:25.60                 
                     
25  Iris Hanski  2003    417  40.47        1:26.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.99                 
                     
26  Emma Johansson  2003    416  39.73        1:26.14   
  Cetus Espoo  1:24.29                 
                     
27  Julia Peltola  2003    403  40.62        1:27.10   
  Cetus Espoo  1:25.56                 
                     
28  Daniela Degenhardt  2003    400  41.09        1:27.31   
  Aurajoen Uinti  1:25.07                 
                     
29  Liisa Lassila  2003    398  40.02        1:27.43   
  Kouvolan Uimarit  1:24.76                 
                     
30  Inka Metiinen  2003    396  42.50        1:27.62   
  Swimming Jyvskyl  1:23.68                 
                     
31  Eveliina Koivula  2003    388  41.59        1:28.22   
  Uinti Tampere  1:25.84                 
                     
32  Anni Ruokanen  2003    362  42.19        1:30.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:25.70                 
                     
Laura Lahtinen  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:13.94                 
  SW 7.3 Kyynrpt vedenpinnan ylpuolella uidessa               
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002    654  34.47        1:14.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.53                 
                     
Ina Pollari  2002    615  35.19        1:15.63   
  Uinti Tampere  1:17.38                 
                     
Emma von Dickoff  2002    566  36.04        1:17.76   
  Uinti Tampere  1:18.45                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    562  35.42        1:17.95   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.64                 
                     
Enni Lahtinen  2002    555  37.00        1:18.30   
  Uinti Tampere  1:18.33                 
                     
Mirka Mettinen  2002    553  36.37        1:18.39   
  Cetus Espoo  1:18.48                 
                     
Senni Jouhten  2002    541  35.97        1:18.97   
  Kempeleen Pyrint  1:19.43                 
                     
Pinja Paulomo  2002    517  38.11        1:20.15   
  Cetus Espoo  1:17.73                 
                     
Sole Piirainen  2002    511  37.40        1:20.46   
  Swimming Club Vuokatti  1:21.18                 
                     
10  Anna Vira  2002    509  37.61        1:20.59   
  Aurajoen Uinti  1:17.86                 
                     
11  Peppi Palokangas  2002    482  38.92        1:22.07   
  Swimming Jyvskyl  1:22.96                 
                     
12  Minna Ingi  2002    478  38.91        1:22.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:22.86                 
                     
13  Vilma Hottinen  2002    474  37.44        1:22.52   
  Simmis Wanda  1:20.72                 
                     
14  Katariina Niemi  2002    473  38.38        1:22.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.80                 
                     
15  Ada Aartela  2002    465  38.58        1:23.04   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:22.02                 
                     
16  Nella Korpela  2002    455  39.50        1:23.66   
  Cetus Espoo  1:23.80                 
                     
17  Viivi Merisalo  2002    454  39.37        1:23.67   
  Swimming Jyvskyl  1:24.35                 
                     
18  Tuisku Grundstrm  2002    441  39.48        1:24.48   
  Vanders  1:23.78                 
                     
19  Sofia Nieminen  2002    440  39.23        1:24.57   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:21.84                 
                     
20  Hanni Riikonen  2002    437  39.10        1:24.75   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:24.33                 
                     
21  Aino Kontiainen  2002    424  40.10        1:25.59   
  Nurmijrven Uinti  1:24.01                 
                     
22  Vilhelmiina Wegelius  2002    423  39.70        1:25.66   
  Joensuun Uimaseura  1:23.00                 
                     
23  Emily Majors  2002    402  40.11        1:27.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.12                 
                     
24  Milla Nikkanen  2002    401  40.01        1:27.25   
  Nurmijrven Uinti  1:23.37                 
                     
25  Emmi Kaunisto  2002    398  40.01        1:27.48   
  Porin Uimaseura  1:23.72                 
                     
26  Katariina Kourula  2002    395  39.40        1:27.70   
  Kemin Uimaseura  1:22.46                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:37 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:15   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    524  30.17  1:08.37  1:48.82    2:21.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:26.66                 
                     
Alex Lydman  2003    518  29.39  1:06.94  1:50.39    2:21.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:23.71                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    505  30.39  1:08.16  1:50.06    2:23.13   
  Uinti Tampere  2:25.79                 
                     
Lauri Kinnunen  2003    497  30.17  1:07.86  1:49.78    2:23.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.51                 
                     
Lassi Haimi  2003    490  29.93  1:09.03  1:50.68    2:24.53   
  Helsingfors Simsllskap  2:26.06                 
                     
Niko Matela  2003    456  32.39  1:11.68  1:53.76    2:28.09   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.88                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003    435  33.11  1:12.63  1:58.29    2:30.43   
  Helsingfors Simsllskap  2:35.24                 
                     
Eemil Kankare  2003    434  32.79  1:13.21  1:57.05    2:30.49   
  Aurajoen Uinti  2:37.19                 
                     
Arttu Menp  2003    432  29.78  1:08.59  1:55.73    2:30.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.46                 
                     
10  Sami Uusikumpu  2003    429  32.90  1:14.49  1:56.83    2:31.04   
  Simmis Wanda  2:37.20                 
                     
11  Aku Kaila  2003    429  32.39  1:09.68  1:57.61    2:31.14   
  Raision Urheilijat  2:31.44                 
                     
11  Olli-Pekka Pietarila  2003    429  33.43  1:15.64  1:57.47    2:31.14   
  Oulun Uinti 1906  2:33.63                 
                     
13  Akseli Hakala  2003    423  34.12  1:12.89  1:58.31    2:31.77   
  Uinti Tampere  2:32.54                 
                     
14  Risto Martikainen  2003    421  31.92  1:10.68  1:57.21    2:32.03   
  Kouvolan Uimarit  2:33.09                 
                     
15  Elias Kalliokoski  2003    418  33.13  1:13.80  1:57.41    2:32.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.62                 
                     
16  Lari Tumanoff  2003    417  31.08  1:11.80  1:59.16    2:32.59   
  Helsingfors Simsllskap  2:31.66                 
                     
17  Simon Ravals  2003    399  32.26  1:12.69  2:00.06    2:34.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:35.44                 
                     
18  Eetu Palvanen  2003    393  32.65  1:12.29  1:59.97    2:35.61   
  Lahden Uimaseura  2:38.51                 
                     
19  Urho Lyytinen  2003    388  31.72  1:11.60  1:59.36    2:36.17   
  Uinti Tampere  2:37.67                 
                     
20  Juuso Rahikainen  2003    387  33.56  1:14.29  2:02.05    2:36.37   
  Tuusulan Uimaseura  2:39.68                 
                     
21  Toni Lipponen  2003    384  33.89  1:15.00  2:00.90    2:36.82   
  Kemin Uimaseura  2:35.75                 
                     
22  Ville Savulahti  2003    377  35.78  1:18.69  2:02.87    2:37.80   
  Riihimen Uimaseura  2:39.45                 
                     
23  Teemu Oksakari  2003    372  34.17  1:13.48  2:00.06    2:38.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:38.38                 
                     
24  Nooa Lehtoniemi  2003    365  34.63  1:14.05  2:04.12    2:39.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:39.97                 
                     
Lauri Tolvanen  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura  2:35.18                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
Marcus Forsel  2003              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.25                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Niklas Hatakka  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  2:28.15                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Pauli Salonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit  2:37.42                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002    618  27.99  1:05.36  1:43.82    2:13.83   
  Cetus Espoo  2:17.79                 
                     
Jesper Lietzen  2002    593  29.38  1:04.88  1:44.52    2:15.69   
  Aurajoen Uinti  2:19.63                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    590  29.63  1:05.64  1:44.40    2:15.87   
  Oulun Uinti 1906  2:19.01                 
                     
Ronny Brnnkrr  2002    575  28.10  1:03.39  1:42.70    2:17.09   
  Kemin Tyven Uimarit  2:15.73                 
                     
Antti Leppnen  2002    540  30.64  1:07.53  1:47.27    2:19.98   
  Lahden Uimaseura  2:19.68                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    510  28.38  1:05.28  1:48.49    2:22.65   
  Aurajoen Uinti  2:19.35                 
                     
Veikka Saren  2002    472  31.59  1:10.09  1:52.61    2:26.41   
  Someron Esa  2:29.41                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    467  29.70  1:06.56  1:53.97    2:26.87   
  Joensuun Uimaseura  2:31.63                 
                     
Benjamin Kangas  2002    462  29.63  1:08.55  1:52.69    2:27.45   
  Haminan Uimaseura  2:29.56                 
                     
10  Leo Mikkonen  2002    457  30.68  1:09.42  1:54.32    2:27.91   
  Cetus Espoo  2:30.68                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    455  29.58  1:09.46  1:53.09    2:28.20   
  Cetus Espoo  2:27.53                 
                     
12  Petr Pankratov  2002    452  31.31  1:09.15  1:53.37    2:28.46   
  TaTu Tampere  2:32.43                 
                     
13  Kirill Helsing  2002    438  31.70  1:12.41  1:54.98    2:30.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:28.47                 
                     
14  Roope Tsutsunen  2002    437  31.89  1:11.17  1:56.58    2:30.21   
  Lahden Uimaseura  2:31.04                 
                     
15  Robin Sderholm  2002    435  32.49  1:13.70  1:59.92    2:30.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.60                 
                     
16  Elias Filippovits  2002    433  30.38  1:10.16  1:56.21    2:30.61   
  ORCA Helsinki  2:30.52                 
                     
17  Eemeli Leinonen  2002    396  29.53  1:07.90  2:01.12    2:35.13   
  Uinti Tampere  2:33.05                 
                     
18  Valdemar Peltonen  2002    395  32.15  1:13.19  1:59.62    2:35.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.50                 
                     
Elias Kukkonen  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki  2:25.70                 
  SW 7.6 Vr uintisykli (=1 ksiveto, 1 potku), paitsi knnkseen / maaliin tullessa               
                     
Mihail Khanoukaev  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:27.67                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Win Koskinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  2:31.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    649  26.76  1:02.23  1:39.30    2:11.67   
  Vanders  2:15.60                 
                     
Atte Moilanen  2001    573  29.02  1:05.58  1:44.81    2:17.23   
  Oulun Uinti 1906  2:18.90                 
                     
Eerikki Laitala  2001    567  28.90  1:06.71  1:44.53    2:17.69   
  Cetus Espoo  2:17.85                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    537  27.21  1:02.70  1:44.38    2:20.22   
  Joensuun Uimaseura  2:17.08                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    526  29.51  1:06.59  1:49.71    2:21.19   
  Joensuun Uimaseura  2:21.37                 
                     
Joonas Mustonen  2001    525  28.72  1:07.27  1:49.97    2:21.23   
  Lahden Uimaseura  2:20.67                 
                     
Ossi Kleimola  2001    519  29.80  1:06.82  1:48.44    2:21.82   
  Kouvolan Uimarit  2:22.56                 
                     
Claes Fjellstrm  2001    519  29.97  1:04.97  1:48.96    2:21.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:22.59                 
                     
Aleksi Helminen  2001    516  29.92  1:09.44  1:48.90    2:22.08   
  Lahden Uimaseura  2:21.05                 
                     
10  Harry Zimmermann  2001    508  28.64  1:05.23  1:48.02    2:22.80   
  Lahden Uimaseura  2:24.43                 
                     
11  Atte Pennanen  2001    501  29.54  1:06.86  1:49.17    2:23.49   
  Lahden Uimaseura  2:24.20                 
                     
12  Tiitus Taskila  2001    500  30.71  1:07.40  1:51.16    2:23.61   
  Oulun Uinti 1906  2:23.10                 
                     
13  Isak Gramn  2001    495  29.83  1:07.25  1:48.60    2:24.03   
  Cetus Espoo  2:19.91                 
                     
14  Kasper Envalds  2001    493  29.42  1:07.62  1:50.93    2:24.27   
  Vanders  2:23.58                 
                     
15  Herman Widbom  2001    469  29.75  1:11.05  1:54.22    2:26.70   
  Cetus Espoo  2:26.20                 
                     
16  Atte Lindholm  2001    466  30.29  1:08.79  1:50.35    2:27.00   
  Swimming Jyvskyl  2:25.63                 
                     
17  Perttu Somero  2001    458  29.92  1:05.86  1:51.76    2:27.81   
  Lahden Kaleva  2:28.57                 
                     
18  Leo Roine  2001    451  29.69  1:08.06  1:55.78    2:28.62   
  Uinti Tampere  2:28.77                 
                     
19  Atte Alila  2001    450  29.61  1:08.47  1:55.47    2:28.67   
  Uimaseura Aquila  2:27.78                 
                     
20  Jiri Jrvinen  2001    446  29.71  1:06.45  1:53.03    2:29.10   
  Swimming Jyvskyl  2:28.95                 
                     
21  Eemeli Raninen  2001    429  30.48  1:07.98  1:54.85    2:31.08   
  Helsingfors Simsllskap  2:26.27                 
                     
22  Pyry Nurminen  2001    423  31.35  1:12.22  1:54.09    2:31.79   
  ORCA Helsinki  2:28.73                 
                     
Jere Nevalainen  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:27.69                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Kalle Hyttinen  2001              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.32                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Tuomas Jokinen  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  2:22.92                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:15 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:33   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m PU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002    635          28.41   
  Cetus Espoo  28.60                 
Anniina Kallio  2002    601          28.94   
  Raision Urheilijat  28.96                 
Anna Vira  2002    572          29.43   
  Aurajoen Uinti  29.39                 
Emma Uuskla  2002    567          29.50   
  Aurajoen Uinti  29.55                 
Emilie Prnnen  2002    563          29.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.82                 
Mia Pentti  2002    563          29.58   
  Swimming Jyvskyl  30.02                 
Sini Silvennoinen  2002    562          29.59   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.36                 
Julia Koivisto  2002    556          29.70   
  Aurajoen Uinti  30.12                 
Ina Pollari  2002    540          29.99   
  Uinti Tampere  29.93                 
10  Nea Winqvist  2002    537          30.04   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  30.07                 
11  Peppi Siirtola  2002    535          30.08   
  Cetus Espoo  30.33                 
12  Charlotte Ingberg  2002    532          30.14   
  Octopus Lohja  30.72                 
13  Olga Koskinen  2002    520          30.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.53                 
14  Alexandra Sophia Arenius  2002    518          30.40   
  Aurajoen Uinti  31.17                 
15  Siiri Konkka  2004    518          30.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.56                 
16  Jenni Moisio  2002    516          30.44   
  Kampuksen Plaani  30.18                 
17  Emmi Kaunisto  2002    513          30.50   
  Porin Uimaseura  30.17                 
18  Liinu Louhikoski  2004    510          30.57   
  Vanders  31.64                 
19  Sonja Lehtinen  2003    503          30.70   
  Helsingin Uimarit  30.53                 
20  Laura Kellberg  2003    501          30.74   
  Cetus Espoo  32.06                 
21  Kiira Kangasniemi  2003    497          30.84   
  Seinjoen Uimarit-58  30.98                 
22  Vilhelmiina Wegelius  2002    495          30.87   
  Joensuun Uimaseura  30.93                 
23  Jonna Vasara  2002    492          30.93   
  Cetus Espoo  31.56                 
24  Anni Turkkila  2002    492          30.94   
  Jmsnkosken Ilves  32.04                 
25  Siiri Jms  2002    484          31.10   
  Mikkelin Uimaseura  30.32                 
26  Elisa Vakkuri  2002    484          31.11   
  Kemin Uimaseura  31.15                 
27  Aada Sulasalmi  2002    482          31.14   
  Kemijrven Kaiku  31.58                 
28  Kiia Krkkinen  2003    479          31.22   
  Heinolan Isku  30.86                 
29  Emilia Lyyra  2003    478          31.23   
  Vanders  30.03                 
30  Emma Kajanto  2002    471          31.38   
  Hmeenlinnan Uimaseura  31.38                 
31  Vilja Grundstrm  2003    469          31.43   
  Vanders  31.72                 
32  Helmi Tossavainen  2002    463          31.56   
  Cetus Espoo  31.45                 
33  Peppi Palokangas  2002    460          31.64   
  Swimming Jyvskyl  31.54                 
34  Amanda Paukkunen  2002    452          31.81   
  Swimming Jyvskyl  32.04                 
35  Olivia Koski  2002    450          31.86   
  Aurajoen Uinti  31.40                 
36  Cecilia Raudaskoski  2002    450          31.88   
  Swimming Jyvskyl  32.05                 
37  Emmi Heine  2002    448          31.91   
  Rauman Uimaseura  31.74                 
38  Wilma Lakanen  2003    436          32.20   
  Kokkolan Uimaseura  31.93                 
39  Julia Sairanen  2003    395          33.27   
  Lahden Uimaseura  31.82                 
Sofia Nieminen  2002              DSQ   
  Hmeenlinnan Uimaseura  31.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Vera Vartiainen  2002              DSQ   
  Jrvenpn Uintiklubi  32.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:33 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:38   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m VU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallstrm  2001    617          24.55   
  Cetus Espoo  24.72                 
Mohamed Ezzat  2001    582          25.04   
  Aurajoen Uinti  25.32                 
Santeri Herpola  2003    565          25.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.41                 
Alexander Kislitsyn  2001    560          25.36   
  Swimming Jyvskyl  25.30                 
Oskari Hynynen  2001    552          25.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.59                 
Petteri Haverinen  2001    552          25.49   
  Lahden Uimaseura  25.32                 
Veeti Haikonen  2001    549          25.53   
  Helsingfors Simsllskap  25.31                 
Oskari Herpola  2001    543          25.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.88                 
Eemil Kylm  2001    541          25.66   
  Cetus Espoo  25.67                 
10  Marcus Forsel  2003    538          25.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.85                 
11  Timi Torkkel  2001    524          25.93   
  Hmeenlinnan Uimaseura  26.67                 
12  Kalle Mkinen  2002    521          25.97   
  Vanders  25.79                 
12  Noa Mkel  2001    521          25.97   
  Kempeleen Pyrint  25.95                 
14  Jere Keskiaho  2001    504          26.26   
  Oulun Uinti 1906  26.52                 
15  Perttu Mikkola  2001    500          26.34   
  Nokian Pyry  26.21                 
16  Joel Knaapi  2001    498          26.37   
  Cetus Espoo  26.75                 
17  Matias Pennanen  2001    497          26.39   
  Porin Uimaseura  26.34                 
17  Onni-Kalle Luomala  2002    497          26.39   
  Jrvenpn Uintiklubi  26.56                 
19  Oskari Rantamki  2001    487          26.57   
  Octopus Lohja  26.77                 
20  Daniel Rinne  2002    482          26.66   
  Cetus Espoo  26.65                 
20  Matias Hjelm  2002    482          26.66   
  Vanders  27.05                 
22  Jere Ruuhonen  2001    477          26.75   
  Cetus Espoo  26.04                 
23  Tatu Hrkk  2001    446          27.36   
  Uinti Tampere  26.54                 
24  Max strm  2002    441          27.46   
  Cetus Espoo  27.00                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:38 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:42   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Sohvi Kallinen  2004    599  1:07.78  2:21.97  3:35.23  4:47.95  9:37.89   
  Lahden Uimaseura  10:05.45      6:00.53  7:14.69  8:27.96       
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    592  1:11.03  2:25.40  3:39.19  4:52.23  9:40.27   
  Raision Urheilijat  10:07.47      6:04.77  7:17.60  8:29.84       
                     
Petra Ansaranta  2004    559  1:05.38  2:19.23  3:33.76  4:48.29  9:51.57   
  Oulun Uinti 1906  9:48.56      6:03.35  7:19.44  8:36.04       
                     
Jutta Jauhiainen  2004    510  1:09.47  2:26.11  3:43.91  5:01.56  10:09.68   
  Cetus Espoo  10:17.93      6:19.45  7:37.59  8:54.95       
                     
Irene Mkil  2004    510  1:08.49  2:24.14  3:39.68  4:56.93  10:09.90   
  Raision Urheilijat  10:05.13      6:14.66  7:33.61  8:52.35       
                     
Aino Rantala  2004    500  1:08.20  2:24.78  3:42.28  5:00.70  10:13.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:22.70      6:20.13  7:40.36  8:59.55       
                     
Salla Rantala  2004    484  1:11.78  2:29.72  3:47.90  5:07.04  10:20.45   
  Nokian Pyry  10:33.27      6:25.38  7:44.71  9:03.41       
                     
Santra Nieminen  2004    477  1:11.96  2:29.83  3:49.02  5:08.80  10:23.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:39.55      6:28.96  7:49.40  9:08.33       
                     
Annukka Pihkamki  2004    473  1:08.84  2:26.28  3:44.69  5:03.83  10:25.42   
  Riihimen Uimaseura  10:25.06      6:24.94  7:47.57  9:08.70       
                     
10  Olga Emilia Mattila  2004    466  1:13.03  2:31.98  3:51.94  5:12.12  10:28.52   
  Oulun Uinti 1906  10:38.79      6:32.27  7:53.95  9:13.26       
                     
11  Siiri Arjanmaa  2004    463  1:12.71  2:32.34  3:53.96  5:14.60  10:29.91   
  Uinti Tampere  10:33.99      6:34.98  7:54.61  9:13.00       
                     
12  Ida Mki-Hokkonen  2004    461  1:12.94  2:31.20  3:50.46  5:10.50  10:30.76   
  Lappeenrannan Uimarit  10:42.19      6:30.98  7:51.99  9:12.37       
                     
13  Veera Smnen  2004    454  1:08.21  2:25.59  3:46.07  5:08.36  10:33.81   
  Helsingfors Simsllskap  10:25.52      6:30.77  7:52.73  9:13.88       
                     
14  Helmiina Toivonen  2004    435  1:13.11  2:34.06  3:57.14  5:19.38  10:42.99   
  Helsingfors Simsllskap  10:33.01      6:41.36  8:03.21  9:24.24       
                     
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003    600  1:05.84  2:17.09  3:29.92  4:42.97  9:37.65   
  Oulun Uinti 1906  9:19.56      5:56.97  7:10.79  8:24.92       
                     
Madeleine Hiltunen  2003    584  1:08.45  2:22.10  3:34.68  4:48.36  9:42.81   
  Oulun Uinti 1906  9:45.84      6:02.48  7:17.24  8:31.46       
                     
Mathilda Puutio  2003    577  1:08.00  2:21.19  3:35.05  4:49.29  9:45.27   
  Oulun Uinti 1906  9:50.70      6:03.60  7:18.41  8:32.84       
                     
Maija Nurmi  2003    551  1:07.92  2:22.18  3:37.64  4:53.39  9:54.43   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:08.82      6:09.48  7:25.37  8:40.96       
                     
Martta Nygrd  2003    540  1:08.73  2:23.91  3:39.64  4:55.29  9:58.28   
  Oulun Uinti 1906  9:58.46      6:10.97  7:26.82  8:42.55       
                     
Minja Lukkari  2003    527  1:09.21  2:24.85  3:41.10  4:57.73  10:03.32   
  Oulun Uinti 1906  9:57.98      6:14.29  7:31.38  8:48.35       
                     
Roosa Aho  2003    515  1:11.57  2:27.01  3:43.61  5:00.31  10:07.69   
  Raision Urheilijat  10:02.92      6:17.02  7:34.13  8:51.49       
                     
Emma Johansson  2003    513  1:09.37  2:24.50  3:41.03  4:57.96  10:08.55   
  Cetus Espoo  10:01.95      6:15.98  7:33.92  8:52.24       
                     
Kerttu Nurmi  2003    499  1:08.13  2:23.50  3:40.32  4:58.54  10:14.42   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:07.46      6:18.40  7:37.89  8:57.81       
                     
10  Venla Sntti  2003    496  1:10.35  2:26.55  3:42.94  5:00.50  10:15.67   
  Oulun Uinti 1906  10:06.66      6:19.09  7:38.36  8:57.73       
                     
11  Siiri Reiniluoto  2003    485  1:10.71  2:27.04  3:44.43  5:03.26  10:20.11   
  Helsingfors Simsllskap  10:17.34      6:22.75  7:42.51  9:02.91       
                     
12  Milla Hyttinen  2003    482  1:10.94  2:26.66  3:43.76  5:01.88  10:21.38   
  Helsingfors Simsllskap  9:59.44      6:21.74  7:41.95  9:02.64       
                     
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Anni Savolainen  2002    597  1:09.21  2:22.32  3:34.82  4:48.39  9:38.80   
  Cetus Espoo  9:42.68      6:01.05  7:14.04  8:26.94       
                     
Venla Salminen  2002    548  1:09.03  2:23.46  3:39.62  4:55.97  9:55.47   
  Cetus Espoo  9:51.60      6:11.60  7:27.34  8:42.44       
                     
Oona Laakso  2002    529  1:08.57  2:22.64  3:37.16  4:53.59  10:02.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:54.99      6:10.74  7:28.02  8:45.48       
                     
Peppi Pinomki  2002    525  1:11.01  2:24.50  3:39.50  4:55.79  10:03.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:53.55      6:13.05  7:30.07  8:47.47       
                     
Lydia Rintanen  2002    524  1:11.80  2:28.11  3:45.54  5:03.94  10:04.18   
  Aurajoen Uinti  9:58.50      6:19.42  7:35.31  8:52.27       
                     
Verna Rostedt  2002    471  1:09.06  2:25.74  3:45.10  5:05.14  10:26.23   
  Cetus Espoo  10:07.49      6:25.23  7:46.04  9:06.49       
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:42 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  17 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  09:18   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 6, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  2001  18  618          3:40.89   
  Cetus Espoo  3:43.74                 
  Oskari Aalto  2002      26.61  54.92      54.92   
  Roni Kallstrm  2001      26.03  53.97      1:48.89   
  Oscar Skjl  2002      26.53  56.29      2:45.18   
  Tuomas Jokinen  2001      26.19  55.71      3:40.89   
                     
LaUS 1  2001  14  589          3:44.54   
  Lahden Uimaseura  3:46.06                 
  Antti Leppnen  2002      27.07  55.83      55.83   
  Petteri Haverinen  2001      27.36  57.84      1:53.67   
  Joonas Mustonen  2001      26.26  55.13      2:48.80   
  Aleksi Helminen  2001      26.90  55.74      3:44.54   
                     
Vanders  2001  12  582          3:45.44   
  Vanders  3:53.10                 
  Erik Nurmi  2001      26.68  55.43      55.43   
  Kalle Mkinen  2002      26.29  55.78      1:51.21   
  Matias Hjelm  2002      27.03  56.92      2:48.13   
  Kasper Envalds  2001      27.08  57.31      3:45.44   
                     
SK 1  2001  10  579          3:45.76   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:47.45                 
  Oskari Hynynen  2001      26.93  56.04      56.04   
  Marcus Forsel  2003      26.79  56.77      1:52.81   
  Oskari Herpola  2001      26.33  56.17      2:48.98   
  Santeri Herpola  2003      27.05  56.78      3:45.76   
                     
AUi  2001  563          3:47.87   
  Aurajoen Uinti  3:50.59                 
  Mohamed Ezzat  2001      27.03  56.46      56.46   
  Oskari Arvo  2002      26.92  57.20      1:53.66   
  Jere Nevalainen  2001      27.30  57.69      2:51.35   
  Ibrahim Ezzat  2002      26.89  56.52      3:47.87   
                     
Cetus 2  2001  560          3:48.29   
  Cetus Espoo  3:52.06                 
  Daniel Rinne  2002      27.94  58.08      58.08   
  Eemil Kylm  2001      26.82  56.40      1:54.48   
  Jere Ruuhonen  2001      26.48  56.04      2:50.52   
  Eerikki Laitala  2001      27.09  57.77      3:48.29   
                     
UiTa 1  2001  531          3:52.44   
  Uinti Tampere  3:53.89                 
  Tatu Hapuoja  2003      27.58  57.30      57.30   
  Eemeli Leinonen  2002      27.97  59.54      1:56.84   
  Tatu Hrkk  2001      27.48  59.22      2:56.06   
  Leo Roine  2001      26.62  56.38      3:52.44   
                     
JoUS  2001  515          3:54.72   
  Joensuun Uimaseura  3:56.37                 
  Miiro Vartiainen  2001      27.35  57.01      57.01   
  Veeti Ruohtula  2001      26.05  54.51      1:51.52   
  Akseli Kontiainen  2002      27.98  59.48      2:51.00   
  Arsenij Shadrin  2003      30.16  1:03.72      3:54.72   
                     
HSS 1  2001    513          3:55.14   
  Helsingfors Simsllskap  3:55.16                 
  Veeti Haikonen  2001      27.20  57.77      57.77   
  Lassi Haimi  2003      27.93  58.85      1:56.62   
  Johan Krister Fredriksson  2003      27.67  58.21      2:54.83   
  Lari Tumanoff  2003      28.12  1:00.31      3:55.14   
                     
10  TaTU 1  2001    491          3:58.55   
  TaTu Tampere  3:58.23                 
  Petr Pankratov  2002      28.72  59.37      59.37   
  Eerik Tikkakoski  2001      28.66  1:01.60      2:00.97   
  Joona Lehtonen  2001      27.76  59.18      3:00.15   
  Efim Romanov  2002      28.40  58.40      3:58.55   
                     
11  SWIM  2001    482          4:00.06   
  Swimming Jyvskyl  3:58.21                 
  Maxim Kolomainen  2001      29.55  1:03.81      1:03.81   
  Alexander Kislitsyn  2001      26.17  55.78      1:59.59   
  Jiri Jrvinen  2001      28.53  1:00.84      3:00.43   
  Atte Lindholm  2001      27.52  59.63      4:00.06   
                     
12  ORCA  2001    478          4:00.72   
  ORCA Helsinki  4:00.19                 
  Elias Kukkonen  2002      27.44  58.70      58.70   
  Ruslan Panschin  2001      27.69  1:01.10      1:59.80   
  Elias Filippovits  2002      28.14  59.30      2:59.10   
  Pyry Nurminen  2001      28.86  1:01.62      4:00.72   
                     
13  SK 2  2001    451          4:05.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:00.42                 
  Leevi Korpinen  2001      29.04  1:02.16      1:02.16   
  Samu Petteri Kallio  2002      29.74  1:03.17      2:05.33   
  Lauri Kinnunen  2003      28.50  59.28      3:04.61   
  Arttu Menp  2003      29.03  1:00.76      4:05.37   
                     
14  UiTa 2  2001    450          4:05.64   
  Uinti Tampere  4:09.98                 
  Henri Naarajrvi  2002      28.62  1:01.81      1:01.81   
  Urho Lyytinen  2003      29.78  1:03.12      2:04.93   
  Win Koskinen  2002      27.65  59.65      3:04.58   
  Akseli Hakala  2003      28.42  1:01.06      4:05.64   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  17 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  09:18 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:27   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    569  32.58        1:09.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.01                 
                     
Jami Ihalainen  2003    558  33.52        1:10.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.09                 
                     
Lassi Haimi  2003    511  34.32        1:12.44   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.62                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    509  34.85        1:12.54   
  Uinti Tampere  1:12.50                 
                     
Lauri Kinnunen  2003    469  34.56        1:14.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.06                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    454  34.95        1:15.31   
  Simmis Wanda  1:16.60                 
                     
Niklas Hatakka  2003    432  36.53        1:16.61   
  Cetus Espoo  1:17.17                 
                     
Oskar Turunen  2003    427  36.59        1:16.86   
  Riihimen Uimaseura  1:16.31                 
                     
Pauli Rantamki  2003    421  37.02        1:17.22   
  Octopus Lohja  1:19.69                 
                     
10  Arsenij Shadrin  2003    421  36.65        1:17.23   
  Joensuun Uimaseura  1:15.35                 
                     
11  Sihan Yu  2003    416  35.61        1:17.55   
  Oulun Uinti 1906  1:19.04                 
                     
12  Juuso Rahikainen  2003    414  36.68        1:17.70   
  Tuusulan Uimaseura  1:21.95                 
                     
13  Elias Kalliokoski  2003    400  36.47        1:18.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:18.68                 
                     
14  Eemil Kankare  2003    393  36.58        1:19.04   
  Aurajoen Uinti  1:18.01                 
                     
15  Joona Kortteinen  2003    391  37.80        1:19.16   
  Uinti Tampere  1:22.13                 
                     
16  Urho Lyytinen  2003    388  37.44        1:19.40   
  Uinti Tampere  1:21.61                 
                     
17  Ville Savulahti  2003    381  37.80        1:19.85   
  Riihimen Uimaseura  1:20.10                 
                     
18  Antti Oinonen  2003    377  36.84        1:20.15   
  Uinti Imatra  1:18.40                 
                     
19  Teemu Oksakari  2003    364  38.45        1:21.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:23.46                 
                     
20  Eetu Palvanen  2003    361  38.34        1:21.29   
  Lahden Uimaseura  1:23.23                 
                     
21  Aapo Huhti  2003    358  37.69        1:21.50   
  Loimaan Uimaseura  1:23.47                 
                     
22  Nooa Lehtoniemi  2003    331  38.61        1:23.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.52                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    593  32.39        1:08.94   
  Kemin Tyven Uimarit  1:09.36                 
                     
Jesper Lietzen  2002    582  33.38        1:09.35   
  Aurajoen Uinti  1:11.62                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    579  33.27        1:09.47   
  Oulun Uinti 1906  1:11.01                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    545  33.25        1:10.87   
  Cetus Espoo  1:12.62                 
                     
Antti Leppnen  2002    540  33.69        1:11.10   
  Lahden Uimaseura  1:12.26                 
                     
Verneri Viisanen  2002    523  34.22        1:11.87   
  Cetus Espoo  1:12.80                 
                     
Petr Pankratov  2002    511  34.90        1:12.43   
  TaTu Tampere  1:15.13                 
                     
Matias Hjelm  2002    510  33.98        1:12.47   
  Vanders  1:11.22                 
                     
Kirill Helsing  2002    473  35.02        1:14.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:14.29                 
                     
10  Aleksi Rajaniemi  2002    462  34.81        1:14.92   
  Oulun Uinti 1906  1:16.59                 
                     
11  Niklas Laine  2002    458  34.30        1:15.12   
  Kampuksen Plaani  1:12.95                 
                     
12  Robin Sderholm  2002    452  36.21        1:15.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:15.59                 
                     
13  Henrik Siltari  2002    449  34.86        1:15.63   
  Kemin Uimaseura  1:15.01                 
                     
14  Oskari Arvo  2002    438  33.59        1:16.24   
  Aurajoen Uinti  1:11.62                 
                     
15  Daniel Rinne  2002    433  35.89        1:16.53   
  Cetus Espoo  1:16.21                 
                     
16  Niklas Raesalmi  2002    432  35.40        1:16.57   
  Oulun Uinti 1906  1:18.80                 
                     
17  Benjamin Kangas  2002    417  35.90        1:17.52   
  Haminan Uimaseura  1:17.21                 
                     
18  Aapo Liljaniemi  2002    411  36.25        1:17.87   
  Nurmijrven Uinti  1:18.30                 
                     
19  Justus Hilaja  2002    411  36.02        1:17.89   
  Pihlava Tyven Urheilijat  1:15.70                 
                     
20  Eetu Koskinen  2002    407  36.78        1:18.11   
  Lahden Uimaseura  1:17.12                 
                     
21  Jerry Roine  2002    399  35.97        1:18.66   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:20.11                 
                     
22  Valdemar Peltonen  2002    387  36.77        1:19.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:18.78                 
                     
23  Jere Broman  2002    370  37.28        1:20.65   
  Nokian Pyry  1:20.07                 
                     
24  Matias Ola  2002    342  39.19        1:22.79   
  ORCA Helsinki  1:19.41                 
                     
Mikael Virtanen  2002              DSQ   
  Riihimen Uimaseura  1:20.36                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Win Koskinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  1:18.42                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001    641  31.66        1:07.16   
  Cetus Espoo  1:07.36                 
                     
Erik Nurmi  2001    638  31.85        1:07.26   
  Vanders  1:07.05                 
                     
Oskari Herpola  2001    585  32.40        1:09.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.49                 
                     
Atte Lindholm  2001    585  32.46        1:09.24   
  Swimming Jyvskyl  1:08.99                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    563  32.96        1:10.14   
  Cetus Espoo  1:09.64                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    534  32.33        1:11.36   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.07                 
                     
Ossi Kleimola  2001    525  33.23        1:11.79   
  Kouvolan Uimarit  1:14.22                 
                     
Noa Mkel  2001    516  34.04        1:12.20   
  Kempeleen Pyrint  1:13.07                 
                     
Atte Pennanen  2001    514  33.94        1:12.30   
  Lahden Uimaseura  1:13.33                 
                     
10  Pyry Nurminen  2001    511  32.88        1:12.44   
  ORCA Helsinki  1:12.08                 
                     
11  Isak Gramn  2001    510  34.26        1:12.46   
  Cetus Espoo  1:13.45                 
                     
12  Harry Zimmermann  2001    494  33.38        1:13.25   
  Lahden Uimaseura  1:13.97                 
                     
13  Oskari Rantamki  2001    491  34.14        1:13.37   
  Octopus Lohja  1:14.63                 
                     
14  Riku Leino  2001    470  34.81        1:14.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.56                 
                     
15  Joel Knaapi  2001    452  35.33        1:15.45   
  Cetus Espoo  1:15.51                 
                     
16  Niilo Olander  2001    450  34.17        1:15.56   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.46                 
                     
17  Tatu Jentze  2001    450  34.55        1:15.57   
  Cetus Espoo  1:17.65                 
                     
18  Niklas Linnanen  2001    436  35.80        1:16.34   
  Helsingfors Simsllskap  1:16.50                 
                     
19  Juho Laukkanen  2001    433  34.13        1:16.53   
  Simmis Wanda  1:15.29                 
                     
20  Timi Torkkel  2001    414  35.28        1:17.69   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:14.31                 
                     
21  Atte Lasmio  2001    414  36.11        1:17.70   
  Riihimen Uimaseura  1:17.63                 
                     
22  Jere Keskiaho  2001    410  36.02        1:17.92   
  Oulun Uinti 1906  1:16.51                 
                     
23  Atte Alila  2001    368  37.95        1:20.81   
  Uimaseura Aquila  1:17.87                 
                     
24  Ivar Malm  2001    368  36.95        1:20.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:16.72                 
                     
Miiro Vartiainen  2001              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:17.64                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Petteri Haverinen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:11.12                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:27 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:03   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Plsi  2004    620  30.90  1:09.67  1:52.97    2:27.89   
  Helsingfors Simsllskap  2:31.73                 
                     
Petra Ansaranta  2004    574  31.63  1:10.88  1:57.69    2:31.68   
  Oulun Uinti 1906  2:34.15                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    559  33.44  1:12.68  1:57.45    2:33.08   
  Kouvolan Uimarit  2:34.17                 
                     
Siiri Konkka  2004    558  30.83  1:10.43  1:56.21    2:33.19   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.67                 
                     
Pinja Taskila  2004    547  34.22  1:15.03  1:57.62    2:34.18   
  Oulun Uinti 1906  2:38.56                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    514  33.31  1:14.74  2:00.28    2:37.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:41.93                 
                     
Helmi Jouhten  2004    514  33.88  1:14.63  2:03.01    2:37.41   
  Kempeleen Pyrint  2:40.82                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    505  34.30  1:16.98  2:03.45    2:38.33   
  Lahden Uimaseura  2:39.53                 
                     
Aino Rantala  2004    502  32.73  1:14.39  2:03.61    2:38.59   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.86                 
                     
10  Annukka Pihkamki  2004    500  32.85  1:14.29  2:04.13    2:38.85   
  Riihimen Uimaseura  2:38.83                 
                     
11  Inka Elamaa  2004    486  36.37  1:16.82  2:03.10    2:40.36   
  Oulun Lohet  2:45.53                 
                     
12  Meeri Yli-yh  2004    485  34.45  1:17.59  2:03.74    2:40.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:42.68                 
                     
13  Tinja Lasonen  2004    480  34.12  1:18.62  2:04.79    2:41.07   
  Porin Uimaseura  2:43.27                 
                     
14  Laura Markuksela  2004    475  36.27  1:18.08  2:04.85    2:41.58   
  Oulun Lohet  2:43.39                 
                     
15  Iida Heikkinen  2004    463  34.10  1:16.48  2:04.20    2:42.98   
  Uinti Imatra  2:46.29                 
                     
16  Ida Mki-Hokkonen  2004    461  34.60  1:17.46  2:05.84    2:43.22   
  Lappeenrannan Uimarit  2:46.83                 
                     
17  Salla Rantala  2004    458  36.29  1:20.08  2:06.12    2:43.54   
  Nokian Pyry  2:45.27                 
                     
18  Veera Smnen  2004    456  34.61  1:16.73  2:07.26    2:43.84   
  Helsingfors Simsllskap  2:46.09                 
                     
19  Olga Emilia Mattila  2004    451  37.43  1:22.69  2:07.07    2:44.38   
  Oulun Uinti 1906  2:44.80                 
                     
20  Adeliina Kaarlenkaski  2004    450  34.81  1:18.37  2:07.95    2:44.47   
  Uinti Tampere  2:46.33                 
                     
21  Aino-Kaisa Paatos  2004    449  36.81  1:20.06  2:09.13    2:44.70   
  Raision Urheilijat  2:46.79                 
                     
22  Irene Mkil  2004    448  34.91  1:16.76  2:08.73    2:44.73   
  Raision Urheilijat  2:42.90                 
                     
23  Siiri Arjanmaa  2004    440  33.21  1:13.82  2:08.62    2:45.79   
  Uinti Tampere  2:43.57                 
                     
24  Saga Kovanen  2004    438  35.76  1:18.34  2:09.22    2:46.00   
  Cetus Espoo  2:47.00                 
                     
25  Santra Nieminen  2004    423  37.32  1:23.48  2:12.41    2:48.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:46.37                 
                     
26  Jutta Jauhiainen  2004    422  36.40  1:21.11  2:11.51    2:48.02   
  Cetus Espoo  2:46.63                 
                     
27  Helmiina Toivonen  2004    417  35.33  1:22.25  2:08.45    2:48.74   
  Helsingfors Simsllskap  2:44.56                 
                     
28  Aada Rissanen  2004    416  34.92  1:18.68  2:09.37    2:48.86   
  Vanders  2:46.65                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    683  30.25  1:07.99  1:48.20    2:23.19   
  Oulun Uinti 1906  2:26.22                 
                     
Rebekka Luoto  2003    641  30.92  1:10.66  1:50.48    2:26.21   
  Raision Urheilijat  2:33.42                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    619  31.35  1:10.28  1:52.30    2:27.96   
  Oulun Uinti 1906  2:25.70                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    604  32.95  1:09.82  1:56.86    2:29.19   
  Aurajoen Uinti  2:32.09                 
                     
Emma Haglund  2003    596  32.87  1:12.82  1:55.41    2:29.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:32.98                 
                     
Minja Lukkari  2003    567  32.34  1:13.68  1:57.29    2:32.30   
  Oulun Uinti 1906  2:32.85                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    553  32.31  1:12.24  1:57.27    2:33.63   
  Oulun Lohet  2:33.95                 
                     
Minttu Paalanen  2003    550  31.28  1:09.79  1:57.76    2:33.84   
  Lahden Uimaseura  2:35.60                 
                     
Martta Nygrd  2003    539  33.08  1:11.98  2:00.15    2:34.93   
  Oulun Uinti 1906  2:36.49                 
                     
10  Kiira Kangasniemi  2003    535  32.54  1:12.37  1:59.18    2:35.28   
  Seinjoen Uimarit-58  2:38.79                 
                     
11  Laura Kellberg  2003    534  31.59  1:10.24  1:59.50    2:35.44   
  Cetus Espoo  2:39.15                 
                     
12  Rza Nagy  2003    513  33.59  1:15.05  1:59.76    2:37.54   
  Cetus Espoo  2:42.16                 
                     
13  Emma Johansson  2003    512  34.39  1:17.28  2:01.56    2:37.59   
  Cetus Espoo  2:39.90                 
                     
14  Kerttu Nurmi  2003    500  34.67  1:14.84  2:02.50    2:38.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.57                 
                     
15  Emma Hmlinen  2003    489  34.30  1:17.24  2:03.83    2:40.08   
  Vieskan Uimarit  2:42.08                 
                     
16  Kaarin Rapinoja  2003    488  33.86  1:14.32  2:03.31    2:40.09   
  Cetus Espoo  2:41.67                 
                     
17  Venla Sntti  2003    488  34.45  1:15.69  2:04.43    2:40.10   
  Oulun Uinti 1906  2:38.85                 
                     
18  Kaisa Himanen  2003    487  32.07  1:12.84  2:03.85    2:40.26   
  Mikkelin Uimaseura  2:39.80                 
                     
19  Maija Nurmi  2003    481  34.66  1:15.90  2:05.49    2:40.94   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:42.12                 
                     
20  Iris Hanski  2003    477  34.58  1:16.43  2:04.00    2:41.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.20                 
                     
21  Mathilda Puutio  2003    476  37.61  1:20.44  2:05.83    2:41.48   
  Oulun Uinti 1906  2:40.88                 
                     
22  Iiris Yli-Jama  2003    469  34.56  1:19.34  2:05.41    2:42.28   
  Salon Uimarit  2:41.52                 
                     
23  Milla Hyttinen  2003    460  37.75  1:22.15  2:08.82    2:43.27   
  Helsingfors Simsllskap  2:42.93                 
                     
24  Senni Mattila  2003    449  33.55  1:14.90  2:07.66    2:44.60   
  Porin Uimaseura  2:40.53                 
                     
25  Vilhelmiina Leppnen  2003    449  35.48  1:19.54  2:06.11    2:44.63   
  Cetus Espoo  2:40.23                 
                     
26  Petra Kivi  2003    436  34.96  1:16.06  2:05.73    2:46.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:42.25                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002    617  30.81  1:08.80  1:53.37    2:28.11   
  Cetus Espoo  2:31.17                 
                     
Emilie Prnnen  2002    597  31.26  1:11.47  1:57.97    2:29.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.67                 
                     
Ina Pollari  2002    591  30.59  1:10.89  1:54.67    2:30.28   
  Uinti Tampere  2:35.00                 
                     
Emma Uuskla  2002    586  31.28  1:13.72  1:56.95    2:30.67   
  Aurajoen Uinti  2:27.12                 
                     
Oona Laakso  2002    582  31.44  1:11.63  1:56.02    2:31.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.39                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    556  30.79  1:10.22  1:57.08    2:33.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.22                 
                     
Emma von Dickoff  2002    541  31.82  1:14.19  1:58.48    2:34.70   
  Uinti Tampere  2:32.63                 
                     
Julia Koivisto  2002    537  31.67  1:11.18  1:58.79    2:35.14   
  Aurajoen Uinti  2:35.25                 
                     
Senni Jouhten  2002    531  34.32  1:13.96  1:58.62    2:35.69   
  Kempeleen Pyrint  2:35.64                 
                     
10  Charlotte Ingberg  2002    520  31.46  1:10.88  2:00.13    2:36.75   
  Octopus Lohja  2:39.15                 
                     
11  Alexandra Sophia Arenius  2002    516  32.46  1:15.08  2:00.94    2:37.18   
  Aurajoen Uinti  2:36.18                 
                     
12  Peppi Palokangas  2002    514  32.59  1:15.18  2:00.37    2:37.38   
  Swimming Jyvskyl  2:37.93                 
                     
13  Siiri Jms  2002    512  31.22  1:10.80  2:02.71    2:37.61   
  Mikkelin Uimaseura  2:37.91                 
                     
14  Mirka Mettinen  2002    510  32.48  1:14.91  1:59.17    2:37.85   
  Cetus Espoo  2:38.76                 
                     
15  Jonna Vasara  2002    492  32.29  1:13.76  2:02.82    2:39.74   
  Cetus Espoo  2:36.73                 
                     
16  Emmi Kaunisto  2002    490  30.85  1:10.72  2:00.66    2:39.94   
  Porin Uimaseura  2:33.16                 
                     
17  Olga Koskinen  2002    482  33.24  1:13.14  2:03.24    2:40.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:37.53                 
                     
18  Enni Lahtinen  2002    473  32.88  1:18.55  2:03.34    2:41.79   
  Uinti Tampere  2:39.45                 
                     
Venla Suihkonen  2002              DSQ   
  Octopus Lohja  2:36.94                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:03 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:19   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 9, 50m PU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    645          25.95   
  Joensuun Uimaseura  26.61                 
Roni Kallstrm  2001    637          26.06   
  Cetus Espoo  26.81                 
Ibrahim Ezzat  2002    611          26.43   
  Aurajoen Uinti  26.85                 
Marcus Forsel  2003    588          26.77   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.75                 
Oskari Herpola  2001    587          26.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.51                 
Alexander Kislitsyn  2001    585          26.81   
  Swimming Jyvskyl  27.45                 
Jere Ruuhonen  2001    546          27.43   
  Cetus Espoo  27.67                 
Tatu Hrkk  2001    529          27.72   
  Uinti Tampere  27.75                 
Atte Alila  2001    517          27.93   
  Uimaseura Aquila  28.71                 
10  Daniel Rinne  2002    516          27.95   
  Cetus Espoo  28.48                 
11  Eemil Kylm  2001    515          27.98   
  Cetus Espoo  28.54                 
12  Santeri Herpola  2003    512          28.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.55                 
13  Oskari Arvo  2002    511          28.05   
  Aurajoen Uinti  28.59                 
13  Timi Torkkel  2001    511          28.05   
  Hmeenlinnan Uimaseura  28.82                 
15  Kalle Mkinen  2002    504          28.17   
  Vanders  28.21                 
16  Tuomas Jokinen  2001    503          28.20   
  Cetus Espoo  27.79                 
17  Eemeli Leinonen  2002    494          28.37   
  Uinti Tampere  28.14                 
18  Ossi Kleimola  2001    489          28.46   
  Kouvolan Uimarit  28.39                 
19  Isak Gramn  2001    489          28.47   
  Cetus Espoo  27.95                 
20  Eetu Einto  2001    486          28.51   
  Nurmijrven Uinti  28.26                 
21  Leo Roine  2001    474          28.76   
  Uinti Tampere  28.12                 
22  Elias Filippovits  2002    470          28.83   
  ORCA Helsinki  28.86                 
23  Jiri Jrvinen  2001    469          28.86   
  Swimming Jyvskyl  28.71                 
24  Kalle Hyttinen  2001    462          29.01   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  28.95                 
25  Herman Widbom  2001    461          29.02   
  Cetus Espoo  29.01                 
26  Matias Rajavaara  2002    437          29.54   
  Oulun Uinti 1906  29.04                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:19 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:29   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 10, 50m VU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002    721          26.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.48                 
Mia Pentti  2002    665          27.18   
  Swimming Jyvskyl  27.05                 
Anniina Kallio  2002    648          27.42   
  Raision Urheilijat  27.85                 
Siiri Eini  2003    648          27.42   
  Gladius Kirkkonummi  27.52                 
Peppi Siirtola  2002    643          27.49   
  Cetus Espoo  27.12                 
Anna Vira  2002    638          27.56   
  Aurajoen Uinti  27.72                 
Olivia Weuro  2002    634          27.61   
  lands Simfrening  27.70                 
Rebekka Luoto  2003    631          27.66   
  Raision Urheilijat  27.71                 
Jenni Moisio  2002    630          27.67   
  Kampuksen Plaani  27.75                 
10  Oona Laakso  2002    615          27.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.15                 
11  Emmi Kaunisto  2002    608          28.01   
  Porin Uimaseura  28.03                 
12  Jessica Kujanp  2002    607          28.02   
  Aurajoen Uinti  28.48                 
13  Vera Vartiainen  2002    606          28.04   
  Jrvenpn Uintiklubi  28.06                 
14  Meri Lauronen  2002    605          28.05   
  Uimaseura Aquila  28.29                 
15  Kanerva Kinnunen  2004    600          28.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  27.97                 
16  Viivi Merisalo  2002    579          28.47   
  Swimming Jyvskyl  28.60                 
17  Katariina Kourula  2002    573          28.57   
  Kemin Uimaseura  28.87                 
17  Peppi Pinomki  2002    573          28.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.81                 
19  Kiia Krkkinen  2003    571          28.60   
  Heinolan Isku  28.23                 
20  Daniela Degenhardt  2003    568          28.64   
  Aurajoen Uinti  28.89                 
20  Julia Koivisto  2002    568          28.64   
  Aurajoen Uinti  28.90                 
22  Emma Uuskla  2002    568          28.65   
  Aurajoen Uinti  27.67                 
23  Helmi Tossavainen  2002    557          28.83   
  Cetus Espoo  29.02                 
24  Sole Piirainen  2002    556          28.85   
  Swimming Club Vuokatti  29.33                 
25  Jenna Pulkkinen  2004    554          28.88   
  Kouvolan Uimarit  28.40                 
26  Venla Suihkonen  2002    546          29.03   
  Octopus Lohja  28.91                 
27  Anni Turkkila  2002    545          29.04   
  Jmsnkosken Ilves  29.61                 
28  Martta Ruuska  2003    545          29.05   
  Swimming Jyvskyl  28.88                 
29  Julia Sairanen  2003    543          29.07   
  Lahden Uimaseura  29.17                 
30  Sonja Lehtinen  2003    542          29.09   
  Helsingin Uimarit  29.10                 
31  Enni-Sofia Pertalo  2002    539          29.15   
  Oulun Lohet  29.69                 
32  Peppi Palokangas  2002    536          29.20   
  Swimming Jyvskyl  29.65                 
32  Sara Virtanen  2002    536          29.20   
  Swimming Jyvskyl  29.31                 
34  Ella Ekman  2003    530          29.32   
  Uinti Tampere  29.35                 
35  Jonna Vasara  2002    527          29.36   
  Cetus Espoo  29.04                 
36  Henna Hkk  2003    524          29.42   
  Oulun Uinti 1906  29.37                 
37  Veera Skinnari  2003    521          29.49   
  Lahden Uimaseura  29.59                 
38  Nea Winqvist  2002    520          29.50   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  29.55                 
39  Liinu Louhikoski  2004    519          29.52   
  Vanders  29.22                 
39  Venla Salminen  2002    519          29.52   
  Cetus Espoo  29.15                 
41  Emmi Heine  2002    516          29.57   
  Rauman Uimaseura  29.38                 
41  Irene Mkil  2004    516          29.57   
  Raision Urheilijat  29.54                 
43  Ronja Ntynki  2002    515          29.60   
  Swimming Club Rovaniemi  29.79                 
44  Annina Toimela  2002    514          29.62   
  Helsingfors Simsllskap  29.83                 
45  Helmi Heinonen  2002    513          29.64   
  Raision Urheilijat  29.83                 
45  Siiri Jms  2002    513          29.64   
  Mikkelin Uimaseura  29.14                 
45  Wilma Lakanen  2003    513          29.64   
  Kokkolan Uimaseura  29.75                 
48  Pinja Raassina  2002    510          29.69   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
49  Emilia Liven  2002    509          29.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.66                 
50  Kaisa Himanen  2003    509          29.72   
  Mikkelin Uimaseura  29.44                 
51  Milla Nikkanen  2002    506          29.76   
  Nurmijrven Uinti  29.69                 
52  Vilma Hottinen  2002    502          29.84   
  Simmis Wanda  29.41                 
53  Vilhelmiina Wegelius  2002    498          29.93   
  Joensuun Uimaseura  29.72                 
54  Senni Mattila  2003    491          30.06   
  Porin Uimaseura  29.74                 
55  Emilia Lyyra  2003    490          30.08   
  Vanders  29.69                 
56  Vilma Norja  2002    488          30.14   
  Cetus Espoo  29.85                 
57  Jenni Alanen  2002    483          30.23   
  Cetus Espoo  29.47                 
58  Saana Yritys  2003    475          30.40   
  Nurmijrven Uinti  29.55                 
59  Oona Siltala  2002    448          31.00   
  Cetus Espoo  29.63                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:29 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:18   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003    572  1:03.91  2:13.26  3:22.80  4:32.15  9:04.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  9:12.24      5:40.70  6:49.90  7:58.83       
                     
Aku Kaila  2003    537  1:08.92  2:17.23  3:27.51  4:37.08  9:16.04   
  Raision Urheilijat  9:27.69      5:47.54  6:58.43  8:08.87       
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    513  1:08.82  2:20.11  3:31.79  4:43.77  9:24.47   
  Oulun Uinti 1906  9:43.06      5:54.80  7:06.05  8:16.55       
                     
Akseli Hakala  2003    499  1:04.32  2:15.53  3:27.91  4:40.29  9:29.74   
  Uinti Tampere  9:29.69      5:52.34  7:04.38  8:17.96       
                     
Arttu Menp  2003    493  1:05.66  2:18.26  3:31.20  4:43.61  9:32.23   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:57.17      5:55.37  7:07.61  8:20.04       
                     
Niko Matela  2003    455  1:09.15  2:22.16  3:35.29  4:49.32  9:47.66   
  Lappeenrannan Uimarit  9:47.06      6:03.82  7:19.04  8:34.14       
                     
Risto Martikainen  2003    422  1:06.75  2:20.83  3:36.86  4:54.24  10:02.64   
  Kouvolan Uimarit  9:56.46      6:12.39  7:30.61  8:48.62       
                     
Benjamin Evans  2003    421  1:11.23  2:27.94  3:43.96  4:59.62  10:02.94   
  Swimming Club Vuokatti  9:56.80      6:16.55  7:32.30  8:48.98       
                     
Lauri Tolvanen  2003    418  1:08.14  2:23.13  3:39.76  4:57.49  10:04.36   
  Haminan Uimaseura  10:09.56      6:15.45  7:32.57  8:50.43       
                     
10  Nooa Lehtoniemi  2003    417  1:08.15  2:24.32  3:41.92  4:59.24  10:05.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:05.38      6:16.81  7:34.25  8:50.76       
                     
11  Isak Jatkola  2003    413  1:10.25  2:28.18  3:45.49  5:02.82  10:06.63   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  10:00.21      6:19.23  7:35.92  8:52.08       
                     
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002    615  1:05.87  2:12.85  3:20.42  4:26.53  8:51.39   
  Raision Urheilijat  9:05.29      5:32.74  6:40.13  7:46.55       
                     
Jesper Lietzen  2002    586  1:05.49  2:13.34  3:21.59  4:30.60  9:00.10   
  Aurajoen Uinti  9:09.07      5:39.47  6:47.68  7:55.86       
                     
Oskari Aalto  2002    583  1:05.08  2:13.61  3:21.71  4:30.48  9:01.09   
  Cetus Espoo  9:11.73      5:39.41  6:49.34  7:58.00       
                     
Oscar Skjl  2002    542  1:05.33  2:14.27  3:22.93  4:32.80  9:14.21   
  Cetus Espoo  9:11.24      5:44.07  6:54.11  8:05.24       
                     
Elias Juntunen  2002    516  1:05.67  2:14.82  3:25.07  4:36.90  9:23.62   
  Kempeleen Pyrint  9:23.62      5:48.70  7:00.72  8:12.77       
                     
Jere Broman  2002    490  1:05.61  2:17.47  3:29.97  4:43.04  9:33.21   
  Nokian Pyry  9:49.57      5:56.49  7:10.27  8:23.26       
                     
Win Koskinen  2002    483  1:06.18  2:18.35  3:31.16  4:44.54  9:36.14   
  Uinti Tampere  9:53.49      5:58.26  7:11.27  8:24.13       
                     
Roope Tsutsunen  2002    470  1:06.59  2:19.51  3:33.64  4:48.58  9:41.12   
  Lahden Uimaseura  9:54.79      6:02.33  7:16.91  8:31.26       
                     
Touko Luukkonen  2002    425  1:06.38  2:20.75  3:37.13  4:54.01  10:01.01   
  Helsingin Uimarit  9:52.14      6:11.76  7:29.59  8:46.38       
                     
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Taneli Lantta  2001    625  1:02.70  2:09.29  3:16.70  4:24.20  8:48.55   
  Simmis Wanda  8:50.74      5:31.62  6:38.83  7:45.29       
                     
Atte Moilanen  2001    582  1:03.22  2:10.07  3:18.28  4:26.69  9:01.39   
  Oulun Uinti 1906  8:50.07      5:35.35  6:44.01  7:53.19       
                     
Claes Fjellstrm  2001    565  1:05.58  2:14.98  3:23.90  4:33.28  9:06.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  9:15.67      5:42.00  6:50.38  7:59.44       
                     
Kasper Envalds  2001    561  1:03.22  2:12.62  3:22.51  4:32.56  9:08.13   
  Vanders  9:15.59      5:41.70  6:51.84  8:01.77       
                     
Juho Porkkala  2001    530  1:05.12  2:14.55  3:24.42  4:34.26  9:18.36   
  Seinjoen Uimarit-58  9:03.18      5:45.00  6:56.45  8:07.98       
                     
Mohamed Ezzat  2001    530  1:02.92  2:12.71  3:24.10  4:35.43  9:18.50   
  Aurajoen Uinti  9:01.96      5:46.64  6:58.44  8:09.96       
                     
Eemeli Raninen  2001    525  1:05.95  2:16.47  3:27.53  4:39.12  9:20.13   
  Helsingfors Simsllskap  9:31.88      5:50.85  7:02.09  8:13.10       
                     
Harald strm  2001    521  1:05.30  2:16.30  3:27.59  4:38.37  9:21.81   
  Helsingfors Simsllskap  9:18.40      5:49.90  7:01.80  8:12.66       
                     
Oskari Hynynen  2001    519  1:05.00  2:13.91  3:23.92  4:34.30  9:22.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:12.17      5:45.08  6:57.99  8:11.47       
                     
10  Aleksi Helminen  2001    503  1:06.13  2:15.67  3:26.64  4:37.09  9:28.20   
  Lahden Uimaseura  9:13.36      5:49.10  7:01.50  8:15.03       
                     
11  Jere Nevalainen  2001    440  1:06.18  2:19.20  3:33.67  4:49.02  9:54.42   
  Aurajoen Uinti  9:24.85      6:05.42  7:22.54  8:39.30       
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:18 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:41   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 12, 4X100m VUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
SK 1  2002    675          4:00.51   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:03.59                 
  Sini Silvennoinen  2002      27.75  57.60      57.60   
  Oona Laakso  2002      28.87  1:01.63      1:59.23   
  Peppi Pinomki  2002      28.62  1:01.03      3:00.26   
  Emilie Prnnen  2002      28.59  1:00.25      4:00.51   
                     
AUi  2002    666          4:01.49   
  Aurajoen Uinti  4:05.40                 
  Anna Vira  2002      28.71  59.72      59.72   
  Jessica Kujanp  2002      28.75  1:00.67      2:00.39   
  Emma Uuskla  2002      28.62  1:01.38      3:01.77   
  Sylvia Kuusisto  2003      28.23  59.72      4:01.49   
                     
Cetus 1  2002    642          4:04.46   
  Cetus Espoo  4:06.31                 
  Peppi Siirtola  2002      28.29  59.66      59.66   
  Siri Auvinen  2002      29.15  1:00.58      2:00.24   
  Jonna Vasara  2002      29.80  1:02.93      3:03.17   
  Laura Kellberg  2003      29.20  1:01.29      4:04.46   
                     
RaisU  2002    642          4:04.47   
  Raision Urheilijat  4:08.92                 
  Anniina Kallio  2002      28.75  58.98      58.98   
  Irene Mkil  2004      29.34  1:02.96      2:01.94   
  Rebekka Luoto  2003      28.64  1:00.44      3:02.38   
  Emilia Sihvo  2004      29.62  1:02.09      4:04.47   
                     
SWIM  2002    609          4:08.86   
  Swimming Jyvskyl  4:10.56                 
  Mia Pentti  2002      28.61  1:00.00      1:00.00   
  Sara Virtanen  2002      29.53  1:02.32      2:02.32   
  Martta Ruuska  2003      29.46  1:02.80      3:05.12   
  Viivi Merisalo  2002      29.77  1:03.74      4:08.86   
                     
UiTa 1  2002    601          4:09.93   
  Uinti Tampere  4:11.01                 
  Enni Lahtinen  2002      29.84  1:03.31      1:03.31   
  Ina Pollari  2002      29.40  1:03.41      2:06.72   
  Emma von Dickoff  2002      29.03  1:00.84      3:07.56   
  Siiri Arjanmaa  2004      29.54  1:02.37      4:09.93   
                     
OU  2002    583          4:12.45   
  Oulun Uinti 1906  4:10.61                 
  Madeleine Hiltunen  2003      30.09  1:03.05