Results for Grand Prix 50 m
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix (50 m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
|
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:01.18 1992-07-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
605 |
28.07 |
1:04.05 |
1:42.14 |
|
2:14.75 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reko Patinen |
1998 |
|
604 |
28.37 |
1:03.60 |
1:43.40 |
|
2:14.86 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemil Varho |
1997 |
|
596 |
27.56 |
1:02.93 |
1:43.98 |
|
2:15.42 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
591 |
28.63 |
1:04.08 |
1:44.15 |
|
2:15.78 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
590 |
28.14 |
1:02.95 |
1:43.27 |
|
2:15.88 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
586 |
28.72 |
1:04.59 |
1:43.93 |
|
2:16.20 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
580 |
29.53 |
1:04.89 |
1:45.05 |
|
2:16.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
570 |
28.55 |
1:04.80 |
1:44.41 |
|
2:17.49 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
569 |
28.70 |
1:03.86 |
1:43.24 |
|
2:17.50 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
568 |
27.73 |
1:02.50 |
1:44.16 |
|
2:17.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
560 |
28.52 |
1:03.60 |
1:44.45 |
|
2:18.23 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Topias Nygård |
2000 |
|
560 |
29.53 |
1:03.36 |
1:46.16 |
|
2:18.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
555 |
29.03 |
1:06.60 |
1:47.53 |
|
2:18.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
551 |
28.36 |
1:07.00 |
1:44.74 |
|
2:19.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
550 |
29.81 |
1:07.34 |
1:46.22 |
|
2:19.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
541 |
29.90 |
1:07.45 |
1:47.59 |
|
2:19.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
537 |
28.50 |
1:05.62 |
1:45.93 |
|
2:20.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Laine |
2002 |
|
530 |
28.33 |
1:02.76 |
1:47.82 |
|
2:20.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
527 |
29.93 |
1:08.68 |
1:48.64 |
|
2:21.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jonni Aho |
1999 |
|
521 |
29.50 |
1:08.50 |
1:48.14 |
|
2:21.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
505 |
29.04 |
1:04.88 |
1:48.50 |
|
2:23.12 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
500 |
29.83 |
1:06.73 |
1:52.10 |
|
2:23.58 |
|
|
Vanders |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alex Lydman |
2003 |
|
499 |
30.08 |
1:07.50 |
1:50.71 |
|
2:23.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
498 |
30.11 |
1:08.39 |
1:49.42 |
|
2:23.80 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jere Kekola |
2000 |
|
492 |
30.02 |
1:07.46 |
1:50.57 |
|
2:24.35 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
448 |
30.18 |
1:09.27 |
1:51.90 |
|
2:28.90 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli Soramies |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Voikkaan Viesti |
2:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:58 |
|