Results for Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Perjantai-aamu
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2017 | Tulostuspäivämäärä | 16 kesäkuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 10:37 | |||
Järjestäjä | Tampereen Uinnin Tuki | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 kesäkuu 2017 |
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 618 | 35.29 | 1:15.53 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:21.62 | |||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 608 | 35.81 | 1:15.94 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.50 | |||||||||
3 | Pinja Taskila | 2004 | 602 | 36.02 | 1:16.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.60 | |||||||||
4 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 587 | 34.75 | 1:16.85 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:19.68 | |||||||||
5 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 565 | 35.91 | 1:17.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.47 | |||||||||
6 | Siiri Konkka | 2004 | 540 | 36.09 | 1:19.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.27 | |||||||||
7 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 539 | 37.77 | 1:19.05 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.57 | |||||||||
8 | Manja Lindell | 2004 | 498 | 38.13 | 1:21.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.98 | |||||||||
9 | Laura Markuksela | 2004 | 491 | 37.43 | 1:21.55 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.76 | |||||||||
10 | Tinja Lasonen | 2004 | 460 | 38.99 | 1:23.32 | |||||
Porin Uimaseura | 1:22.48 | |||||||||
11 | Emmi Manninen | 2004 | 452 | 40.00 | 1:23.80 | |||||
TaTu Tampere | 1:26.80 | |||||||||
12 | Jessica Mäkinen | 2004 | 450 | 38.14 | 1:23.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.58 | |||||||||
13 | Anna Edwards | 2004 | 447 | 39.51 | 1:24.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.62 | |||||||||
14 | Nicole Yisrael | 2004 | 446 | 38.01 | 1:24.18 | |||||
Simmis Wanda | 1:25.05 | |||||||||
15 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 444 | 39.77 | 1:24.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:25.76 | |||||||||
16 | Iida Heikkinen | 2004 | 442 | 39.28 | 1:24.44 | |||||
Uinti Imatra | 1:24.87 | |||||||||
17 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 440 | 39.99 | 1:24.56 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:27.59 | |||||||||
18 | Wilma Långström | 2004 | 435 | 40.04 | 1:24.88 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.87 | |||||||||
19 | Anni Hyttinen | 2004 | 430 | 40.09 | 1:25.21 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.45 | |||||||||
20 | Salla Rantala | 2004 | 425 | 40.36 | 1:25.54 | |||||
Nokian Pyry | 1:25.74 | |||||||||
20 | Siiri Reinonen | 2004 | 425 | 39.98 | 1:25.54 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:26.91 | |||||||||
22 | Viivi Lehtonen | 2004 | 423 | 39.96 | 1:25.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.12 | |||||||||
23 | Frida Ekman | 2004 | 423 | 40.12 | 1:25.70 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.92 | |||||||||
24 | Pinja Nieminen | 2004 | 417 | 40.14 | 1:26.10 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.51 | |||||||||
25 | Helmiina Toivonen | 2004 | 413 | 40.61 | 1:26.38 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.90 | |||||||||
26 | Helmi Lehtonen | 2004 | 407 | 40.21 | 1:26.83 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:27.19 | |||||||||
27 | Jessika Liimatta | 2004 | 406 | 40.09 | 1:26.84 | |||||
TaTu Tampere | 1:24.16 | |||||||||
28 | Sofia Nurkkala | 2004 | 405 | 41.79 | 1:26.91 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:25.81 | |||||||||
29 | Nessa Järvinen | 2004 | 404 | 40.31 | 1:27.01 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:27.46 | |||||||||
30 | Alina Talja | 2004 | 403 | 41.16 | 1:27.08 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:23.77 | |||||||||
31 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 401 | 42.21 | 1:27.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.36 | |||||||||
32 | Aada Hakala | 2004 | 393 | 40.15 | 1:27.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.01 | |||||||||
33 | Laura Nissi | 2004 | 392 | 41.63 | 1:27.87 | |||||
Simmis Wanda | 1:26.21 | |||||||||
34 | Aamu Knuuttila | 2004 | 390 | 40.92 | 1:28.01 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.00 | |||||||||
35 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 381 | 42.75 | 1:28.76 | |||||
Uinti Imatra | 1:27.69 | |||||||||
36 | Iida Herrala | 2004 | 380 | 40.48 | 1:28.77 | |||||
Simmis Wanda | 1:26.01 | |||||||||
37 | Nea Mustonen | 2004 | 375 | 41.98 | 1:29.16 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:28.22 | |||||||||
38 | Sonja Salmimies | 2004 | 369 | 41.90 | 1:29.70 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:26.30 | |||||||||
39 | Iiris Jämsä | 2004 | 366 | 41.98 | 1:29.89 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:27.87 | |||||||||
40 | Santra Nieminen | 2004 | 347 | 43.22 | 1:31.53 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:27.53 | |||||||||
41 | Vlada Guljajeva | 2004 | 322 | 43.02 | 1:33.81 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.92 | |||||||||
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 698 | 34.51 | 1:12.52 | |||||
Raision Urheilijat | 1:12.93 | |||||||||
2 | Emma Haglund | 2003 | 642 | 34.80 | 1:14.59 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.61 | |||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 633 | 35.11 | 1:14.92 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:16.63 | |||||||||
4 | Martta Ruuska | 2003 | 606 | 36.25 | 1:16.04 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:15.06 | |||||||||
5 | Cindy Palm | 2003 | 537 | 37.12 | 1:19.13 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.41 | |||||||||
6 | Minja Lukkari | 2003 | 535 | 37.06 | 1:19.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.68 | |||||||||
7 | Róza Nagy | 2003 | 527 | 38.19 | 1:19.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.67 | |||||||||
8 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 517 | 37.60 | 1:20.14 | |||||
Oulun Lohet | 1:19.84 | |||||||||
9 | Siiri Pellinen | 2003 | 507 | 38.58 | 1:20.68 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:20.85 | |||||||||
10 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 504 | 38.14 | 1:20.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:20.62 | |||||||||
11 | Juulia Käräjämies | 2003 | 499 | 37.96 | 1:21.10 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:21.48 | |||||||||
12 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 494 | 38.94 | 1:21.39 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.13 | |||||||||
13 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 489 | 37.86 | 1:21.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.30 | |||||||||
14 | Emma Hämäläinen | 2003 | 484 | 39.01 | 1:21.92 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:21.92 | |||||||||
15 | Aida Pasma | 2003 | 480 | 38.41 | 1:22.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.93 | |||||||||
16 | Julia Sairanen | 2003 | 471 | 39.19 | 1:22.65 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:20.26 | |||||||||
17 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 468 | 38.70 | 1:22.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.95 | |||||||||
18 | Kiia Kinnunen | 2003 | 468 | 38.95 | 1:22.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.07 | |||||||||
19 | Vilja Grundström | 2003 | 467 | 38.44 | 1:22.89 | |||||
Vanders | 1:24.85 | |||||||||
20 | Winona Forslund | 2003 | 452 | 39.28 | 1:23.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:22.08 | |||||||||
21 | Jenny Grangärd | 2003 | 439 | 39.41 | 1:24.66 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.75 | |||||||||
22 | Ella Alanko | 2003 | 436 | 40.00 | 1:24.82 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.84 | |||||||||
23 | Emma Jormanainen | 2003 | 430 | 40.31 | 1:25.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.82 | |||||||||
24 | Saana Järvinen | 2003 | 428 | 40.91 | 1:25.36 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:25.60 | |||||||||
25 | Iris Hanski | 2003 | 417 | 40.47 | 1:26.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.99 | |||||||||
26 | Emma Johansson | 2003 | 416 | 39.73 | 1:26.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.29 | |||||||||
27 | Julia Peltola | 2003 | 403 | 40.62 | 1:27.10 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.56 | |||||||||
28 | Daniela Degenhardt | 2003 | 400 | 41.09 | 1:27.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.07 | |||||||||
29 | Liisa Lassila | 2003 | 398 | 40.02 | 1:27.43 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:24.76 | |||||||||
30 | Inka Metiäinen | 2003 | 396 | 42.50 | 1:27.62 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:23.68 | |||||||||
31 | Eveliina Koivula | 2003 | 388 | 41.59 | 1:28.22 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.84 | |||||||||
32 | Anni Ruokanen | 2003 | 362 | 42.19 | 1:30.21 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:25.70 | |||||||||
- | Laura Lahtinen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.94 | |||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 654 | 34.47 | 1:14.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.53 | |||||||||
2 | Ina Pollari | 2002 | 615 | 35.19 | 1:15.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.38 | |||||||||
3 | Emma von Dickoff | 2002 | 566 | 36.04 | 1:17.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.45 | |||||||||
4 | Sini Silvennoinen | 2002 | 562 | 35.42 | 1:17.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.64 | |||||||||
5 | Enni Lahtinen | 2002 | 555 | 37.00 | 1:18.30 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.33 | |||||||||
6 | Mirka Mettinen | 2002 | 553 | 36.37 | 1:18.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.48 | |||||||||
7 | Senni Jouhten | 2002 | 541 | 35.97 | 1:18.97 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:19.43 | |||||||||
8 | Pinja Paulomo | 2002 | 517 | 38.11 | 1:20.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.73 | |||||||||
9 | Sole Piirainen | 2002 | 511 | 37.40 | 1:20.46 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:21.18 | |||||||||
10 | Anna Vira | 2002 | 509 | 37.61 | 1:20.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.86 | |||||||||
11 | Peppi Palokangas | 2002 | 482 | 38.92 | 1:22.07 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:22.96 | |||||||||
12 | Minna Ingi | 2002 | 478 | 38.91 | 1:22.29 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.86 | |||||||||
13 | Vilma Hottinen | 2002 | 474 | 37.44 | 1:22.52 | |||||
Simmis Wanda | 1:20.72 | |||||||||
14 | Katariina Niemi | 2002 | 473 | 38.38 | 1:22.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.80 | |||||||||
15 | Ada Aartela | 2002 | 465 | 38.58 | 1:23.04 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:22.02 | |||||||||
16 | Nella Korpela | 2002 | 455 | 39.50 | 1:23.66 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.80 | |||||||||
17 | Viivi Merisalo | 2002 | 454 | 39.37 | 1:23.67 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.35 | |||||||||
18 | Tuisku Grundström | 2002 | 441 | 39.48 | 1:24.48 | |||||
Vanders | 1:23.78 | |||||||||
19 | Sofia Nieminen | 2002 | 440 | 39.23 | 1:24.57 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.84 | |||||||||
20 | Hanni Riikonen | 2002 | 437 | 39.10 | 1:24.75 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.33 | |||||||||
21 | Aino Kontiainen | 2002 | 424 | 40.10 | 1:25.59 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:24.01 | |||||||||
22 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 423 | 39.70 | 1:25.66 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:23.00 | |||||||||
23 | Emily Majors | 2002 | 402 | 40.11 | 1:27.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.12 | |||||||||
24 | Milla Nikkanen | 2002 | 401 | 40.01 | 1:27.25 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:23.37 | |||||||||
25 | Emmi Kaunisto | 2002 | 398 | 40.01 | 1:27.48 | |||||
Porin Uimaseura | 1:23.72 | |||||||||
26 | Katariina Kourula | 2002 | 395 | 39.40 | 1:27.70 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:22.46 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 kesäkuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 10:37 |