2021-10-23   04:16:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-aamu

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspivmr  16 keskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:15   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  16 keskuu 2017         
 
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    524  30.17  1:08.37  1:48.82    2:21.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:26.66                 
                     
Alex Lydman  2003    518  29.39  1:06.94  1:50.39    2:21.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:23.71                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    505  30.39  1:08.16  1:50.06    2:23.13   
  Uinti Tampere  2:25.79                 
                     
Lauri Kinnunen  2003    497  30.17  1:07.86  1:49.78    2:23.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.51                 
                     
Lassi Haimi  2003    490  29.93  1:09.03  1:50.68    2:24.53   
  Helsingfors Simsllskap  2:26.06                 
                     
Niko Matela  2003    456  32.39  1:11.68  1:53.76    2:28.09   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.88                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003    435  33.11  1:12.63  1:58.29    2:30.43   
  Helsingfors Simsllskap  2:35.24                 
                     
Eemil Kankare  2003    434  32.79  1:13.21  1:57.05    2:30.49   
  Aurajoen Uinti  2:37.19                 
                     
Arttu Menp  2003    432  29.78  1:08.59  1:55.73    2:30.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.46                 
                     
10  Sami Uusikumpu  2003    429  32.90  1:14.49  1:56.83    2:31.04   
  Simmis Wanda  2:37.20                 
                     
11  Aku Kaila  2003    429  32.39  1:09.68  1:57.61    2:31.14   
  Raision Urheilijat  2:31.44                 
                     
11  Olli-Pekka Pietarila  2003    429  33.43  1:15.64  1:57.47    2:31.14   
  Oulun Uinti 1906  2:33.63                 
                     
13  Akseli Hakala  2003    423  34.12  1:12.89  1:58.31    2:31.77   
  Uinti Tampere  2:32.54                 
                     
14  Risto Martikainen  2003    421  31.92  1:10.68  1:57.21    2:32.03   
  Kouvolan Uimarit  2:33.09                 
                     
15  Elias Kalliokoski  2003    418  33.13  1:13.80  1:57.41    2:32.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.62                 
                     
16  Lari Tumanoff  2003    417  31.08  1:11.80  1:59.16    2:32.59   
  Helsingfors Simsllskap  2:31.66                 
                     
17  Simon Ravals  2003    399  32.26  1:12.69  2:00.06    2:34.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:35.44                 
                     
18  Eetu Palvanen  2003    393  32.65  1:12.29  1:59.97    2:35.61   
  Lahden Uimaseura  2:38.51                 
                     
19  Urho Lyytinen  2003    388  31.72  1:11.60  1:59.36    2:36.17   
  Uinti Tampere  2:37.67                 
                     
20  Juuso Rahikainen  2003    387  33.56  1:14.29  2:02.05    2:36.37   
  Tuusulan Uimaseura  2:39.68                 
                     
21  Toni Lipponen  2003    384  33.89  1:15.00  2:00.90    2:36.82   
  Kemin Uimaseura  2:35.75                 
                     
22  Ville Savulahti  2003    377  35.78  1:18.69  2:02.87    2:37.80   
  Riihimen Uimaseura  2:39.45                 
                     
23  Teemu Oksakari  2003    372  34.17  1:13.48  2:00.06    2:38.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:38.38                 
                     
24  Nooa Lehtoniemi  2003    365  34.63  1:14.05  2:04.12    2:39.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:39.97                 
                     
Lauri Tolvanen  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura  2:35.18                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
Marcus Forsel  2003              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.25                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Niklas Hatakka  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  2:28.15                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Pauli Salonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit  2:37.42                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002    618  27.99  1:05.36  1:43.82    2:13.83   
  Cetus Espoo  2:17.79                 
                     
Jesper Lietzen  2002    593  29.38  1:04.88  1:44.52    2:15.69   
  Aurajoen Uinti  2:19.63                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    590  29.63  1:05.64  1:44.40    2:15.87   
  Oulun Uinti 1906  2:19.01                 
                     
Ronny Brnnkrr  2002    575  28.10  1:03.39  1:42.70    2:17.09   
  Kemin Tyven Uimarit  2:15.73                 
                     
Antti Leppnen  2002    540  30.64  1:07.53  1:47.27    2:19.98   
  Lahden Uimaseura  2:19.68                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    510  28.38  1:05.28  1:48.49    2:22.65   
  Aurajoen Uinti  2:19.35                 
                     
Veikka Saren  2002    472  31.59  1:10.09  1:52.61    2:26.41   
  Someron Esa  2:29.41                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    467  29.70  1:06.56  1:53.97    2:26.87   
  Joensuun Uimaseura  2:31.63                 
                     
Benjamin Kangas  2002    462  29.63  1:08.55  1:52.69    2:27.45   
  Haminan Uimaseura  2:29.56                 
                     
10  Leo Mikkonen  2002    457  30.68  1:09.42  1:54.32    2:27.91   
  Cetus Espoo  2:30.68                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    455  29.58  1:09.46  1:53.09    2:28.20   
  Cetus Espoo  2:27.53                 
                     
12  Petr Pankratov  2002    452  31.31  1:09.15  1:53.37    2:28.46   
  TaTu Tampere  2:32.43                 
                     
13  Kirill Helsing  2002    438  31.70  1:12.41  1:54.98    2:30.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:28.47                 
                     
14  Roope Tsutsunen  2002    437  31.89  1:11.17  1:56.58    2:30.21   
  Lahden Uimaseura  2:31.04                 
                     
15  Robin Sderholm  2002    435  32.49  1:13.70  1:59.92    2:30.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.60                 
                     
16  Elias Filippovits  2002    433  30.38  1:10.16  1:56.21    2:30.61   
  ORCA Helsinki  2:30.52                 
                     
17  Eemeli Leinonen  2002    396  29.53  1:07.90  2:01.12    2:35.13   
  Uinti Tampere  2:33.05                 
                     
18  Valdemar Peltonen  2002    395  32.15  1:13.19  1:59.62    2:35.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.50                 
                     
Elias Kukkonen  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki  2:25.70                 
  SW 7.6 Vr uintisykli (=1 ksiveto, 1 potku), paitsi knnkseen / maaliin tullessa               
                     
Mihail Khanoukaev  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:27.67                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Win Koskinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  2:31.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    649  26.76  1:02.23  1:39.30    2:11.67   
  Vanders  2:15.60                 
                     
Atte Moilanen  2001    573  29.02  1:05.58  1:44.81    2:17.23   
  Oulun Uinti 1906  2:18.90                 
                     
Eerikki Laitala  2001    567  28.90  1:06.71  1:44.53    2:17.69   
  Cetus Espoo  2:17.85                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    537  27.21  1:02.70  1:44.38    2:20.22   
  Joensuun Uimaseura  2:17.08                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    526  29.51  1:06.59  1:49.71    2:21.19   
  Joensuun Uimaseura  2:21.37                 
                     
Joonas Mustonen  2001    525  28.72  1:07.27  1:49.97    2:21.23   
  Lahden Uimaseura  2:20.67                 
                     
Ossi Kleimola  2001    519  29.80  1:06.82  1:48.44    2:21.82   
  Kouvolan Uimarit  2:22.56                 
                     
Claes Fjellstrm  2001    519  29.97  1:04.97  1:48.96    2:21.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:22.59                 
                     
Aleksi Helminen  2001    516  29.92  1:09.44  1:48.90    2:22.08   
  Lahden Uimaseura  2:21.05                 
                     
10  Harry Zimmermann  2001    508  28.64  1:05.23  1:48.02    2:22.80   
  Lahden Uimaseura  2:24.43                 
                     
11  Atte Pennanen  2001    501  29.54  1:06.86  1:49.17    2:23.49   
  Lahden Uimaseura  2:24.20                 
                     
12  Tiitus Taskila  2001    500  30.71  1:07.40  1:51.16    2:23.61   
  Oulun Uinti 1906  2:23.10                 
                     
13  Isak Gramn  2001    495  29.83  1:07.25  1:48.60    2:24.03   
  Cetus Espoo  2:19.91                 
                     
14  Kasper Envalds  2001    493  29.42  1:07.62  1:50.93    2:24.27   
  Vanders  2:23.58                 
                     
15  Herman Widbom  2001    469  29.75  1:11.05  1:54.22    2:26.70   
  Cetus Espoo  2:26.20                 
                     
16  Atte Lindholm  2001    466  30.29  1:08.79  1:50.35    2:27.00   
  Swimming Jyvskyl  2:25.63                 
                     
17  Perttu Somero  2001    458  29.92  1:05.86  1:51.76    2:27.81   
  Lahden Kaleva  2:28.57                 
                     
18  Leo Roine  2001    451  29.69  1:08.06  1:55.78    2:28.62   
  Uinti Tampere  2:28.77                 
                     
19  Atte Alila  2001    450  29.61  1:08.47  1:55.47    2:28.67   
  Uimaseura Aquila  2:27.78                 
                     
20  Jiri Jrvinen  2001    446  29.71  1:06.45  1:53.03    2:29.10   
  Swimming Jyvskyl  2:28.95                 
                     
21  Eemeli Raninen  2001    429  30.48  1:07.98  1:54.85    2:31.08   
  Helsingfors Simsllskap  2:26.27                 
                     
22  Pyry Nurminen  2001    423  31.35  1:12.22  1:54.09    2:31.79   
  ORCA Helsinki  2:28.73                 
                     
Jere Nevalainen  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:27.69                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Kalle Hyttinen  2001              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.32                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Tuomas Jokinen  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  2:22.92                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  16 keskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner