2021-10-23   04:34:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-aamu

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:37   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    618  35.29        1:15.53   
  Kouvolan Uimarit  1:21.62                 
                     
Lotta Plsi  2004    608  35.81        1:15.94   
  Helsingfors Simsllskap  1:18.50                 
                     
Pinja Taskila  2004    602  36.02        1:16.21   
  Oulun Uinti 1906  1:14.60                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    587  34.75        1:16.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.68                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    565  35.91        1:17.83   
  Uinti Tampere  1:18.47                 
                     
Siiri Konkka  2004    540  36.09        1:19.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.27                 
                     
Meeri Yli-yh  2004    539  37.77        1:19.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.57                 
                     
Manja Lindell  2004    498  38.13        1:21.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.98                 
                     
Laura Markuksela  2004    491  37.43        1:21.55   
  Oulun Lohet  1:21.76                 
                     
10  Tinja Lasonen  2004    460  38.99        1:23.32   
  Porin Uimaseura  1:22.48                 
                     
11  Emmi Manninen  2004    452  40.00        1:23.80   
  TaTu Tampere  1:26.80                 
                     
12  Jessica Mkinen  2004    450  38.14        1:23.97   
  Uinti Tampere  1:28.58                 
                     
13  Anna Edwards  2004    447  39.51        1:24.12   
  Helsingfors Simsllskap  1:24.62                 
                     
14  Nicole Yisrael  2004    446  38.01        1:24.18   
  Simmis Wanda  1:25.05                 
                     
15  Olga Emilia Mattila  2004    444  39.77        1:24.30   
  Oulun Uinti 1906  1:25.76                 
                     
16  Iida Heikkinen  2004    442  39.28        1:24.44   
  Uinti Imatra  1:24.87                 
                     
17  Anni Ranta-Valkama  2004    440  39.99        1:24.56   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.59                 
                     
18  Wilma Lngstrm  2004    435  40.04        1:24.88   
  Helsingfors Simsllskap  1:28.87                 
                     
19  Anni Hyttinen  2004    430  40.09        1:25.21   
  Aurajoen Uinti  1:28.45                 
                     
20  Salla Rantala  2004    425  40.36        1:25.54   
  Nokian Pyry  1:25.74                 
                     
20  Siiri Reinonen  2004    425  39.98        1:25.54   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:26.91                 
                     
22  Viivi Lehtonen  2004    423  39.96        1:25.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:28.12                 
                     
23  Frida Ekman  2004    423  40.12        1:25.70   
  Uinti Tampere  1:26.92                 
                     
24  Pinja Nieminen  2004    417  40.14        1:26.10   
  Cetus Espoo  1:25.51                 
                     
25  Helmiina Toivonen  2004    413  40.61        1:26.38   
  Helsingfors Simsllskap  1:22.90                 
                     
26  Helmi Lehtonen  2004    407  40.21        1:26.83   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:27.19                 
                     
27  Jessika Liimatta  2004    406  40.09        1:26.84   
  TaTu Tampere  1:24.16                 
                     
28  Sofia Nurkkala  2004    405  41.79        1:26.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.81                 
                     
29  Nessa Jrvinen  2004    404  40.31        1:27.01   
  Uimaseura Aquila  1:27.46                 
                     
30  Alina Talja  2004    403  41.16        1:27.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.77                 
                     
31  Adeliina Kaarlenkaski  2004    401  42.21        1:27.20   
  Uinti Tampere  1:26.36                 
                     
32  Aada Hakala  2004    393  40.15        1:27.81   
  Uinti Tampere  1:28.01                 
                     
33  Laura Nissi  2004    392  41.63        1:27.87   
  Simmis Wanda  1:26.21                 
                     
34  Aamu Knuuttila  2004    390  40.92        1:28.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:28.00                 
                     
35  Viljaana Myllrinen  2004    381  42.75        1:28.76   
  Uinti Imatra  1:27.69                 
                     
36  Iida Herrala  2004    380  40.48        1:28.77   
  Simmis Wanda  1:26.01                 
                     
37  Nea Mustonen  2004    375  41.98        1:29.16   
  Lahden Uimaseura  1:28.22                 
                     
38  Sonja Salmimies  2004    369  41.90        1:29.70   
  Nurmijrven Uinti  1:26.30                 
                     
39  Iiris Jms  2004    366  41.98        1:29.89   
  Mikkelin Uimaseura  1:27.87                 
                     
40  Santra Nieminen  2004    347  43.22        1:31.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.53                 
                     
41  Vlada Guljajeva  2004    322  43.02        1:33.81   
  Hyvinkn Uimaseura  1:27.92                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    698  34.51        1:12.52   
  Raision Urheilijat  1:12.93                 
                     
Emma Haglund  2003    642  34.80        1:14.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:15.61                 
                     
Siiri Eini  2003    633  35.11        1:14.92   
  Gladius Kirkkonummi  1:16.63                 
                     
Martta Ruuska  2003    606  36.25        1:16.04   
  Swimming Jyvskyl  1:15.06                 
                     
Cindy Palm  2003    537  37.12        1:19.13   
  Cetus Espoo  1:20.41                 
                     
Minja Lukkari  2003    535  37.06        1:19.22   
  Oulun Uinti 1906  1:17.68                 
                     
Rza Nagy  2003    527  38.19        1:19.64   
  Cetus Espoo  1:20.67                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    517  37.60        1:20.14   
  Oulun Lohet  1:19.84                 
                     
Siiri Pellinen  2003    507  38.58        1:20.68   
  Swimming Jyvskyl  1:20.85                 
                     
10  Madeleine Hiltunen  2003    504  38.14        1:20.86   
  Oulun Uinti 1906  1:20.62                 
                     
11  Juulia Krjmies  2003    499  37.96        1:21.10   
  Nummelan Kisaajat  1:21.48                 
                     
12  Iiris Yli-Jama  2003    494  38.94        1:21.39   
  Salon Uimarit  1:22.13                 
                     
13  Vilhelmiina Leppnen  2003    489  37.86        1:21.64   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
14  Emma Hmlinen  2003    484  39.01        1:21.92   
  Vieskan Uimarit  1:21.92                 
                     
15  Aida Pasma  2003    480  38.41        1:22.13   
  Riihimen Uimaseura  1:25.93                 
                     
16  Julia Sairanen  2003    471  39.19        1:22.65   
  Lahden Uimaseura  1:20.26                 
                     
17  Milla-Lotta Tapanainen  2003    468  38.70        1:22.86   
  Cetus Espoo  1:22.95                 
                     
18  Kiia Kinnunen  2003    468  38.95        1:22.87   
  Uinti Tampere  1:22.07                 
                     
19  Vilja Grundstrm  2003    467  38.44        1:22.89   
  Vanders  1:24.85                 
                     
20  Winona Forslund  2003    452  39.28        1:23.79   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.08                 
                     
21  Jenny Grangrd  2003    439  39.41        1:24.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.75                 
                     
22  Ella Alanko  2003    436  40.00        1:24.82   
  Aurajoen Uinti  1:24.84                 
                     
23  Emma Jormanainen  2003    430  40.31        1:25.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:25.82                 
                     
24  Saana Jrvinen  2003    428  40.91        1:25.36   
  Swimming Jyvskyl  1:25.60                 
                     
25  Iris Hanski  2003    417  40.47        1:26.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.99                 
                     
26  Emma Johansson  2003    416  39.73        1:26.14   
  Cetus Espoo  1:24.29                 
                     
27  Julia Peltola  2003    403  40.62        1:27.10   
  Cetus Espoo  1:25.56                 
                     
28  Daniela Degenhardt  2003    400  41.09        1:27.31   
  Aurajoen Uinti  1:25.07                 
                     
29  Liisa Lassila  2003    398  40.02        1:27.43   
  Kouvolan Uimarit  1:24.76                 
                     
30  Inka Metiinen  2003    396  42.50        1:27.62   
  Swimming Jyvskyl  1:23.68                 
                     
31  Eveliina Koivula  2003    388  41.59        1:28.22   
  Uinti Tampere  1:25.84                 
                     
32  Anni Ruokanen  2003    362  42.19        1:30.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:25.70                 
                     
Laura Lahtinen  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:13.94                 
  SW 7.3 Kyynrpt vedenpinnan ylpuolella uidessa               
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002    654  34.47        1:14.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.53                 
                     
Ina Pollari  2002    615  35.19        1:15.63   
  Uinti Tampere  1:17.38                 
                     
Emma von Dickoff  2002    566  36.04        1:17.76   
  Uinti Tampere  1:18.45                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    562  35.42        1:17.95   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.64                 
                     
Enni Lahtinen  2002    555  37.00        1:18.30   
  Uinti Tampere  1:18.33                 
                     
Mirka Mettinen  2002    553  36.37        1:18.39   
  Cetus Espoo  1:18.48                 
                     
Senni Jouhten  2002    541  35.97        1:18.97   
  Kempeleen Pyrint  1:19.43                 
                     
Pinja Paulomo  2002    517  38.11        1:20.15   
  Cetus Espoo  1:17.73                 
                     
Sole Piirainen  2002    511  37.40        1:20.46   
  Swimming Club Vuokatti  1:21.18                 
                     
10  Anna Vira  2002    509  37.61        1:20.59   
  Aurajoen Uinti  1:17.86                 
                     
11  Peppi Palokangas  2002    482  38.92        1:22.07   
  Swimming Jyvskyl  1:22.96                 
                     
12  Minna Ingi  2002    478  38.91        1:22.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:22.86                 
                     
13  Vilma Hottinen  2002    474  37.44        1:22.52   
  Simmis Wanda  1:20.72                 
                     
14  Katariina Niemi  2002    473  38.38        1:22.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.80                 
                     
15  Ada Aartela  2002    465  38.58        1:23.04   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:22.02                 
                     
16  Nella Korpela  2002    455  39.50        1:23.66   
  Cetus Espoo  1:23.80                 
                     
17  Viivi Merisalo  2002    454  39.37        1:23.67   
  Swimming Jyvskyl  1:24.35                 
                     
18  Tuisku Grundstrm  2002    441  39.48        1:24.48   
  Vanders  1:23.78                 
                     
19  Sofia Nieminen  2002    440  39.23        1:24.57   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:21.84                 
                     
20  Hanni Riikonen  2002    437  39.10        1:24.75   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:24.33                 
                     
21  Aino Kontiainen  2002    424  40.10        1:25.59   
  Nurmijrven Uinti  1:24.01                 
                     
22  Vilhelmiina Wegelius  2002    423  39.70        1:25.66   
  Joensuun Uimaseura  1:23.00                 
                     
23  Emily Majors  2002    402  40.11        1:27.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.12                 
                     
24  Milla Nikkanen  2002    401  40.01        1:27.25   
  Nurmijrven Uinti  1:23.37                 
                     
25  Emmi Kaunisto  2002    398  40.01        1:27.48   
  Porin Uimaseura  1:23.72                 
                     
26  Katariina Kourula  2002    395  39.40        1:27.70   
  Kemin Uimaseura  1:22.46                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner