Results for TUL.n avoimet Mestaruusuinnit 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TUL:n Mestaruusuinnit 2009 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 11:28 | |||
Järjestäjä | Tampereen Työväen Uimarit |
Laji 3, 50m VU N,T-17, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tess Grossmann | 1994 | 690 | 27.40 | ||||||
Kalev | ||||||||||
2 | Kaisla Kollanus | 1993 | 668 | 27.70 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Tessa Nurminen | 1994 | 623 | 28.34 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
4 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 579 | 29.04 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Selma Ucar | 1995 | 535 | 29.82 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jasmin Honkamäki | 1995 | 516 | 30.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Ida Lindström | 1992 | 505 | 30.40 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Anna Mäkinen | 1995 | 492 | 30.67 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Suvi Tennberg | 1992 | 489 | 30.72 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
10 | Veera Allonen | 1994 | 474 | 31.05 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
11 | Anniina Ilomäki | 1994 | 465 | 31.26 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
12 | Ella Simola | 1994 | 463 | 31.29 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Emilia Lahtinen | 1996 | 457 | 31.42 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Tiina Reinikainen | 1994 | 451 | 31.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Vilma Haarala | 1993 | 441 | 31.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Riina Saarenkivi | 1993 | 434 | 31.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Kaisa Mäkinen | 1995 | 432 | 32.02 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Nita Ylirönni | 1993 | 431 | 32.04 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Anu Ahokas | 1994 | 430 | 32.08 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
20 | Roosa Laine | 1995 | 418 | 32.37 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Elisabet Hyppönen | 1996 | 414 | 32.48 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Elise Haanpää | 1995 | 413 | 32.50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
23 | Satu Rajala | 1992 | 406 | 32.69 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
24 | Nea Virta | 1996 | 393 | 33.05 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
25 | Alina Kupiainen | 1993 | 372 | 33.66 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Maija Raitokari | 1994 | 367 | 33.83 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Mira Vesterbacka | 1996 | 367 | 33.83 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
28 | Mira Marttila | 1993 | 364 | 33.92 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Emma Nieminen | 1996 | 349 | 34.38 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
30 | Oona von Bagh | 1994 | 313 | 35.67 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Johanna Mannonen | 1993 | 257 | 38.08 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
- | Fanny Toivio | 1992 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Emilia Häggman | 1994 | DNS | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Laji 3, 50m VU N,T-17, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Kollanus | 1991 | 612 | 28.52 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Heili Vatsk | 1987 | 515 | 30.21 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Johanna Pajari | 1988 | 459 | 31.38 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Hilma Oksanen | 1990 | 367 | 33.81 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
5 | Tanja Ikonen | 1989 | 360 | 34.03 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.12 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2009 |
Lisenssi: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:28 |