Results for Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)
Below are all results from the competition shown by session.
Perjantai-ilta
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:03 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 kesäkuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
620 |
30.90 |
1:09.67 |
1:52.97 |
|
2:27.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
574 |
31.63 |
1:10.88 |
1:57.69 |
|
2:31.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
559 |
33.44 |
1:12.68 |
1:57.45 |
|
2:33.08 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
558 |
30.83 |
1:10.43 |
1:56.21 |
|
2:33.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
547 |
34.22 |
1:15.03 |
1:57.62 |
|
2:34.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
514 |
33.31 |
1:14.74 |
2:00.28 |
|
2:37.37 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
514 |
33.88 |
1:14.63 |
2:03.01 |
|
2:37.41 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
505 |
34.30 |
1:16.98 |
2:03.45 |
|
2:38.33 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Rantala |
2004 |
|
502 |
32.73 |
1:14.39 |
2:03.61 |
|
2:38.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
500 |
32.85 |
1:14.29 |
2:04.13 |
|
2:38.85 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
486 |
36.37 |
1:16.82 |
2:03.10 |
|
2:40.36 |
|
|
Oulun Lohet |
2:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
485 |
34.45 |
1:17.59 |
2:03.74 |
|
2:40.49 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tinja Lasonen |
2004 |
|
480 |
34.12 |
1:18.62 |
2:04.79 |
|
2:41.07 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
475 |
36.27 |
1:18.08 |
2:04.85 |
|
2:41.58 |
|
|
Oulun Lohet |
2:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iida Heikkinen |
2004 |
|
463 |
34.10 |
1:16.48 |
2:04.20 |
|
2:42.98 |
|
|
Uinti Imatra |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
461 |
34.60 |
1:17.46 |
2:05.84 |
|
2:43.22 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Salla Rantala |
2004 |
|
458 |
36.29 |
1:20.08 |
2:06.12 |
|
2:43.54 |
|
|
Nokian Pyry |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Veera Säämänen |
2004 |
|
456 |
34.61 |
1:16.73 |
2:07.26 |
|
2:43.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
451 |
37.43 |
1:22.69 |
2:07.07 |
|
2:44.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Adeliina Kaarlenkaski |
2004 |
|
450 |
34.81 |
1:18.37 |
2:07.95 |
|
2:44.47 |
|
|
Uinti Tampere |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
449 |
36.81 |
1:20.06 |
2:09.13 |
|
2:44.70 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
448 |
34.91 |
1:16.76 |
2:08.73 |
|
2:44.73 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
440 |
33.21 |
1:13.82 |
2:08.62 |
|
2:45.79 |
|
|
Uinti Tampere |
2:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
438 |
35.76 |
1:18.34 |
2:09.22 |
|
2:46.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
423 |
37.32 |
1:23.48 |
2:12.41 |
|
2:48.01 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
422 |
36.40 |
1:21.11 |
2:11.51 |
|
2:48.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Helmiina Toivonen |
2004 |
|
417 |
35.33 |
1:22.25 |
2:08.45 |
|
2:48.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
416 |
34.92 |
1:18.68 |
2:09.37 |
|
2:48.86 |
|
|
Vanders |
2:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
683 |
30.25 |
1:07.99 |
1:48.20 |
|
2:23.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
641 |
30.92 |
1:10.66 |
1:50.48 |
|
2:26.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
619 |
31.35 |
1:10.28 |
1:52.30 |
|
2:27.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
604 |
32.95 |
1:09.82 |
1:56.86 |
|
2:29.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Haglund |
2003 |
|
596 |
32.87 |
1:12.82 |
1:55.41 |
|
2:29.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
567 |
32.34 |
1:13.68 |
1:57.29 |
|
2:32.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
553 |
32.31 |
1:12.24 |
1:57.27 |
|
2:33.63 |
|
|
Oulun Lohet |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
550 |
31.28 |
1:09.79 |
1:57.76 |
|
2:33.84 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martta Nygård |
2003 |
|
539 |
33.08 |
1:11.98 |
2:00.15 |
|
2:34.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
535 |
32.54 |
1:12.37 |
1:59.18 |
|
2:35.28 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
534 |
31.59 |
1:10.24 |
1:59.50 |
|
2:35.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Róza Nagy |
2003 |
|
513 |
33.59 |
1:15.05 |
1:59.76 |
|
2:37.54 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Johansson |
2003 |
|
512 |
34.39 |
1:17.28 |
2:01.56 |
|
2:37.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
500 |
34.67 |
1:14.84 |
2:02.50 |
|
2:38.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
489 |
34.30 |
1:17.24 |
2:03.83 |
|
2:40.08 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
488 |
33.86 |
1:14.32 |
2:03.31 |
|
2:40.09 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Venla Säntti |
2003 |
|
488 |
34.45 |
1:15.69 |
2:04.43 |
|
2:40.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
487 |
32.07 |
1:12.84 |
2:03.85 |
|
2:40.26 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
481 |
34.66 |
1:15.90 |
2:05.49 |
|
2:40.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Iris Hanski |
2003 |
|
477 |
34.58 |
1:16.43 |
2:04.00 |
|
2:41.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
476 |
37.61 |
1:20.44 |
2:05.83 |
|
2:41.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
469 |
34.56 |
1:19.34 |
2:05.41 |
|
2:42.28 |
|
|
Salon Uimarit |
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
460 |
37.75 |
1:22.15 |
2:08.82 |
|
2:43.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Senni Mattila |
2003 |
|
449 |
33.55 |
1:14.90 |
2:07.66 |
|
2:44.60 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
449 |
35.48 |
1:19.54 |
2:06.11 |
|
2:44.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Petra Kivi |
2003 |
|
436 |
34.96 |
1:16.06 |
2:05.73 |
|
2:46.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
617 |
30.81 |
1:08.80 |
1:53.37 |
|
2:28.11 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
597 |
31.26 |
1:11.47 |
1:57.97 |
|
2:29.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ina Pollari |
2002 |
|
591 |
30.59 |
1:10.89 |
1:54.67 |
|
2:30.28 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
586 |
31.28 |
1:13.72 |
1:56.95 |
|
2:30.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Laakso |
2002 |
|
582 |
31.44 |
1:11.63 |
1:56.02 |
|
2:31.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
556 |
30.79 |
1:10.22 |
1:57.08 |
|
2:33.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
541 |
31.82 |
1:14.19 |
1:58.48 |
|
2:34.70 |
|
|
Uinti Tampere |
2:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
537 |
31.67 |
1:11.18 |
1:58.79 |
|
2:35.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
531 |
34.32 |
1:13.96 |
1:58.62 |
|
2:35.69 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
520 |
31.46 |
1:10.88 |
2:00.13 |
|
2:36.75 |
|
|
Octopus Lohja |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexandra Sophia Arenius |
2002 |
|
516 |
32.46 |
1:15.08 |
2:00.94 |
|
2:37.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Peppi Palokangas |
2002 |
|
514 |
32.59 |
1:15.18 |
2:00.37 |
|
2:37.38 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
512 |
31.22 |
1:10.80 |
2:02.71 |
|
2:37.61 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
510 |
32.48 |
1:14.91 |
1:59.17 |
|
2:37.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
492 |
32.29 |
1:13.76 |
2:02.82 |
|
2:39.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
490 |
30.85 |
1:10.72 |
2:00.66 |
|
2:39.94 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
482 |
33.24 |
1:13.14 |
2:03.24 |
|
2:40.80 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
473 |
32.88 |
1:18.55 |
2:03.34 |
|
2:41.79 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Octopus Lohja |
2:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:03 |
|